Перейти к содержанию

О корме и кормлении пчёл


Петрович

Рекомендуемые сообщения

0021.gifКак же достали эти маниакальные разборки с сахаром. 00104.gifСкоро я точно "завою, залаю и кого нибудь съем"big_smiles_275.gif
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

0021.gifКак же достали эти маниакальные разборки с сахаром. 00104.gifСкоро я точно "завою, залаю и кого нибудь съем"big_smiles_275.gif
Во-во, пора с этим прекращать! Там уже разговоры не о корме и кормлении пчел, а о том кто кого словесно задавит, умней! Надо Суровому и Метрологу уже помирится! :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

metrolog,23.8.2011, 16:59 .Просто хочу, что бы все говорили правду, поскольку нас слушают молодые пчеловоды.
'surovyj' '24.8.2011, 8:59' Вы никогда не кормили сиропом а говорите о его вреде- откуда вы знаете то это правда?
Трохи неправильний підхід. Про користь того чи іншого продукту, чи речовини можна судити не обовязково випробовуючи його (вчаться на чужих помилках - і це розумно) П.С.По-моєму назрів момент розділити дану тему на дві: "Стоит ли кормить: за и против", "О кормлении на зиму".
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

П.С.По-моєму назрів момент розділити дану тему на дві: "Стоит ли кормить: за и против", "О кормлении на зиму".
Делить, может быть и не надо. А вот сделать опрос, было бы интересно. Среди моих знакомых, а это пчеловоды, кто держит от 50 ульев и выше.( наш регион ) 90% не кормят. А на форуме сколько. За кормление высказываются в основном как говорится пчеловоды ВЫХОДНОГО ДНЯ и СОВМЕСТИТЕЛИ. А интересно как к этому относятся, те кто живет с пчел. Только без лукавства. ( зимний корм 15-20 кг. из них сироп не менее 50%)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

П.С.По-моєму назрів момент розділити дану тему на дві: "Стоит ли кормить: за и против", "О кормлении на зиму".

Делить некто не чего не будет , прочтите как называется тема О корме и кормлении пчел., Делимся опытом, обсуждаем..
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почав годувати свої 2 сім'ї (основна й відводок) на зиму. Сім'ї по силі різняться й сироп теж беруть по різному. Сильніша вибирає за ніч всю годівницю (2 л), а слабша - максимум літр за добу бере. Мабуть після запечатування буду переносити й міняти рамки. Щодо цукру - то в мене це необхідність. Згоден з шкодою для бджіл, як мабуть і будь-хто, хто годує сиропом, але є бажання, а є потреба. Якби була можливість лишати мед в зиму - робив би так, але зараз без кочівлі взяти таку кількість нереально. Я з однієї сім'ї взяв навесні 13 кг меду і потім сім'я животіла все літо - жодної й напівповної рамки не мали наваіть для себе. Зараз, коли почав годувати, рамки порожні на 95%. Будуть на чистому цукрі. Питання в мене таке - чи треба лишати місце матці під червіння? Зараз бджоли мають в обох сім'ях по 2 корпуси рамок (8-рамкові на 145 мм). Внизу підставлені на сітчатому дні порожні корпуси з годівницями. Більше рамок не маю - рамки на 300 мм видалив. Є корпус напіввідбудованої вощини, але ж зараз не тягнутимуть - буде на весняне розширення. Чи не зарано обмежувати зараз червіння маток, тим більше, що одна сімейка слабка (6 піврамок розплоду, стільки ж, приблизно, бджіл)?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є корпус напіввідбудованої вощини, але ж зараз не тягнутимуть - буде на весняне розширення.
А чому не тягнутимуть? Подивіться "Норвежский способ зимовки". Бджіл взагалі садять на голу вощину і дають цукровий сироп. В зиму бджоли йдуть на чистих свіжовідбудованих сотах заповнених цукровим медом.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Є корпус напіввідбудованої вощини, але ж зараз не тягнутимуть - буде на весняне розширення.
А чому не тягнутимуть? Подивіться "Норвежский способ зимовки". Бджіл взагалі садять на голу вощину і дають цукровий сироп. В зиму бджоли йдуть на чистих свіжовідбудованих сотах заповнених цукровим медом.
Дякую, що нагадали - я вже читав раніше, але не сплило зараз в пам'яті. Проте десь читав думку, що відбудова стільників відбувається тільки в період активного приносу пилку (як правило до середини літа). Спробую поставити той корпус на сильнішу сім'ю, а тоді вже ділити рамки з сиропом і розплодом на 2.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щодо цукру - то в мене це необхідність. Згоден з шкодою для бджіл, як мабуть і будь-хто, хто годує сиропом, але є бажання, а є потреба. Якби була можливість лишати мед в зиму - робив би так, але зараз без кочівлі взяти таку кількість нереально. Я з однієї сім'ї взяв навесні 13 кг меду і потім сім'я животіла все літо - жодної й напівповної рамки не мали наваіть для себе. Зараз, коли почав годувати, рамки порожні на 95%. Будуть на чистому цукрі.
Извините. Я все хочу понять, у Вас хоть одна семь, мед принесла, или у соседей, или это поголовно. В ваших краях меда нет. Ни чего личного, просто интересно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щодо цукру - то в мене це необхідність. Згоден з шкодою для бджіл, як мабуть і будь-хто, хто годує сиропом, але є бажання, а є потреба. Якби була можливість лишати мед в зиму - робив би так, але зараз без кочівлі взяти таку кількість нереально. Я з однієї сім'ї взяв навесні 13 кг меду і потім сім'я животіла все літо - жодної й напівповної рамки не мали наваіть для себе. Зараз, коли почав годувати, рамки порожні на 95%. Будуть на чистому цукрі.
Извините. Я все хочу понять, у Вас хоть одна семь, мед принесла, или у соседей, или это поголовно. В ваших краях меда нет. Ни чего личного, просто интересно.
Я взяв 13 кг з однієї сім'ї - більше не було в мене бджіл (ще 3 піврамки було роздано до качки на гостинці, тож десь до 15-16 кг всього) Викачував не все під чисту, бо прибрав решітку і матка пішла в верхні корпуси - лишив десь біля 30% рамок з медом у вулику, бо там був розплід :) У сусіда на вулиці - 8 кг з 3 вуликів за рік, а ще в місті дівчина знайома тримає 3 вулики, то лише 1 рамку взяла покуштувати і все. :blink: В кінці червня зробив відводок на куплених у Бортника маток от тепер і маю 2 сім'ї. Цукром годую і я і сусід на вулиці, хоча в нього це - збиток. У мене, якби купив ті 15 кг меду, то затратив би на ринку біля 700 грн, а мішок цукру на 2 сім'ї - 445 грн. А ще трутневий гомогенат зібрав, прополіс, віск (має вистачити на вощину на наступний рік) зараз маю личинок молі - думаю чи варто возитись з екстрактом - серед знайомих ніхто поки що його не потребує. Тобто я трохи в плюсі зостався. Ще й апітерапія безкоштовна. Але це була одна єдина качка після акації. Липи не було, а більш нічого в місті і не візьмеш біля мене. Якби кочувати, навіть недалеко, то можна ще взяти з ріпаку і гречки, може десь з пізнього різнотрав'я, але при 2-3 вуликах це неактуально поки що. ПС: оскільки зараз розширююсь і суші немає, то бджоли були завантажені відбудовою під зав'язку. З сім'ї ортимав за травень-червень 30 повністю відбудованих піврамок і ще корпус вони не встигли добудувати - наполовину відтягнуті рамки, або тільки почали. + ще 2 будівельні рамки з трутневим розплодом вирізав 3-4 рази. Тому може й більше меду дали би, якби була готова суш і мали куди складати одразу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ПС: оскільки зараз розширююсь і суші немає, то бджоли були завантажені відбудовою під зав'язку. З сім'ї ортимав за травень-червень 30 повністю відбудованих піврамок і ще корпус вони не встигли добудувати - наполовину відтягнуті рамки, або тільки почали. + ще 2 будівельні рамки з трутневим розплодом вирізав 3-4 рази. Тому може й більше меду дали би, якби була готова суш і мали куди складати одразу.
Спасибо за ответ. Ну раз собираетесь расширяться, значит смысл есть. Я к чему, раз одна семья принесла, значит медоносы есть. Я думаю, что до следующего сезона Вы будите смотреть на свои возможности по другому. Суш не проблема, зимовать есть на чем, а весной суш будет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Видео

Это видео можно было и в 10 минут уложить. От комментариев пока воздержусь. А так хочется сказать...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

От комментариев пока воздержусь. А так хочется сказать...
;) А я год назад высказал все, что думал по этому поводу...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я год назад высказал все, что думал по этому поводу...

А есть результаты зимовки на этом ... методе?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А есть результаты зимовки на этом ... методе?
Да упаси Бог! Рука не подымется.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

От комментариев пока воздержусь. А так хочется сказать...
;) А я год назад высказал все, что думал по этому поводу...
Прочитал тему на сколько смог, Очень интересная и творческая тема, сколько изобретательности и научных открытий. Только не понял, ради чего. Искал Ваш комментарий но не нашел. Где он?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

От комментариев пока воздержусь. А так хочется сказать...
;) А я год назад высказал все, что думал по этому поводу...
Прочитал тему на сколько смог, Очень интересная и творческая тема, сколько изобретательности и научных открытий. Только не понял, ради чего. Искал Ваш комментарий но не нашел. Где он?
Ключевое слово РАДИ ЧЕГО :umora::frusty::frusty::frusty:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я думаю, что до следующего сезона Вы будите смотреть на свои возможности по другому

Хто зна - цей рік вдалося взяти трохи з садів і акації - те й відкачав. Взяток з акації обірвали грози з градом - це вже тут закономірність у травні - спостерігаю щороку, а тому навіть на весь город купив протиградову сітку - щоб не пересажувати розсаду по 3 рази в рік. Потім медозбір близький до нуля без кочівлі. Якщо раптом сади й акація нічого не дали - то весь рік може бути збитковим. На липу надії особливої нема - дуже примхливий медонос. Навіть якщо взяв акацію, то щоб зимувати на меді - всю її доведеться лишати. Теж немає сенсу. Тут до речі і пояснення до норвежського способу зимівлі - які там медозбори в Скандинавії-то? Мед відкачується до краплі - бо він на вагу золота, образно кажучи, а бджолам вимушено дають цукор. Ще як аварійний метод використовують при хворобах, неякісному меді, наявності паді та ін. А я виходжу з таких міркувань: В МОЇХ умовах весняний розвиток бджіл, нарощування маси сім'ї, вигодовування розплоду відбуваються на натуральних кормах - весняні медоноси, сади, акація, якісь квіти на клумбах, в садах і на пустирях - для підтримки. Влітку і навесні я не годував сім'ю, тому розвиваються всі бджоли повноцінно і їм нічого не бракує. Зимуючі бджоли так само були вигодувані на натуральному кормі і лише зимові місяці будуть на особливій дієті з сиропу. Жодна з них все одно не доживе до першого медозбору, а ті, хто там працюватиме вже будуть знову рости на свіжому меді. Тому така зимова заміна не має істотно впливати на розвиток всієї сім'ї. Якби ж я годував чи підгодовував сім'ю протягом всього року цукром -то це вже складніше - тут можлива нестача певних елементів, вплив на нормальний ріст і розвиток бджіл. metrolog , повторю, що я не говорю, що цукор - благо. Всі, кого я знав з пасічників на моїй батьківщині - Кіровоградщина, Полтавщина - ніколи не годували цукром і не пробували це робити. Там у мене сім'ї так само без кочівлі в центрі села приносили 20-25 кг товарного меду і стільки ж собі на зимівлю, а моя бабця без кочівлі брала по бідону з вулика і теж зимували бджоли на своєму меді. Але тут умови змушують працювати інакше. В основному - через дощі. Я, наприклад, за липень взагалі до бджіл і не заглядав - і так все було видно що там робиться. Тиждень ллє, а потім один погожий ранок і біля вулика хмара молоді йде на обльот. Потім знову тиждень ллє і знову в сонячний день - обльот. Але до серпня й обльотів не стало, бо розплоду у вуликах майже не було - голод. Хоча трава буяє, але вилетіти на поле бджола не може. Тільки в серпні прояснилось і сім'ї пішли в ріст. А минулого року у травні й червні було 40 днів дощу підряд - я записував, бо готувався завести бджіл і календар цвітіння відслідковував. Яка тут акація, сади? У мене виноград не запилився - грони були півпорожні. Те саме з грушами - жодної тоді не було. Дощі все змили й збили. Тут кількість опадів у 4 рази вища, ніж в Кременчуці і разів у 6, ніж в Луганську - то ясно що інакше треба підходити до ведення бджільництва. В Кременчуці я затрати на вулики й бджіл за рік окупив би, а тут років 5-6 потрібно буде. Дешевше купити готовий мед, от і виходить що тут бджільництво можливе або для фанатиків, або для досвідчених і думаючих пасічників, які крім меду ще й на інші продукти орієнтуються. Або ж для дуже великих пасік, які дозволяють собі кочівлі за 200-300 км
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Искал Ваш комментарий но не нашел. Где он?
Я и сам сейчас не найду :) Но был... Ссылку на фильм я дал лишь для того, что бы показать, что соты отстроят и осенью. А в остальном я противник этого метода. Но Микола Іванович правильно писал, что
як аварійний метод використовують при хворобах
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я виходжу з таких міркувань: В МОЇХ умовах весняний розвиток бджіл, нарощування маси сім'ї, вигодовування розплоду відбуваються на натуральних кормах - весняні медоноси, сади, акація, якісь квіти на клумбах, в садах і на пустирях - для підтримки. Влітку і навесні я не годував сім'ю, тому розвиваються всі бджоли повноцінно і їм нічого не бракує. Зимуючі бджоли так само були вигодувані на натуральному кормі і лише зимові місяці будуть на особливій дієті з сиропу. Жодна з них все одно не доживе до першого медозбору,
Ни как не могу найти, есть расчет, пчела перезимовавшая на меде, в6есной выкармливает три детки, а на сиропе одну.( не для общего обсуждения) Задача зимовалой пчелы дать молодое поколение, а не собирать мед.
а ті, хто там працюватиме вже будуть знову рости на свіжому меді. Тому така зимова заміна не має істотно впливати на розвиток всієї сім'ї. Якби ж я годував чи підгодовував сім'ю протягом всього року цукром -то це вже складніше - тут можлива нестача певних елементів, вплив на нормальний ріст і розвиток бджіл.
Какой взяток Вы у себя считаете главным? Я весь год следил за работой пчеловодов Вашего региона, так и не понял, к какому взятку наращивают пчел. Какую породу пчел Вы содержите? Я к чему, если у Вас такая погода, значить пчелы (аборигены) должны были это учесть в своем развитии.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ни как не могу найти, есть расчет, пчела перезимовавшая на меде, в6есной выкармливает три детки, а на сиропе одну.(

Я тоже читал такое суждение, правда там говорилось о наличии пыльцы весной. :dntknw: Есть другое мнение- зимовалая пчела может вырастить одну молодую а уже пчела весенняя три молодых. Я склоняюсь к второму мнению, т.к. резкий скачек в росте происходит когда появляются молодые пчелы-кормилицы. В литературе все таки основное внимание приделено пыльце как единственному источнику белков для выработки молочка.
Я к чему, если у Вас такая погода, значить пчелы (аборигены) должны были это учесть в своем развитии.

Врятли пчелы в своем годичном жизненном цикле учитывают погдные особенности или сроки цветения медоносов... ;) Их стратегия общеизвестна- поскорее вырасти, пороиться, роям побыстрее обустроить новое жилище и собрать мед на зиму. Но не все "идут в ногу" по сроках роста и роения а некоторые вообще не роятся. Получается угадывание правильного поведения.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Но получают первый расплод старые пчелы за счет внутренних ресурсов. (особенно если практикуют зимовку без перги)

Про це я й кажу - внутрішні запаси зимуючих бджіл створюються ще на природному взятку і перш за все з білкового корму, а не вуглеводів (меду чи цукру). Вуглеводи (чи мед чи цукор) взимку лише підтримують життєдіяльність і їх роль суто енергетична. До речі, забрав з дому стару книгу "Промысловое пчеловодство. Руководство к ведению пчел в рамочных ульях" ще 1911 року, де автор посилається на власні дослідження і досліди закордонних вчених того часу, які говорять про КРАЩУ зимівлю бджіл на цукровому сиропі, ніж на меді. І перш за все тому, що сиропу бджоли за зиму з'їдають значно менше, ніж меду - він є поживнішим. Відповідно навантаження на кишечник менше. Наведені данні з дослідів Рута - на його пасіці бджоли за зиму використовували 14-18 фунтів меду, а цукру до 7 фунтів. А якщо і лишати мед, то автор рекомендує тільки липовий, як найбільш поживний.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наведені данні з дослідів Рута - на його пасіці бджоли за зиму використовували 14-18 фунтів меду, а цукру до 7 фунтів. А якщо і лишати мед, то автор рекомендує тільки липовий, як найбільш поживний.
Все это индивидуально. Борщ варят все, но у всех он разный, хотя рецепт один. Болят только свои шишки. Вот Вам выдержка ученых, а вы судите сами.
Из-за плохого медосбора пчелы вынуждены зимовать только на сахаре. Перезимуют ли пчелы? В институте пчеловодства были проведены опыты по скармливанию пчелам осенью различного количества сахара. Пер- вая группа зимовала на меде, второй группе осенью было скормлено по 14— 16 кг сахара, третьей — по 6—8 кг. Учитывались результаты зимовки, их развитие в следующем году и продуктив- ность. При зимовке на сахаре наблюдалась меньшая заполнен- ность их задней кишки калом, а также слабая опоношенность гнезд. Весной и в первую половину лета пчелы вырастили меньше расплода, чем пчелы, зимовавшие на меду. Во вторую половину лета семьи второй и третьей групп догнали по разви- тию семьи первой группы и различий между группами практи- чески не было. В семьях, зимовавших на меду, собрано валового меда 52,9 кг, на сахаре (14—16 кг) — 49,2 кг, зимовавших на сахаре (6—8 кг) — 50,0 кг.
Семья начнет развиваться на природных кормах. Но не факт. Какой был исходный материал, из чего готовился сироп, как кормили( малыми, и большими дозами). При кормлении сахаром вопросов и проблем много.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Из-за плохого медосбора пчелы вынуждены зимовать только на сахаре. Перезимуют ли пчелы? В институте пчеловодства были проведены опыты по скармливанию пчелам осенью различного количества сахара. Пер- вая группа зимовала на меде, второй группе осенью было скормлено по 14— 16 кг сахара, третьей — по 6—8 кг. Учитывались результаты зимовки, их развитие в следующем году и продуктив- ность. При зимовке на сахаре наблюдалась меньшая заполнен- ность их задней кишки калом, а также слабая опоношенность гнезд. Весной и в первую половину лета пчелы вырастили меньше расплода, чем пчелы, зимовавшие на меду. Во вторую половину лета семьи второй и третьей групп догнали по разви- тию семьи первой группы и различий между группами практи- чески не было. В семьях, зимовавших на меду, собрано валового меда 52,9 кг, на сахаре (14—16 кг) — 49,2 кг, зимовавших на сахаре (6—8 кг) — 50,0 кг.
Семья начнет развиваться на природных кормах. Но не факт. Какой был исходный материал, из чего готовился сироп, как кормили( малыми, и большими дозами). При кормлении сахаром вопросов и проблем много.
Ось ще одне підтвердження - ви ж самі навели цифри. Різниця в медозборі 5-7 відсотків. А опоношеність менша, що важливо при зимівлі на вулиці, коли витрати корму зростають. Дякую за інформацію. Ще один цікавий факт з тієї ж книги, що я згадував - Рут використовув сироп з розчиненого в холодній воді цукру - без кип'ятіння. І теж не помічав різниці в його заборі бджолами і засвоєнні. А щоб уникати кристалізації в рамках рекомендував готувати сироп 1:1 за ОБ'ЄМОМ, а це менше 45% концентрації. Більш концентрований сироп ніби то гірше перероблявся бджолами
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to О корме и кормлении пчёл

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...