Jump to content
Petrovych61

Обсуждение конструкций ульев

Recommended Posts

Красавцы!! :ay:

Скамейки и беседку тоже сам?

Скамейки и беседку тоже сам?
Беседку майстер робив,а я на із тестьом допомагали))) лавки- мателеву частину коваль,дерев'ну самі=)
8-рамочный корпус на дадановскую рамку тоже думаю практичен, он по объёму равен точно 10-рамочному рутовскому. Кто работал с 8-рамочными корпусами, поделитесь пожалуйста опытом.
я вожу совместно с дедом который в таких этажерках (8 рамок дадан) лет 30 держал, я себе такие же изготовил, :IMHO1: как вариант для любительской пасеки :ay: , прежде всего тем что такие ульи намного лучше используют полезную площадь легкового прицепа, а это зачастую для любительской пасеки лимитирующий фактор, сотовая площадь действиельно близка к 10 руту, поэтому приемы и сроки можно довольно точно переносить с системы на систему, что удобно для начинающего т.к. по рутовской системе полно литератры, за счет того что корпуса заметно уже с ними намного удобнее рабоать, они в обхвват рук буквально ложатся правда дед работал только с полной рамкой, а я в этом сезоне хочу попробовать еще 8-и рамочные магазины
вирішив зайнятись пасікою,зробив сам два українця,тепер почитав ,подивився і починаю переживати ,шо вибрав невдалу конструкцію..(((цікавить думка щодо українців?

Для невеликої любительської пасіки в самий раз. Але зважаючи на те що у вас надставки використовуваться не будуть(бачу що дах на петлях), краще було б робити на 24 рамки :IMHO1:
  • Like 1
вирішив зайнятись пасікою,зробив сам два українця,тепер почитав ,подивився і починаю переживати ,шо вибрав невдалу конструкцію..(((цікавить думка щодо українців?

Для невеликої любительської пасіки в самий раз. Але зважаючи на те що у вас надставки використовуваться не будуть(бачу що дах на петлях), краще було б робити на 24 рамки :IMHO1:
впринципі,кнострукцію можливо змінити для того щоб використовувати надставки....дякую за ідею)))
впринципі,кнострукцію можливо змінити для того щоб використовувати надставки....дякую за ідею)))

Це обговорювали в http://tochok.info/forum/index.php?showtopic=3842&st=60

Це обговорювали в http://tochok.info/forum/index.php?showtopic=3842&st=60
дякую,почитаю.

Хочу побробувати зимівлю із сітчатим дном. Чи буде достатньо вирізати у дні лежака отвір- квадрат 20х10 см у тому місці над яким буде гніздо?

Хочу побробувати зимівлю із сітчатим дном. Чи буде достатньо вирізати у дні лежака отвір- квадрат 20х10 см у тому місці над яким буде гніздо?
А підрамкова відстань не замала для сітки? Можливо нісенітниця, але хочу зробити собі лежак для ММ. Крім інших ньюансів, відрізнятиметься і високим відємним дном. Можливо спробувати і в даному випадку зробити щось подібне?
Називається зимівля з нижньою вентиляцією.Застосовується при глухому,герметичному верху(плівка).Підрамочний має бути великий,льоток при дні,засітковане вікно(досить і 20х10 в дні)в протилежному від льотка боці,тобто біля задньої стінкі,або в самій стінці(дверці)навпроти льотка.Звідси висновок-в лежаку таке релізувати важко.
Можливо нісенітниця, але хочу зробити собі лежак для ММ.

Цікаво в чому Ви вбачаєте відмінність такого лежака від просто лежака?
Цікаво в чому Ви вбачаєте відмінність такого лежака від просто лежака?
Глубокое дно, капитальная перегородка с решеткой посредине - расширение от центра. Ну и на 230 рамку, так как не планирую разнобой в рамках. Корпус будет из сэндвича 24мм Edited by sewerby
Глубокое дно, капитальная перегородка с решеткой посредине - расширение от центра. Ну и на 230 рамку, так как не планирую разнобой в рамках. Корпус будет из сэндвича 24мм

Я просто не зрозумів що особливого має бути у вулику для ММ? Це ж може бути і просто багатокорпусний з роздільною решіткою і маткою в нижніх корпусах. Для чого спеціальний лежак робити?
Я просто не зрозумів що особливого має бути у вулику для ММ? Це ж може бути і просто багатокорпусний з роздільною решіткою і маткою в нижніх корпусах. Для чого спеціальний лежак робити?
Спробуйте кожні 3 дні на протязі сезону працювати з сімєю, яка стиснена по максимуму і питання відпадуть. Зараз навіть китайці потроху переходять на лежаки. Edited by sewerby
Спробуйте кожні 3 дні на протязі сезону працювати з сімєю, яка стиснена по максимуму і питання відпадуть.

Працюю і з лежаками і з корпусними. Виховательки, стиснуті по-максимуму формував як в лежаках, так і в рогатих. Питання потреби "особливого лежака" не відпало. :dntknw: Прийдеться з цим жити. ;):hi:
Питання потреби "особливого лежака" не відпало. :dntknw: Прийдеться з цим жити. ;):hi:
:) А еще я "живу" с прививочным контейнером И весьма доволен этой "жизнью" :ay:

Подскажите пожалуста,кто-нибудь пользовался ульями"ПИОНЕР" или "ЮНИОР".

Цікавий вулик. Хтось такий бачив?

В цiй темi ще не оговорювалась конструкцiя вулика поданого в книзi Гриорiя Приймака "Бджоловедення. Настiльна книга бджоляра". Киiв. Альтерпрес.2008. Iнформацii дуже обмаль. Ледве прикрiпив обрiзане до мiнiмума фото. Iншi фото вже не пропускаэ. Ну може пiзнiше вдасьться... post-2710-1362758157_thumb.jpg Далi: post-2710-1362759059_thumb.jpg , ура! Пiсля ще одного обрiзання. Рис.88. Рухомi плечики для рамок. Матерiал - лист оцинкований. post-2710-1362759830_thumb.jpg

Бiльше обрiзання не допомагаэ... Тому текст набрав вiд руки: Як зазначаэ автор, дана конструкцiя вулика передбачаэ використання винаходiв: 1. Унiверсальноi рамки, яку можна повертати у вулику на 90` i навiть на 180`. 2. Переваг вуликiв Роже Делона (золота медаль "Апiмондii"). 3. Технологii "Золота вертикаль". 4. Конструктивних елементiв велика суперкомпакт "Запорожець". 5. Льоткового вкладиша В.Ю. Паращинця. У вулику даноi конструкцii передбачено використання корпусiв та надставки висотою 310 та 145 мм, внутрiшнiй розмiр 450х315 мм, що вмiщують 8 рамок.

Я ось так розмiрковую. Посиланя на Роже Делона та вiдкiднi плечики дозволяють зимовати Дадановською рамкою вертикально. Але ж плечики такi не технологiчнi. На мою думку можна значно простiше якщо плече рамки просверлити i в цей отвip пропустит дрiт ф3...4 мм. Протилежну сторону хоч тонким дротом прикрутити, або ж ще до навощування забити цвях з середини, а потiм загнути навколо цього дроту. Перед закормом вставляэм в рамки дротянi плечики i ставим рамки вертикально. Тiльки на корпус ставим проставку (пiдкришник), а також заставну на всю висоту. Так i зимуэм. Зимовка получиться на теплий занос. Весною, пiд час весняного огляду, все вертаэм назад. Проставку використовуэм як надставку для сотового меду, рамки як у пчелхома. Що скажете?

Цікавий вулик. Хтось такий бачив?

Мой отец (на заре своего начала в пчеловождении) сделал пару комлектов на рамку 230. От дождей - отличное решение! А внутри улья всё ровно.

А чи є де фото, чи схематичне креслення 5-рамкового ящика Паливоди для відводків? Цікавить як саме поверх рамок на 300 чіпляться рамки на 150, як те кріпленя не заважає виймати рамки на 300?