Jump to content
kozachek

Разные практические вопросы

Recommended Posts

Якось так... Напевно ТІЛЬКИ 15 см буде замало.

При постановке нижних корпусов буду электролобзиком прорезать летки на всю ширину корпуса,вродебы и поздновато но уж лучше сейчас, чем потом всю зиму бегать слушать и не спать ночами. Всем спасибо за помощь. :az:
аматор, радий Вас "бачити". Удачі Вам!

Чим можу допомогти чи посприяти,друже?

Дякую друзі, дуже приємно. :az:

У меня есть вопрос. Он скорей весенний, но все же, задам его сейчас. Как быстро молодая плодная маточка "набирает обороты" весной, после замены в семье "старушки" на "молодуху"? Допустим, старая маточка уже расчервилась после зимы, и к 15-20 мая сеет по 2000 яиц в день. Через сколько дней после подсадки плодная молодая выйдет на этот уровень?

Допустим, старая маточка уже расчервилась после зимы, и к 15-20 мая сеет по 2000 яиц в день. Через сколько дней после подсадки плодная молодая выйдет на этот уровень?
Это может зависеть и от генетики. Дочки бакфаста выходили на этот показатель сразу... А вообще-то за недельку выйдет, если нормальная.

Уважаемые опытные пчеловоды, прошу вашего мудрого совета. Я новичок, но по мере приобретения опыта планирую заняться пакетным пчеловодством (производством пчелопакетов). Нахожусь на Закарпатье и сейчас выбираю - где выгодно (для пчел) расположить пасеку. Планирую полностью переезжать из города в село (длинная история): купить дом с землей где-то в верхней части села (300-600 метров над уровнем моря) и там же разместить точок. Хочется заблаговременно учесть максимум факторов влияющих на раннее развитие отводков - все что определяется географией, рельефом и наличными медо-пыльценосами. Кочевать не планирую. Подскажите пожалуйста литературу на эту тему, или если таковой специальной нету, может просто главное очертите? Заранее благодарен вам. Александр.

Уважаемые опытные пчеловоды, прошу вашего мудрого совета. Я новичок, но по мере приобретения опыта планирую заняться пакетным пчеловодством (производством пчелопакетов). Нахожусь на Закарпатье и сейчас выбираю - где выгодно (для пчел) расположить пасеку. Планирую полностью переезжать из города в село (длинная история): купить дом с землей где-то в верхней части села (300-600 метров над уровнем моря) и там же разместить точок. Хочется заблаговременно учесть максимум факторов влияющих на раннее развитие отводков - все что определяется географией, рельефом и наличными медо-пыльценосами. Кочевать не планирую. Подскажите пожалуйста литературу на эту тему, или если таковой специальной нету, может просто главное очертите? Заранее благодарен вам. Александр.
Олександре доброго ранку!Полистайте форум ,нелінуйтесь,тай є не один форум ,є на них відповідні теми.Відносно кліматичних умов,то весна у Вас на Закарпатті настає на дві а той на три неділі раніше чим у мене(Вінницька обл),знайдіть пасічників які займаються пакетами,поспілкуйтесь,з цим я думаю небуде проблем.На рахунок розміщення пасіки,є відповідні санітарні норми,розмістіть на освітленому ,захищеному від вітру місці.Ну а все останнє знайдете тут на форумі,маю на увазі,що робити,і які прийоми застосовувати ,щоб мати хороший весняний розвиток відводків.Тут на форумі також є пасічники з Закарпаття,поспілкуйтесь ,спишіться ,може нескладете їм конкуренції :wave:

Усім вітання! Осінь закрутила, рідко заходив на форум... і крім того прощолкав з обробкою біпіном бджіл. Полоски ставив. Питання чи вартує зараз рухати бджіл і все ж обробити, чи мати надію що полоски подіяли? Порадили лише обкурити. Бджоли вже в клубі,.. ех минулого тижня не попав, а була гарна погода. І ще одне питання. Є три малі сімейки на 3, 4 і 5 вуличок відповідно. Вулики багатокорпусні з гніздовими рамками на 300. З низу глибоке дно 20см + сітка з хвоєю. Страшнувато малі сімейки залишати на вулиці (минулої зими, найменша сімейка мала найбільше підмору). Є варіанти: 1) Пивниця де зберігають картоплю. Температурно ідеально - 2-5 градусів, але час від часу туди заходять ту ж картоплю набирати , тобто чи це не буде тривожити бджіл. 2) Є ще один склад-пивниця, але через перегородку в блок є гараж, в якому кожен день заводиться авто + лязгають ворота 3) Є стріха зі сіном, сіно там береться раз в тиждень для кози))) ну і температура не відрізняється від цієї що надворі, лишень нема протягів. Ще відносно шумів - три лежаки стоять на відстані 2,5-5 метрів від дороги, по якій хоч і не часто але кожен день їздять машини, незважаючи на цей шум, сильно-середні (для мене вони сильні))) перезимували нормально. Чи це різного роду шуми, різний шумовий фон, відповідно і реакція бджіл на шуми будучи на дворі, і на шуми, які можуть виникнути коли заходити в пивницю, буде різною?

Є стріха зі сіном, сіно там береться раз в тиждень для кози))) ну і температура не відрізняється від цієї що надворі, лишень нема протягів.

Я б сюди поставив. Минулого року зробив невеличку перестановку вуликів на пасіці, і три вулики повернув так що до переважаючих вітрів вони стали обернуті задньою стороною. Весною побачив різницю між вуликами яким вітер дув в "лице" і тими що в "спину". Звичайно що по одній зимі висновки робити не можна, і все ж думаю що різниця є :IMHO:
Питання чи вартує зараз рухати бджіл і все ж обробити,

Если ночью температура не опустится ниже ноля град., то бипином обработать обязательно. С дым-пушкой работать легче и быстрее, но эффект тот же, что и обработка бипином из шприца :hi:

sij, шаруда - дякую за поради. Зараз на дворі іній, затвра в ночі також передають0 гЦ, А дальше невелике потепління до +5 в ночі. Треба використати цей момент.

Треба використати цей момент.

Удачи :hi:
3) Є стріха зі сіном, сіно там береться раз в тиждень для кози))) ну і температура не відрізняється від цієї що надворі, лишень нема протягів.
Варіант прийнятний.Але є загроза мишей--де сіно,там і вони.Якщо ж убезпечите бджіл від грзунів,то переміщайте вулики. Edited by hena
3) Є стріха зі сіном, сіно там береться раз в тиждень для кози))) ну і температура не відрізняється від цієї що надворі, лишень нема протягів.
Варіант прийнятний.Але є загроза мишей--де сіно,там і вони.Якщо ж убезпечите бджіл від грзунів,то переміщайте вулики.
Про присутність мишей думав. Льоток повністю закрив металевою сіточкою. В дні також сітка, на сітці хвоя. Минулого тижня ніби все було гаразд, за сіточкою було кілька бджіл, решта тихенько жужать.

Хочу придбати корпусні вулики, та от незнаю який тип вибрати- 2 корпуси 300 по 12 рам, чи 1 на300+3 на 145 по 12 рам?

Хочу придбати корпусні вулики, та от незнаю який тип вибрати- 2 корпуси 300 по 12 рам, чи 1 на300+3 на 145 по 12 рам?

Ну, СТЕПАНОВИЧ, і питаннячко ж у Вас! На його обговоренні можна дисертацію захистити. Пам"ятаючи Вашу пораду в темі про "наскокове" пасічникування, спробую викласти своє бачення. Перший варіант: одноманітність рамок (+), менший об"єм вулика (-). Можливо для Вашої міцевості його досить, в моїх умовах (довготривалий період підтримуючого взятку між акацією і соняхами) цього недостатньо. Треба десь біля 30 рамок. Далі: рами другого корпусу будуть заповнюватись медом повільно і Ви отримаєте поліфлерний мед (з різних медоносів). Плюс це, чи мінус судіть самі: тут все залежить від уподобань Ваших споживачів, до чого їх привчили. Я своїм пропоную все одною качкою і до божого свята Спаса. Другий варіант: різні рамки, потібно дбати про зимові запаси(-). Адже в розплідній частині меду може бути обмаль. Тобто, занесли бджоли наставку і взяток скінчився. Як діють в таких випадках - не знаю, бо в мене одноманітні рамки. Переставив в кінці сезону з наставки в гніздо і вся любов. В другому варіанті буде можливість більш плавно розширювати гніздо (+). Буде можливість добувати монофлерний мед (+). Відкачаєте, розіллєте в прозору посуду і будете агітувати покупців: оце з акаціїї, оце з липи, з гречки, чи ще з чогось, що у Вас медоносить.

З того що ви написали, для нашої місцевості краще другий варіант :IMHO: . Проте я віддаю перевагу 10-тирамковим, вони не такі громіздкі і легші, та і розширяти навесні можна скоріше. Для весняного розвитку краще 2 корпуси на 300, але роль другого корпуса успішно виконають два на 145, тільки рамки на 300. Проте потім виникають заморочки щодо того другого корпусу, тому ще зручніше таки всі корпуса на 145. Але це моя суб'єктивна думка. В третю зиму в мене пішли корпуси на 145 - два для гнізда(рамки всі 145) і нижній порожній з сітчастим дном. Взагалі такі вулики дуже технологічні і при певних навиках набагато менше займають часу в обслуговуванні(я зрозумів, чому такі вулики мало рекомендують новачкам - нема змоги так розглядати рамки і спостерігати за бджолами, як в лежаках :) ) Втім варіант 2 корпуси 12х300 + магазини на 145 теж буде досить функціональним, проте, якщо другий корпус на 300 і повномедний, то треба мати здорову спину. В кінці скажу, що якщо вже гніздо на рамку 300, то таки краще два корпуси на 300 по 10 рамок і надставки на 145, а якщо другий корпус на 300 не плануеться, тоді вже краще всі на 145. По любе, Ви не прогадаєте придбавши(зробивши) певну кількість корпусів на 300 і на 145 з комплектом рамок(скажімо для одного вулика 2х300+2х145), тільки це все має бути уніфіковане зі з'ємним дном. А час Вам покаже що зручніше в Ваших умовах. :IMHO1:

Перечитал здесь много тем но ответа не нашел, потому прошу помощи в такой ситуации: Пчёл содержу в ульях лежаках, в одной семье клуб почему-то сформировался у задней стенки, и я теперь вот гадаю когда вверху закончится мед пойдут ли пчёлы в сторону летка к запасам меда или вверху так и останутся посчитав что корм закончился. Кто знает или возможно сталкивался с таким скажите как ведет себя семья в такой ситуации и что делать если пчелки не захотят идти "против шерсти". С ув.Михал

Перечитал здесь много тем но ответа не нашел, потому прошу помощи в такой ситуации: Пчёл содержу в ульях лежаках, в одной семье клуб почему-то сформировался у задней стенки, и я теперь вот гадаю когда вверху закончится мед пойдут ли пчёлы в сторону летка к запасам меда или вверху так и останутся посчитав что корм закончился. Кто знает или возможно сталкивался с таким скажите как ведет себя семья в такой ситуации и что делать если пчелки не захотят идти "против шерсти". С ув.Михал
Вы плохо читали , этот вопрос не раз прописывался и оговаривался . Прочтите в теме Осень -Зима , а также в архиве Весна -Лето и Вы узнаете . :IMHO1: это зеркальное отображение обычно как формируется и не более. Просто так удобней пчёлам и не более :hi: Тема закрывается :hi: Edited by blek-269

Читаю книжку "Настольная книга пчеловода" Тихомирова, і там використовують такий термін як "зрелый расплод" який розплід мається на увазі? Наприклад в описі як зробити відводок пише берем 3-4 рамки "зрелого расплода", 2 кормові... :helpme:

Читаю книжку "Настольная книга пчеловода" Тихомирова, і там використовують такий термін як "зрелый расплод" який розплід мається на увазі? Наприклад в описі як зробити відводок пише берем 3-4 рамки "зрелого расплода", 2 кормові... :helpme:
Термін "зрілий",на мою думку,неточний.Правильніше печатний.Точніше по таблиці розвитку стадій личичнок.На практиці використовують такі терміни: яйце,1-2денні личинки(для матководства) або відкритий розплід і закритий(печатний) а також розплід на виході.
Читаю книжку "Настольная книга пчеловода" Тихомирова, і там використовують такий термін як "зрелый расплод" який розплід мається на увазі? Наприклад в описі як зробити відводок пише берем 3-4 рамки "зрелого расплода", 2 кормові...

Вот Вам ответил
розплід на виході.

Здравствуйте!Пчеловодством интересуюсь больше 10 лет. Прадед был пчеловодом.Появились вопросы пока никто не дал ответ. 1. Как занимаются пчеловодством люди у которых проблемы с почками, с сердцем. Ведь после ужаления яд циркулирует по организму? С другой стороны слышал, что ужаления помогают при артрите , мочесолевом диатезе, при ужалении кровь лучше циркулирует, как это влияет на сосуды? 2.Заметил очень ногие пчеловоды 80% страдают облысением на разных стадиях.Возможно ужаление провоцирует выброс тестостерона,который влияет на это? 3. Вроде при постоянных ужалениях организм привыкает и становится менее восприимчивым к яду,но каким образом? 4.Допустим в центре села есть 8-10 точков в среднем по 7 семей. У каждого точка свой пчеловод. Находятся они на расстоянии приблизительно 250-300 метров. От каждого до поля с подсолнухом -2 и более км. До массива акации в до 30 га =1-1.5.В селе из деревьев только плодовые и акции немного. 5.В начале села точок. Ближний 250 м от него, Остальные 9 идут дальше 300м друг от друга. Массив акации до 30 га начинается через 400 метров. справа на протяжении 1.5 км село, слева через 1км начинается другое село.Подсолнух 1.5-2 км ,бывает и нет,а только больше 3х км.\ Хотелось бы узнать мысли пчеловодов независимо от стажа. А также 4,5 вопрос где рациональнее пчеловодить? В центре или окраина.Спасибо

post-6231-1360157554_thumb.jpg

2.Заметил очень ногие пчеловоды 80% страдают облысением на разных стадиях.Возможно ужаление провоцирует выброс тестостерона,который влияет на это?

Привет! Насчёт облысения первый раз такое слышу. :umora: Возможно возвраст мой такой(слова из песни) Удачи в начинании!
проблемы с ... сердцем.

При такій проблемі пасіку заводити приписують