Jump to content
AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

Recommended Posts

53 минуты назад, davolodya сказал:

Зараз вже вибір невеликий, або біпін,  або тліючі таблетки Апівароль. Діюча речовина та ж сама, тільки біпіном проливають зверху, а таблетками продимлюють. І обов'язково має бути корм, якщо корму мало, будуть взимку проблеми

Обробляти краще вже в листопаді коли зібються у клуб?

15 хвилин тому, Володимир 1982 сказав:

Обробляти краще вже в листопаді коли зібються у клуб?

Якщо нема розплоду, можна вже

25 хвилин тому, Володимир 1982 сказав:

В пятьох сімях(Український вулик) все доволі плачевно, стояло по 14 рамок практично пустих, в них я вчора забрав по 5 рамок за заставну. Сьогодні подивився - носять. Бджіл там також небагато, рамок на 3-4. Ще в трьох Українських вуликах є по 16 рамок відсотків на 80 з медом, (я з них по 3 шт забрав і поставив тим сімям  в яких мало кормів . Три Українських вулика нормальні по 12 рамок з 60-80 відсотків заповненими і запечатаними сотами.Чотири вулика на 18 рамок забиті повністю медом, але конструкція вуликів інша (висота рамок-300), І ще 10 штук не продивився взагалі. Планую завтра.

Ті що слабкі та без корму, приєднати в листопаді до сильних із кормами. Розплоду думаю на Хмельниччині уже не має, можете обробляти зараз біпіном.

21 хвилину тому, Володимир 1982 сказав:

В пятьох сімях(Український вулик) все доволі плачевно, стояло по 14 рамок практично пустих, в них я вчора забрав по 5 рамок за заставну. Сьогодні подивився - носять. Бджіл там також небагато, рамок на 3-4. Ще в трьох Українських вуликах є по 16 рамок відсотків на 80 з медом, (я з них по 3 шт забрав і поставив тим сімям  в яких мало кормів . Три Українських вулика нормальні по 12 рамок з 60-80 відсотків заповненими і запечатаними сотами.Чотири вулика на 18 рамок забиті повністю медом, але конструкція вуликів інша (висота рамок-300), І ще 10 штук не продивився взагалі. Планую завтра.

Тих 5 сімей , що по 3-4 рамки бджоли, об'єднати , з 5 шт зробити 2 нормальні сім'ї:IMHO:, дати їм рамки, де є найбільше меду, решту маломедок за заставну, можливо ще встигнуть перенести. Зверніть увагу на ті рамки, що іншої конструкції, швидше всього ще даданівські рамки, якщо їх поставити боком, буде та ж сама українська рамка. Якщо розмір той самий, обрізаєте плечики, і ставите ці рамки боком в голодні сім'ї. Щоб ці рамки підвісити у вулику, зверху або 2 цвяшки, або 2 шурупи, можна прикрутити до рамки планочку по розміру вулика

• Like 1
16 минут назад, davolodya сказал:

Якщо нема розплоду, можна вже

Дякую

8 минут назад, Сергій-апі сказал:

Ті що слабкі та без корму, приєднати в листопаді до сильних із кормами. Розплоду думаю на Хмельниччині уже не має, можете обробляти зараз біпіном.

Дякую. В деяких сімях ще є розплід,але дуже мало. Практично нема.

7 минут назад, davolodya сказал:

Тих 5 сімей , що по 3-4 рамки бджоли, об'єднати , з 5 шт зробити 2 нормальні сім'ї:IMHO:, дати їм рамки, де є найбільше меду, решту маломедок за заставну, можливо ще встигнуть перенести. Зверніть увагу на ті рамки, що іншої конструкції, швидше всього ще даданівські рамки, якщо їх поставити боком, буде та ж сама українська рамка. Якщо розмір той самий, обрізаєте плечики, і ставите ці рамки боком в голодні сім'ї. Щоб ці рамки підвісити у вулику, зверху або 2 цвяшки, або 2 шурупи, можна прикрутити до рамки планочку по розміру вулика

Дякую. По скільки рамок залишати в гнізді на зиму?

1 хвилину тому, Володимир 1982 сказав:

Це залежить від сили сім'ї, переважно від 7 до 10 

З власного досвіду 5-6 або 6-7 з медом заповнени 75% і більше плюс здорові бджоли , можна спокійно лежаати на дивані до квітня.

Надіслано від мого SM-T355, використовуючи Tapatalk

3 минуты назад, Сергій-апі сказал:

Це залежить від сили сім'ї, переважно від 7 до 10 

Дякую.

3 хвилини тому, Володимир 1982 сказав:

Рівно стільки, скільки добре обсиджують бджоли, тобто по всій площі рамки. В нормальній сім'ї має бути 8-10 таких обсиджених рамок з бджолами і кормом. Всі лишні повні кормові рамки без бджоли переставте в гніздо  тим, що немають корму.

Только что, uam_63 сказал:

З власного досвіду 5-6 або 6-7 з медом заповнени 75% і більше плюс здорові бджоли , можна спокійно лежаати на дивані до квітня.

Только что, Володимир 1982 сказал:

Дякую.

Только что, uam_63 сказал:

Дякую.

Ще якщо нема доостатньо заповнених медом можна чергувати з більш заповненими ,теж проходить такий варіант.

Только что, davolodya сказал:

Рівно стільки, скільки добре обсиджують бджоли, тобто по всій площі рамки. В нормальній сім'ї має бути 8-10 таких обсиджених рамок з бджолами і кормом. Всі лишні повні кормові рамки без бджоли переставте в гніздо  тим, що немають корму.

Дякую. А ставити гніздо навпроти льотків? (У вуликах по одній заставній) Чи можна з одного з боків?

4 хвилини тому, Володимир 1982 сказав:

Дякую. А ставити гніздо навпроти льотків? (У вуликах по одній заставній) Чи можна з одного з боків?

Навпроти льотка. Льоток по центру чи збоку?

Рамки відносно льотка стоять паралельно, чи перпендикулярно, тобто вулик на теплий занос чи на холодний?

Дякую. А ставити гніздо навпроти льотків? (У вуликах по одній заставній)

Яка товщина стінок вуликів?

• Like 1
8 минут назад, davolodya сказал:

Дякую.

4 минуты назад, davolodya сказал:

Навпроти льотка. Льоток по центру чи збоку?

Рамки відносно льотка стоять паралельно, чи перпендикулярно, тобто вулик на теплий занос чи на холодний?

Льтки по центру.Рамки перпендикулярно.

5 минут назад, Сергій-апі сказал:

Приблизно 35-40мм.

Льтки по центру.Рамки перпендикулярно.

9 хвилин тому, Сергій-апі сказав:

Приблизно 35-40мм.

В такому випадку раджу формувати гніздо навпроти льотка та ставити дві теплих заставних

Дякую всім за поради.

Прошу поради. 

Готую сім'ї до зими. Дно сітка, знизу порожній напівкорпус, потім два напівкорпуси з рамками. Зверху плівка. Прибрав зайві рамки з вуликів, залишивши найважчі. З розплоду крайні, щоб потім прибрати. Теплі діафрагми планую поставити в неділю (якщо прогноз погоди не зміниться). 

У вуликах рамки запечатані наполовину. Рідкий корм гфс-42 з верхньої годівниці беруть дуже повільно. 

Годівниці найближчим часом прибирати не буду, бо ще досить тепло і бджоли доволі активні. 

Коли зовнішня температура стабільно знизиться, думаю покласти пакети з гфс-42 зверху рамок, накрити плівкою і зверху утеплити. 

Думка така: бджоли зберуться в клуб в середньому напівкорпусі навпроти льотка. Оскільки печатного меду небагато, досить швидко піднімуться у верхній напівкорпус і знайдуть пакети з кормом. Коли виберуть все з пакетів, додам ще (контролювати можна не знімаючи плівку).

Загодовувати в серпні не став, бо бджіл було дуже мало після соняшника і треба було дати маткам місце під засів. Довелося частину меду відкачати. Сушини обмаль, бо я початківець. 

Чи має хто досвід вдалої зимівлі з такою ситуацією восени? 

В Мережі відповіді не знайшов. 

57 хвилин тому, Кірей Юрій сказав:

Коли зовнішня температура стабільно знизиться, думаю покласти пакети з гфс-42 зверху рамок, накрити плівкою і зверху утеплити. 

Думка така: бджоли зберуться в клуб в середньому напівкорпусі навпроти льотка. Оскільки печатного меду небагато, досить швидко піднімуться у верхній напівкорпус і знайдуть пакети з кормом. Коли виберуть все з пакетів, додам ще (контролювати можна не знімаючи плівку).

Коли температура стабільно знизиться, бджоли зберуться в клуб, брати сироп вже небудуть, його і зараз неохоче беруть. Загодовувати потрібно було в серпні-вересні, або не жаднічати і залишати медові рамки на зиму

Верхні рамки повинні бути повномедні, в нижньому корпусі має бути мінімум по половині рамки корму, а ще краще більше, це коли всі рамки на 145

РІДКИЙ КОРМ (в пакетах) В ЗИМУ НЕГОДИТЬСЯ, корм має бути в рамках!

• Like 2
1 час назад, Кірей Юрій сказал:

Лучше пакет с медом на рамки или с канди.

Если есть маломедки, ложите их сверху клуба над пленкой, пускай выбирают и в гнездо заносят. 

• Like 1
Лучше пакет с медом на рамки или с канди.
Если есть маломедки, ложите их сверху клуба над пленкой, пускай выбирают и в гнездо заносят. 
Я за мед , гфс і канди нето пальто.

1 час назад, Кірей Юрій сказал:

Чи має хто досвід вдалої зимівлі з такою ситуацією восени? 

В Мережі відповіді не знайшов. 

Ось є тема. Сам так не роблю, може Вам і пригодиться 

• Like 1
  • Thanks 1
1 час назад, davolodya сказал:

Коли температура стабільно знизиться, бджоли зберуться в клуб, брати сироп вже небудуть, його і зараз неохоче беруть. Загодовувати потрібно було в серпні-вересні, або не жаднічати і залишати медові рамки на зиму

Верхні рамки повинні бути повномедні, в нижньому корпусі має бути мінімум по половині рамки корму, а ще краще більше, це коли всі рамки на 145

РІДКИЙ КОРМ (в пакетах) В ЗИМУ НЕГОДИТЬСЯ, корм має бути в рамках!

У моєму повідомленні зазначено, скільки міг відібрати повномедних рамок на зберігання і в які рамки загодовувати.