Jump to content

Улей 10 рамочный с гнездом дадановскую рамку и надставками на 145

einar
 Share

Recommended Posts

А прикупить матку , не пробовали

Спробував :) Але для куплених "племінних" маток хочу з інших вуликів сформувати по відводку, і подивитись, на скільки карніка та карпатка кращі за "дворняжок". Для кожної робочої сімї купляти матку дороге задоволення :ak:

Поставити зверху ще один корпус на 300 й перенести туди розполід +пару вощин. В перший корпус суш та рамку з маткою, зверху роздільну решітку. Або, якщо ще нема маточників- замінити матку на цьогорічну.
якщо не сильно стабільно тепла погода, корпус на 300 повністю заповнений бджолою, по краям медопергові, розплід на 70% печатний , зверху невелике кільце меду. в надставку непереходять, хоча там давно пробують освоється. видно що матка не може на повну віддачу працювати, як тут бути? щоб не охолодити розплід і дати матці місце червити? забирав рамку розплоду в слабшу сім"ю, поставив вощину. відтягнули, засіяла матка повністю всю рамку. гніздо 300+ надставка 145 (на 10 рамок) буду кожному вдячний за допомогу вирішення питання :hi:

видно що матка не може на повну віддачу працювати, як тут бути? щоб не охолодити розплід і дати матці місце червити?

Як на мене, якщо сім'я щільно займає корпус на 300 то вона здатна обігріти ще один корпус на 300 в цю пору. Тому можете відібрати печатний розплід з гнізда, наверх поставити ще один півкорпус (щоб в сумі вийшов ще один корпус на 300). Розмістіть по центру другого поверху печатний розплід, по краям в 2 поверхи суш на 145. Так бджола точно перейде в верхній корпус. Внизу відкритий розплід + суш до комплекту. Сподіваюсь хтось зрозуміє що я написав :umora:

видно що матка не може на повну віддачу працювати, як тут бути? щоб не охолодити розплід і дати матці місце червити?

Як на мене, якщо сім'я щільно займає корпус на 300 то вона здатна обігріти ще один корпус на 300 в цю пору. Тому можете відібрати печатний розплід з гнізда, наверх поставити ще один півкорпус (щоб в сумі вийшов ще один корпус на 300). Розмістіть по центру другого поверху печатний розплід, по краям в 2 поверхи суш на 145. Так бджола точно перейде в верхній корпус. Внизу відкритий розплід + суш до комплекту. Сподіваюсь хтось зрозуміє що я написав :umora:
Я думаю зрозуміли всі.Я в тих сім'ях, де бджоли слабо переходять в магазин, піднімаю рамку з гнізда з відкритим росплодом в магазин по центру, прибравши в магазині одну рамку.Через тиждень бджоли, як правило, заходять в дві магазині рамки, які стояли поруч з рамкою з гнізда.Залишаеться лише дістати рамку, зрізати як правило два язики, гніздову рамку поставити в гніздо та добавити в магазин одну рамку.Якщо є 145 рамки з росплодом в двугих сім'ях, де вже добре попрацювала матка - переношу одну дві рамки в проблематичні сім'ї.Дякую.

Отсюда вывод-что бы избежать всей этой возни желательно все рамки одного размера иметь. 145-я вполне для этого подходит.

Я и сам сейчас на стадии перехода полностью на 145 рамку. И наличие 2-х размеров рамок ОЧЕНЬ утомляет.!

Отсюда вывод-что бы избежать всей этой возни желательно все рамки одного размера иметь.

А що ж робити коли вся суш що є в наявності має висоту 300? :ak:

Внимательно читать посты :af:

Внимательно читать посты

Що ви маєте на увазі?

Отсюда вывод-что бы избежать всей этой возни желательно все рамки одного размера иметь.

Не-не. Я же ничего против отсутствия нужной суши не имею......У самого ее вечная нехватка.....
Просто данная тема подразумевает, что хорошо иметь два размера рамок. Но как показывает практика и последние посты-не так уж и хорошо.

Внимательно читать посты

Що ви маєте на увазі?
В теме о переходе с рамы 300 на раму 145 есть пост,где описано,что раму на 300(с сушью)разрезают пополам.На одну полурамку ставите верхнюю планку,а на вторую-нижнюю ;) .Вот и все дела :wave:

Я думаю зрозуміли всі.Я в тих сім'ях, де бджоли слабо переходять в магазин, піднімаю рамку з гнізда з відкритим росплодом в магазин по центру, прибравши в магазині одну рамку.Через тиждень бджоли, як правило, заходять в дві магазині рамки, які стояли поруч з рамкою з гнізда.Залишаеться лише дістати рамку, зрізати як правило два язики, гніздову рамку поставити в гніздо та добавити в магазин одну рамку.Якщо є 145 рамки з росплодом в двугих сім'ях, де вже добре попрацювала матка - переношу одну дві рамки в проблематичні сім'ї.Дякую.
Я поднимал рамку в магазин на 3 дня. Вполне достаточно. Поднялись в магазин и начали работать там.

Я поднимал рамку в магазин на 3 дня. Вполне достаточно. Поднялись в магазин и начали работать там.
Я - пчеловод выходного дня, поэтому если что-то сделал на этих выходных, то следующее действие будет через неделю.Спасибо.

всім дякую за відповідь. я так і зробив, підняв пару рамок в верхній корпус але основне питання було якщо матці мало місця для червіння в корпусі на 10 рам. виходить потрібно робити два корпуса на 300, тоді після відводків ставити корпуса на 145 :dntknw: , точно щось багато заморочок з такою системою вулика.

всім дякую за відповідь. я так і зробив, підняв пару рамок в верхній корпус але основне питання було якщо матці мало місця для червіння в корпусі на 10 рам. виходить потрібно робити два корпуса на 300, тоді після відводків ставити корпуса на 145 :dntknw: , точно щось багато заморочок з такою системою вулика.
Матке достаточно места для червления в 10-ти рамочном корпусе на 300 :hi:

Ні в якому разі - при веденні бджіл в цій системі , не можна гратися ще з одним корпусом на рамки 300 мм !, тим більше - не можна до літа ставити такий корпус на верх ! Бо сім'я переформуеться з горизонтальноі в вузько-вертикальну і тоді бокові рамки взагалі можуть стати пустими .

Читаю-читаю и все равно много чего не могу понять, может потому что опыта в пчеловодстве пока нет... Вот если улей 10 рамочный с гнездом на дадановскую рамку и надставками на 145 и нужно осмотреть гнездо на предмет маточников или от клеща обработать или еще что, то куда девать надставку??? Как добраться до рамок на 300? В надставке же пчелы будут. А тем более если все корпуса на 145, как тогда быть??? Извините, просто я технически не могу представить себе этот процесс :(

Читаю-читаю и все равно много чего не могу понять, может потому что опыта в пчеловодстве пока нет... Вот если улей 10 рамочный с гнездом на дадановскую рамку и надставками на 145 и нужно осмотреть гнездо на предмет маточников или от клеща обработать или еще что, то куда девать надставку??? Как добраться до рамок на 300? В надставке же пчелы будут. А тем более если все корпуса на 145, как тогда быть??? Извините, просто я технически не могу представить себе этот процесс :(
Bugati - надставку (надставки) отставьте на крышу стоящего рядом улья :wave:

Bugati - надставку (надставки) отставьте на крышу стоящего рядом улья

И даже вместе с пчелами. ;)

Ні в якому разі - при веденні бджіл в цій системі , не можна гратися ще з одним корпусом на рамки 300 мм !, тим більше - не можна до літа ставити такий корпус на верх ! Бо сім'я переформуеться з горизонтальноі в вузько-вертикальну і тоді бокові рамки взагалі можуть стати пустими .

Цікаво а скільки на даний час займають сім'ї. У мене основні сім'ї вже освоїли 20 і більше рамок на 300 мм.. а це тільки 13 травня. І що в 10 рамках навіть з однією надставкою не рояться на цей час?

Матке достаточно места для червления в 10-ти рамочном корпусе на 300 :hi:
Ага. Но только не весной!! :IMHO1: Мы это уже проходили. -Когда к акации и эспарцету пчелы побольше наростить охота, а в гнездо перги наперли, зимний мед висит и напрыск с садов. Куда матке сеять? Ей максимум 5-6 рамок осталось. :(:ay:
Не-не. Пускай уж лучше в 3 корпусах на 145 бегает!

Подскажите какое расстояние должно быть между рамками верхнего и нижнего корпусов??? Дело в том что я сделал два лежака на 20 рамок, и думал делать третий, но передумал :) Хочу попробовать сделать 10 рамочный с рамкой на 300 и две надставки на 145. Материала как раз должно хватить.

Подскажите какое расстояние должно быть между рамками верхнего и нижнего корпусов???

10mm

попробовать сделать 10 рамочный с рамкой на 300 и две надставки на 145

роби всі корпуса на 145

Ага. Но только не весной!! Мы это уже проходили. -Когда к акации и эспарцету пчелы побольше наростить охота, а в гнездо перги наперли, зимний мед висит и напрыск с садов. Куда матке сеять? Ей максимум 5-6 рамок осталось.

Приходжу до такого ж висновку. У однієї сильнішої сім'ї залили 2 гніздові рамки нектаром з садів + 1 рамка перги як результат сім'я пошла роїтись. Але треба зауважити що на садах розширював голою вощиною 10*145, суші поки що немає, можливо тому такий результат :dntknw:

Ага. Но только не весной!! Мы это уже проходили. -Когда к акации и эспарцету пчелы побольше наростить охота, а в гнездо перги наперли, зимний мед висит и напрыск с садов. Куда матке сеять? Ей максимум 5-6 рамок осталось.

Приходжу до такого ж висновку. У однієї сильнішої сім'ї залили 2 гніздові рамки нектаром з садів + 1 рамка перги як результат сім'я пошла роїтись. Але треба зауважити що на садах розширював голою вощиною 10*145, суші поки що немає, можливо тому такий результат :dntknw:
Сім'ї не рояться тільки через те , що три рамки з десяти в гнізді зайняті медом і пергою ... Знайдіть бджоляра з досвідом - нехай передивиться ваші вуликі , або опишіть все тут , почавши з обльоту - вам допоможуть .