Перейти к содержанию

Як перевести бджіл з українського лежака на дадан?


Tantal

Рекомендуемые сообщения

У мене з моєї маленької пасіки один вулик український-лежак. Хочу на весні перевести на дадан, а то не знав що робити без суші на український. літом подарували сім"ю, а вона системою різнилася. підскажіть як правильно це зробити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене з моєї маленької пасіки один вулик український-лежак. Хочу на весні перевести на дадан, а то не знав що робити без суші на український. літом подарували сім"ю, а вона системою різнилася. підскажіть як правильно це зробити.
1) Якщо у вас більшість вуликів дадани тоді повинний бути запас суші. Навесні після обльоту просто струсіть бджіл у новий вулик і підставте туди суші, а українські рамки на перетопку. Нестрашно якщо загине невелика кількість розплоду що є в цей час, адже майже всі кліщі що є в цей час знаходяться в цьому розплоді. 2) Інший варіант: обрізать плечики рамок і до однієї бокової сторони прибить рейку 25х470 і поставить у новий вулик. А взагалі для любительського бджільництва український вулик :ay: . В нас в селі багато пасічників, які тримали бджіл в даданах перейшли на українсьі. Так що не спішіть, а попрацюйте сезон із цим вуликом і робіть висновки, який вулик кращий. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підскажіть як правильно це зробити.

Перейти не проблема, Ivan Ivanovich, в другому варіанті написав, я цей варіант підтримую. На мою думку український, не зручний, (це на мою суб`єктивну думку. :IMHO1::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На мою думку український, не зручний, (це на мою суб`єктивну думку. opr06K9M.gif opr06K93.gif

Ви напевно багато років працювали одночасно не з одним десятком обох типів вуликів і на підставі свого досвіду висловлюєте своє твердження? Так? Тоді будь ласка більш детально. Якщо ні, то це дійсно нічим не підкріплена Ваша суб"єктивна думка, а її краще тримати при собі. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене з моєї маленької пасіки один вулик український-лежак. Хочу на весні перевести на дадан, а то не знав що робити без суші на український. літом подарували сім"ю, а вона системою різнилася. підскажіть як правильно це зробити.
Інший варіант: обрізать плечики рамок і до однієї бокової сторони прибить рейку 25х470 і поставить у новий вулик.
прибивати тоді коли струшу бджоли в вулик? знаю, що в українських більший відсоток сохранності сім"ї, але немало клопот доставляє одна сім"я в українському вулику. суші, рамки тощо. рамки не проблема, а суші купувати у пасічників боязко.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

прибивати тоді коли струшу бджоли в вулик?

Звичайно. Якщо не струшувати то хібащо прикручувать планку шурупами. Хоча можете спробувать прибить планку гвіздками не струшуючи бджіл :umora:
рамки не проблема, а суші купувати у пасічників боязко.

Правильно, краще не купувати суші, бо можна занести якоїсь зарази :at:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я коли переводив, то набивав цвяшки, і рамки тримались. Виходили молоді бджоли, і знову матка в них червила. Перехід з українського на даданівську рамку проходить без проблем. :ay: планку прикручувати можна та тільки для цього сильно приходиться тривожити бджіл. :IMHO1:

Ви напевно багато років працювали одночасно не з одним десятком обох типів вуликів і на підставі свого досвіду висловлюєте своє твердження? Так? Тоді будь ласка більш детально. Якщо ні, то це дійсно нічим не підкріплена Ваша суб"єктивна думка, а її краще тримати при собі.

Незнаю ви по стажу теж багато пережили, та я з бджолами відколи себе пам`ятаю. Для мене самі проблематичні, це українські. Щоб почистити дно, то самі розумієте, як його достати. Багато хто пише що у них крще зимують, я переконаний що ні, та я не буду ні зким спорити. Хочете мені вірте, хочете не вірте, це ваші проблеми. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ілюха: "...Щоб почистити дно, то самі розумієте, як його достати. Багато хто пише що у них крще зимують, я переконаний що ні, та я не буду ні зким спорити..." Це все надумані, нічим не підкріплені, дійсно дуже суб"єктивні твердження.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Так, значить перевернуть рамку на 90 градусів і все. А як же НАХИЛ стільника як розплод це сприйме? В мене зараз це нагальна проблема бо рамки з українського на багатокорпусний(на 145) перевести хочу ще не почав але з дня на день...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так, значить перевернуть рамку на 90 градусів і все. А як же НАХИЛ стільника як розплод це сприйме? В мене зараз це нагальна проблема бо рамки з українського на багатокорпусний(на 145) перевести хочу ще не почав але з дня на день...
Озвучу ідею, не свою правда, це дізнався на форумі від користувача Борода-1. Щоправда ви, мабуть вже зробили корпуси, та може хтось надумає ще переходити з українця на 145 рамку. Якщо внутрішній розмір корпусу зробити не 300, а 315 і виборку під плечики по колу, то в корпуси Паливоди на 145 мм можна поставити 12 українських рамок, перпендикулярно магазинним, а з часом вилучити, коли гніздо перейде на магазинні рамки
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

перпендикулярно магазинним, а з часом вилучити

Щось схоже теж в голові крутилося... Алеж це огород городить рамка так рамка сяк... Так цього не хотілося б робити. От би знать хтось перевертав рамки з росплодом на 90 градусів? Так, напевно , було б найпростіше перейти. 2 корпуси, дно, боком рамка і сушь (благо з дадана трохи є) 145 . Вийшло б непогано. От тількі тей нахил стільника. Старожили що скажете які можливі наслідки?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Переходив нічого страшного. Все буде добре. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

перпендикулярно магазинним, а з часом вилучити

Щось схоже теж в голові крутилося... Алеж це огород городить рамка так рамка сяк... Так цього не хотілося б робити. От би знать хтось перевертав рамки з росплодом на 90 градусів? Так, напевно , було б найпростіше перейти. 2 корпуси, дно, боком рамка і сушь (благо з дадана трохи є) 145 . Вийшло б непогано. От тількі тей нахил стільника. Старожили що скажете які можливі наслідки?
Робіть сміливо, проблемо небуде ніяких. Доводилось не раз таку процедуру влаштовувати, різновіковий розплід на рамці - не завада.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я держал в аренде павильен с 36 ульями на украинскую рамку -честно говоря был оч доволен , хоть и не долго ))) , а принимая хозяйство пришлось покупать пчел на дадановской рамке , а потом перегонять весной на украинскую, благо суши от предыдуших "горе" пчеловодов осталось достаточно - так вот просто оставил все рамки с расплодом , перевернул на 90 градусов и расширялся сушью на украинскую рамку , проблем не было особо никаких помоему 15 семей первел таким образом , только гвоздики добивал сбоку вместо плечика . Я так понимаю при обратном развороте тоже проблем быть не должно

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дякую! Спробую повинно вийти. Ділити сімї вже скоро буду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щоправда ви, мабуть вже зробили корпуси, та може хтось надумає ще переходити з українця на 145 рамку. Якщо внутрішній розмір корпусу зробити не 300, а 315 і виборку під плечики по колу, то в корпуси Паливоди на 145 мм можна поставити 12 українських рамок, перпендикулярно магазинним, а з часом вилучити, коли гніздо перейде на магазинні рамки

Сейчас занимаюсь переходом с украинской рамки на рамку 145.В моих ульях именно такой внутренний размер: 450*315.В основном корпусе помещается 12 узко-высоких рамок,а в магазине помещается 8 рамок на 145 и остаётся немного места,которое заполняю заставной.При осмотре удобно.вытащил заставную и передвигай рамочки. :IMHO1: Пока процесс идёт нормально.Суши на рамку 145 нет.приходится вощиной расширяться.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так, значить перевернуть рамку на 90 градусів і все. А як же НАХИЛ стільника як розплод це сприйме?

Нормально сприйме... Комірка всередині таки кругла і для розплоду розміщення гранів ніяк впливати не може(згадайте ротаційний вулик). Це теоретично впливає тільки на міцність всього стільника(на розтягування) і то при відбудові суші, а потім хоч по діагоналі ставте... :IMHO1:
Якщо внутрішній розмір корпусу зробити не 300, а 315 і виборку під плечики по колу, то в корпуси Паливоди на 145 мм можна поставити 12 українських рамок

Це справа кожного звичайно, проте підганяти корпуси під рамку, якої хочеш позбутися не логічно. Простіше просто обрізати плечики і забити два цвяшки(чи шурупи). Головне щоб розмір тих рамок був дійсно 435х300, а то скільки маю "чужих" старих рамок, майже всі мають люфт від 5 до 10 мм. В лежаках це не так критично, а в корпусах буває просто фатально. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це справа кожного звичайно, проте підганяти корпуси під рамку, якої хочеш позбутися не логічно.

Справа тут в тому, що можна тримати гніздові корпуси на українській рамці, а зверху ставити магазинні - :IMHO: - різні рамки у вулику мати незручно, але ж є ті хто так тримає :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Справа тут в тому, що можна тримати гніздові корпуси на українській рамці, а зверху ставити магазинні - IMHO.gif - різні рамки у вулику мати незручно, але ж є ті хто так тримає opr06K94.gif

Та я ж не те щоб... :) Просто тема звучить
як перевести бджіл з українського лежака
, а не як ті рамки залишити, от я з цієї точки зору і писав СВОЮ думку. :hi: До того ж і Ви озвучили подальшу відмову від тих рамок
а з часом вилучити, коли гніздо перейде на магазинні рамки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Mapet, ви праві, хоча от мені здається, що 300 мм таки трохи замало. Нові рамочки стають в мене добре, а старі, з якими купував бджіл, з воском і прополісом, мало не забивати треба - ХЗ, може там розділювачі ширші - не міряв. Це вже мабуть буде оффтоп, але чому й справді початківцеві не зробити корпуси на 315 мм? і можна в разі необхідності, або якщо передумав використовувати певний тип рамок, переходити безболісно з 3-х типів рамок на будь-які. В такі корпуси однаково стануть і даданівські, і магазинні, і українські рамки. Такий собі універсальний конструктор: 1 корпус - магазинна 2 корпуси - даданівська 3 корпуси - українська. І можна тримати 3 системи вуликів на одній пасіці в однакових корпусах :ae:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 корпуси - українська. І можна тримати 3 системи вуликів на одній пасіці в однакових корпусах

есть одно неудобство:из-за того,что высокое подрамочное пространство,летом оттягивают языки трутовые.Особенно,если долго не заглядывать в гнездо.Но при зимовке-хорошо!Как говорится: "Палка о двух концах" :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Як перевести бджіл з українського лежака на дадан?

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...