Jump to content
kozachek

Разные практические вопросы

Recommended Posts

Забрати, посипати цукровою пудрою, та на зберігання,до весни.
Скільки літ і скільки зим,аматоре...Радий знову читати Ваші пости.Якщо не секрет--чоту тривалий час не з"являлися у нашій пісочниці?

Подскажите ,как правильно зимовать на воле в пенопластовых ульях на 145(от Бартника)?post-3553-1350571123.gif

Подскажите ,как правильно зимовать на воле в пенопластовых ульях на 145(от Бартника)?post-3553-1350571123.gif
Тонкостей улья не знаю, но во всех ульях с глухим верхом (отсутствием верхней вентиляции), а тем более в пенопластовых, главное - наличие хорошей нижней вентиляции или (и) большого подрамочного пространства :hi:
Подробнее: какое дно, какая крыша, все ли корпуса на 145?
Подробнее: какое дно, какая крыша, все ли корпуса на 145?
Все части улья от Бартника,т.е.дно высокое пенопластовое,в дне 2 отв диам около 100 мм зарешетченые,пенопластовый поддон в дне съемный,крыша пенопластовая внахлобучку,с четырех сторон вент отверстия.Сидят в двух полукорпусах по 10 полурамок,дал 24 литра сиропа 3 к 2
Цитата(igl @ 18.10.2012, 17:39) Подскажите ,как правильно зимовать на воле в пенопластовых ульях на 145(от Бартника)? Тонкостей улья не знаю, но во всех ульях с глухим верхом (отсутствием верхней вентиляции), а тем более в пенопластовых, главное - наличие хорошей нижней вентиляции или (и) большого подрамочного пространства

Тонкостей таких ульев я тоже не знаю, но поддерживаюМедведєв Є.Н. в пенопластовом тепловой режим стабильнее при зимовке на улице, потому корпус под низ и оба вентиляционных открыть и леток зарешетить и на всю открыть.

Cпасибо,коллегиpost-3553-1350641584.gif

Якщо не секрет--чоту тривалий час не з"являлися у нашій пісочниці?

Така собі чорненька полоса в житті, залишився без роботи, комп. домашій "вмер", інтернет тільки мобільний був :at::at::at: , міг тільки читати тай то тільки після 23-24 години. Тепер помаленьку вибрався, наче трохи просвітліло , маю таку-сяку роботу, але за два сезони занедбав своїх бджілок :ak: , тепер практично починаю з початку, з новими планами, в яких бджілкам відводиться головне місце :hi: .

аматор, радий Вас "бачити". :hi: Удачі Вам! :az:

Така собі чорненька полоса в житті, залишився без роботи, комп. домашій "вмер", інтернет тільки мобільний був :at::at::at: , міг тільки читати тай то тільки після 23-24 години. Тепер помаленьку вибрався, наче трохи просвітліло , маю таку-сяку роботу, але за два сезони занедбав своїх бджілок :ak: , тепер практично починаю з початку, з новими планами, в яких бджілкам відводиться головне місце :hi: .
Чим можу допомогти чи посприяти,друже?

Позакривав на зиму в своїх лежаках верхні льотки на зиму, а на нижні поставив загороджувачі від мишей вже тиждень пройшов, а дивлюсь бджілки скупчуються біля верхніх льотків не можуть в вулик попасти. В нижні чогось йдуть погано(( Сьогодні відкрив трошки, шкода їх стало... :dntknw::helpme:

В нижні чогось йдуть погано(( Сьогодні відкрив трошки, шкода їх стало... opr06K94.gif opr06KXR.gif

Поки нема сталого похолодання і бджоли літають, залиште їм верхній, просто залиште прохід на 1-2 бджоли.

Подскажите как лучше сделать,хотел под корпуса с семъями подставить на зиму пустые корпуса но не достал нужной сетки. Можно ли поставить пустые корпуса если подрамочное пространство от 15до 17 см. :hi: .

Можно ли поставить пустые корпуса если подрамочное пространство от 15до 17 см.

Если уже от 15 до 17 см, то можно и не ставить, а если есть желание, то можно поставить, я думаю хуже не будет. У меня в лежаках примерно 18 см подрамочное пространство.
хотел под корпуса с семъями подставить на зиму пустые корпуса но не достал нужной сетки.

Сітка для чого?
подрамочное пространство от 15до 17 см.

Коли в "рогатому" ставиться порожній корпус, то підрамочне получається в мене 18 см. Ваших 15-17 достатньо :IMHO: .
хотел под корпуса с семъями подставить на зиму пустые корпуса но не достал нужной сетки.

Сітка для чого?
подрамочное пространство от 15до 17 см.

Коли в "рогатому" ставиться порожній корпус, то підрамочне получається в мене 18 см. Ваших 15-17 достатньо :IMHO: .
Сітка напевно для дна. Я наприклад того року також не мав ще сітчастого дна то спробував зимувати з глухим верхом(плівка), під гніздом пустий магазин і знизу звичайне дно в якому льоток відкритий на всю (300 мм). І всі ці сімї чудово перезимували, тому цього року виготовив сітчасті доння на які і поставив вулики. Побачу весною що з цього получиться.

Рамки на 145 предлагают с вербы и осины. Как ведет себя верба и осина в рамках, подскажет кто?

Как ведет себя верба и осина в рамках, подскажет кто?

Якщо сухе дерево, то усе буде :ay: , Тіль щоб не з сирого дерева, покрутить.
Рамки на 145 предлагают с вербы и осины. Как ведет себя верба и осина в рамках, подскажет кто?
Не хуже липы если сухие. Какая стоимость?

Осиновых было тыщи две , ходили лет 15, чистить немного не удобно ( за ножом тянутся волокна), их практически не крутит, нормально :IMHO1:

Я наприклад того року також не мав ще сітчастого дна то спробував зимувати з глухим верхом(плівка), під гніздом пустий магазин і знизу звичайне дно в якому льоток відкритий на всю (300 мм)

Значит если я поставлю пустой корпус , на верх надо будет ложить плёнку? И вот ещё,нижний леток у меня 15 см. хватит ли для нормальной вентиляции или надо увеличить.

Благодарю за ответы насчет полурамок из осины и вербы. А цена полурамок несобранных (при заказе 1000 штук) в одном месте мне сказали 1,7 гривны. В другом 2 гривны, в третьем 2,2 гривны. А в остальных местах примерно 3 гривны. Для поиска набрал в гугле "Украина рамки для пчел ", и там нашел. Проблема в том, что я этих столяров не знаю. Поэтому, вряд ли буду рисковать. Скорей всего, буду делать сам.

Значит если я поставлю пустой корпус , на верх надо будет ложить плёнку? И вот ещё,нижний леток у меня 15 см. хватит ли для нормальной вентиляции или надо увеличить.
Для 2х корлусных леток 15см маловат.Зимой по бокам в улье будет очень сыро.У меня нижний леток 300мм. Зимой открыт полностью,а сверху пленка :ay:

Конкретно по Вашому випадку не можу сказати, так не пробував. А от в лежаках з підрамочним 6-9 см ставив зверху плівку на зиму. Зимівля, як на мене, краща ніж з відкритим верхом. Проте льотки були обидва відкриті(верхній круглий, нижній щільовий 15-20см) і збоку порожній простір без рамок, внизу заставної в нього був прохід. Зимівля краща тим, що менше вологи у вулику - не стікає при відлизі намерзлий іній зверху, а вихід повітря в порожній простір за заставною є додатковою вентиляцією. Якось так... Напевно ТІЛЬКИ 15 см буде замало. :IMHO:

Завжди зімував з соломою зверху, через рядно.І виймав по одній рамки з корпусу.Рамки зсував на середину корпуса. З обох боків був простір на пів рамки. Зимували на двох корпусах, верхній медовий, нижній---пусті рамки(нікуди діть). Не залежно від сили сім*ї(були і на трьох рамках).Зимують на дворі. З морозами обгортаю старими пальтами и плівкою, щоб весна скоріше починалась у них. Завжди було сухо і підмору не багато. А от гімарою з той соломою хватае. Да і не природно з верхнею вентиляціею. Хочу спробувати під плівкою і пінопластом з верху. От тільки сумнів бере, чи достатьньо одного нижнього льотка 375*20. Дно без сітки, коло льотка 7см. до рамок а в кінці 2см.Чи достатьньо буде вентиляції? Будь ласка порадьте. Дякую.