Перейти к содержанию

Утепление


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

скажіть будь ласка в б.к. в зиму за заставними потрібно утеплювати чи достатньо просто заставних. перший раз буду зимувати 70% смей в б.к. . цю зиму в лежаках вперше зимував без утеплення за заставними :ay: в б.к.таксамо чи ні. буду вдячний за любу інформацію.
Обычно утепляют весной,если слабая семья.Если сильные семьи то утепление лишнее :IMHO1: .Если приходится утеплять ,то лучше заставной из фольгоизола и пенопласта :hi: .Главное без фанатизма и хлопкосодержащих материалов :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...
скажіть будь ласка в б.к. в зиму за заставними потрібно утеплювати

Я на зимомовий період взагалі не використовую утеплення.
Обычно утепляют весной,если слабая семья

Оріентуйтесь по силі бджолосімї, розташуванням пасіки. :IMHO1::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 years later...

Може комусь пригодиться для утеплення вуликів:

Screenshot_2017-04-10-18-37-19.png

Я таке бачу вперше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

Зі св'ятом! Хто використовує ватін для верхнього утеплення вуликів? як себе показав в експлуатації?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Дмитрий 94 сказал:

Зі св'ятом! Хто використовує ватін для верхнього утеплення вуликів? як себе показав в експлуатації?

Можливо Ви хотіли запитати про сітепон, який зараз швейники використовують замість ватіну? В моїх умовах, коли є потолочини з вентиляційними вікнами (щілинами) - сінтепон краще. Ватін також непогано, якщо він рихлий. Товщину стараюсь підібрати залежності від сили сім'ї. Чим менше сім'я, тим товще ватін.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Петрович 49 сказал:

Можливо Ви хотіли запитати про сітепон, який зараз швейники використовують замість ватіну? В моїх умовах, коли є потолочини з вентиляційними вікнами (щілинами) - сінтепон краще. Ватін також непогано, якщо він рихлий. Товщину стараюсь підібрати залежності від сили сім'ї. Чим менше сім'я, тим товще ватін.

Ні, саме ватін. В магазині бачив в рулонах, рихлий, товщина десь 2см. Думаю чи хватить цієї товщини, чи в два слоя

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Петрович 49 сказав:

Можливо Ви хотіли запитати про сітепон, який зараз швейники використовують замість ватіну? В моїх умовах, коли є потолочини з вентиляційними вікнами (щілинами) - сінтепон краще. Ватін також непогано, якщо він рихлий. Товщину стараюсь підібрати залежності від сили сім'ї. Чим менше сім'я, тим товще ватін.

А я синтапон позашивав у мішки із агроволокна - найдешевше донедавна було і практичне.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Возможно, синтепон и  ватин суть одна(один и тот же материал) названия разные.Синтепон  украинский 2-ка думаю стоит 24-27гр п\м. при ширине 1,5м. Вообще у нас "Игоревич" специалист по утеплительным материалам , спросите у него.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Винодел сказал:

Возможно, синтепон и  ватин суть одна(один и тот же материал) названия разные.Синтепон  украинский 2-ка думаю стоит 24-27гр п\м. при ширине 1,5м. Вообще у нас "Игоревич" специалист по утеплительным материалам , спросите у него.

Это совсем разные материалы. Синтепон - синтетика, а ватин это ХБ с шерстью, поэтому ватин гораздо больше тянет влагу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зацікавила невисока ціна ватіну - 35грн/м ширина 1.5м, товщ 2-2.5см. Одного погонного метра повинно хватить на 6 дадановських вулика. 35?6=5.83грн. нормально так. Навіть якщо в два слоя - 5.83?2=11.7грн. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Дмитрий 94 сказал:

Ні, саме ватін. В магазині бачив в рулонах, рихлий, товщина десь 2см. Думаю чи хватить цієї товщини, чи в два слоя

Якщо у Ваших даданів присутні дерев'яні потолочини - цілком достатньо.:IMHO: Якщо плівка, або положок - тоді :dntknw:не знаю, користуюсь рідко,  стараюсь кинути щось грубіше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В б.к. как и в лежаках с деревьяными потолочинами,сверху фольгоизол.Но,на следующий год,никаких деревьяных потолочин,Только фолгоизол,заставные по бокам с и сверху, плюс пленка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Найкраще утеплення - це те що дихає, пропускає пару з гнізда. В мене подушки з синтепону 5 см. Теплі, завжди сухі бо не намокають. Вся волога проходить наскрізь під кришу. Дуже задоволений.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

теж помітив під синтопоновою подушкою немає вологості. на днях був на пасіці, в одному вулику знайшов таку подушку, з літа пропустив, все сухо :ay:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Подготовка к утеплению 

Ложим утепление.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, Серж 82 сказав:

Сьогодні поскорочував льотки, у двох сім'ях з льотків іде тепло(відчувається рукою), це ж скільки там розплоду є? Поставив заставні з пінопласту.

Фото-0054.jpg

А не згризуть ваш пінопласт, чи може все таки полістирол. Дві великі різниці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, newquit сказал:

А не згризуть ваш пінопласт, чи може все таки полістирол. Дві великі різниці.

Пінопласт звичайний, обмотаний скотчем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, Серж 82 сказав:

Пінопласт звичайний, обмотаний скотчем.

Зручніше і надійніше полістирол.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, newquit сказав:

Зручніше і надійніше полістирол.

Дорожче, так. Якщо скотчем обклеювати то і звичайний пінопласт піде. А якщо скотчем не обклеювати то будь який полістирол рано чи пізно згризуть...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, newquit сказал:

Зручніше і надійніше полістирол.

Обгрунтуйте

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Серж 82 сказав:

Обгрунтуйте

Ніякої мороки зі скочем, міцніший,  в експлуатації зрічніший. А якщо десь скоч порветься вони швидко зточать (маю гіркий досвід).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, newquit сказал:

Ніякої мороки зі скочем, міцніший,  в експлуатації зрічніший. А якщо десь скоч порветься вони швидко зточать (маю гіркий досвід).

Дорого виходить в порівнянні з пінопластом. Якщо буде їм тісно будуть гризти полістирол. В мене скотчований пінопласт служить вже по 6-7 років. І дешево виходить (4.5 грн самий пінопласт + 3.5 грн скотч). За 8 грн маємо на декілька років - якщо побачили що десь зробили дірку наклеїли зверху кусок скотчу і вперед.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

У кого як все працює, коментарі і зауваження.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • ромео changed the title to Вентиляція і утеплення вулика
  • 4 weeks later...
В 26.10.2018 в 10:24, валериевич сказал:

У кого як все працює, коментарі і зауваження.

Верхнє утеплення стоїть круглий рік, ніколи його не знімаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

все как всегда, зделаеш а потом когда изменить ничего нельзя гадаеш правельно ли зделал...

вобщем улей 10 рамочный дерево, сверху пленка и крыша с пенопластом, внизу глухое дно с летком 1 см высотой и на весь улей (вкладыш) будет ли достаточной такая вентиляция?

знаю что пленку оставляют при сетчатом дне...но не осилил вставить сетчатые вставки и отправил на глухих, вот думаю обеспечит такой леток достаточную вентиляцию?

п.с. зимую в преспособленом под зимовник сарае (вентиляция через щели в двери и через очерет в потолке, обычно сухо)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...