Jump to content
AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

Recommended Posts

Шановні колеги, хочу запитати поради. Завтра планую виносити бджіл. А сьогодні планував обробити сад, де стоятимуть вулики, препаратом "Брунька" виробництва Кемпілайн Агро. Але берут сумніви щодо безпеки бджіл. Може хтось знає, то підскажіть чи варто обробляти чи краще не потрібно. 

3 часа назад, Shurik сказал:

Може хтось знає, то підскажіть чи варто обробляти чи краще не потрібно. 

Сад обрабатывать нужно, но пчел лучше еще сутки подержать в омшаннике. И все будет ок.

• Like 1
  • Thanks 1
5 минут назад, Иосифович сказал:

Сад обрабатывать нужно, но пчел лучше еще сутки подержать в омшаннике. И все будет ок.

Дякую за відповідь. Бджіл тримати більше не можу по кільком причинам. Перше: маю основну роботу і можливість винести є лише на вихідних. Друге: в зимівнику дуже висока температура і знизити її я не можу, а з понеділка по прогнозу +15. Тому бджіл виносити буду завтра однозначно. Питання лише чи обробляти сад чи це вже небезпечно для бджіл. 

1 час назад, Shurik сказал:

Дякую за відповідь. Бджіл тримати більше не можу по кільком причинам. Перше: маю основну роботу і можливість винести є лише на вихідних. Друге: в зимівнику дуже висока температура і знизити її я не можу, а з понеділка по прогнозу +15. Тому бджіл виносити буду завтра однозначно. Питання лише чи обробляти сад чи це вже небезпечно для бджіл. 

:IMHO: Думаю якщо сьогодні обробете,то завтра винесете,нічогоїм не буде,ще не факт що массово підуть на обліт,якщо підуть то їм не до дерев буде щоб там шнирять,но це лише моя думка,а так хозяін барин:umora:

• Like 1
  • Thanks 1
2 часа назад, Shurik сказал:

Питання лише чи обробляти сад чи це вже небезпечно для бджіл. 

Ничего суперстрашного. Просто я для перестраховки дал еще сутки. Так что и обрабатывайте ---сегодня, и выносите---завтра. Смотрел погоду по Борисполю так у Вас пока облетов вряд-ли можно ожидать, то холодно, то ветер.

Edited by Иосифович
  • Thanks 1

Нужен совет. Каким способом сейчас лучше подсолить отводок чтобы не пропал? Облёт уже был.

Edited by F.A.V.

ОчеПятка

2 часа назад, F.A.V. сказал:

подсолить

Имел ввиду подсилить т9 сам напечатал.:ah:

• Like 1
7 годин тому, F.A.V. сказав:

Нужен совет. Каким способом сейчас лучше подсолить отводок чтобы не пропал? Облёт уже был.

Яка сила відводка? Чи є у них розплід? Можна поміняти відкритий розплід на закритий, можна їм  дати рамочку з печатним розплодом, або підсилити молодою бджолою, варіантів багато, треба дивитися по ситуації... Але в першу чергу варто подумати про доцільність такого підсилення, бо тоді доведеться ослабити якусь іншу сім'ю...

Дуже часто кращий варіант- об'єднати, а пізніше при потребі зробити нормальний сильний відводок

Edited by davolodya
  • Like 5
6 часов назад, F.A.V. сказал:

Имел ввиду подсилить т9 сам напечатал.:ah:

Возьмите рамку пчели с сильной семьи,желательно которая меньше летает и неагресивна и без расплода и ставте крайней, через медовую рамку к основной масе пчел,они перейдут к матке ,/пару капель корвалола в улик непомешает/:IMHO:

• Like 1
3 часа назад, davolodya сказал:

Яка сила відводка? Чи є у них розплід? Можна поміняти відкритий розплід на закритий, можна їм  дати рамочку з печатним розплодом, або підсилити молодою бджолою, варіантів багато, треба дивитися по ситуації... Але в першу чергу варто подумати про доцільність такого підсилення, бо тоді доведеться ослабити якусь іншу сім'ю...

Дуже часто кращий варіант- об'єднати, а пізніше при потребі зробити нормальний сильний відводок

Отводок слабый очень но хочу сохранить потому что там матка ИОшка. Расплода маленький пятачок от крытого до яиц.

• Like 2
1 година тому, F.A.V. сказав:

Отводок слабый очень но хочу сохранить потому что там матка ИОшка. Расплода маленький пятачок от крытого до яиц.

Зараз максимально скоротити і утеплити,  в теплий сонячний день можна підсилити молодою бджолою - струсити на прильотку молоду бджолу з рамки відкритого розплоду з сильної сім'ї. Цю роботу проводити коли тепло і сонячно, це обов'язкова умова, старша льотна бджола має злетіти у свій вулик, а молоденька зайде і підсилить  слабачків. 

Також повинен бути хоч мінімальний взяток в природі, щоб неспровокувати нападу.

Якщо сила сімейки дозволяє, можна підставити рамку з печатним розплодом на виході, без бджіл!.

Якщо є можливість, нелишнім буде пересадити слабачків в теплий вулик, хоча б з ппс, або й взагалі в нук, в теплому вулику малого об'єму їм буде комфортніше...

А взагалі, треба розібратися, по якій причині  сімейка сильно ослабла - можливо в цьому вина матки, і в такому разі її цінність під знаком питання... 

Edited by davolodya
  • Like 2
2 часа назад, davolodya сказал:

Зараз максимально скоротити і утеплити,  в теплий сонячний день можна підсилити молодою бджолою - струсити на прильотку молоду бджолу з рамки відкритого розплоду з сильної сім'ї. Цю роботу проводити коли тепло і сонячно, це обов'язкова умова, старша льотна бджола має злетіти у свій вулик, а молоденька зайде і підсилить  слабачків. 

Також повинен бути хоч мінімальний взяток в природі, щоб неспровокувати нападу.

Якщо сила сімейки дозволяє, можна підставити рамку з печатним розплодом на виході, без бджіл!.

Якщо є можливість, нелишнім буде пересадити слабачків в теплий вулик, хоча б з ппс, або й взагалі в нук, в теплому вулику малого об'єму їм буде комфортніше...

А взагалі, треба розібратися, по якій причині  сімейка сильно ослабла - можливо в цьому вина матки, і в такому разі її цінність під знаком питання... 

В цей час робив так,,, з трех симей по рамці пчели в один вулик ,матку в кліточку на сутки не якой бійні не буде, провірено,зараз щоб незлетіла накинув покривало,щоб темно ,літки закрив,два дні, і все гуд:ay:,це я роблю так, в крайніх випадках, якщо треба зберегти або підсилить,

4 часа назад, F.A.V. сказал:

А какой смысл в сохранении,пасеку чтоли решили в следующую зиму уничтожить

• Like 1
  • Haha 1
57 минут назад, Иван Иваныч сказал:

:frusty:

5 часов назад, F.A.V. сказал:

Какая Вам разница, что он решил сделать с пасекой? На данное время для него главное матку ИО сохранить.

Edited by Гурович
  • Like 2
7 минут назад, Гурович сказал:

Какая Вам разница, что он решил сделать с пасекой? На данное время для него главное матку ИО сохранить.

То,что сохранить и без вас ясно,только незачем это делать.И не надо тут рассказывать,что от той матки замечательные дочурки будут.

Edited by Иван Иваныч
  • Like 1
25 минут назад, Иван Иваныч сказал:

То,что сохранить и без вас ясно,только незачем это делать.

Вы не вы будете, если кому нибудь указание не дадите. Люди и без вас знают, что им делать, мессия вы наш:ah:

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
5 часов назад, F.A.V. сказал:

Якщо є на пасіці сім"я безматочна є унікальна можливість зберегти матку ШО. Матку в кліточку і до таких. Або від сильних сімей забрати по рамці з бджолою, головне матку не перенести, матку ШО в кліточку. В ідеалі було б добре перевезти такий відводок на інше місце. Або просто натрясти на льоток молодої бджоли. Варіантів достатньо.

• Like 2
34 минуты назад, Иван Иваныч сказал:

То,что сохранить и без вас ясно,только незачем это делать.И не надо тут рассказывать,что от той матки замечательные дочурки будут.

І що далі?! А ви знаєте, що то за матка, коли вона підставлялась, на скількох рамка ішла в зиму. Чому така погана зимівля? Ви нічого неможите сказати по даній ситуації і дочки можуть бути хороші. В багатьох матководів маткиШО зимують в нуклеусах. То що це погані матки?

• Like 1
1 час назад, Иван Иваныч сказал:

А що у вас таке вже було?

2 години тому, Иван Иваныч сказав:

і піти в заготовачі... купив по 23 і не жужу

• Like 1
  • Haha 5
3 часа назад, Иван Иваныч сказал:

Не ну мислі правильні були . я був согласен ,

ну а тут причом пасіка до ИОшки :dntknw:

Без обід , повнете , як я на форум зайшов , я сказав це твереза розмова , а скільки ми б почули на пяну

Я предлагав не банить ИИ а випускать на 2 дні на тиждень , толок  є , ну клине 

• Haha 1
05.03.2020 в 18:13, AVA сказав:

Я предлагав не банить ИИ а випускать на 2 дні на тиждень , толок  є , ну клине 

:umora:як тигра з клітки.Вийшов, люлів всім пороздавав і знов закрили:umora:

• Haha 1

Панове, виручайте порадою. Вчора, мого сина 8 років, в палець вжалила бджола від чого проявилась алергічна реакція напухла вся кість, свербіж, почервоніння довелось давати антигістамінні та укол. Мав великий скандал від дружини з вимогою прибрати вулики з ділянки. Не розумію чому у сина проявилася алергія ні в мене ні в інших членів сім'ї алергії на бджіл нема. І в мене і в дружини в сім'ї завжди тримали бджіл. Хто стикався із алергічною реакцією у дітей на ужалення, чи вдалось подолати. Розумію що питання до медиків але раптом хто виручить порадою.

• Sad 2