Jump to content
AlexBeezwax

Нужна срочная помощь

Recommended Posts

Скажіть на яку мінімальну відстань, між точками 

можна перевожити бджіл, на кочівці?

3 - 5 - 10км.....???

Edited by timoncikk

Если в безматочную пч семью поставить рамку с однодневным засевом , пчелы свищевые маточники начинают сразу оттягивать или на третий день когда яйцо станет личинкой?

41 хвилину тому, Paha сказав:

Если в безматочную пч семью поставить рамку с однодневным засевом , пчелы свищевые маточники начинают сразу оттягивать или на третий день когда яйцо станет личинкой

• Like 2
  • Thanks 1
9 часов назад, timoncikk сказал:

Скажіть на яку мінімальну відстань, між точками 

можна перевожити бджіл, на кочівці?

3 - 5 - 10км.....???

Знакомый вывез своих из дому на акацию за 5 км, к обеду приличная часть пчел была дома. Наверное 10 км, это будет тот минимум, когда пчелы не будут блудить.

2 hours ago, Paha said:

Если в безматочную пч семью поставить рамку с однодневным засевом , пчелы свищевые маточники начинают сразу оттягивать или на третий день когда яйцо станет личинкой?

Сразу

• Thanks 1
Только что, shersand сказал:

Знакомый вывез своих из дому на акацию за 5 км, к обеду приличная часть пчел была дома. Наверное 10 км, это будет тот минимум, когда пчелы не будут блудить.

Летом часть пчелы ночует в степу и накопление на пустом точку идет прямо с утра с первыми лучами солнца

На близких растояниях до 5 км нужно учесть направление лета пчелы на медозбор

Если  медосбор будет присутствовать в направлении  старого точка , есть вероятность возврата пчелы с нектаром по старому маршруту на старый точок

• Like 5

Доброго дня, цікавить питання, де можна купити льотки загороджувачі на ewk?

4 часа назад, AVA сказал:

Летом часть пчелы ночует в степу и накопление на пустом точку идет прямо с утра с первыми лучами солнца

Про то, что летом пчелы в поле ночуют согласен, но в данном случае вывозились в первой декаде мая накануне привезенные пакеты. Ночи были еще достаточно холодные и массовая ночевка пчел в поле думаю маловероятна в этот период. По крайней мере в прошлых сезонах такой картины не наблюдалось. А на летних кочевках ситуация будет подобна описанной вами.

Про то, что летом пчелы в поле ночуют согласен, но в данном случае вывозились в первой декаде мая накануне привезенные пакеты. Ночи были еще достаточно холодные и массовая ночевка пчел в поле думаю маловероятна в этот период. По крайней мере в прошлых сезонах такой картины не наблюдалось. А на летних кочевках ситуация будет подобна описанной вами.

Значить возле первого точка  был хороший медозбор , им оказалось лететь на старое место ближе и привичнее

1 минуту назад, AVA сказал:

Значить возле первого точка  был хороший медозбор , им оказалось лететь на старое место ближе и привичнее

У нас в начале мая хороший медосбор на полях с озимой пшеницей :umora:. До акации сидим курим трубку. :(

У нас в начале мая хороший медосбор на полях с озимой пшеницей :umora:. До акации сидим курим трубку. :(

Тем более если нет взятка они увеличивают радиус поиска от и накрили старий точок за 5 км

Это ище одна причина возврата на старий точек , был бы взяток на новом они бы сразу пошли в работу

• Like 1
11 минут назад, shersand сказал:

Курю трубку до самого подсолнечника.. Акация цвела-холод, да и цвела как будто и не цвела.. По пол магазина принесли, три дня холоду, три дня ветра, сьели.:(

• Sad 2
3 часа назад, shersand сказал:

в данном случае вывозились ... накануне привезенные пакеты.

Очень странно, так как за сутки вряд ли пакет сможет облетаться на территории в радиусе 5 км...
Что-то тут не то.

10 минут назад, victoru сказал:

Очень странно, так как за сутки вряд ли пакет сможет облетаться на территории в радиусе 5 км...
Что-то тут не то.

Про сутки речь не шла, пакеты привозились дней за пять до того.

3 часа назад, shersand сказал:

Про сутки речь не шла, пакеты привозились дней за пять до того.

одно из значений слова "накануне"  - это то, что случилось в предыдущий день.
https://dic.academic.ru/dic.nsf/dmitriev/2544/накануне

• Like 1

Вітаю, шановні! 

Прошу допомоги.

Матка не переходить з 300 рамки на 145. Під час розширення 23.05. матка опинилась на рамці 300, яка з обох боків відділена від решти гнізда рамками 145. На цій рамці є розплід відкритий і печатний. Тепер з решти рамок 300 розплід виходить, а матка в них не червить. Тобто матка працює тільки на одній рамці. 

Але на одній з рамок 300, на які матка тепер не йде, я вчора бачив маточник. В нижній частині сота, коричневий. Якщо яйце було засіяне 23.05., то завтра молода матка має вийти. 

Завтра вранці думаю зробити:

1. Маточник зламати (якщо встигну);

2. Поставити всі рамки 300 поруч у центрі, щоб матка могла сіяти. Рамки 145 поставити порівну, симетрично, до стінок вулика.

Чи можна такий план вважати правильним?

Що робити, якщо я не встигну зламати маточник і молода матка вийде?

Дякую всім за поради. Вчора дав бджолам сиропу. В сотах є трохи нектару, сироп беруть повільно. 

20 часов назад, Кірей Юрій сказал:

Вітаю, шановні! 

Прошу допомоги.

Матка не переходить з 300 рамки на 145. Під час розширення 23.05. матка опинилась на рамці 300, яка з обох боків відділена від решти гнізда рамками 145. На цій рамці є розплід відкритий і печатний. Тепер з решти рамок 300 розплід виходить, а матка в них не червить. Тобто матка працює тільки на одній рамці. 

Але на одній з рамок 300, на які матка тепер не йде, я вчора бачив маточник. В нижній частині сота, коричневий. Якщо яйце було засіяне 23.05., то завтра молода матка має вийти. 

2. Поставити всі рамки 300 поруч у центрі, щоб матка могла сіяти. Рамки 145 поставити порівну, симетрично, до стінок вулика.

Дякую всім за поради. Вчора дав бджолам сиропу. В сотах є трохи нектару, сироп беруть повільно. 

Матка перейде на вільну рамку, коли буде потрібно. Я б не радив вам трогати гніздо. Взагалі, молодим бджолярам краще не займати гнізда, доки не прийде знання і розуміння температурних режимів гнізда, та відчуття сили сім'ї. :IMHO:
Відносно маточника - на ваш розсуд. Можливо, проблема в матці, і сімья робить тиху заміну. Я в таких випадках не парюсь, і даю їм свободу.
Якщо матка дуже породиста і жалько, тоді можно маточник коцнути. Якщо жалько маточник, або треба запасна матка, - швиденько сформувати нуклеус з 1-2 рамок молодих бджіл (якщо є з чого), і акуратно дати туди цей маточник.

• Like 2
  • Thanks 1
21 час назад, Кірей Юрій сказал:

Вітаю, шановні! 

Прошу допомоги.

В мене така сама була проблема коли переходив на 145. Один старий бджоляр мені порадив поставити отой сот з 300 рамкою в ізолятор з рішитки. Я так і зробив і на третій день вже побачив засів на 145 рамці. А та що на 300 занесли медом я її забрав. На рахунок маточника теж було. Накривав  колпачком  і тоді вже рішав що робити з тою маткою.

• Like 1
  • Thanks 1

Дякую за поради! 

Маточник прибрав. Рамку 300 з маткою поставив крайньою до стінки, біля неї 145. Далі чергуються рамки 300 і 145. Рамки 145, які були відбудовані найменше, прибрав з вулика (4 шт.), обмежив гніздо заставною.

Сироп беруть, але повільно. 

18 hours ago, Кірей Юрій said:

Дякую за поради! 

Маточник прибрав. Рамку 300 з маткою поставив крайньою до стінки, біля неї 145. Далі чергуються рамки 300 і 145. Рамки 145, які були відбудовані найменше, прибрав з вулика (4 шт.), обмежив гніздо заставною.

Сироп беруть, але повільно. 

Я расширял рамками на 145, отодвигая постепенно 300 на края. Матка хоть и нехотя, но червит на магазинной. 

• Like 1
  • Thanks 1
5 часов назад, SoulflyUA сказал:

Я расширял рамками на 145, отодвигая постепенно 300 на края. Матка хоть и нехотя, но червит на магазинной. 

В другому вулику почала червить на 145 одразу після розширення, а в цьому вона не схотіла переходити, і решта рамок 300 залишились без засіву. Сподіваюсь, що тепер їй доведеться піти з крайньої рамки. За три дні огляну, чи є засів. До соняха час ще є (місяць), може, хоч собі меду занесуть.

Годуватиму сиропом аж до липня, а далі час покаже.

Edited by Кірей Юрій

Скажіть чому матка не хоче засівати, сот нікот?

сиділа двоє суток, :hmm:перед цим в другій сімї проблем не було.

9 минут назад, timoncikk сказал:

Скажіть чому матка не хоче засівати, сот нікот?

сиділа двоє суток, :hmm:перед цим в другій сімї проблем не було.

З таким  " сильним"  взятком деякi матки i в сiмьях не сiять 

• Like 2
2 години тому, Мико сказав:

З таким  " сильним"  взятком деякi матки i в сiмьях не сiять 

Так і є, засіву відносно небагато, вчора насилу знайшов личинку для прививки. У багатьох сім'ях свіжі соти матки обминають, сіють лиш в темніших.

39 минут назад, davolodya сказал:

У багатьох сім'ях свіжі соти матки обминають, сіють лиш в темніших.

так це краще .

легше  брати личинку 

• Like 1