Jump to content
AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

Recommended Posts

Всім Вітання:wave: Така ситуація:У відводку який робив на маточник(2-3 маточники залишив),тільки що почув як квакає матка.Це нормальне явище?:hmm:Особисто я вважаю,що це не добре і мабуть з відводка буде ройок,так як відводок сильний.
Вдячний за ваші думки і поради:az:

11 минут назад, Роман Бакун сказал:

Всім Вітання:wave: Така ситуація:У відводку який робив на маточник(2-3 маточники залишив),тільки що почув як квакає матка.Це нормальне явище?:hmm:Особисто я вважаю,що це не добре і мабуть з відводка буде ройок,так як відводок сильний.
Вдячний за ваші думки і поради:az:

Квакає - є ще маточник. Або й інша матка. Шукайте

Рій може бути, хоча ймовірність дуже низька...

2 хвилини тому, ромео сказав:

Квакає - є ще маточник. Або й інша матка. Шукайте

Рій може бути, хоча ймовірність дуже низька...

маточників нема,вони згризені бджолами.Матку очима не бачив,тільки чув як квакає.

Только что, Роман Бакун сказал:

маточників нема,вони згризені бджолами.

Матка співає? Їй краще видно...

6 хвилин тому, ромео сказав:

Матка співає? Їй краще видно...

Так,маточка квакала,при огляді.Я так думаю там і справді є ще одна матка.Але так як маточники були близько один до одного,я думав,що та матка яка перша вилупиться,конкуренток повбиває)))
Ну хай розбирається:umora:
Головне щоб обліталась і спарувалась благополучно;)

Таке питання: Спостерігаю три вулики, які стоять поряд- рій на 5 рамках, відводок на 7 рамках і сім'я на 25 рамках.......літ бджіл(тобто кількість бджіл, які вилітають і залітають у вулик) у всіх трьох одинаковий.Чому?

Вітаю, шановене товариство! 

Прошу поради. Міняв матку в сім'ї 21 травня. Невдало, бо ще був свій відкритий розплід і вирішили свою матку вирощувати. Не заважав. Схоже, матка з гульок не повернулась, бо засіву під час контрольного огляду не знайшов. Дав 21 червня рамку засіву з іншої сім'ї. Сьогодні бачив на контрольній рамці п'ять відкритих маточників. І ще до двох десятків яєць, які безсистемно покладені по рамках в комірки і не по центру. 

Схоже, бджоли матки не дочекалися і почали

відкладати трутнів. 

Що робити?

Думаю витрусити всіх бджіл з вулика і підсадити плідну матку. Чи залишати в такому разі відкритий розплід на контрольній рамці?

В 26.06.2020 в 06:58, Кірей Юрій сказал:

Вітаю, шановене товариство! 

Прошу поради. Міняв матку в сім'ї 21 травня. Невдало, бо ще був свій відкритий розплід і вирішили свою матку вирощувати. Не заважав. Схоже, матка з гульок не повернулась, бо засіву під час контрольного огляду не знайшов. Дав 21 червня рамку засіву з іншої сім'ї. Сьогодні бачив на контрольній рамці п'ять відкритих маточників. І ще до двох десятків яєць, які безсистемно покладені по рамках в комірки і не по центру. 

Схоже, бджоли матки не дочекалися і почали

відкладати трутнів. 

Що робити?

Думаю витрусити всіх бджіл з вулика і підсадити плідну матку. Чи залишати в такому разі відкритий розплід на контрольній рамці?

Ні. Не залишати. 

Можна взагалі їх перевести у стан роя. Забрати всі рамки, витриматидеякий час, потім дати матку, а потім уже повернути рамочки. Це якщо вона вже струтовіла.

Дивно, що у вас на рамці і маточники свищеві і трутовий засєв :hmm:. Якби була трутовка, маточників би не потягла :hmm:.

• Like 2
В 18.06.2020 в 20:29, Павло Михайлович сказал:

Таке питання: Спостерігаю три вулики, які стоять поряд- рій на 5 рамках, відводок на 7 рамках і сім'я на 25 рамках.......літ бджіл(тобто кількість бджіл, які вилітають і залітають у вулик) у всіх трьох одинаковий.Чому?

Рою треба пахать, щоб набрати силу, відстрояти гніздо і вивести нове покоління з нуля. 

Відводку трохи легше в цьому плані. Запаси уже якісь є.

Ну а сім'ї не має смисла напрягаться по мєлочам. Або ж уже думає відроїться та маса бджіл економить сили для нового життя.

:hmm:

• Like 2

Доброго времени суток!

Пасека стоит в чужом дворе, территория под ульи ограничена, место в первом ряду закончилось. Вопрос: какое минимально допустимое расстояние между передней стенкой одного улья и задней другого?

5 часов назад, Puzlik сказал:

Доброго времени суток!

Пасека стоит в чужом дворе, территория под ульи ограничена, место в первом ряду закончилось. Вопрос: какое минимально допустимое расстояние между передней стенкой одного улья и задней другого?

У меня может возникнуть аналогичная ситуация. Рассматриваю вариант установить ульи задними стенками друг к другу, оставить проход для работы, ну с пол метра

5 годин тому, Puzlik сказав:

Доброго времени суток!

Лучше перед летками в ограниченном пространстве не мельтушить и подумать о расстановке чтобы ульи были друг к другу спинами или летками. У меня много лет стояли летками напротив с разрывом метра два, а местами и полтора. 

• Like 1
Доброго времени суток!

Для бджіл і 1м . вистарчить , питання в тому як їх обслуговувати я б краще спинами один до одного тиснув.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

• Like 1

Вітаю! Потрібна порада. У невеликому ройку без розплоду не повернулась з обліту матка. Дав тиждень тому неплодку, прийняли. Сьогодні глянув, почала сіяти, але лише у маточники на свіжовідтягнутій рамці (близько десятка). Я так розумію що хочуть замінити, мене три дні не буде на пасіці, боюсь що вб'ють. Що робити?

38 хвилин тому, Апіслав Лучанський сказав:

Що робити?

Виламати маточники і спокійно спати три дні

• Haha 1

Не знаю чи є тема гречка,  тому пишу в цю тему.  Питання: чи є така гречка що не виділяє нектар,  чи все ж таки винуваті несприятливі умови. 500м від пасіки,  гречка на луговому чорноземи,  посіяна на лузі,  попередника не було,  добрив не давали квітне тиждень,  вчора після обіду 20 хвилин йшов липень,   ніч тепла,  в 10 годин 24 градуси,  що ще треба,  а бджола скаже з квітки на квітку. Чому нема нектар? 

4 минуты назад, vladimir5 сказал:

Не знаю чи є тема гречка,  тому пишу в цю тему.  Питання: чи є така гречка що не виділяє нектар,  чи все ж таки винуваті несприятливі умови. 500м від пасіки,  гречка на луговому чорноземи,  посіяна на лузі,  попередника не було,  добрив не давали квітне тиждень,  вчора після обіду 20 хвилин йшов липень,   ніч тепла,  в 10 годин 24 градуси,  що ще треба,  а бджола скаже з квітки на квітку. Чому нема нектар? 

У мене схожа гречка, сорт Дикуль, самозапильна, були дні, що взагалі бджола не літала на неї. Я б не сказав би, що не виділяє, але поки на липу літають набагато краще.

• Like 1

Добрый день! Подскажите пожалуйста хим средство от муравьев, безопасное для пчёл. Что-то много развелось в этом году.. в сильные семьи не лезут, а вот в слабачках ползают. 

8 минут назад, Puzlik сказал:

Добрый день! Подскажите пожалуйста хим средство от муравьев, безопасное для пчёл. Что-то много развелось в этом году.. в сильные семьи не лезут, а вот в слабачках ползают. 

https://rozetka.com.ua/raptor_4607131425175/p1097879/ Вот такое брал помогает 

29 минут назад, vladimir5 сказал:

Гречка выделяет с утра, после обеда пчелы на ней может и не быть. Возможно Вы смотрели после обеда?

17 минут назад, Puzlik сказал:

Против муравьёв эфективно борную кислоту. Можно мешать с фаршем и яйцом - так для пчёл безопасно. Периодически раскладываю такую приманку прямо на землю, а сверху прикрываю обрезками доски

• Like 1
22 минуты назад, Puzlik сказал:

IMG_20200524_222900.jpg

Мне помогло

IMG_20200524_222849.jpg

6 часов назад, vladimir5 сказал:

Гречка на медування дуже првередлива. У мене сіють фермери регулярно. Небагато - по 1-2 га в сумі. А мед з неї одержую раз на 5 років. Потрібна волога і тепла погода на ранок. Інакше меду не буде. 

• Like 1
7 часов назад, Александр К. сказал:

IMG_20200524_222900.jpg

Мне помогло

Как применяли, сыпали под ульями? Как быстро пропадают мурахи? 

У меня нуки в этом году заедают. Если насыпать под нуки перед выставкой, поможет?

• Like 1
1 годину тому, Маркіян сказав:

Гречка на медування дуже првередлива. У мене сіють фермери регулярно. Небагато - по 1-2 га в сумі. А мед з неї одержую раз на 5 років. Потрібна волога і тепла погода на ранок. Інакше меду не буде. 

Питання для знатоків: чи є самозапильна гречка? 

• Like 1