Перейти к содержанию

Улей 10 рамочный с гнездом дадановскую рамку и надставками на 145


einar

Рекомендуемые сообщения

Если держать семей 20-30 то 300+145 можно использовать, как любую другую систему. А для пасеки от 100 нужно уже промышленные методики. Или 300+300+145, или все одинаковые рамки. Умения сейчас и 300+145, и 145+145, и 300+300+145. Очень не просто избавиться от рамки на 300. А вообще каждый под себя и под свои условия нужно смотреть, и как позволяет здоровье таскать одну или другую систему :-) .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отже - весна : Перший 145-й з сушкою (не вощина !) ставлю вниз - під 300-й , його досить скоро заб'ють пергою і нектаром (контролюємо !) . Після цього ставимо другий 145-й , прямо на 300-й (тільки вощина), на перше травня цей корпус зазвичай уже в стадії активного освоєння і початку сіву. Далі - кладемо на 300-й сітку і ставимо на нього третій 145-й (буде другим корпусом -вощина чи суш) , зверху ставим перший 145-й (буде третім корпусом), ще вище - другий 145-й ( буде четвертим корпусом , два рази через чотири дні його обов'язково контролюємо на маточникі - дев'ять з десяти , що їх потягнуть) От і вся весна у нас на Волині

Дякую :az: а які приблизні строки цих маніпуляцій за ваших умов?
Нажаль - орієнтуватись приходиться не на строки , а на стан сім'ї - її силу , кількість і швидкість виконаної роботи - спробуйте керуватись тими етапами , що я описав - не один рік пройшов аж поки я зупинився саме на цій схемі
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

підскажіть як правильно підготувати до зими сім"ї в такій системі, як провести скорочення, маю на увазі корпуса на 145, та їх осушку. по одній надставці забрав на відкачку, ще залишились по дві надставки. планую їх поставити під корпус 300 для осушки, чи перенесуть в верхній? а тоді, що просто витрушувати бджіл з надставок. підскажіть будь ласка, таку систему тільки опановую. зимував в корпусах на 300, а з весни почав підставляти півкорпуса.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
підскажіть як правильно підготувати до зими сім"ї в такій системі, як провести скорочення, маю на увазі корпуса на 145, та їх осушку. по одній надставці забрав на відкачку, ще залишились по дві надставки. планую їх поставити під корпус 300 для осушки, чи перенесуть в верхній? а тоді, що просто витрушувати бджіл з надставок. підскажіть будь ласка, таку систему тільки опановую. зимував в корпусах на 300, а з весни почав підставляти півкорпуса.
Отже - все просто - відкачали магазини - попшикайте напіврамки водою - магазини на осушку можете ставити на верх на низ , головне , щоб не гратися з пошуком матки - відділіть іх решіткою від гнізда. Через два дні магазини знімаєте і на склад . В гнізда на місяць вішаєте полоски Байваролу чи щось натуральне на тимолі і смолах , ну і вперед закормлювати сиропом. А через місяць , повиймавши полоски , всі магазини під гніздовий корпус ( мінімум два ) . Ну і звичайно - піддони зняті - дно решітка - зверху плівка і доброї зимівлі ! :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А через місяць , повиймавши полоски , всі магазини під гніздовий корпус ( мінімум два ) . Ну і звичайно - піддони зняті - дно решітка - зверху плівка і доброї зимівлі ! :az:
дякую, вже приблизно так і зробив, тільки не зрозумів про копуса під гніздо, для чого? а решіток в дні немає. зимував в корпусах без підстановки знизу в тому році все в нормі.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

тільки не зрозумів про копуса під гніздо, для чого? а решіток

Коли в дні решітка то збільшити дно це є життєва необхідність при зимівлі. В іншому разі "мертву зону" під гніздом буде створити важко.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

зрозумів, дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 months later...

Так какой все-таки улей на 300+145 лучше, на 10 или 12 или 15 рамок?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так какой все-таки улей на 300+145 лучше, на 10 или 12 или 15 рамок?
Исходя из того что матка более 10 рамок не засеет никогда ,а в зиму семьи более чем на 10 рамках не идут,улей на 10 рам и 300 мм является оптимальным вариантом + магазинов 3-4 на семью :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я хоть сейчас и у с ульем Лангстрота работаю, но с ульем 300+145 это чуть перекликается - потому как рамка чуть длинней нашего стандарта и высотой 260 мм - при пластиковых рамках корпус по объему равен 9-рамочному корпусу Дадана. Взяток уже четвертый месяц слабый идет. Так вот роятся пчелы даже с сеголетними матками, когда они в таком корпусе под решеткой :dntknw: (а в верхнем мед складируют) - сегодня рой улетел :ak: . Конечно, теоретически можно говорить, что на будущее пчел надо менять на неройливых, но сейчас-то роятся :( При этом корпусами я не работаю - в верхние сначала переношу по 3 рамки с расплодом, заменяя их вощиной, правда, в верхнем же и нагружаю сильно остройкой вощины - каждая семья на данном слабом продолжительном взятке уже по корпусу вощины отстроила :wave:
Ногаец, обов*язково поставте на пасіці ловушку для роїв,- матимете свій резерв. Це раз, по- друге,- пообрізайте плідним маткам по півкрила. І тоді проблем поубавиться. Бо все ж 10- рамочний малуватий для сильних сімей навіть з магазином. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Со сьемным дном?
Да и это без вариантов и даже не обсуждается :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так какой все-таки улей на 300+145 лучше, на 10 или 12 или 15 рамок?
Исходя из того что матка более 10 рамок не засеет никогда ,а в зиму семьи более чем на 10 рамках не идут,улей на 10 рам и 300 мм является оптимальным вариантом + магазинов 3-4 на семью :IMHO1:
Мико, усе ж бувають і вийнятки із правил. У мене позаторік матка засівала 15(!) рамок Дадана і тримала півпасіки на собі. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико, усе ж бувають і вийнятки із правил. У мене позаторік матка засівала 15(!) рамок Дадана і тримала півпасіки на собі. :ay:
Согласен : 8000 ячеек х 15 рамок = 120000:21 день =5700 яиц в день. Класс !!!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико, усе ж бувають і вийнятки із правил. У мене позаторік матка засівала 15(!) рамок Дадана і тримала півпасіки на собі. :ay:
Согласен : 8000 ячеек х 15 рамок = 120000:21 день =5700 яиц в день. Класс !!!
Було і в мене, після широких очей, додавань, віднімань, ще одного перегляду, знайшов другу матку. За наступним оглядом матка лишилась одна.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мико, усе ж бувають і вийнятки із правил. У мене позаторік матка засівала 15(!) рамок Дадана і тримала півпасіки на собі. :ay:
Согласен : 8000 ячеек х 15 рамок = 120000:21 день =5700 яиц в день. Класс !!!
Було і в мене, після широких очей, додавань, віднімань, ще одного перегляду, знайшов другу матку. За наступним оглядом матка лишилась одна.
Мико, Лавр, у тім - то й річ,- що одна була, але величиною з добрий жолудь. Ледь встигав забирати засіяні рамки,- підсилював ними інші сім*ї. А залетіла до мене з роєм, що відразу зайняв 10 (!) рамок. Ніколи ні до того, ні після того такого не бачив. Ну, Романовичу, "тюльку" травлять на флоті. Я ж навів факт. :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вариант хорош для сеголетней плодной матки в начале июня на 4 рам пчелы та суши на 50 процентов состоящей из новой 2-х генерераций пчелы и будет вам 4 корпуса меда на 145. А так оптимал 2 на 300 на 10 и потом магазины на 145. Сразу оговорюсь корпуса на 300 не надо таскать их надо качать. Вот так. А 1 корпус на 300 для матки хватает под засев да только хочет она простор и суш надо поменять обязательно а так только отводки а это уже не 1 корпус на 300 а семья и отводок. Проверено мной 2014 году

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вариант хорош для сеголетней плодной матки в начале июня на 4 рам пчелы та суши на 50 процентов состоящей из новой 2-х генерераций пчелы и будет вам 4 корпуса меда на 145. А так оптимал 2 на 300 на 10 и потом магазины на 145. Сразу оговорюсь корпуса на 300 не надо таскать их надо качать. Вот так. А 1 корпус на 300 для матки хватает под засев да только хочет она простор и суш надо поменять обязательно а так только отводки а это уже не 1 корпус на 300 а семья и отводок. Проверено мной 2014 году
Очень правильное мнение :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так какой все-таки улей на 300+145 лучше, на 10 или 12 или 15 рамок?
Все більше схиляюсь до варіанту 15 рам з двома надставками 145. Такий варіант підходить для тих, хто не практикує тимчасові відводки. У 10 рам варіанті з одним корпусом 300+145 фактично для матки залишається 4-6 стільників під розплод, і необхідно постійно втручатись туда для забезпечення місця маткі. Кормові запаси для зими доведеться поповнювати. 20 рам чи в лежаку, чи 2х300 забагато, на осінь буде багато зайвих повномедних, які необхідно буде докачувати. Як на мене, у варіанті 2х300+145 не зручно відбирати медові корпуси (високо).....Хіба що вітродуйкою.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для матки остаеться 8рам под расплод-хорошей матки и 2 под мед. Сжатое гнездо вынуждает пчел кидать мед на верх. А вот 2 на 300 на 10 дает возможность работать с технологиями.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну, Романовичу, "тюльку" травлять на флоті.
Нi про яку тюльку я не казав. У самого таке було .До 4000 яець за добу. Але не писав нiколи. Нема бажання вiдбиватись вiд невiрячих :az: Ледь встигав забирати засіяні рамки,- це головнi слова :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

До 4000 яець за добу. Але не писав нiколи.

Була і в мене подібна матка-рекордистка, добовий засів не рахував, але засівала стільники як з кулемета, так її і прозвав. Та тільки захворіла ця сім'я на мішечкуватий розплід. Щоб зробити безрозплодний період, відсадив її у іншу. Через деякий час так само захворіла і друга сім'я. Довелось з маткою попрощатись. Не буду ствержувати напевно, але моє припущення, що матка просто неприродньо перевантажувала бджіл роботою по вихованню розплоду. Як наслідок, недокорм і зниження імунітету. Якщо відкинути можливість прямого зараження маткою, то знижений імунітет міг бути вже в самих відкладених яйцях. Але факт залишається фактом - надзвичайно висока продуктивність матки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

До 4000 яець за добу. Але не писав нiколи.

Була і в мене подібна матка-рекордистка, добовий засів не рахував, але засівала стільники як з кулемета, так її і прозвав. Та тільки захворіла ця сім'я на мішечкуватий розплід. Щоб зробити безрозплодний період, відсадив її у іншу. Через деякий час так само захворіла і друга сім'я. Довелось з маткою попрощатись. Не буду ствержувати напевно, але моє припущення, що матка просто неприродньо перевантажувала бджіл роботою по вихованню розплоду. Як наслідок, недокорм і зниження імунітету. Якщо відкинути можливість прямого зараження маткою, то знижений імунітет міг бути вже в самих відкладених яйцях. Але факт залишається фактом - надзвичайно висока продуктивність матки.
Была и у меня похожая матка :ay: - один раз за 10 лет :ak: ... Nibond :hi: - Вы пишете, что матке под расплод в одном корпусе на 300 Дадана места не хватало, но поделитесь, пожалуйста, как в целом этот сезон в улье 300+145 на 10 рамок Дадана прошел? Как в нем пчеловодили? И почему не используете (или не хотите использовать) временные отводки (если не секрет)? А с временными отводками этот улей, на Ваш взгляд, работоспособен?:)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підскажіть як правильно підготувати до зими сім"ї в такій системі, як провести скорочення, маю на увазі корпуса на 145, та їх осушку. по одній надставці забрав на відкачку, ще залишились по дві надставки. планую їх поставити під корпус 300 для осушки, чи перенесуть в верхній? а тоді, що просто витрушувати бджіл з надставок. підскажіть будь ласка, таку систему тільки опановую. зимував в корпусах на 300, а з весни почав підставляти півкорпуса.
Отже - все просто - відкачали магазини - попшикайте напіврамки водою - магазини на осушку можете ставити на верх на низ , головне , щоб не гратися з пошуком матки - відділіть іх решіткою від гнізда. Через два дні магазини знімаєте і на склад . В гнізда на місяць вішаєте полоски Байваролу чи щось натуральне на тимолі і смолах , ну і вперед закормлювати сиропом. А через місяць , повиймавши полоски , всі магазини під гніздовий корпус ( мінімум два ) . Ну і звичайно - піддони зняті - дно решітка - зверху плівка і доброї зимівлі ! :az:
Георгий :hi: Ваше замечание насчет 2-ух магазинов под корпусом с зимующей семьей, тем более при экранированном сеткой дне, очень дельное (сам я отметил, что корпус под зимующей семьей резко повышает ее шансы на благополучную зимовку - в книгах об этом пишут, но пока сам не попробуешь :blink: ). А магазины после снятия нельзя сразу под корпус поставить? Носить на склад и со склада... зачем? :dntknw: Вообще Вы довольны системой? А временные отводки не делаете?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а якщо в дні решітки немає, корпуса під низ потрібно ставити? зимую як в лежаках, нижній льоток навстіж, в кришці вентеляційні отвори, рамки накриті парою шарів мішковини. в тому році дві пробні перезимували добре.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...