Jump to content
AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

Recommended Posts

Улей чистый обработаны термически.Провел комплекс мероприятий обработал "Бипином" розвёл ампулу на 1 литр воды и обработал использовал правда половину раствора.Забил полметровые колья и переставил на них улей поскольку заметил мелких черных муравьев на пролетке. Думаю низ обмотать ватой и убрать прилетную доску.
Запомните,термическая обработка это иллюзия.После термической обработки обрабатывайте хлором ,а потом промыть расвором соды(кальценированной). :hi: Edited by кузмич
(lis78 прочитай инстукцию о бипине,этим препаратом обрабатывают осенью при +5
до осени погыблы б як руди мыши. :umora: А так есть шанс.
Ничего весёлого в поливнии бипином летом нет:at: ,можно былобы раскошелиться на полоски варотома или апизана а остатки использовать при обработке в зиму :dntknw::dntknw:
Ничего весёлого в поливнии бипином летом нет:at: ,можно былобы раскошелиться на полоски варотома или апизана а остатки использовать при обработке в зиму :dntknw::dntknw:
А больше нечего не было. А свои запасы иссякли.Это был единственный вариант :dntknw:

1 випадок. В травні зробив відводок з маткою. Розвивався нормально, розплід, корма - все в нормі. Після чергового огляду 28 червня у вулику побачив жменьку бджіл (штук 200). Підмору не було, близько 50 шт запечатаного розплоду, корм був (малувато). Ті що залишились (бджоли) на вигляд наче здорові, кліща не бачив. Тільки на 3 крайніх рамках завелась міль ( багато молі ). Що за біда може бути? :(:helpme: 2 випадок. Траба було перемістити вулик на 3 метри. Пересував вулик по 50-80 см за раз в 5 заходів з інтервалом 3-4 дні. Після посліднього огляду помітив, що дбжоли стало набагато менше ( під час пересування не оглядав сімю). Матка сіє, разплід різний, є корма, все добре, тільки бджоли менше. Питання : чи могло пересування вулика так вплинути? :dntknw:

В травні зробив відводок з маткою. Розвивався нормально, розплід, корма - все в нормі. Після чергового огляду 28 червня у вулику побачив жменьку бджіл (штук 200). Підмору не було, близько 50 шт запечатаного розплоду, корм був (малувато). Ті що залишились (бджоли) на вигляд наче здорові, кліща не бачив. Тільки на 3 крайніх рамках завелась міль ( багато молі ).

Возможно в семье не было матки, или матку поменяли, а молодая не вернулася из облета. Вы яйца видели в этой семье?
Траба було перемістити вулик на 3 метри. Пересував вулик по 50-80 см за раз в 5 заходів з інтервалом 3-4 дні. Після посліднього огляду помітив, що дбжоли стало набагато менше ( під час пересування не оглядав сімю). Матка сіє, разплід різний, є корма, все добре, тільки бджоли менше.Питання : чи могло пересування вулика так вплинути

Питання, чи в інших сім"ях добавилося бджіл. Чи був поруч із старим місцем ще один вулик? В будь-якому випадку, як хтось казав, від перестановки доданків сума не зімінитьсся. Якщо бджоли злетіли в сусідню сім"ю - нічого поганого в цьому не бачу.
,этим препаратом обрабатывают осенью при +5

Глубочайшее заблуждение. В инструкции написано, что можно обрабатывать до НОЛЯ градусов. А как рекомендация, что после обработки, желательно чтоб пчелы облетались ? Да и поливание по плотному клубу мягко говоря малоэффективно. Если даже дымпушкой рекомендуют при поздних обработках первым пшиком разрыхлить клуб, и уж через пару минут давать еще клуб дыма. Все эти рекомендации про обработку при нуле или плюс пяти, от того, что тянем расплод до последнего, вот и получается, что обрабатывать без расплода мы свято соблюдаем, а получается , что последний то расплод и присутствует в семьях в октябре ноябре. Отсюда и заблуждение, что нужно обрабатывать при нуле . :IMHO1: А так же как насчет обработки роев и безрасплодных отводков бипином? Я лично при плюс пяти роев еще не видел. Посмотрите в ротационном пчеловодстве, как она поливает отводки безрасплодные Edited by zaporojec
Що за біда може бути? sad.gif opr06KXR.gif

Питання : чи могло пересування вулика так вплинути? opr06K94.gif

А не траванули їх часом?...
В травні зробив відводок з маткою. Розвивався нормально, розплід, корма - все в нормі. Після чергового огляду 28 червня у вулику побачив жменьку бджіл (штук 200). Підмору не було, близько 50 шт запечатаного розплоду, корм був (малувато). Ті що залишились (бджоли) на вигляд наче здорові, кліща не бачив. Тільки на 3 крайніх рамках завелась міль ( багато молі ).

Возможно в семье не было матки, или матку поменяли, а молодая не вернулася из облета. Вы яйца видели в этой семье?
Траба було перемістити вулик на 3 метри. Пересував вулик по 50-80 см за раз в 5 заходів з інтервалом 3-4 дні. Після посліднього огляду помітив, що дбжоли стало набагато менше ( під час пересування не оглядав сімю). Матка сіє, разплід різний, є корма, все добре, тільки бджоли менше.Питання : чи могло пересування вулика так вплинути

Питання, чи в інших сім"ях добавилося бджіл. Чи був поруч із старим місцем ще один вулик? В будь-якому випадку, як хтось казав, від перестановки доданків сума не зімінитьсся. Якщо бджоли злетіли в сусідню сім"ю - нічого поганого в цьому не бачу.
1- Це був відводок, засів там був і різний розплід. 2- рядом був вулик, не звернув увагу чи там стало більше.( це також відводок, і кількість там має значення).
Що за біда може бути? sad.gif opr06KXR.gif

Питання : чи могло пересування вулика так вплинути? opr06K94.gif

А не траванули їх часом?...
Таке тільки в одному з 20. :dntknw: Edited by ivandva

Хочу висипати трутневу сімю. На яку мінімальну відстань можна віднести (кругом інші дачі)??? Ділянка 12 сотих. Дякую.

Хочу висипати трутневу сімю. На яку мінімальну відстань можна віднести (кругом інші дачі)??? Ділянка 12 сотих. Дякую.
Это не поможет... Дайте зрелый маточник в эту семью.
Или забрав все рамки прикрыть вечером леток на 3-4 дня потом всё что будет на дне улья закопать в землю А высыпать чтобы трутовки остальсь а нормальная пчела вернулась это ошибка :IMHO1:
Или забрав все рамки прикрыть вечером леток на 3-4 дня потом всё что будет на дне улья закопать в землю А высыпать чтобы трутовки остальсь а нормальная пчела вернулась это ошибка :IMHO1:
Согласен полностью :az: В этом году два раза высыпал и ничего не получилось пока не дал зрелый маточник и отвез на гречиху.Через недельку семьи не узнать.Работают :ay:

Зараз пішов взяток з соняшнику. Можна загрузити трутівку вихованням розплоду, звільнивши від цього здорові сім'ї. Через пару тижнів можна дати сім'ї матку або об'єднати з іншою.

Впіймався в пастку рій кілька днів назад. Пастка стандартна (на 8 рамок) Дивився і у вечері і в день постійно передня стінка вся в бджолах, аж чорна. І тепер я чухаю одне місце думаю - а як її зняти??? Мабуть рій великий і їм там за тісно або за гаряче... Пастка за 100 метрів від основної пасіки. Думав може спустити у вечері під дерево на землю, хай день-два політають, а потім туди поставити вулика, переселити а тоді вже везти за 3 км, або можливо хай там у вулику до зими сидять... місце там глухе... Хто що може порадити???

Впіймався в пастку рій кілька днів назад. Пастка стандартна (на 8 рамок) Дивився і у вечері і в день постійно передня стінка вся в бджолах, аж чорна. І тепер я чухаю одне місце думаю - а як її зняти??? Мабуть рій великий і їм там за тісно або за гаряче... Пастка за 100 метрів від основної пасіки. Думав може спустити у вечері під дерево на землю, хай день-два політають, а потім туди поставити вулика, переселити а тоді вже везти за 3 км, або можливо хай там у вулику до зими сидять... місце там глухе... Хто що може порадити???
Загнать можно попробовать водой с росинки,но если очень много то :dntknw: .Ну а 100м ,это пустяк ,пересадите в улей и поздним вечером перевезите на точек,прикройте пучком травы леток,утром облетятся.Я своих снимал за 20м,штук 50ть полетало денёк,но ними можно принебречь,хотя велика вероятность что прилетят к вам на точек :hi:
Хочу висипати трутневу сімю. На яку мінімальну відстань можна віднести

Я робив наступне. Під вечір трутівку висипав повністю на траву за 10 м від вулика. Вулик забирав з кілків. На його місце дві хвилі шиферу або дошку. Через 20 хв бджоли зберуться клубом на шифері як рій на місці де був льоток. За час коли вертаються бджоли підготовлюю відводок. Матку під ковпачок і доставляю рамок. Коли бджоли зберуться на шифері обертаю клубом вверх і під льоток відводка. Через 10 хв всі бджоли попросяться у відводок без бійки. За добу матку випустити.
Хто що може порадити???

В мене рій сів в ловушку а частина бородою висіла. Я зібрав бороду в окремий ящик. Зняв ловушку переніс на постійне місце всього 30 м. Відкрив ловушку переставив роя у вулик, доклав рамок, висипав бороду з ящика і закрив. Все робив під вечір після заходу сонця. З 2 десятка бджіл вернулись на старе місце. І на другий день крутилися на старому місці але на вечір бджіл не було. Чим довше рій висить у ловушці на дереві тим більше бджоли лишається.
В первый год своего знакомства с пчёлами,из-за своей неопытности,было две трутовые семьи.Боролся как мог,в конце концов высыпал в траву за 50м от пасеки,а на их место поставил слабый отводок и оставил леток на одну-две пчелы,матку в клеточку на сутки.Через час отводок стал полноценной семьёй.Драки небыло.

Всім дякую за поради, завтра попробую. :az:

коллеги, помогите, разлил 2 ведра меда в машине, что делать ?

о блин - знакомо. Собиратьсначало мед, потом многократно прмыть чистой водой. Если на ткань попало - мыть надо много и воду менять часто. Как экзотический вариант - оставить машину открытой возле пасеки.
Как вариант - оставить машину открытой возле пасеки.
По моєму - це саме правильно... Тільки вимазану тканину (якщо є така ) з машини забрати...
Знакомое дело только в таре отписался, но сушить пчёлами при ГВ не получится Возите бидонами Пластиковая тара не надёжна при перевозке -разовая

С одной пасеки на другую хочю перевезти яйца от матки Егошина Л.Р. для вывода маток (там уже у друга есть готовая безматочная семья воспитательница) Растояния около 3км. А потом назад часть 14 дневных маточников. Буду очень благодарен если подскажете как это сделать? Или может быть они пропадут в дороге? Спасибо за ответы. :hi:

Если иномарка, да ещё новая - лучше на СТО! От "много воды" может коротить -можно спалить електрику... :wave: