Перейти к содержанию

Осеннее наращивание пчёл


аматор

Рекомендуемые сообщения

[ Определяющим моментом кормления пчел сахарным сиропом в зиму является время подкормки. Поздняя подкормка пчел сахаром в сентябре вызывает повторное фукционирование их желез (особенно глоточных и восковыделительных), в результате чего пчелы идут в зиму ослабленными из-за преждевременного расходования запасов белковых и жировых веществ, отложенных в теле для зимы."
В мене нема медосбору після акації + сімї пакетні. в зиму йде 6-7 рамок. Минулого року я частину бджіл загодував в серпні, решту в вересні. вересневі краще перезимували. :dntknw: в тих кого годував в серпні довелось забирати рамки з під розплоду і розпечатувати мед (вийшло з ними більше роботи )
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене нема медосбору після акації

Жесть :blink: , неужели на Буковине есть такие "пустыни" :dntknw: Выходит постоянно кормите летом, или прото не откачиваете акацию?? А пыльца хоть есть?? Возникает вопрос, а зачем в таких условиях вообще держать пчел? :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мене нема медосбору після акації

Жесть :blink: , неужели на Буковине есть такие "пустыни" :dntknw: Выходит постоянно кормите летом, или прото не откачиваете акацию?? А пыльца хоть есть?? Возникает вопрос, а зачем в таких условиях вообще держать пчел? :hi:
Вибачте я незрозуміло написав. Просто нема товарного медосбору. 15-25 червня забираю мед і роблю відводки. Підгодовою по 1л сиропу 1:1 на тиждень з Іллі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Лонин и говорит что пчелы летом мед не едят.

А що вони їдять :blink::dntknw: може цукровий сироп? :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Лонин и говорит что пчелы летом мед не едят.

А що вони їдять :blink::dntknw: може цукровий сироп? :umora:
Возможно, здесь уместно сравнение с консервированными огурцами. Был затрачен труд на консервирование огурцов для использования в зимний период. Открыть банку на следующий день вроде как совсем глупо (а вдруг завтра еще поспеют огурцы). Открыть через неделю «бо дуже хочеться» можно, но все таки к зиме готовились. И вопрос – а когда можно открыть огурцы (распечатать мед) и для каких целей, а может еще потерпеть? Я предполагаю, что мнение Лонина сводилось к тому, что «потерпеть» растягивалось во времени аж до так называемого слета семьи. И интересно почему выражение "цукровий сироп" вызывает ухмылку, а амитраз нет?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И интересно почему выражение "цукровий сироп" вызывает ухмылку, а амитраз нет?

Просто напросто, всі годують ситою, тільки язиком плещуть що залишають мед. І як кажуть на злодієві шапка горить. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Просто напросто, всі годують ситою...
Сита - це цукровий сироп?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сита - це цукровий сироп?
Сита-це розбавлений мед,в різних пропорціях,водою.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вот вчера смотрел отводок с молодой маткой, две недели назад ни одного пробела, а теперь решето. А мед по бокам стоит и не распечатано ни одной ячейки. Лонин и говорит что пчелы летом мед не едят. Может и так я начинающий.

Він НАПЕВНО мав на увазі запечатаний мед. Строкатий розплід може бути по багатьох причинах, тож однозначно тут нічого не скажеш. Побачити б... :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 years later...

Так все таки, удалось ли кому то создать порционную кормушку, чтобы так налил литр сыты или сиропа, а они его дня 3-4 берут. 

Читал что подбирали диаметр отверстия в крышке ведерка, которое переворачивали. 

кто что может сказать по данному вопросу из практического опыта? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Sanich сказал:

Так все таки, удалось ли кому то создать порционную кормушку, чтобы так налил литр сыты или сиропа, а они его дня 3-4 берут. 

Читал что подбирали диаметр отверстия в крышке ведерка, которое переворачивали. 

кто что может сказать по данному вопросу из практического опыта? 

брав пластикову пляшку 1л., щоб поверхня була рівна як в банці, щоб без всяких ізгибів. в стінці робив отвір 1,5 мм. пальцем зажав отвір налив сироп, закрутив кришку і зверху на рамки плашмя. щоб отвір потрапив між рамками. трохи прижати, щоб сирп пролився. і цю літру виберають за днів 4-6. пробував коли в вуликах кінчився мед, в травні при похолоданнях. якщо масово розливати то отвір можна ізолентою заклеїти, її легко відривати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Підскажіть більше 5років не загодовував бджіл сиропом на зиму, остані роки зимували на соняшниковому меду, а цей рік дуже рано закінчився взяток, 3 тижні як перецвів сонях, підтримуючого  взятку нема якщо начати загодівлю з цієі неділі рано ще чи ні ? Щоб непрогавити осіньне нарошення бджоли. І ще хось добавляє до сиропу відвар полину чи згодовуєте в чистому виді?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, Шулянский Александр сказал:

Підскажіть більше 5років не загодовував бджіл сиропом на зиму, остані роки зимували на соняшниковому меду, а цей рік дуже рано закінчився взяток, 3 тижні як перецвів сонях, підтримуючого  взятку нема якщо начати загодівлю з цієі неділі рано ще чи ні ? Щоб непрогавити осіньне нарошення бджоли. І ще хось добавляє до сиропу відвар полину чи згодовуєте в чистому виді?

рано не буває, а пізно може бути.

Потрібно використати ресурси сімї - та бджола яка в розплоді буде зимувати і її не вигідно використовувати на переробці сиропу.

Полин обовязково.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, Шулянский Александр сказал:

Підскажіть більше 5років не загодовував бджіл сиропом на зиму, остані роки зимували на соняшниковому меду, а цей рік дуже рано закінчився взяток, 3 тижні як перецвів сонях, підтримуючого  взятку нема якщо начати загодівлю з цієі неділі рано ще чи ні ? Щоб непрогавити осіньне нарошення бджоли. І ще хось добавляє до сиропу відвар полину чи згодовуєте в чистому виді?

То ти хочеш загодувати, чи наростити бджіл? Питаю, тому що це взаємовиключаючі поняття. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Починаю загодовувать порціями по 0,5л через день, що сприяє червлінню матки. Ну а далі, неділлі через дві, тобто десь кінець серпня-початок вересня провожу ревізію і по результатах проводжу загодівлю порціями від 2 до 5 літрів в залежності від потреб сім'ї через 2-3 дні. Як на мене сім'я має буть загодована до середини вересня.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Seos сказал:

Починаю загодовувать порціями по 0,5л через день, що сприяє червлінню матки.

Якщо придертися до термінів, то це не загодівля, це - стимулююча підкормка. :) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, Seos сказал:

Як на мене сім'я має буть загодована до середини вересня.

Як на мене то до спаса все має бути закінчено і розмноження знижено до мінімуму або припинено зовсім. Кожне наступне покоління яке родиться ближче до зими не краще, а гірше від попереднього, а на його виховання тратиться на 1 рамку розплоду 1 рамку меду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, Любомир сказал:

 

Полин обовязково.

Підскажіть скільки полину давати на відвар бо в книжці читаю КАС-81там50г полину сухого і 50 г бруньок сосни на10л води варять 3години відвар потім настоюють 8годин проціжують і змішують з сахаром1:1,5  ,а другий варіантдивився ролик в ютубі 50г полину на2 л води закипятив настояв ,процідив, 1л відвару на10л сиропу . Розкажіть хто як полин добавляє до сиропу для профілактики нозиматозу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, Seos сказал:

Як на мене сім'я має буть загодована до середини вересня.:IMHO:

А я :ak: в 15 - 20 числах вересня тільки починаю загодівлю ( основну ) . :umora:

16 минут назад, Любомир сказал:

Як на мене то до спаса все має бути закінчено і розмноження знижено до мінімуму або припинено зовсім

Я колись теж так думав . Та помилився . А втім все залежить від регіона . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Шулянский Александр сказал:

 Розкажіть хто як полин добавляє до сиропу для профілактики нозиматозу.

Коли вода в кастрюлі закипіла (там 3 відрі води) беру букет полину 4-5 шт занурюю в кипяток хвилин на 5-10 вариться  і виймаю перед засипанням цукру. На смак одержуємо чай з гіркотним присмаком. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Sanich сказал:

Якщо придертися до термінів, то це не загодівля, це - стимулююча підкормка. :) 

Терміни термінами, а було і не раз, що при такій стимулюючі підкормці, плюс паралельний стимулюючий взяток з лугових трав і сім'ї були загодованими з витратою 5-8 кг цукру на сім'ю. Думаю, чого ж бджоли не беруть сироп, глянув у гніздо, а його просто нема куди складать.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Seos сказал:

Терміни термінами, а було і не раз, що при такій стимулюючі підкормці, плюс паралельний стимулюючий взяток з лугових трав і сім'ї були загодованими з витратою 5-8 кг цукру на сім'ю. Думаю, чого ж бджоли не беруть сироп, глянув у гніздо, а його просто нема куди складать.:ay:

В прошлому році теж так " вискочив " . Тільки я загодівлю ділю на 2 етапа . Перший - одразу після останьої відкачки , а 2 - основний , в 20 числах вересня . Так другий не знадобився , лише рамки позабирав після виходу розполоду десь у середині жовтня . 

Сподобалось мені це . Бо і роботи меньше , і на цукрі непогана економія получилась , і часу вільного на іншу роботу більше було . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Шулянский Александр сказал:

Підскажіть скільки полину давати на відвар бо в книжці читаю КАС-81там50г полину сухого і 50 г бруньок сосни на10л води варять 3години відвар потім настоюють 8годин проціжують і змішують з сахаром1:1,5  ,а другий варіантдивився ролик в ютубі 50г полину на2 л води закипятив настояв ,процідив, 1л відвару на10л сиропу . Розкажіть хто як полин добавляє до сиропу для профілактики нозиматозу.

Делать желательно по первому рецепту Только там ещё + 900 грамм полини во время вегитации и 35-35 мг настоя , на литр сиропа 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 час назад, Любомир сказал:

Як на мене то до спаса все має бути закінчено і розмноження знижено до мінімуму або припинено зовсім. Кожне наступне покоління яке родиться ближче до зими не краще, а гірше від попереднього, а на його виховання тратиться на 1 рамку розплоду 1 рамку меду.

це вже не збігається з теперішніми кліматичними умовами, у мене так точно . З кінця липня і приблизно до спаса стоїть така спека яка співпадає з масовим взятком з соняху, що бджоли майже не звертають увагу на матку і принос пилку в цей час мінімум. Я не скажу що молодь вирощена в цих умовах є в достатній кількості і вона краща за наступну. Особисто я нарощую сім*ї які працювали на головний взяток після спаса, після первиної комплектаціїї гнізда на зиму. У відводків і збірних нуків там є відміності.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, Лавр сказал:

З кінця липня і приблизно до спаса стоїть така спека яка співпадає з масовим взятком з соняху, що бджоли майже не звертають увагу на матку і принос пилку в цей час мінімум

А мої баки і на соняху умудрились по 2 рамки пилку натрамбувать на відміну від карніки. І це вже після відкачки меду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...