Jump to content
kozachek

Разные практические вопросы

Recommended Posts

У мене є один вулик,біля якого на землі повзає БАГАТО трутнів.При легенькому натискуванні на черевця випорскується жовта рідина.Схоже на екстрименти,але зовсім без запаху. Бджоли ж загалом здорові,за продуктивністю іншим не поступаються. Схожу картину спостерігав і з вуликом сусіда-початківця.Хто що порадить чи до ветбаклаборанта стежку бити? :dntknw:

Edited by hena
Осінь на носі.Прийшов час економити.Трутні бджолам вже не потрібні

Ні.Ще зарано. Відкрийте будь-який вулик тепер і побачите, що трутні сконцентровані на крайніх кормових. Чому не знаю. Можливо там корму більше. А якщо і на крайніх корму немає, то їм один шлях на вулицю. Отаке пояснення ???????????????? yuraok не пише, та гадаю, що в інших сім"ях такого ще не спостерігається.
В одних сімях зарано,а в інших вже пора.У декількох вуликах бджоли ще на початку липня каталися на трутнях...
yuraok не пише, та гадаю, що в інших сім"ях такого ще не спостерігається.
В інших такого не було(але в мене всього три сімї).

CusQGv4NowE Що це з бджолами. Активно лазять по льотку туди сьюди і ніби зобіком(і лапками) дзьобають льоток. Так начебто якісь знервовані. Вечір, тепла погода, ніхто в вулик не ліз.

Edited by sewerby
Що це з бджолами. Активно лазять по льотку туди сьюди і ніби зобіком(і лапками) дзьобають льоток. Так начебто якісь знервовані. Вечір, тепла погода, ніхто в вулик не ліз.

Краску чистят с летка....... :umora:
Ні.Ще зарано. Відкрийте будь-який вулик тепер і побачите, що трутні сконцентровані на крайніх кормових. Чому не знаю. Можливо там корму більше. А якщо і на крайніх корму немає, то їм один шлях на вулицю. Отаке пояснення ???????????????? yuraok не пише, та гадаю, що в інших сім"ях такого ще не спостерігається.

Кожен рік, раньше, пізніше так буває. Коли немає взятку бджоли у цей час трутів виганяють, особливо після відкачки меду. Як на мене, дівчатам кавалерів уже не потрібно. :IMHO1::hi:

хотел бы уточнить, на сколько дней приблизительно хватает канди матке в стандартной клеточке Титова? спасибо

хотел бы уточнить, на сколько дней приблизительно хватает канди матке в стандартной клеточке Титова?спасибо

Ніколи саму матку не пускаю. Чревато... Є два відділення. Якщо заповнити обидва то з 5-7-а бджолами вистачає на 10 днів. Перевірено. Більше не тримав.

Як ділите вощину на 145-ту рамку? Я розділив на три частини вздовж, вийшло по 86,5мм. Але незнаю як забудують... :dntknw:

post-5241-1342689318_thumb.jpg

Як ділите вощину на 145-ту рамку? Я розділив на три частини вздовж, вийшло по 86,5мм. Але незнаю як забудують... opr06K94.gif

Все від обставин залежить, як і на гніздову рамку. Відводки добудовують більше бджолиних комірок, сім"ї бджолинні комірки будують тільки на весні. Зараз, принаймні у нас, вощину тільки відводки нормальну будують. Один спосіб дізнатися - ставити в вулик. Якщо вже навощили, то альтернативи нема... ;)

я не бачу проблеми якщо у магазинному стільнику багато трутових комірок, от якщо і гніздо на 145-ій, тоді бажано правильні бджолині стільники

Як ділите вощину на 145-ту рамку? Я розділив на три частини вздовж, вийшло по 86,5мм. Але незнаю як забудують... :dntknw:
Для 145 р. я купляю вощину на 230 і все... :ay:
Один спосіб дізнатися - ставити в вулик. Якщо вже навощили, то альтернативи нема... ;)
Вже поставив :wave:

в Б.К. запрополюсований положок замінюють на зиму новим чи вже навесні?

В лежаку матка, по відношенню до льотка, сіє в другій половині вулика. Видно частина бджіл до неї все ж не доходить, і ближче до льотка заклали кілька маточників. Засів і розплід переставляв навпроти льотка, але не помогло (тобто матка далі сіє в другій половині) вулика. Ця сімя на початку літа робила тиху заміну. Чи в тому проблема, що матка сіє далеко від льотка і що порадите зробити?

Edited by Palmir
Чи в тому проблема, що матка сіє далеко від льотка

Нет, это не причина тихой смены.
що порадите зробити?

Не мешайте им сделать тихую замену матки. :hi:
Чи в тому проблема, що матка сіє далеко від льотка

Нет, это не причина тихой смены.
що порадите зробити?

Не мешайте им сделать тихую замену матки. :hi:
Тиху заміну робили на початку літа. Можливо, що щераз задумали змінити?

В один з відводків 9 липня підсадив неплідну матку (25 гр.)Перших "черв"ячків" побачив тільки 29 липня.Отож втрачено 20 днів... Хто б економічно обчислив мої потенційні втрати від цієї скнарості?Чи існує якесь сучасне наукове обгрунтування використання плідних і неплідних маток?

В один з відводків 9 липня підсадив неплідну матку (25 гр.)Перших "черв"ячків" побачив тільки 29 липня.Отож втрачено 20 днів... Хто б економічно обчислив мої потенційні втрати від цієї скнарості?Чи існує якесь сучасне наукове обгрунтування використання плідних і неплідних маток?
Обрахувати дуже просто. 1. 20 днів у Вас не було розплоду, тому відхід (зношування бджоли) було, а молодої - не прибувало. 2. Плідна матка по мінімуму відкладає 1500 яєць за добу, тому Ваша сім`я недоотримала 15 тис. робочої бджоли. Висновки робіть самі.

Добрий вечір,залили медом два корпуси,розплоду нема ніякого,26 липня підкинув4р. закритого і 1добового в надії що потянуть маточники або простимулює матку і начне червить.Сьогодні провірив ні маточників ні черви :dntknw: .Підкажіть що робить.

Добрий вечір,залили медом два корпуси,розплоду нема ніякого,26 липня підкинув4р. закритого і 1добового в надії що потянуть маточники або простимулює матку і начне червить.Сьогодні провірив ні маточників ні черви :dntknw: .Підкажіть що робить.

Добрий вечір,залили медом два корпуси,розплоду нема ніякого,26 липня підкинув4р. закритого і 1добового в надії що потянуть маточники або простимулює матку і начне червить.Сьогодні провірив ні маточників ні черви opr06K94.gif .Підкажіть що робить.

Бывает такое. Сначала откачайте мед, а там видно будет :hi:
Тиху заміну робили на початку літа. Можливо, що щераз задумали змінити?

И такое встречалось в практике :ak: ... Молодая матка может некачественно облететься и пчелы через 1-2-3 месяца будут ее менять :hi:
Бывает такое. Сначала откачайте мед, а там видно будет
Мед я відкачав ще 20 липня.

Перший рік з бджолами. :helpme: Планую пускати в зиму на сиропі. Коли на зиму відкачувати мед та годувати сиропом розпочинати? Боюсь запізнитись... Як рахувати кількість сиропу на сімю?

.Сьогодні провірив ні маточників ні черви opr06K94.gif .Підкажіть що робить.

Почекай, схоже, що там є молода матка.