Перейти к содержанию

Улей 10 рамочный с гнездом дадановскую рамку и надставками на 145


einar

Рекомендуемые сообщения

корпус 10 рамок 300+магазин через сітку. Як запобігати роїню які моніпуляції проводити?

Поставити ще один магазин і в двохкорпусному режимі на рамку 300 наростити максимальну силу сім'ї (можна і без роздільної решітки), а потім вже будуть варіанти в залежності від взятків і власних потреб: відводки (пакети), медовики, сім'ї виховательки. Втримати сім'ю в одному корпусі на 300 без роїння дуже важко, хіба що в якості донора для інших сімей.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Христос Воскрес! Питаня таке , корпус 10 рамок 300+магазин через сітку. Як запобігати роїню які моніпуляції проводити?

Воістину воскрес! Зауваження. Спробував на двох сім"ях. Магазини у мене на 230. Тобто точніше корпуса. Ставлю їх вже в кінці червня. А від роїння робив так. Як тільки перший корпус заповнено і є 5-6 печатного ставлю через решітку другий. Даданівський. Переношу в нього 2 рамки печатного. Та одна з яйцями. Остання підрізається в кількох місцях. Тобто невеликі вікна. Це щоб заложили якісні свищі. Плюс дві криючі медові. Утеплюю пінопластовіми заставнями і плівкою. Льоток у другому відкритий. Через шість днів кладу між корпусами суцільну плівку. Залишаю кілька якісних маточників. Якщо є ще добрі використовую їх для формування ранніх збірних відводків. З нижнього забираю ще одну-дві печатного. Взамін вощина. Чекаю 20 днів щоб зачервила молода. Ще через тиждень. Газета і об"єднав. Тепер по сроках. Почав 25 квітня. 2 травня перегородив плівкою. 15 травня пішли дощі на 2 тижня. Тобто подивився 1 червня. Ще не червила. 8 червня зачервила. 15 червня об"єднав. 20 червня матку перегнав в нижній. 5 рамок печатного з нижнього переніс у другий. Взамін 3 вощини та суш. Між ними втулив рутівський з сушшю і 3-а вощинами. На першому решітка. Роїння не було. Але от по меду не дуже вийшло. Рамки напівзапечатані рутівські. А от верхній дадан практично напівмедові і незапечатані. Списую це на незадовільний медозбір минулоріч. Тому пустив їх в зиму. Сім штук в нижньому корпусі. А другий корпус також сформував з такої кількості рамок. Але рутівських. З двох боків суцільні пінопластові заставні. Плівка. Сіли нагорі. Переживав. Та виявилось, що надаремне. Підмору 0! Сім"ї як пішли на 6-7 вуличках так і з зими вийшли. Та різниця між двома сім"ями виявилась вже тепер при детальному огляді. Одна з"їла повністю тільки 4 верхні рутівські рамки. Залишен 3 повномедні рутівські. Нижні сім даданівських залишились практично не рухнутими. Друга з"їла повністю три верхні рутівські та повністю під чисту сім нижніх даданівських. Залишено 4 повномедні рутівські.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маркіян Дякую. :) При обєдняні стару матку куда, чи вони самі там розбираються між собою???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При обєдняні стару матку куда, чи вони самі там розбираються між собою???

Об"эдную часто. Ніколи не шукаю. В дуже рідких випадках коли бачу стару то давлю. Цебро казав, що виживе краща. За його спостереженнями це 70% молодих/30% старих.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Старую будет надежнее найти и удалить бывают случаи гибели двух

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Старую будет надежнее найти и удалить бывают случаи гибели двух

Такі шлюхі є :ax: Але в мене не підтверджуються.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Насущный вопрос:Хочу приобрести пчелопакеты для расширения пасеки.Система ульев пока 2х10р без надставок,т.к.нет суши на 145 вообще.Возможно ли развитие пакетов в этой системе с тем,чтобы хоть на подсолнухе они дали меда на погашение расходов по их покупке уже в этом сезоне и при этом сохранили бы возможность на благополучную зимовку? Подсиливать их нечем,свои все слабыши.Если это реально,то подскажите схематично как это осуществить.Пакеты обещают карпатку на 4р.расплода + пчела на рамках,ориентировочно на середину мая.Мед на подкормку есть.Как мне лучше поступить? Заранее благодарю за ответы.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

є два питання по цій системі утримання. 1. заміна, чи точніше оновлення гніздових рамок. при формуванні відводка забираємо всеодно не старі рамки. при вирівнюванні сили сімей весною, тут да, забрали і коли можна підставили вощину. а як можна більше оновити гніздових рамок? 2. весняний розвиток. мені здається що в цей період коли ставимо магазин і сприяє погода, пізніше під нижній копус повний розплоду потрібно ставити ще один корпус на 300, а там далі вже якось мудрувати з магазинами далі. мені так здається по своїм спостереженням: в лежаках розплоду виходить більше на пару рамок ніж в Б.К. на 10 р. в тому році була проблема з сушиною на 145, а зараз з розвитком, мені здається що тут потрібно щось добавити для більш бурхливого розвитку. підскажіть в цей весняний бурхливий період хто що робить з такою системою для запобігання роїння і кращого розвитку сім"ї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

є два питання по цій системі утримання. 1. заміна, чи точніше оновлення гніздових рамок. при формуванні відводка забираємо всеодно не старі рамки. при вирівнюванні сили сімей весною, тут да, забрали і коли можна підставили вощину. а як можна більше оновити гніздових рамок? 2. весняний розвиток. мені здається що в цей період коли ставимо магазин і сприяє погода, пізніше під нижній копус повний розплоду потрібно ставити ще один корпус на 300, а там далі вже якось мудрувати з магазинами далі. мені так здається по своїм спостереженням: в лежаках розплоду виходить більше на пару рамок ніж в Б.К. на 10 р. в тому році була проблема з сушиною на 145, а зараз з розвитком, мені здається що тут потрібно щось добавити для більш бурхливого розвитку. підскажіть в цей весняний бурхливий період хто що робить з такою системою для запобігання роїння і кращого розвитку сім"ї.
Розширювати чим є - можна. В вашому випадку 300+145 дати те куди можна впереміш поставити розплідні рамки - тоді швидко освоять.Цеб-то 300-й, або 145 на 145 і в нього рамки вставити розплідні на 300 до поки освоять. А потім перетасуєте як Вам треба. Вчора замітив зниження активності - я туди а там маточники по 2 по4-5 на рамці всього 14 штук і з них один на виході, багато не запечатаних і сьогодні вже по нуку бігає молодка. Гніздовий корпус дадан 300 на ньому 145, три рамки якого освоїли і продовжували. Все не було години щоб повезти корпус 300. Тож запізнився з розширенням - і взяток іде і розплід виходить по рамці за 3-4 дні. 145 не освоїли до кінця, а в гнізді тіснота і 10 рамок засіяних і на них же мед. Все. Місця нема. роботи нема. Лафа. Давай роїтися. Поставив корпус рядом в нього половину рамок забрав печ.з розплодом, 2 вощини а вниз суш. Сьогодні літають мало, в гнізді багато роботи стало, але прилітають з пилком, рамку вощини відбудували наполовину. Ніби ТЗ, а втім матка маленька - ніби на роя, а може мало годують тому, що місця нема для засіву - все змішалось як і мої думки... Ще пару днів потерплю, а там побачу що з ними робити. Якщо потягнуть ще маточники - прийдеться вкинути молоду матку - дочку-неплідну, вони не знайомі то хай розберуться там, звичайно під моїм наглядом. Дуже не хочеться ділити сім"ю перед акацією. А як краще не вгадать, а раптом вона не ройова. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а в гнізді тіснота і 10 рамок засіяних і на них же мед. Все. Місця нема. роботи нема. Лафа. Давай роїтися. Поставив корпус рядом в нього половину рамок забрав печ.з розплодом, 2 вощини а вниз суш. Сьогодні літають мало, в гнізді багато роботи стало
я почав відбирати по рамці медоперговій, а взамін ставив вощину в гніздо на край розплоду. в цьому році вже була суш на 145+ ріпак підняв бджіл в магазин швидко. а в тому році так і робив, як Ви пишете розплід підіймав в магазин для швидкого освоєння і відбудови магазину. але проблема в тому матка засіває в магазині і при слабому взятку може повернутися на ті самі магазинні рамки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підскажіть в цей весняний бурхливий період хто що робить з такою системою для запобігання роїння і кращого розвитку сім"ї.

Давно відома і надійна двохкорпусна система з надставками.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підскажіть в цей весняний бурхливий період хто що робить з такою системою для запобігання роїння і кращого розвитку сім"ї.

Давно відома і надійна двохкорпусна система з надставками.
дякую. два на 300 використовуєте лише весною? чи весь сезон?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підскажіть в цей весняний бурхливий період хто що робить з такою системою для запобігання роїння і кращого розвитку сім"ї.

Давно відома і надійна двохкорпусна система з надставками.
дякую. два на 300 використовуєте лише весною? чи весь сезон?
Все залежить від сили сім'ї, коли йде взяток. Зараз у мене деякі мають 2 корпуси і 2 надставки, деколи ще добавляю єдиний мініс такі конструкції важко перевозити. Після ріпаку трохи скорочую.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все залежить від сили сім'ї, коли йде взяток. Зараз у мене деякі мають 2 корпуси і 2 надставки, деколи ще добавляю єдиний мініс такі конструкції важко перевозити. Після ріпаку трохи скорочую.
дякую.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

два на 300 використовуєте лише весною? чи весь сезон?

Лише весною. Після акації, або й до, протиройовий відводок на одному з корпусів і на соняшнику обидві (сім'я і відводок) по схемі 300+145.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

два на 300 використовуєте лише весною? чи весь сезон?

Лише весною. Після акації, або й до, протиройовий відводок на одному з корпусів і на соняшнику обидві (сім'я і відводок) по схемі 300+145.
дякую, я так собі і мислив, бо в нас після липи затишшя до золотарника.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В этом году из-за того что докупил семей на рамку дадан,75% пасеки будет 10 рам на 300 дальше магазины.Проблема была как обновлять гнездо рамками дадан.Решил когда буду ставить 4 корпус на 145 то с гнезда буду брать 2 темные рамки и ставить их на верх по краям.В гнездо вместо двух поднятых поставлю 2 вощинки. После откачки те две темные рамки уберу и на их место добавлю вощину.По другому способа не вижу обновлять гнездо на 300.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По другому способа не вижу обновлять гнездо на 300.

З відводками ця проблема вирішується простіше.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В этом году из-за того что докупил семей на рамку дадан,75% пасеки будет 10 рам на 300 дальше магазины.Проблема была как обновлять гнездо рамками дадан.Решил когда буду ставить 4 корпус на 145 то с гнезда буду брать 2 темные рамки и ставить их на верх по краям.В гнездо вместо двух поднятых поставлю 2 вощинки. После откачки те две темные рамки уберу и на их место добавлю вощину.По другому способа не вижу обновлять гнездо на 300.
Теж так робив. Тільки ставив не крайніми, а 2 і 3 рамка, щоб не охолодити розплід. А зараз хочу спробувати інший підхід. Підняти всі гніздові даданівські рамки з розплодом у 3-4 корпус, у 1-2 поставити рамки на 145, сушину з вощиною і маткою, і обмежити розділювальною решіткою. Після виходу розплоду замінити даданівські рамки на 145 рамку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Після виходу розплоду замінити даданівські рамки на 145 рамку.

Розвиток на 145 рамку слабіший ніж дадн або рут.Тому гніздо даданабо рут потім магазини.Самекраще планую це 2 корпуса рут потім магазини.Зараз просто нехватає суші щоб перевести на таку систему всі вулики
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В этом году из-за того что докупил семей на рамку дадан,75% пасеки будет 10 рам на 300 дальше магазины.Проблема была как обновлять гнездо рамками дадан.Решил когда буду ставить 4 корпус на 145 то с гнезда буду брать 2 темные рамки и ставить их на верх по краям.В гнездо вместо двух поднятых поставлю 2 вощинки. После откачки те две темные рамки уберу и на их место добавлю вощину.По другому способа не вижу обновлять гнездо на 300.
Теж так робив. Тільки ставив не крайніми, а 2 і 3 рамка, щоб не охолодити розплід. А зараз хочу спробувати інший підхід. Підняти всі гніздові даданівські рамки з розплодом у 3-4 корпус, у 1-2 поставити рамки на 145, сушину з вощиною і маткою, і обмежити розділювальною решіткою. Після виходу розплоду замінити даданівські рамки на 145 рамку.
Робив так коли переводив з 300 рамки на 230-у але такi сiмьи принесли меньшше соняха .......можливо тому що робив цю операцию в безвяточний перiод i матки неохоче сiяли в новому гнiздi :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Після виходу розплоду замінити даданівські рамки на 145 рамку.

Розвиток на 145 рамку слабіший ніж дадн або рут.Тому гніздо даданабо рут потім магазини.Самекраще планую це 2 корпуса рут потім магазини.Зараз просто нехватає суші щоб перевести на таку систему всі вулики
Ось тому і не переходжу на 145 повністю, єдиний таких корпусів це їх вага. І ще якщо весною сім'я освоїть 2 дадановскі, то сила її більша ніж росплідне в одному.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Підняти всі гніздові даданівські рамки з розплодом у 3-4 корпус, у 1-2 поставити рамки на 145, сушину з вощиною і маткою, і обмежити розділювальною решіткою. Після виходу розплоду замінити даданівські рамки на 145 рамку.
Тiльки не забудьте про маточники якi намалюються в 3-4 магазинах на рамках 300 :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Розвиток на 145 рамку слабіший ніж дадан або рут.Тому гніздо дадан або рут потім магазини.Саме краще планую це 2 корпуса рут потім магазини.Зараз просто нехватає суші щоб перевести на таку систему всі вулики
Працював з такою системою , шiсть рокiв ,тiльки три корпуса рут. З двома корпусами , головняк при вiдбудовi вощини.Зараз перевiв всю на 145 Тiльки 7 штук повнi рути. Не встигав забирати нижнi на 230 .А матки самi спускалися з 145 на 230. бо сiяти там дуже мало мiсця було. Задавленi медом були ,що не поiли взимку. Но иметь на пасеке рамку одного размера. это просто песня ,лежиш на диванчике ,а они всё сами делают :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Понял одну важную вещь в этом году - не использовать ни в коем случае узкую(15-18 мм) нижнюю планку для магазинных рамок - добавляется ненужной работы по удалению мостков между магазинными рамками. :angry:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...