Jump to content
владек

Що воно таке?

Recommended Posts

9 годин тому, sitava сказав:

А з дуба американського бджоли щось беруть у вас? Не звертали увагу?

Щойно заходив на ту ділянку.............. при суцільній посадці дуба красного сумнівів не виникає  на Вашому фото литки саме його,  навіть фоткати не бачу сенсу, до гілок не дотягнувся, вже високовато, ....появляються перші листки, от от  заквітне, я гадаю що бджоли там не буде...

вони надто розумні щось там збирати, хіба може восени вже жолудями будуть на зиму запасатись:umora:

• Like 2
  • Haha 1
58 минут назад, Николай S сказал:

Щойно заходив на ту ділянку.............. при суцільній посадці дуба красного сумнівів не виникає  на Вашому фото литки саме його,  навіть фоткати не бачу сенсу, до гілок не дотягнувся, вже високовато, ....появляються перші листки, от от  заквітне, я гадаю що бджоли там не буде...

вони надто трозумні щось там збирати, хіба може восени вже жолудями будуть на зиму запасатись:umora:

Сподіваюсь такого не буде і щось і собі і вам вони до жолудів наносять.

Чесно кажучи листя на тому дереві не бачив літом, лише щороку застаю на пору цвітіння массу бджіл на ньому. Що вони там збираяють не знаю. Але там цим листом все засипано навколо, дерево дуже велике і розлоге, тому і відповідно цей лист сфотографував. Може і не його лист, їжаки попідкладали.

В інтернетах пишуть що з дубів можуть брати пилок і в деякі роки і нектар дуби виділяють. Дубів в околиці багато, але щоб з них щось бджоли брали не бачив.

• Like 1
16 хвилин тому, sitava сказав:

Сподіваюсь такого не буде і щось і собі і вам вони до жолудів наносять.

Чесно кажучи листя на тому дереві не бачив літом, лише щороку застаю на пору цвітіння массу бджіл на ньому. Що вони там збираяють не знаю. Але там цим листом все засипано навколо, дерево дуже велике і розлоге, тому і відповідно цей лист сфотографував. Може і не його лист, їжаки попідкладали.

В інтернетах пишуть що з дубів можуть брати пилок і в деякі роки і нектар дуби виділяють. Дубів в околиці багато, але щоб з них щось бджоли брали не бачив.

Судячи з Вашого  опису та фото квітки,  вже з насінням, то щось з родини вязових, на жаль більш детельно нічого не скажу але колір молодого пагона може дати підказку....в нас широко росповсюжений вяз з темною корою на пагоні.

• Like 2
16 часов назад, Николай S сказал:

вони надто розумні щось там збирати, хіба може восени вже жолудями будуть на зиму запасатись:umora:

Я бачив бджіл на дубах. вони збирають там те ж саме що і на кленах американських і на вязах....

• Like 2
03.05.2021 в 09:08, sitava сказав:

А з дуба американського бджоли щось беруть у вас? Не звертали увагу?

Беруть з дуба і пилок жовто-зелений і нектар. А ще й падь буває. Правда, не в курсі чи то наші ті дуби, а чи ж американські.:ay:

• Like 3
1 час назад, ДобровоЛ сказал:

і нектар

На рахунок нектару - це дуже оптипістична версія..))))

• Like 1
1 годину тому, Cfif сказав:

Я бачив бджіл на дубах. вони збирають там те ж саме що і на кленах американських і на вязах....

Те що вони там крутятся не факт, що э принос у вулик, спробую придивитись коли почне квітнути той дуб

• Like 2
2 хвилини тому, Cfif сказав:

У мене на батьківщині перед будинком дуб, де я з дідом свій пуп закопував. Тоді дубку було років з деять. Зараз це чи не найвище дерево на вулиці. І коли він цвіте, то в кроні аж гуде! Нектару з нього небагато, але ж все він є. Більше від нього медвяної роси та паді.:IMHO:

• Like 2
7 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

У мене на батьківщині перед будинком дуб, де я з дідом свій пуп закопував

ого, це якись забутий обряд?

• Like 1
  • Haha 2
17 хвилин тому, Олександр Коваль сказав:

ого, це якись забутий обряд?

Чого ж? Хіба ж не чули вислову - "Тут пуп мій закопано "? Це давній український народний звичай.

Коли вже дитина подорослішає і зможе тримати лопату, засушений пуп, що відтинають при народженні, під керівництвом старшого (як правило то був дід) закопує його десь на своїй землі неподалік батьківської хати. Мені з цією процедурою  допомогав мій дідусь Антон, який з часом і навчив мене основ пасічництва ще в дитинстві.

А це відео щодо нектароносності дуба

• Like 1
  • Thanks 3

Дуб. як і береза чи очерет... нектару не виділя. ЗОВСІМ... не плутайте падь до нектару. тоді і ялина із смерекою -медоносні дерева. 

• Like 2
18 хвилин тому, Cfif сказав:

Дуб. як і береза чи очерет... нектару не виділя. ЗОВСІМ... не плутайте падь до нектару. тоді і ялина із смерекою -медоносні дерева. 

Про падь я ж писав вище. А це он повідомлення про нектар з дуба не я знімав. Пад і медвяна роса виділяється дубом при високих температуах - десь  за +27С. Тоді він вже відцвітається давно. Це я сам спостерігав на своєму дубі. До речі, його два синочки вже ростуть в Нідерландах, посаджених в честь моїх двох внучок.:umora:

Крім цього є й чимало інших повідомлень. Та суть не в цьому - головне, що то точно корисне дерево для бджільництва.:ay:

• Like 2
40 минут назад, ДобровоЛ сказал:

виділяється дубом при високих температуах - десь  за +27С.

Дуб сам по собі нічого не виділяє. Хоч за 27 хоч за 37. падь віділяють різні шкідники які зовутся тля. І далеко не кожного року і в різних кількостях.... А дуб дійсно корисне дерево. якщо в глобальних маштабах..)

1 годину тому, ДобровоЛ сказав:

Чого ж? Хіба ж не чули вислову - "Тут пуп мій закопано "? Це давній український народний звичай.

Коли вже дитина подорослішає і зможе тримати лопату, засушений пуп, що відтинають при народженні, під керівництвом старшого (як правило то був дід) закопує його десь на своїй землі неподалік батьківської хати. Мені з цією процедурою  допомогав мій дідусь Антон, який з часом і навчив мене основ пасічництва ще в дитинстві.

:hi:

дякую з лікбез

комуноолігархат все зробив, щоб наші батьки і ми забули хто ми є і жили за їхніми навязаними звичаями, накликаючи на себе біду і війну

• Like 2
2 години тому, Cfif сказав:

можливо падь? бо бачив такий наліт, тільки час для цвітіння вже:IMHO:пройшов.

• Like 2
Тільки що, Лавр сказав:

можливо падь? бо бачив такий наліт, тільки час для цвітіння вже:IMHO:пройшов.

Падь виділяють ті попелиці, що листя жують, як і на липі. Від цвітіння те не залежить. А це найліпше буває у сезон з високими температурами й без дощів. У мене, приміром,  на стаціонарі під лісом бували такі взятки, але  коли температура була за 27С. Є там у лісі сосна, дуби ,трішки липи.

• Like 1
3 часа назад, ДобровоЛ сказал:

А це відео щодо нектароносності дуба

Ну от, а то пишуть тут: не виділяє, не виділяє. Теоретики одні. Спостерігать треба!

Дякую.

• Like 1
  • Haha 1
9 хвилин тому, sitava сказав:

Ну от, а то пишуть тут: не виділяє, не виділяє. Теоретики одні. Спостерігать треба!

Дякую.

:ay:

Дуб крім усього  навіть якщо не має дупел чимось все ж приваблює бджіл.

Рої у нас чомусь найчастіше сідають смаме на його кроні.:IMHO:

• Like 2

Глухов пише:

p0104-sel.png

• Like 5
  • Thanks 2

Кто подскажет как называется это растение? Дерево-куст высотой 5-6 метров .По размеру как черноклён и цветёт практически одновременно с ним.  Цветочки в кисти как у сирени только очень мелкие.

20210528_141051.jpg

20210528_140258.jpg

20210528_140335.jpg

Вот такую обножку собирают пчёлы с неё

20210528_140824.jpg

20210528_140920.jpg

• Like 1
19 минут назад, Еникиой сказал:

Кто подскажет как называется это растение?

скумпия кожевенная

• Like 1
17 минут назад, Cfif сказал:

скумпия кожевенная

похоже что это она. Спасибо.:hi:Пчёлы собирают с неё обножку, а нектар ?  Может вы в курсе.

Цікавий різновид глоду. 

IMG_20210528_154053.jpg

• Like 6
10 часов назад, Еникиой сказал:

Пчёлы собирают с неё обножку, а нектар ?

Не густо, но есть немного.

10 часов назад, Sanich сказал:

Цікавий різновид глоду. 

Крупноплодка, замедте, если осенью будут большие плоды -можно привить на обычный или на рябину.

• Like 3