Перейти к содержанию

Ганеманівські решітки (разделительная решётка)


владек

Рекомендуемые сообщения

В 08.01.2017 в 15:11, ДобровоЛ сказав:

Щоб там про Союз не говорили, а й у ньому до "пересройки" були гарні речі. Інколи. Проте, постійний дефіцит всього без виключення, міняв загальну картину... Ну, взяти хоча б ту ж "проволочну" металеву РР до Дадана. Та їй зносу немає!  :ay::ay:Купив я з п"яток зовсім випадково, і ось вже більше тридцяти років (!) їм подібних немає. Та головне ж , що зроблені вони продумано,- бджоли проходять їх спокійно, неушкодженими. Жалію, що мало їх у мене, та й на корпусні теж не лишніми були б...:dntknw::hmm:

В мене через совдеповські матки проскакують.Тому лежать на купі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Кривенко Микола сказал:

В мене через совдеповські матки проскакують.Тому лежать на купі.

Проволочні? Фото можна? Не продаєте?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Fabro сказав:

Проволочні? Фото можна?

проволочні, Хіба ММС.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Кривенко Микола сказав:

В мене через совдеповські матки проскакують.Тому лежать на купі.

УС проскакають? У мене тільки пару разбуло, і то підозрюю, що то мій недогляд...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Не судити суворо і камінцями не закидувати). 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

замітив одну особливість коли решітки працюють нормально а коли ні. В мене є корпуси які робили різні майстри, то ж в одних корпусах є фальц під плечики в глибину на 17мм як по стандарту і є фальц на 10мм, коли ставиться решітка на корпус з фальцем 17мм то над рамками є простір в 7мм і бджоли проходять через отвори без проблем, а коли на корпуси з фальцем 10мм то решітка лягає прямо на рамки і тим самим перекриває більшу частину отворів в решітці і тоді решітки працюють погано. В мене є віндулінові і пластикові Лисонівські проблеми виникають коли не дотримано стандарту у виготовлені вулика. Це моя думка і спостереження.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Посоветуйте какие р р на 12 рамочный додан.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 03.03.2017 в 20:49, доктор кварц сказал:

замітив одну особливість коли решітки працюють нормально а коли ні. В мене є корпуси які робили різні майстри, то ж в одних корпусах є фальц під плечики в глибину на 17мм як по стандарту і є фальц на 10мм, коли ставиться решітка на корпус з фальцем 17мм то над рамками є простір в 7мм і бджоли проходять через отвори без проблем, а коли на корпуси з фальцем 10мм то решітка лягає прямо на рамки і тим самим перекриває більшу частину отворів в решітці і тоді решітки працюють погано. В мене є віндулінові і пластикові Лисонівські проблеми виникають коли не дотримано стандарту у виготовлені вулика. Це моя думка і спостереження.

Само собой, если РР лежит на верхних брусках рамок, то работают только те просветы которые совпадают с улочкой и это в целом снижает эффективность РР. Особенно это касается штампованных РР у которых и так полезное сечение хромает. Лежать на брусках РР может в двух случаях, или как вы упомянули низкий фальц или просто маленькая решетка которая не ложится на стенки корпуса. 

Решение давно найдено, это использование РР с обвязкой которая обеспечит нужный зазор, плюс обвязка может нести дополнительные функции, типа щелевого летка над РР например или каркаса для пчелоудалителя.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Rad сказав:

Решение давно найдено, это использование РР с обвязкой которая обеспечит нужный зазор, плюс обвязка может нести дополнительные функции, типа щелевого летка над РР например или каркаса для пчелоудалителя.

Це ж додаткові затрати праці і коштів, чому б не виготовля ти вулики по стандарту тоді і більшість проблем би відпало само собою. Це щось подібно як були перші мобілки і кожна фірма робила свої входи для зарядки, ви напевно стикалися з ситуацією щоб найти зарядку до своєї моделі. Так із вуликами коли замовляєш наприклад Дадан 10-рамковий то має бути стандарт один, а нестандарт дяді Петі чи майстра Миколи, тоді і не буде проблеми з решітками і взаємозамінності корпусів куплених в Харкові чи у Львові.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, доктор кварц сказал:

Це ж додаткові затрати праці і коштів, чому б не виготовля ти вулики по стандарту 

Дело в том, что работать с РР в обвязке удобнее, чем с просто лежащей на стенках корпуса, да и не все решетки имеют плоскую кайму и необходимый размер. Поэтому тут каждый для себя сам решает как для него технологичнее, есть большие пасеки медового направления где РР в обвязках, не думаю что люди там не считают своих денег.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 хвилин тому, Rad сказав:

Дело в том, что работать с РР в обвязке удобнее, чем с просто лежащей на стенках корпуса, да и не все решетки имеют плоскую кайму и необходимый размер. Поэтому тут каждый для себя сам решает как для него технологичнее, есть большие пасеки медового направления где РР в обвязках, не думаю что люди там не считают своих денег.

Згоден, бо зручність і швидкість у роботі, тим більше на промислових пасіках, у противагу витратам ніколи не ставиться. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, доктор кварц сказав:

Це ж додаткові затрати праці і коштів, чому б не виготовля ти вулики по стандарту тоді і більшість проблем би відпало само собою. Це щось подібно як були перші мобілки і кожна фірма робила свої входи для зарядки, ви напевно стикалися з ситуацією щоб найти зарядку до своєї моделі. Так із вуликами коли замовляєш наприклад Дадан 10-рамковий то має бути стандарт один, а нестандарт дяді Петі чи майстра Миколи, тоді і не буде проблеми з решітками і взаємозамінності корпусів куплених в Харкові чи у Львові.

А ви в курсі ,що , приміром, у стандартний рутівський корпусник 10-та рамка під час медозбору ніколи не влізе? А у мене і не лише у одного "нестандарт дяді Петі"- це + 10мм у ширину корпуса. І тоді все стає. То чому про це не думали ще в совдепії, коли виписували ці  стандарти? То тепер і РР  у мене - нестандарт, але дякуючи Мико, - польський плоский пластиковий .:ay:

А обв"язка - це той же стандарт. Просто - вона є, або її немає. Бо можна і без - це теж від стандарту не відходитиме.:IMHO:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 години тому, vetalikdalnik сказав:

Посоветуйте какие р р на 12 рамочный додан.

То вам ось і готова відповідь.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, доктор кварц сказал:

Так із вуликами коли замовляєш наприклад Дадан 10-рамковий то має бути стандарт один, а нестандарт дяді Петі чи майстра Миколи, тоді і не буде проблеми з решітками і взаємозамінності корпусів куплених в Харкові чи у Львові.

Стандарт в пчеловодстве как бы и есть, и как бы нет. Многие стандарты разрабатывались людьми знающими пчеловодство только теоретически, которые на практике применить проблематично :IMHO1:. Как пример 

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

у стандартний рутівський корпусник 10-та рамка під час медозбору ніколи не влізе

А вообще наши нарушения стандартов происходят от безысходности многих наших пчеловодов. Что есть под рукой, из того и сделали улей. А потом и РР не всегда нормально становится. А по поводу установки разделительных решеток существуют противоречивые мнения как ставить и каждый отстаивает свою идею, как лучшую. 

Я ложу РР на рамки. Одни семьи работают через РР нормально, другие слабо идут, хотя семьи примерно одинаковые по развитию. Решетки тоже одинаковые, все пластиковые. Мечтаю приобрести металлические, если найду качественные.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 06.02.2017 в 18:06, konoval_am сказав:

Не судити суворо і камінцями не закидувати). 

Дякую!:ay:Цікаво викладено з грунтовними викладками. Давно не бачив такого професійного підходу до розкриття теми й до економії нашого часу. Через ці параметри  на Ютубі рідко гарні публікації бувають, окрім Мегастарателя та ще пару чоловік... Багатьом це буде корисно переглянути.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Фомич сказав:

Стандарт в пчеловодстве как бы и есть, и как бы нет. Многие стандарты разрабатывались людьми знающими пчеловодство только теоретически, которые на практике применить проблематично :IMHO1:. Как пример 

А вообще наши нарушения стандартов происходят от безысходности многих наших пчеловодов. Что есть под рукой, из того и сделали улей. А потом и РР не всегда нормально становится. А по поводу установки разделительных решеток существуют противоречивые мнения как ставить и каждый отстаивает свою идею, как лучшую. 

Я ложу РР на рамки. Одни семьи работают через РР нормально, другие слабо идут, хотя семьи примерно одинаковые по развитию. Решетки тоже одинаковые, все пластиковые. Мечтаю приобрести металлические, если найду качественные.

Вам би хіба що у старих пасічників попитати та спробувати для лежаків ще ті - металеві совдепівські. На зразок тих металевих, що демонстрував  konoval_am Є у мене таких кілька -  вже по три десятки років працють як годинник!:ay: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, ДобровоЛ сказав:

То чому про це не думали ще в совдепії, коли виписували ці  стандарти?

Вулик Дадана-Балата це не совдепія а загальноприйнятий світовий стандарт так само і Ланстронга- Рута стандарт винахідників-дослідників, що до рамок що не входять не буду сперечатись тому що сам тільки вчуся і до промислового об"єму напевно ніколи займатись не буду, але мав таку ситуацію коли в мене не входила 10та рамка також шукав причину , виявилося що розділювач гофмана був чуть-чуть більшим декілька сотих але на 10ти рамках це набігало плюс прополіс  і знов причина не дотримання стандарту. На рахунок РР я згідний що вінілові потребують обв"язки але пластикові вони досить жорсткі не бачу потреби в обвязці. Не стандартні розміри, я так думаю, можна застосовувати коли в тебе є своя майстерня і станки для своєїї пасіки бо коли ти купляєш тоді виникає проблема взаємозамінності. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, доктор кварц сказав:

Вулик Дадана-Балата це не совдепія а загальноприйнятий світовий стандарт так само і Ланстронга- Рута стандарт винахідників-дослідників, що до рамок що не входять не буду сперечатись тому що сам тільки вчуся і до промислового об"єму напевно ніколи займатись не буду, але мав таку ситуацію коли в мене не входила 10та рамка також шукав причину , виявилося що розділювач гофмана був чуть-чуть більшим декілька сотих але на 10ти рамках це набігало плюс прополіс  і знов причина не дотримання стандарту. На рахунок РР я згідний що вінілові потребують обв"язки але пластикові вони досить жорсткі не бачу потреби в обвязці. Не стандартні розміри, я так думаю, можна застосовувати коли в тебе є своя майстерня і станки для своєїї пасіки бо коли ти купляєш тоді виникає проблема взаємозамінності. 

Я вів мову про 10-ти рамочний багатокоорпусник. Він у мене на 10 мм ширший за стандарт ГОСТ - це мірило було, а не Рут чи Ланстрот. І десята рамка у мене вільно входить. І не розділювач винуватий був у вас , а прополюс, який влітку налипає на кілька см. :dntknw: А щодо світових стандартів - то про що ви говорите (я за Союз) ? Хто бував тоді за кордоном, а ще уявіть, щоб хто із-за бугра та привіз вулик?:dntknw::evrika::umora:Згадайте "Діамантову руку".

А  український вулик з його стандартами взагалі був затверджений вперше в Україні, якщо пам"ять не підводе - 1924 року. А от з Роздільною Решіткою, яку вперше винайшов і застосував наш земляк Прокопович  ще при створенні першого у світі розбірного вулика 1814 року , при Союзі все було класно. Особливо з тими металевими, про які я вже згадував.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.12.2016 в 22:22, mirohlebkr сказав:

Яка кiлькiсть решіток "Нікот" Вам потрібна, що Ви за ними готовi в Францiю їхать?

Якщо ще когось цікавить кількість бiльш нiж 4 ящики (4х75=300штук), то звертайтесь в приват, допоможу Вам з доставкою товару з заводу Нікот.

Яка буде ціна на сьогоднішній день за 300 шт.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...
В 14.05.2017 в 21:00, roman72201 сказал:

 

Купив для проби. Щойно зявились для 12 рамкового Даданта. По вигляду - один в один як Нікот (є і ті, і ті).

IMG_0101.JPG

вверху оранжева чеська, знизу Нікот.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, ЮМос сказал:

знизу Нікот.

Вибачте, можу помилятись але знизу не Нікот

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, ЮМос сказав:

Купив для проби. Щойно зявились для 12 рамкового Даданта. По вигляду - один в один як Нікот (є і ті, і ті).

IMG_0101.JPG

вверху оранжева чеська, знизу Нікот.

У мене є такі білуваті, але нашого виробництва ще за Союзу. Нормально працюють. Розділяються при бажанні на три частини.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.03.2017 в 02:37, Rad сказал:

Само собой, если РР лежит на верхних брусках рамок, то работают только те просветы которые совпадают с улочкой и это в целом снижает эффективность РР. Особенно это касается штампованных РР у которых и так полезное сечение хромает

Вы правы, но многое зависит и от самой РР. У меня тоненькая дешёвая польская штамповка ложится прямо на рамки. Корпуса безфальцевые, да ещё скреплены между собой петлями, что бы корпуса не надо было поднимать на пуп. Проблем с проходом  плодной матки через РР не было. Видимо просто решётки качественные.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 минут назад, Fabro сказал:

Вибачте, можу помилятись але знизу не Нікот

Конечно не Никот, у Никота есть характерные пазы по  бокам решетки и по цвету не то :hi:

 

Учитывая  небольшую разницу  в цене я бы брал только Никот:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Fabro сказав:

Вибачте, можу помилятись але знизу не Нікот

Так, Ви помиляєтесь. По-перше, збоку решітки, на одній з її сторін є вдавлений логотип NIСOT, по-друге, характерні виямки збоку на решітках лише для 10 рамкового вулика.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Ганеманівські решітки (разделительная решётка)

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...