Перейти к содержанию

Журнал «Бджолярський круг»


Рекомендуемые сообщения

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

РЕНТАБЕЛЬНА ПАСІКА / Зошит 1-2018

ГОРИ СВІЧА!

Василь СОЛОМКА (ДіД Василь)

Свічка, як і людина, що несе світ­ло, — її девіз: «Я витрачаю себе, слу­жачи іншим».

 

 

Мене часто запитують, чому на всіх заходах (Круги, майстер-класи, школи, семінари...), які проводить ДіД Василь, горить свічка...

Повідаю...

Свічка — вічний супутник людини на дорозі життя. Вона Світло у темря­ві. Осяяння. Цілюща сила. Надія. Сим-вол людської душі, її внутрішньої сили: одні­єї маленької свічки досить, щоб розі- мкнулася темрява... А її стійкість?... Полум'я свічки, як би її не повертали, завжди спрямовано до неба.

Стежка, викладена палаючими свічками, була символом шляху, на якому людина не самотня: ті, що йдуть попереду, залишали запалені вогники тим, хто йде слідом — через ліс, через історію або через життя...

Чистота воску означала чистоту людини, м'якість — її здатність слу­хати волю Бога... У каббалі три свічки означають Мудрість, Силу і Красу.

Середньовічні таємні товариства використовували зображення свічки як символ великого Знання: людина може бути щасливою, тільки коли з її очей спаде пелена, що заважає бачи­ти істинне світло...

Шановне товариство!

РЕНТАБЕЛЬНА ПАСІКА / Зошит 1-2018

 

10 років ми з вами «йшли до істини» в часописі «Бджолярський круг/За рен­табельну пасіку». Суворе конкурентне поле в сучасній журналістиці вимагає надзвичайно відповідального ставлен­ня до справи і максимального напру­ження сил і можливостей. «БК» знай­шов свою нішу в інформаційному пасіч­ницькому просторі. Про це свідчить потік звернень про збереження журна­лу після заяви про його закриття. Було в інтернеті навіть таке: «Ксожалению, с фактическим уходом с рынка периоди­ки «БК» проходит и целая эпоха» (Александр Васильев). Слід зазначити, що якість і рівень публікацій у «БК» були зумовлені Фахів-цями з великої букви, яких ми залучали до роботи в журналі усіма доступними нам можли­востями. Приймаючи рішення про випуск збірника «РЕНТАБЕЛЬНА ПАСІКА/Бджолярський круг» (продовження епохи), я орієнтуюсь насамперед на участь у ньому свого оточення, яке на сьогодні чи не найкваліфікованіше в Україні (і не тільки)... Тих, хто орієнту­ється на інтернет, мушу розчарувати: більшість тем і матеріалів будуть оригі­нальними, і в «неті» ви зможете озна­йомитись лише з коментарями до них. Як підтвердження, лише в цьому номе­рі: вперше наведено обґрунтування собівартості меду, показана «маржа» (різниця між купівельною і продажною ціною меду) експортерів з їх затратною частиною,
анонсовано бізнес-план промислової пасіки на тисячу вуликів. Інтерв'ю Віктора Паппа і репортаж з його пасіки, підходи до економічного обґрунтування концепції розвитку бджільництва України, досвід створен­ня промислової пасіки в 1500 бджоло­сімей з системою сучасного маркетингу всього за пять років.

Щодо зміни назви. Безумовно, збір­ник і надалі буде «рупором» Бджолярського кругу, і випуски будуть при­урочені до весняного (малого) і осінньо­го (Великого) Кругів. Але акценти будуть зроблені на тому, як заробляти гроші. Однією з основних тем у «БК» була рентабельність пасік. У «РП» ж вона стане основною. Рентабельність — це ключовий термін у підприємництві, а підприємництвом будемо називати будь-яку діяльність «не для забави». Вона характеризує прибутковість ви­робничої діяльності. Рентабельність продукції — це відношення прибутку від реалізації продукції до її собіварто­сті. Тому основними чинниками підви­щення рентабельності пасічникування є: зниження собівартості, розширення асортименту і підвищення якості про­дукції, зменшення матеріальних і тру­дових затрат, розподіл праці (коопера­ція), інформованість... Актуальними є підвищення продуктивності праці (ме­ханізація, нові технології тощо), більш повне використання обладнання (ву­ликів, бджолосімей і т.ін.), уміння реа­лізовувати добуту тяжкою працею про­дукцію. А ще створення доданої варто­сті, яка може підняти ціну вашої про­дукції в рази. В останніх числах часопи­су були актуалізовані економічні аспек­ти запилення бджолами. У цивілізова­ному пасічницькому світі вже давно надання послуг щодо запилення стало основною часткою прибутку від пасік.

Умінню робити свою справу прибут­ковою (рентабельною) кожен із нас вчиться самотужки і часто йде манівця­ми. Але то довгий і невторований шлях. Та і життя таке куце. Тож я разом із колегами і спробую надати вам у руки посох (наш збірник) у нелегкій дорозі заняття прибутковим бджіль­ництвом! Значною мірою в «БК» це вда­лося. Окрім того, мною разом із вами створена досить ефективна система під­вищення кваліфікації пасічників (див. БК3-17), яку помітили навіть за кордо­ном. Цикл з одинадцяти шкіл-семінарів підтверджує актуальність теми, на яку «заточений» наш новий часопис.

Завдання його просте і зрозуміле: кожному, хто довірився мені, допома­гати зробити вигіднішим ваше заняття бджолами. Кожна ваша дія (вкладена гривня) в цій сфері повинна приносити прибуток. Це стосується і тих гривень, які вами вкладені в оплату мого (нашо­го) збірника. Його девіз: кожен номер повинен не тільки повернути кожному з вас гроші по номінальній його варто­сті, а й дати прибуток. Це і тільки це дозволить (змусить) продовжити наше з вами співробітництво і на подальші роки, і моє рішення продовжити «жит­тя» «БК» стане прибутковим, як і Ваше заняття бджільництвом. Загалом я про­поную вам стати «акціонерами» про­екту з одержанням дивідендів через підвищення прибутковості вашого пасічникування. Причому не потім, а вже з першого номера збірника!

Ми разом можемо зробити збірник таким, щоб кожен із вас міг сказати: «Він Наш!!!»

Тож запалюємо свічу і в добру путь

 

 

 

У НОМЕРІ

Гори свіча!...................................................................................................... 2

Про стратегію розвитку бджільництва України............................................... 4

О. Трофімцева. Чому стандарти ЄС не загрожують українському меду ........... 7

С. Семигреєнко. Природу можна використовувати, не завдаючи їй шкоди . .     11 Територія (географічне розташування) кластера «Меди Межиріччя» ............................. 15

В. Очколас, Д. Пахальчук, В. Соломка.

Про бізнес-план створення і роботи

промислової пасіки на 1000 бджолосімей...................................................... 17

С. Кравченко. Одиннадцатая школа-семинар................................................. 26

В. Папп. Торгова марка «Мед Карпат» - там, де живе любов ......................... 27

П. Коновалов. Промышленная пасека в 1500 пчелосемей за четыре года . . .     33

Гільдії медоварів України — 10 років............................................................ 41

Результати конкурсу Питних медів — 2018 .................................................. 44

Пасічники виходять на арени! ...................................................................... 45

Р. Войтків. Відродження брендів національних хмільних напоїв.................. 46

Робоче місце медовара................................................................................... 48

М. Пундор. Бджільництво в контексті сільського господарства...................... 49

Н. Смирнов. Решение проблемы опыления путем

использования необслуживаемых ульев ........................................................ 52

О. Комиссар. Проблеми племінного «Бакфаста» ........................................... 54

М.В. Шепута. Швидке введення бджолиної сім'ї в ройовий стан.................. 55

Т.М. Єфіменко, Г.В. Односум. Nosema ceranaе і Nosema apis

збудники нозематозу бджіл в Україні ........................................................... 57

В.Ю. Пономарьов. Рекомендації з приготування і застосування

відвару КАС- 81 ........................................................................................... 61

На 1-й стор. обкл. Гідроманіпулятор на пасіці В. Паппа.

Виліт стріли 9,5 м (до стор. 27)

Зошит 2-й збірника "РЕНТАБЕЛЬНА ПАСІКА / Бджолярський круг" вийде у вересні 2018 р.

-

!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Как заказать данный номер?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мої тел. 098-400-27-42 та 050-164-88-52. E-mail: didvasil@i.ua

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Презентація збірника з реалізацією буде на малих Кругах в  Кустовому, Градежзьку та "під парканом" в інст. бджільництва (2-га дек. травня)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, didvasil сказав:

Презентація збірника з реалізацією буде на малих Кругах в  Кустовому, Градежзьку та "під парканом" в інст. бджільництва (2-га дек. травня)

А що , пане Василю, @didvasil , традиційному Кругу в Баришівському лісі  гаплик?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 і 7 жовтня - відбудеться Великий Бджолярський Круг!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 weeks later...

Еще раз перечитал "Рентабельна пасiка" зошит 2-18. Достаточно широко освещена тема прополиса в РП2- 18.doc.  Итенсификация производства прополиса, про сбор и сохранение. Также о переработке прополиса. Нужно сказать, что в "Бджолярском круге" и в предыдущие годы уделялось внимание прополису. В РП2-18 перечислены те журналы, где есть информация о прополисе - БК4-11,  БК1, 2, 3, 4 - 12, БК2, 3-13, БК1 - 16. Я надеюсь, что у авторов можно еще приобрести эти номера. Вообще-то если серьезно заниматься пчеловодством, то полная подписка журнала "Бджолярский круг" должна быть настольной.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, datura01 сказал:

Еще раз перечитал "Рентабельна пасiка" зошит 2-18

А в скане нету? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можно заказать у автора. В скане нету.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
В 29.10.2018 в 10:00, Джаз сказал:

А в скане нету? 

Книжкова крамничка ДіДа Василя

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...

Читав журнал за 2016 рік.Вважаю його одним з кращих.Шкода що тепер його неможливо передплатити.
Звичайно,його можна замовляти у автора,"але то,не то пальто":(:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Роман Бакун сказав:

Читав журнал за 2016 рік.Вважаю його одним з кращих.Шкода що тепер його неможливо передплатити.
Звичайно,його можна замовляти у автора,"але то,не то пальто":(:IMHO:

На скільки я знаю , журнал вже не видається.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, nibond сказав:

На скільки я знаю , журнал вже не видається.

В мене останні журнали,за 2017 рік.Потім повідомлялось,що Дід Василь буде писати 1-2 журнали на рік,які можна буде придбати в нього особисто.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да, журнал продолжает выходить, в несколько укороченном виде два раза в год. К весеннему малому бджолярскому Кругу и осеннему большому. Журнал называется "Рентабiльна пасiка", вышли первый и второй номера. Заказать можно в автора.P1019471.thumb.JPG.3ccedb8df71bc1e0b5a68b07561ba6e2.JPG

P1019476.JPG

P1019473.JPG

P1019483.JPG

P1019478.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...

Може хтось знає чи виходив журнал "Рентабельна пасіка"в 2019 р?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 30.11.2019 в 07:12, Ігор 81 сказав:

Може хтось знає чи виходив журнал "Рентабельна пасіка"в 2019 р?

Так, виходив

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Просто Саша сказав:

Так, виходив

Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

 

ЗМІСТ "РП1-19"

 

У НОМЕРІ

Роздуми після з’їзду............................................................................................................. 2

Бджоли маленькі, але коли їх багато — такі дива творять! ........................................ 6

Вісті із Семенівської пасіки ............................................................................................... 9

О. Березовська. Органічне виробництво — реальний

та свідомий вибір українців ............................................................................................. 13

«Бджільництво Слобожанщини - 2019»........................................................................ 14

В. Топорин. Как виводить пчелиньїх маток: самому или покупать?........................ 17

А. Шакшина. О качестве «покупних» маток ................................................................ 21

М.И. Гусляков. Породи пчел — проблема № 1 в современном

пчеловодстве........................................................................................................................ 25

Н. Сабашенко. Про термінологію хмільних медових напоїв.................................... 32

Про «медовий місяць»....................................................................................................... 37

Результати XIV Всеукраїнського конкурсу «Питні меди - 2019» ........................... 39

А. Мальїхин. Конференция-семинар «Все про изоляцию маток»............................. 40

Г.В. Односум, Н.М. Сорока, Т.М. Єфіменко.

Дія біологічно активних речовин рослинного походження

порівняно з антибіотиками на бджіл за ноземозу ....................................................... 42

Д. Піднебесний. Серветки проти кліща........................................................................... 45

А. Жорновой. Перспективи содержания пчел на рамке 145 мм................................ 48

О. Усольцев. Вулик Паламарчука: переваги та недоліки........................................... 50

В. Бабенко. Чи потрібні зимівники в Україні?.............................................................. 52

Прокопович чи Джерзон? ................................................................................................. 53

Музей історії........................................................................................................................ 56

Ю.М. Гуслій. 8МЛКТ-технологія отримання перги..................................................... 57

А.Усольцев. Исцели себя сам ........................................................................................... 58

С.Кравченко. Павловния войлочная/императорское дерево .................................... 60

Оцет медовий в апітерапії................................................................................................. 62

На 1-й стор. обкл

Зошит 4-й збірника «РЕНТАБЕЛЬНА ПАСІКА / Бджолярський круг» вийде у вересні 2019 р.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

РЕНТАБЕЛЬНА ПАСІКА

*бджолярський круг*

У НОМЕРІ 2-19

Напрямок розвитку бджільництва в Україні.................................................... 2

«Історія становлення української нації»........................................................... 4

Національний конкурс медів для участі в АПІМОНДІЯ-2019 .......................... 6

М. Погрібний. Відшумів апі-ярмарок «Меди Межиріччя»! .............................. 7

Медовуха на круглому столі в торгово-промисловій палаті.............................. 9

Виробництво медів питних в Україні ........................................................... 10

Огляд світового ринку питних медів............................................................. 13

Н. Кравчук, О. Кравчук, С.І. Ліпко.

Особливості технології виробництва ставлених питних медів ....................... 16

Сікера - ставлений питний мед відроджено в Броварах.................................. 19

Сучасний завод із виробництва питних медів ............................................... 20

Н. Сабашенко. «Медівка» чи «Медовуха»? .................................................... 22

Напередодні ювілею 12 запитань Комісару О.Д.............................................. 24

О. Комісар. Високотемпературна зимівля як новий спосіб зимівлі бджіл . . .30

О. Комісар. Термопреферендум медоносних бджіл узимку............................ 33

Ю. Субота. Репродуктивна пасіка в Україні та за кордоном.......................... 35

П.О. Губа. Зимостійкість бджіл різних порід................................................. 37

О. Комісар. Про конгрес Апімондії-2019 у Канаді ......................................... 40

М.И. Миленин. Жизнеспособность медоносних пчел...................................... 43

В.І. Матюшенко. Теорія і практика ізоляції маток ........................................ 47

А. Топорин. Мифи и реальность вокруг изолятора Хмари............................... 49

В. С. Мкртчян, Т.М. Єфіменко. Визначення пероральної

дії на медоносних бджіл хлорели за лабораторних умов ................................ 50

В.П. Каменков. Пчели в городе ..................................................................... 55

Інвертований сироп як корм для бджіл.......................................................... 58

Зошит 5-й збірника «РЕНТАБЕЛЬНА ПАСІКА / Бджолярський круг» вийде у квітні 2020 р.

 

На першій стор. обкл. продукція ТМ «Мед Карпат»

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...

Журнал за рентабельну пасіку в 2020р виходив?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Коллеги ищу книгу Комиссара А.Д. Матководство от маточника к плодной матке, и книгу про получение маточного молочка. Хотел купить но не смог найти. Может у кого есть в электронном варианте. Поделитесь пожалуйста.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 хвилин тому, gossen сказав:

Коллеги ищу книгу Комиссара А.Д. Матководство от маточника к плодной матке, и книгу про получение маточного молочка. Хотел купить но не смог найти. Может у кого есть в электронном варианте. Поделитесь пожалуйста.

Звернітся до Комісара О.Д.тут на форумі є його тема про продаж книжок

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 11 months later...

...если серьезно заниматься пчеловодством, то полная подписка журнала "Бджолярский круг" должна быть настольной.  (datura01)

На жаль "полной подписки" вислати не можу , а от вроздріб  трохи є.... Так наприклад.  ЧАСТО просять добірку журналів на тему високорентабельної зимівлі (вулика Паламарчука) Додаю АНОНС 

 

ПРО ВУЛИК ПАЛАМАРЧУКА

     В 2016 р. Я випустив  збірник « ТОП-10 новаций украинских пасечников». У збірнику представлені здобутки останніх років (третього тисячоліття) провідних бджолярів України. Основними критеріями відбору тем були підвищення рентабельності пасік та світова новизна. У цю «золоту десятку» заслужено увійшов вулик Паламарчука... Ось лише один з численних відгуків про нього:        «У мого товариша маленька пасіка 12 сімей. Уговорив я його зробити собі один вулик Паламарчука. Дав журнал і розхвалив той вулик на всі лади. Він таки його зробив і заселив самими слабенькими сім’ями після приїзду з кочівлі. Пройшла зима. В кінці квітня телефонує мій товариш і дякує мене за пораду. Каже: заселив слабачки, а сьогодні у них у всіх по 6 рамок розплоду, так як і в сильних сім’ях, які зимували поодинці у вуликах лежаках. Буду їх розселяти. А влітку зроблю ще одного такого вулика…

                                                                                                                  Олександр КОМІСАР  в БК2-16

    Періодично до мене звертаються пасічники з проханням вислати 5 журналів з публікаціями на цю тему…  Чому б ні? «… Вартість 200 грн.

В журналах 13 публікацій провідних пасічників України!

1. В.А.Паламарчук* «Зимувальний вулик для слабких і середніх сімей». - БК4-12, с. 13-16.

2. В.А.Паламарчук «Переселення  бджіл у зимувальні вулики» - БК4-12, с.17.

3. О.Комісар « 4-хсімейні вулики на вузьковисоку рамку для зимівлі бджіл. Теорія». БК4-12, с.8-19.

4. Б.С.Горб* «Вулик Паламарчука з піно полістирольними стінками» -БК4-14, с. 11-13.

5. О.Комісар «Новини від Валерія Паламарчука» - БК4-15, с. 11-12.

6. А.В.Файчук «Про мій досвід використання вулика Паламарчука» - БК4-15, с. 13.

7. О.Комісар «Модифікаація вулика Паламарчука (спрощений варіант) для порятунку слабих сімей взимку». БК4-15, с. 14-16.

8. Б.С.Горб «Вулик Паламарчука дуже простий і необхідний на кожній пасіці» - БК2-16, с. 25-26.

9. А.А.Усольцев* «Кочевые ульи Паламарчука» - БК2-16, с. 27-31.

10. О.Комісар «Не тільки в сильних сім»ях порятунок, а й у слабких також» - БК2-16, с.41-43.

11. В.Т.Бабенко* «Не тільки в сильних сім»ях порятунок, а й у слабких також» - БК1-17, с.17-18.

12. В.А.Паламарчук «Універсальний український вулик  Паламарчука». РП/БК2-18, с. 9-36.

13. Ю.М.Гуслій «Про вулик Паламарчука»- РП/БК2-18, с. 37-38.

* - Лауреати найвищої нагороди Бджолярського кругу України-

  • Thanks 1

 

LikeДжаз

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...