Jump to content

На опознание

SergZv
 Share

Recommended Posts

Як я розумію це кліщ проробив таку роботу (дирки в печатці розплоду).

это не клещ и ни моль :blink: огромная площадь поражена - я такого вообще не видел. Может какой гнилец молниеносный? :dntknw: (при гнильце больше пустых уже вычищенных ячеек) А может эта рамка пару дней вне улья стояла - расплод погиб, а ты его только вчера в улей сунул? :dntknw:

у меня в основном было в центре рамки - пчела с глазами и незапечатаная -береш с рамки выбил ее тоже такие вот дырочки

Хорошо видно,что крышечки запечатанного расплода в большинстве своем позападали внутрь ячейки.Т.е. имеют вогнутую форму.Это типичный признак американского гнильца.Очень запущена болезнь.Сожалею!

Дякую всім за відповіді і поради. Рамка з розплодом не моя, сам її бачив тільки на фото в інтернеті. Зацікавила вона мене тим, так як при своєму малому досвіді пасічництва хочу більше знати про ті випадки які пожуть чекати в майбутньому. Колись ( в перший рік) один вулик пропав по моїй вині. Пропала матка на обльоті, а слідуючу уже бджоли не хотіли виводити, хоть черву регулярно підставляв. Через досить малий час із вулика зробилась трутівка, а там далі і сім'ї кінець. Мав б на той час більші знання чи знати б в кого спитатись такого б не було. Знаєте як я кажу в себе на роботі :"Я всього не знаю, але знаю в кого і що спитатись."

Да, hena, это явно гнилец. Знакомая картина. Кому-то не повезло. :ak: Но ,слава Богу, сейчас много средств для борьбы с этой "заразой".

• 6 months later...
P1040406.JPG шо воно таке? P1040403.JPG складається з двох частин - гратчастої та глухої. я думав що це решітка для маток, але її розміри не дозволють перекрити цілим числом граток ні вздовж ні у поперек... воно пластмассове.

я думав що це решітка для маток, але її розміри не дозволють перекрити цілим числом граток ні вздовж ні у поперек... воно пластмассове.

Похоже на изолятор для вывода одновозрастных личинок. Внутрь заключается сот.

І я так подумав. Цікаво знати розміри та де продається (випускається).

І я так подумав. Цікаво знати розміри та де продається (випускається).
made in ussr валяється ото на горищі, я періодично спускаюсь, покручу покручу в руках, почухаю потилицю і назад нагору його в мене кілька штук єсть, єслі воно правда ізолятор для личинок, то покашо без надобності...

я думав що це решітка для маток, але її розміри не дозволють перекрити цілим числом граток ні вздовж ні у поперек... воно пластмассове.

Похоже на изолятор для вывода одновозрастных личинок. Внутрь заключается сот.
это при промышленном выведении маток нужно?

это при промышленном выведении маток нужно?

Думаю, що і мені любителю також би згодилось. Бо часом поставиш суш а матка в ній зачервить аж через тиждень. Всі сроки збиває.