Jump to content
kozachek

Разные практические вопросы

Recommended Posts

Коли на зиму відкачувати мед та годувати сиропом розпочинати? Боюсь запізнитись... Як рахувати кількість сиропу на сімю?

Все залежить від Ваших умов. Якщо нормального взятку вже не передбачається, то можете вже відкачувати і підгодовувати для червління на зиму, так щоб до чмсла 15-го серпня матка мала де червити, а до кінця серпня вже були загодовані. Крайній термін - 5-10 вересня. Скільки давати визначать самі бджоли - поки беруть. В зиму в гнізді мають бути запечатані рамки з кормом, по краях повномедні, в середині можуть мати знизу вільні комірки. Кількість рамок - скільки обсідають бджоли. Але це вже десь ближче до жовтня буде видно... :hi:
Добрий вечір,залили медом два корпуси,розплоду нема ніякого,26 липня підкинув4р. закритого і 1добового в надії що потянуть маточники або простимулює матку і начне червить.Сьогодні провірив ні маточників ні черви :dntknw: .Підкажіть що робить.
Похожая неприятность и у меня: на ГВ случайно семью в двухкорпусном дадане без матки оставил, они и рады стараться, пока выводили матку, все рамки залили медом. Вверху и внизу стояло по 11 рамок (че-то так вышло, пробовал 12-ю ставить - ну очень тесно получалось :dntknw: ). Так вот на прошлой неделе откачал верхний корпус весь, а в нижнем 6 из 11-ти. Когда отбирал, не видел ни матки, ни расплода. Подумал, что может не вернулась с облета... Вчера гляжу - на половину запечатаной медовой рамке матка тусуется, а расплода нету нигде :ak: , хотя есть еще 6 пустых рамок после обсушки... Кроме того, есть еще отводок на 6 рамок с нормальной маткой. Толк будет, если пару-тройку (больше не могу!) рамок расплодных извне им подсаживать? Или рациональней с отводком объединять? Edited by mifi
Вчера гляжу - на половину запечатаной медовой рамке матка тусуется, а расплода нету нигде , хотя есть еще 6 пустых рамок после обсушки

Хтось кілька днів писав, що якщо матка необлетілась вчасно і сіє тільки незапліднені яйця, то робитиме вона це тільки у трутневі комірки. Може перевірити її на якість саме так, підставивши трутневий сот?
Толк будет, если пару-тройку (больше не могу!) рамок расплодных извне им подсаживать?

Не бачу змісту. Скоріш треба підставити одну з яйцями, тоді може вони неплідну вб"ють а свищеві закладуть. Тобто вже точно будете впевнені в неякісності матки.
Чи в тому проблема, що матка сіє далеко від льотка

Нет, это не причина тихой смены.
що порадите зробити?

Не мешайте им сделать тихую замену матки. :hi:
Сьогодні передзвонили, скзали що над вуликом літала хмара бджіл, вище будинку. Політали і назад до вулика залізли. І місяць тому так само хмаркою політали над вуликом і назад. Рояться? Ознак ніби не видно, літають справно, борід немає (хоча кілька маточників заклали). Не дуж тиха заміна виходить :):(
Толк будет, если пару-тройку (больше не могу!) рамок расплодных извне им подсаживать? Или рациональней с отводком объединять?

Я бы подождал недельку и посмотрел засев. Если засева не увидишь, объединяй с отводком :hi:
Хтось кілька днів писав, що якщо матка необлетілась вчасно і сіє тільки незапліднені яйця, то робитиме вона це тільки у трутневі комірки. Може перевірити її на якість саме так, підставивши трутневий сот?

Не тільки...Сеет неоплодотворенные яйца во все ячейки. И в пчелинные и в трутневые :hi:
Мед я відкачав ще 20 липня.

Предположим, матка вышла 10-ть дней назад. На 12--тый день должна зачервить, т.е. завтра-послезавтра... Подождем еще три дня. Не будет засева - ищи матку, давите и объединяйте с норм. семьей или дайте плодную матку :hi:

Скоро буду звозить вулики на постійне місце дислокації але в зв'язку з розширенням не виходить льотками на схід-південь.Чи позначиться це якось на роботі бджіл.?.

Скоро буду звозить вулики на постійне місце дислокації але в зв'язку з розширенням не виходить льотками на схід-південь.Чи позначиться це якось на роботі бджіл.?.
в мене дома стоять на схід-північ, на кочівлі як вийде але намагаюсь що б саме ранішнє сонечко було на передній стінці при зимівлі південна сторона не дуже, відлиги та яскраве сонце сильніше турбують сімю
Краще на північ.

Не заметил разницы... Качество работы пчел зависит от качества матки :hi:
Не заметил разницы... Качество работы пчел зависит от качества матки

Згідний. В мене вулики стоять по кругу і льотки сімей рекордисток як на північ так і на південь, як на захід так і на схід. Допускаю що можливо має значення і впливають негативно - геопатогенні зони,

Всім дякую,просто думав якщо поставити типа "каре"з відстанню три метра між рядами,бджолам буде трохи трудновато. :ah:

вчера качали, решил просмотреть состояние отводков, в одном обнаружил явление которого раньше не наблюдал: по соту бегает матка и роняет яйца... думал может это брак какой и она не может сеять в ячейки, но нет, нашел участок сота отлично засеяный, подсажите, это нормальное явление :dntknw:

вчера качали, решил просмотреть состояние отводков, в одном обнаружил явление которого раньше не наблюдал: по соту бегает матка и роняет яйца... думал может это брак какой и она не может сеять в ячейки, но нет, нашел участок сота отлично засеяный, подсажите, это нормальное явление :dntknw:
Я, теж таке спостерігав, думаю, що це зв'язано з тим, що бракує "нормальних" (за її розумінням) сотових комірок. В цей час мої матки сіють в свіжо відбудовані, інколи ще не добудовані комірки, а чуть темні не поспішають. А може я помиляюсь :IMHO1:

так, останні 2 тиждні сонях не виділяв а лив як з крану, відводки залиті навіть із браком льотної бджоли, сподіваюся це дійсно повязане з браком відповідних комірок

В кінці липня відкачав мед, без залишку на зиму(по декілька рамок залишив). Рядом починав цвісти пізній сонях то думав - занесуть. І понесли. Але в цей час починає цвісти софора (цвіла торік у кінці серпня), і несли з неї також. Софора на зиму не годиться. Як бути в такій ситуації???

Edited by ivandva
Софора на зиму не годиться. Як бути в такій ситуації???

Якщо мед на зиму не годиться, то вихід один - відкачувати і годувати цукром... :dntknw::hi:

Підскажіть,будь-ласка,хочу в зиму слабші відводки пустить попарно в лежаках на теплий занос,формувати гнізда треба від перегородки чи ві льотка? :ah:

Edited by Черкасець
post-1609-1344880479_thumb.jpg Ось таку ємність зробив для приготування сиропу.Обєм 220 літрів.У продажі щось подібного не зустрічав,прийшлось щось вигадувати самому...
Підскажіть,будь-ласка,хочу в зиму слабші відводки пустить попарно в лежаках на теплий занос,формувати гнізда треба від перегородки чи ві льотка? :ah:
Не зовсім зрозуміло щодо перегородки: вона що пересувна? У мене нерухома. Я формував біля неї. Головна умова - рамки біля перегородки мають містити мед з ОБОХ боків і мати більше 3\4 площі. Ці рамки треба поставити при останньому огляді перед зимівлею при відсутньому розплоді. Зараз можна абиякі.
Не зовсім зрозуміло щодо перегородки: вона що пересувна? У мене нерухома. Я формував біля неї. Головна умова - рамки біля перегородки мають містити мед з ОБОХ боків і мати більше 3\4 площі. Ці рамки треба поставити при останньому огляді перед зимівлею при відсутньому розплоді. Зараз можна абиякі.
Вулик 20-ти рамочний розділений навпіл перегородкою,якщо починати формувати від неї це займе максимум 4 рамки =заставна,нічого що відстань до льотка буде около 5-ти рамок?Ічи треба ставити заставну від льотка? Edited by sewerby
Вулик 20-ти рамочний розділений навпіл перегородкою,якщо починати формувати від неї це займе максимум 4 рамки =заставна,нічого що відстань до льотка буде около 5-ти рамок?Ічи треба ставити заставну від льотка?

Вся суть зимівлі двох відводків(сімей) в лежаку через перегородку заключається в тому, що вони на зиму формують таякби один клуб, що покращує температурний режим зимівлі. Тож обов'язково формуйте від перегородки і то розплід ставте до неї з обох сторін, а потім медо-пергові. Те що не дістає до льотка на одну рамку, то заставну можете поставити трохи навскіс. Я в таких випадках завжди так роблю. :hi:
відводки пустить попарно в лежаках на теплий занос

до льотка буде около 5-ти рамок?Ічи треба ставити заставну від льотка?

Mapet. Не вийде так. Бо це означає,що льотки розташовані з торців вулика на протилежних боках. Заставні мають бути обов"язково. Вентиляція буде гіршою ніж коли б льотки були в межах рамок. Та враховуючи, що це невеликі сім"ї зимою нічого страшного, а весною щось придумаєте.
Вулик 20-ти рамочний розділений навпіл перегородкою,якщо починати формувати від неї це займе максимум 4 рамки =заставна,нічого що відстань до льотка буде около 5-ти рамок?Ічи треба ставити заставну від льотка?
Не пойму а что мешает сделать боковые (дополнительные) летки.Два отверстия на 10 и пропил.В последствии этот улей использовать для отводков. Edited by кузмич
Mapet. Не вийде так. Бо це означає,що льотки розташовані з торців вулика на протилежних боках.

Не уважно прочитав де льотки. :hi: Ну тоді
Не пойму а что мешает сделать боковые (дополнительные) летки.Два отверстия на 10 и пропил.В последствии этот улей использовать для отводков.

Тільки я б робив круглі на 35 мм - менше мороки. :IMHO:

Да :hmm: , не чего страшного не будет если рамки не будут на впротив летка . У меня в прошлом году в лежаку зимовали 2 семейки одна на 3 рамки другая на 4 рамки , улей 22 рамочный , летки в разных сторонах , Под заставными вылазили . Перезимовали :ay: