Jump to content
sij

Подогрев в ульях

Recommended Posts

Не зрозумів логіки.

Федір,, не Ви один не розумієте, що хоче сказати шановний МЕТРОЛОГ, мабуть було б зрозуміліше як би Він запропонував своє практичне вирішення даного питання, ато складається враження що він обклався книгами, а може в нього все це в голові, незнаю, та тільки, що він хоче довести мабуть і сам до кінця незнає, перепрошую, немаю бажання ногось образити, але скептиків достатньо, і думку метролога ми вже чули раніше. За його теорією простий інкубатор мав би по складності рівнятися з компом! Хоч це на практиці не так!
я про установку ВЕРЕСа у нього датчик вмонтований на одному горизонті з нагрівачами

Це дійсно так, дріт який гріє нижче датчика на 4 см. Вимірюватися буде теппература в підрамковому просторі під нижньою планкою центральної рамки, отже терморегулятор буде тримати температурний фон під рамками.в вулику з бджолами. Про розміщення датчика в порожньому вулику вперше почув тут , на форумі, от тільки ніхто не називає автора, не вказують, конкретно, якою має бути температура в томуж пустому вулику, як контролювати температуру в вуликах з бджолами? Вибрана мною система підігріву грунтується на праці Рибочкіна, Захарова, Комісара, Єськова. Рибочкін та Захаров дають конкретні, в залежності від завдань та періоду розвитку бджолиної сім'ї, рекомендації, вказуючи якою має бути температура в підрамковому просторі,ото ж, за іхніми рекомендаціями я і працюю. Правда розробив свою конструкцію нагрівача, добавивши і реалізувавши майже всі відомі мені нюанси. Досвіду ще небагато, два сезони, але пока все підтверджується. :hi:
какая у Вас защита от перегрева?

така ж як в Вас при використанні авто!
какая у Вас защита от перегрева?

така ж як в Вас при використанні авто!
Велике дякую

Про пустий вулик я теж не чув раніше, але ідея вірна. Вона забезпечує мінімально необхідний підігрів. При мінімальних затратах найбільш адаптований котроль. Про температуру metrolog +10, писав, для системі з пустим вуликом.

Федір,, не Ви один не розумієте, що хоче сказати шановний МЕТРОЛОГ, мабуть було б зрозуміліше як би Він запропонував своє практичне вирішення даного питання, ато складається враження що він обклався книгами, а може в нього все це в голові, незнаю, та тільки, що він хоче довести мабуть і сам до кінця незнає, перепрошую, немаю бажання ногось образити, але скептиків достатньо, і думку метролога ми вже чули раніше. За його теорією простий інкубатор мав би по складності рівнятися з компом! Хоч це на практиці не так!

ВЕРЕС не потрібно так категорично. Він і я писали про різні речі, тому я не побачив логіки бо дивився на питання зі своєї сторони. Зранку перечитав і все ясно стало. metrolog все технічно грамотно пояснює потрібно прислухатись, єдине що він про дещо іншу систему говорить. Думаю пора вітку перечитати ще раз...
Как в унитазе, пока приток воды будет больше, чем расход, уровень хоть какой то, но будет держаться. А если мы начнем доливать воду извне, то при устранении утечки вода пойдет через верх бочка унитаза. А если мы еще начнем и регулировать слив лишней воды в унитазе, то мы что получим …

ось це якраз анологія підгріву за "метрологом", Розглянемо роботу цієї системи: -Пустий вулик, в ньому датчик, виставлена температура, умовно візьмемо +20*С, до реччі, по якому критерію вибрати задану температуру? Про це хтось говорить конкретними рекомендаціями! - температура з зовні +10*С. - В вуликах з бджолами ситуація однаково стабільна, при умові, що сімї схожі як близнята! (що в реаліях малоймовірне). пока все добре, але, - в якомусь N-ному вулику сімя активізувалася, за Метрологом, мы начнем доливать воду извне, тобто неконтрольований нами процес саморозігріву. за рахунок підвищення активності бджіл, причин може бути аж занадто! - як зреагує на це датчик з пустого вулика? мабуть ніяк, адже в його вулику додаткового джерела тепла немає, тому він буде й надалі тримати +20*С. Правда, вода пойдет через верх бочка унитаза. цього не станеться, бджоли зреагують,але з притаманною для них інертністю, тому певний час допомога буде перетворена на додаткове навантаження для бджіл, в вибраній мною системі датчик на таке зреагує миттєво, підігрів відключиться. Але, згоден, що система "за Метрологом" може працювати, тоді будьласка, як кажуть, "в студію" чорну скриньку з повідомленнями про те, хто і коли цю проблему вивчав,(я про підігрів бджіл) та з рекомендаціями по температурному режимові в пустому вулику з залежності від певних умов. негадаю, "за Метрологом". Я ж вибрав систему підігріву, назву її "за Рибочкіним", тому,що вони такі рекомендації дають, опираючись на проведені дослідження з впливу підігріву на бджіл, тим паче проводилися випробовування різних систем, верх низ, збоку, і т.п., але рекомендують найкращий, за результатами позитивного впливу на розвиток і життя сім'ї бджіл, тому я його і вибрав. І в цих рекомендаціях від себе я нічого не добавляю, тому непотрібно мені доводити, щось протилежне, авторів Ви знаєте... .Я відмовився лише від спільного регулювання одним датчиком, з еталонного вулика наголошую -з бджолами, тому в мене кожний вулик має свого персонального ТР. А читати лекції з курсу "принципів контролю та регулювання параметрів", кому то треба, для кого, ми ж більше практикуємо. :hi::ax: PS. Про градієнт температурного фону - це прийом вивчення поведінки бджіл в зимовому гнізді від наявної температури по висоті гнізда, нагрівач був над рамками, над цим працював О.Комісар, "Високотемпературная зимовка пчел"?

Попробуйте разобраться сами. В первом случае, регулируете расход воды по Вашему принципу. То есть, обеспечите стабильный поток (очень примитивно), в этом случае, Вы уровня никогда не удержите. А если еще добавить и не учтенный источник (красным), то.. . И Ваше конечное задание, обеспечить расход воды ( в нашем случае тепла) не выполнимы. Если Вы начнете регулировать расход воды (тепла) по конечному результату, воздействуя на входной источник ( НЭ) то Вы всегда сможете удержать параметры в заданном режиме. (в приведенном примере емкость воды, есть аккумулятор энергии, в нашем случае, таким аккумулятором является масса улья, как накопитель тепла).

Але, згоден, що система "за Метрологом" може працювати, тоді будьласка, як кажуть, "в студію" чорну скриньку з повідомленнями про те, хто і коли цю проблему вивчав,(я про підігрів бджіл) та з рекомендаціями по температурному режимові в пустому вулику з залежності від певних умов. негадаю, "за Метрологом".
Я изучал, рассчитывал и делал. Работает. А можно ссылку на ваши источники. У тех же монахов. Кр. - датчик. Чер.- НЭ.
У тех же монахов

що, у монахов,? а Ваше де? продовжіть, я задав Вам конкретне питання, а Ви про монахів, тим паче, що на вашому фото такий же датчик з таким же терморегулятором, можливо тамже куплений - Терморегулятор для інкубаторів,+нагрівач made in "кооператив", а ви тут про якісь унітази, для чого таке кодування, розкажіть про свій практичний досвід використання підігріву, бажано без бачків,розкажіть про плюси та мінуси, про розрахунки, цікаво що Ви розраховували, математичну модель рівня води в бачку, чи якою має бути температура в вулику,в період зимівлі - весняного - літнього розвитку, Ви мене заінтригували, не томіть публіку, поділіться з народом! Мої істочніки, я вже неодноразово вказував, якщо Вам цікаво, полистайте тему., відповідь знайдете! :hi:
Терморегулятор для інкубаторів,+нагрівач made in "кооператив",
Вы не внимательно читаете и смотрите, на регуляторе стоит знак качества.
а ви тут про якісь унітази, для чого таке кодування, розкажіть про свій практичний досвід використання підігріву,
Ну, если вам так интересно. 15 лет АТИ, по подогреву воды в котлах высокого давления. (парогенераторов) ,что Вас интересует? ;):hi: Подогрев в ульях нужен в конкретном случае. Например, за 30-40 дней до раннего взятка. У меня такой необходимости нет.
бажано без бачків,розкажіть про плюси та мінуси, про розрахунки, цікаво що Ви розраховували, математичну модель рівня води в бачку,
Видите ли, температура в объекте, это довольно объемное понятие, имеет разные вектора направленности и сложно в управлении. Хотя подчиняется тем же законам регулирования, как и уровень воды. И объяснить людям, не владеющим этими понятиями, а тем более ребенку возрасти 13 лет
«ВЕРЕС Группа: Пoльзователи150 Регистрация: 19.1.2013 Стаж 1-3 года Kоличество семей 6-10 Ульи БКВК пр034*034(ТК+2К+4ПК) Порода пчел полосаті Дата рождения 30 Февраль 2000»
очень сложно для меня.
чи якою має бути температура в вулику,в період зимівлі - весняного - літнього розвитку, Ви мене заінтригували, не томіть публіку, поділіться з народом!
Видите ли, когда Вы автоматизируете инкубатор, там находятся просто яйца, их надо увлажнять и поддерживать температуру где то в пределах 37-40 *С ну еще периодически поворачивать. Можно еще поставить программку, по срокам. Но с пчелами другое дело, пчелы сами выделяют тепло, тем более, что это тепло может быть в разных частях гнезда разным и в разное время. Не говоря уже о том, что в разный период развития, осень, зима, весна. Вы же не собираетесь инкубировать яйца пчелиной матки и вводить из них пчел? Поэтому считаю, что достаточно держать в улье (пустом) +10*С. А остальное доверить пчелам. ( описывал выше )
очень сложно для меня.

тому то я Вам пропонував, відпочити, все ж дарма, куда ж нам до Вас! Але задам Вам ще одне, воно ж перше від мене до Вас, питання, з якою метою приймаєте участь в обговоренні підігріву?
на регуляторе стоит знак качества.

і цифровий світлодіодний дисплей made in Cina? оранжевиньким то він мабуть ...!
,что Вас интересует?

котли пока нецікавлять,
Подогрев в ульях нужен в конкретном случае. Например, за 30-40 дней до раннего взятка. У меня такой необходимости нет.

все зрозуміло, починаю розуміти і Ваші розрахунки!
тем более ребенку возрасти 13 лет

та я тільки вчуся, тож мені можна зробити скидку!
Поэтому считаю, что достаточно держать в улье (пустом) +10*С.

прошу, вже в друге, дайте практичні рекомендації, Про +10*С я від Вас вже чув, от тільки мабуть же треба до чогось їх привязати, чи це немає значення, виставив +10*С і забув, все, виходить так просто!, а щоб нам тут небуло скучно, то Ви вирішили розповісти.... :az::hi:
тому то я Вам пропонував, відпочити, все ж дарма, куда ж нам до Вас! Але задам Вам ще одне, воно ж перше від мене до Вас, питання, з якою метою приймаєте участь в обговоренні підігріву?
Вы еще очень молоды, и Вам не понять. :dntknw: Для этого нужны тернистые годы жизни. : ;):umora:
прошу, вже в друге, дайте практичні рекомендації, Про +10*С я від Вас вже чув, от тільки мабуть же треба до чогось їх привязати, чи це немає значення, виставив +10*С і забув, все, виходить так просто!, а щоб нам тут небуло скучно, то Ви вирішили розповісти.... :az::hi:
А я Вам еще раз повторяю, читайте внимательнее. :dntknw: +10*С по тому, что при такой температуре, клуб рыхлый и нет корки, (пчелы не вырабатывают дополнительного тепла для обогрева индивидуального жилища) при меньшей температуре, пчела отделившиеся от «клуба» впадет в холодовое оцепенение и не сможет вернуться к сестричкам, а отойдет в мир иной. Поддерживая такую температуру в улье ( пустом) Вы сможете реально сэкономить корма, те корма, которые клуб (корка) тратит на обогрев, конкретно. Поднимаю температуру выше, Вы ни чего не добьетесь, вы же сможете заставить пчел не кушать мед, который они тратят для обеспечения своей жизнедеятельности. ;):hi:

Наткнулся на довольно интересное предложение по обогревуhttp://teplo-vsem.uaprom.net/cp15310-uteplenie-ulej-infrakrasnym-plenochnym-nagrevatelem.html Кому надо,смотрим :hi:

Вы еще очень молоды, и Вам не понять.

почекаєм старості! тому кажу допобачення! :umora::wave:
Поэтому считаю, что достаточно держать в улье (пустом) +10*С.

прошу, вже в друге, дайте практичні рекомендації, Про +10*С я від Вас вже чув, от тільки мабуть же треба до чогось їх привязати, чи це немає значення, виставив +10*С і забув, все, виходить так просто!,
Собрал пчел с подушки. Температура на дворе +9*С, улететь или перейти с подушки в улей не смогли. Впали в холодовое оцепенение. Принес домой, собрал в коробку, не двигаются. Поставил в помещении +14*С, пчелы ожили. Вот так с пчелами происходит и в улье, когда пчела отрывается от клуба.
Температура на дворе +9*С, улететь или перейти с подушки в улей не смогли.

який звязок з підігрівом Ви тут вбачаєте?
+10*С по тому, что при такой температуре, клуб рыхлый и нет корки, (пчелы не вырабатывают дополнительного тепла для обогрева индивидуального жилища) при меньшей температуре, пчела отделившиеся от «клуба» впадет в холодовое

Поставил в помещении +14*С, пчелы ожили. Вот так с пчелами происходит и в улье, когда пчела отрывается от клуба.

спостерігав теж за таким явищем, а що Ви запропонуєте для вирішення: +10 чи +14*С? Адже в основному зимовий підмор і утворюється із за таких причин.
який звязок з підігрівом Ви тут вбачаєте?
Не сколько с подогревом, сколько с той температурой, когда пчела может себя нормально чествовать . Вот от этой точки и пляшу. А Вы сами решайте, сколько.
Вот от этой точки и пляшу. А Вы сами решайте, сколько.

на це в народі кажуть - "танцював танцював, та не вклонився!" Прийшли, "поблесталі знаніямі" і ефектно пішли, виникає питання, то чи варто було приходити? Що до, що після, ситуація незмінилася! :wave:

Использую донный термостатированный подогрев два сезона. Регулятор выполнен индивидуальный для каждого улья . Все запитаны от безопасного напряжения. Затраты около 5 кВт/ч на пасеку из 9 ульев в неделю. Режимы работы регулятора : 1) +3С 2) +8С 3) +8С(днем) и +15С(ночью). 1 - использую всю зиму. 2- плавный переход зима-весна и осень-зима (до формирования клуба) 3- начало червления весной. Позволяет помочь с обогревом расплода и не навредить в холодные дни. Органы управления и фотодатчик располагаются на лицевой стороне улья. Пчелы зимуют на открытом пространстве.

ur4qbx, Где стоит термодачик?

Я не сторонник подогревов в ульях,и разных стимуляций.Мне нравится природный отбор,выживает только сильнейший.С любопытства хочу спросить какой результат в этом году от подогрева при полном отсутствие пылка.

Использую донный термостатированный подогрев два сезона. Регулятор выполнен индивидуальный для каждого улья . Все запитаны от безопасного напряжения. Затраты около 5 кВт/ч на пасеку из 9 ульев в неделю. Режимы работы регулятора : 1) +3С 2) +8С 3) +8С(днем) и +15С(ночью). 1 - использую всю зиму. 2- плавный переход зима-весна и осень-зима (до формирования клуба) 3- начало червления весной. Позволяет помочь с обогревом расплода и не навредить в холодные дни. Органы управления и фотодатчик располагаются на лицевой стороне улья. Пчелы зимуют на открытом пространстве.
А можна схему і фото на форум? ur4qbx - позивний? Приемно познайомитись, ur6hdt
Я не сторонник подогревов в ульях,и разных стимуляций.Мне нравится природный отбор,выживает только сильнейший.

Дочинец,?нащо воно Вам, неприхильник от і все!
.С любопытства хочу спросить какой результат в этом году от подогрева при полном отсутствие пылка.

це зайве для Вас, нащо Вам лишня головна біль
Использую донный термостатированный подогрев два сезона.

Приємно почути ще одного прихильника ел/підігріву.
Про пустий вулик я теж не чув раніше, але ідея вірна. Вона забезпечує мінімально необхідний підігрів. При мінімальних затратах найбільш адаптований котроль.

Если мне не изменяет память, то в этой теме я уже писал о своем опыте подогрева. Так вот я температуру контролировал как раз в середине пустого улья. Температура подогрева была +25. При этом я исходил из следующего. Полагаю что самая комфортная наружная температура для развития пчелосемьи является как раз +25. А датчик в пустом улье как раз и будет обьективно показывать температуру необходимую для поддержания. Температуру, необходимую для расплода добавят уже пчелы.. :hi:
Я не сторонник подогревов в ульях,и разных стимуляций.Мне нравится природный отбор,выживает только сильнейший.

Дочинец,?нащо воно Вам, неприхильник от і все!
.С любопытства хочу спросить какой результат в этом году от подогрева при полном отсутствие пылка.

це зайве для Вас, нащо Вам лишня головна біль
Использую донный термостатированный подогрев два сезона.

Приємно почути ще одного прихильника ел/підігріву.
Якщо я не прихильник то це не означає що я не можу спитати.Я думаю не лише мені одному цікаво почути інформацію від пасічників які провірили обігріви на практиці.До цього року багато хто був переконаний в ефективності весняної стимулюючої підгодівлі,але в цьомю році вона спрацювала негативно.
в этой теме я уже писал о своем опыте подогрева.

krim_pchel,, Да, Ви приймали участь в обговоренні еффективності підігріву, але в запалі суперечки про спосіб розміщення датчика чи впустому, чи в вулику з бджолами, (думаю право на застосування має як Ваша система, так і та яку відстоював я, а це рекомендації Рибочкіна та Захарова), але про саме головне я в Вас і невстиг запити. мав бажання звернутися до Вас, а тут така можливість , Ви знову повернулися до обговорення підігріву Розкажіть про результати підігріву. Чому відмовилися, які причини. Завчасно дякую!
.До цього року багато хто був переконаний в ефективності весняної стимулюючої підгодівлі,але в цьомю році вона спрацювала негативно.

Дочинец,, можете запитати, можемо розповісти, але Ви спочатку наголосили на неприйнятності Вами підігріву, тому такою була моя відповідь. А по питанню підгодівлі, це ж не значить,що такий прийом не працює, мабуть є якісь упущені моменти про які забули,або не все ще знаємо, а це і якість підгодівлі, (мед, пилок, чи сироп та замінники пилку), його кількість та періодичність надходження в вулик, і тойже температурний режим, на мою думку основна причина це холодна весна, звичайно якщо підгодівля відповідала умовам стимулювання розвитку сім'ї