Перейти к содержанию

Ваточник


sij

Рекомендуемые сообщения

@Еникиой, @avg @ДжазГоловне щоб не побилися в черзі:umora:;) У вас є ще час написати свої адреси в приват )))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.04.2018 в 14:35, Павло Михайлович сказав:

Таня,можна у Вас заказати коріння ваточника?

Приїжджайте до мене на пасіку, накопаєте безкоштовно.  Ваточник то така зараза, що раундап небере

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, davolodya сказал:

Приїжджайте до мене на пасіку, накопаєте безкоштовно.  Ваточник то така зараза, що раундап небере

Аналогично. Чем больше я его осенью выкапываю, тем больше он на следующий год всходит. И хватило же ума посадить в палисаднике. Бадылье с меня ростом.  :helpme:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 годин тому, Еникиой сказав:

Я первый в очереди.:ax:

У ваших умовах найліпше садити максимально довгі  корінці ваточника восени. Це дуже суттєво збільшує відсоток рослин, які успішно приживуться

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, Владимир-522 сказав:

Аналогично. Чем больше я его осенью выкапываю, тем больше он на следующий год всходит. И хватило же ума посадить в палисаднике. Бадылье с меня ростом.  :helpme:

Ваточник найліпше садити на збіднених ґрунтах. Через років п'ятнадцять- двадцять з залишків рослин утвориться товстий килим родючої органіки під наступні культури

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, davolodya сказал:

Приїжджайте до мене на пасіку, накопаєте безкоштовно.  Ваточник то така зараза, що раундап небере

ПРИЕДУ. В конце лета у меня будет командировка в Червоноград и я к вам заеду, если конечно вы не против.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 хвилин тому, Еникиой сказав:

ПРИЕДУ. В конце лета у меня будет командировка в Червоноград и я к вам заеду, если конечно вы не против.

Без проблем, приїжджайте, пасіка за 30 км від Червонограда.  Ближче до відрядження пишіть в приват

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, язичник сказал:

Ваточник найліпше садити на збіднених ґрунтах. Через років п'ятнадцять- двадцять з залишків рослин утвориться товстий килим родючої органіки під наступні культури

Збіднені грунти і без ваточника чудово відновляться за 15-20 років. Зато потім, щоб якось використати землю загажену цим бурьяном, треба вилити на неї дуже багато отрути. Не розповсюджуйте цю біду. На сусідніх полях вже 5-й рік після ударних доз хімії він все одно залишається навіть серед забійних соняшників та кукурузи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, sitava сказав:

 Не розповсюджуйте цю біду. На сусідніх полях вже 5-й рік після ударних доз хімії він все одно залишається навіть серед забійних соняшників та кукурузи.

То ви пасічник чи кукурудзу вирощуєте? Може ви не на той форум зайшли?

При суцільних заростях ваточник сам зникає через років 15- 25. Від соняшника і кукурудзи земля ніяк не відновить родючість, а лише ще більше виснажиться

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, язичник сказал:

То ви пасічник чи кукурудзу вирощуєте? Може ви не на той форум зайшли?

При суцільних заростях ваточник сам зникає через років 15- 25. Від соняшника і кукурудзи земля ніяк не відновить родючість, а лише ще більше виснажиться

Пасічник, пасічник :) Але вважаю, що і у нас достатньо росте місцевих споконвічних медоносів, які легко вирощувати і розпосюджувати, за це і агітую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, sitava сказав:

Пасічник, пасічник :) Але вважаю, що і у нас достатньо росте місцевих споконвічних медоносів, які легко вирощувати і розпосюджувати, за це і агітую.

І які медоноси стабільно кожного року квітнуть у вас одночасно з ваточником, і що у вас краще ваточника по нектаропродуктивності?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, sitava сказав:

достатньо росте місцевих споконвічних медоносів

Це ви про акацію білу, гречку, соняшник і ряд інших ,,споконвічних''...? То вони всі чужі, тобто, свого часу занесені з інших континентів:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 минуты назад, язичник сказал:

Це ви про акацію білу, гречку, соняшник і ряд інших ,,споконвічних''...? То вони всі чужі, тобто, свого часу занесені з інших континентів:wave:

Не плутайте грішне з праведним. Ваточник це агресивний карантинний бур'ян на відміну від гречки та акації.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Sadovod сказал:

Не плутайте грішне з праведним. Ваточник це агресивний карантинний бур'ян на відміну від гречки та акації.

У мене ваточник на полях зустрічається спорадично, і за останні 5 років щось я не бачу щоб він розростався.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Серж 82 сказал:

У мене ваточник на полях зустрічається спорадично, і за останні 5 років щось я не бачу щоб він розростався.

Зато у нас в районе забиты все поля ваточником и с каждым годом все больше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Sadovod сказал:

Зато у нас в районе забиты все поля ваточником и с каждым годом все больше.

Напевно грунти сприятливі для його розмноження.

Я років з 8 назад купляв корінці у Чернівцях у ботанічному саду, посадив на пасіці то так і росте на одному місці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Серж 82 сказал:

Напевно грунти сприятливі для його розмноження.

Піщані грунти, вологі місця, болота.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Серж 82 сказав:

Напевно грунти сприятливі для його розмноження.

Я років з 8 назад купляв корінці у Чернівцях у ботанічному саду, посадив на пасіці то так і росте на одному місці.

А яка , Сергію, була ціна на ті корінці?

2 години тому, Sadovod сказав:

Піщані грунти, вологі місця, болота.

А ще краще  він росте  на чорноземах.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Серж 82 сказав:

У мене ваточник на полях зустрічається спорадично, і за останні 5 років щось я не бачу щоб він розростався.

Так, він розростається повільно. Зате надійно - навіть спалюванню не піддається.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.04.2018 в 17:34, Владимир-522 сказав:

Аналогично. Чем больше я его осенью выкапываю, тем больше он на следующий год всходит. И хватило же ума посадить в палисаднике. Бадылье с меня ростом.  :helpme:

Маю абсолютно ту ж саму  історію! :umora::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 години тому, Sadovod сказав:

Не плутайте грішне з праведним. Ваточник це агресивний карантинний бур'ян на відміну від гречки та акації.

Не плутайте грішне з праведним, бо більшість медоносних рослин це бур'яни в уяві пересічних українців. І тут потрібно обирати- або ви пасічник, або вирощуєте кукурудзу. Але вирощуючи кукурудзу і соняшник, ви виснажуєте землю і отруюєте отрутохімікатами землю і воду. Бджоли ж дають цілющу продукцію, а після ваточника залишається чиста родюча органіка- основа органічного землеробства. Якщо вам на себе начхати, хоч про своїх нащадків подбайте

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, язичник сказал:

Не плутайте грішне з праведним, бо більшість медоносних рослин це бур'яни в уяві пересічних українців. І тут потрібно обирати- або ви пасічник, або вирощуєте кукурудзу. Але вирощуючи кукурудзу і соняшник, ви виснажуєте землю і отруюєте отрутохімікатами землю і воду. Бджоли ж дають цілющу продукцію, а після ваточника залишається чиста родюча органіка- основа органічного землеробства. Якщо вам на себе начхати, хоч про своїх нащадків подбайте

У нього в нашій місцевості не має шкідників та ворогів тому попадаючи в сприятливі умови він поширюється без обмежень і так просто не уходить нікуди. Він буде рости до тих пір пока в землі не накопичиться достатньо неприйнятних для нього речовин з його же гниття і лише тоді він уступить місцевим.

Ну той що, скажете, рослина як рослина, але знову ж, так як він не місцевий і не має там де він росте "суперників" - витісняє усі унші рослини і, замість довгого медосбору з "наших бурьянів" аж до осені, ми маємо лише 10-15 медових ваточникових днів.

Наші прекрасні "споконвічні" медоноси буряни: Синяк, Коровяк чи то Дивина, Осет, Головатень(Мордовник)!! Ними в першу чергу заростають поля та і цвітуть вони не 2 тижні, як ваточник, а місяцями, деякі до зими. І мед правильний для зимівлі. Їх і варто підсівати, особливо синяк, ну і ще я енотеру(ослинник) сію. Вона, хоч і не з наших країв, але рослина корисна з усіх сторін(і медонос та цвіте довго, і цінна харчова для тварин(багато білка), сам салат з неї роблю :) ). Якщо є бажання засадити околицю медоносними кущами(в тому числі під стовпами електропередач) виділіть 1-2 кв.м. на мініплантаціію крушини, кариоптериса(орехокрыльник), легко вкорінюються живцями.

А кукурузу на зерно, щоб ви знали, на одному місці можна вірощувати необмежену кількість років, при заорюванні бадилля земля не виснажується і кукуруза не накопичує в грунті яких небуть особливих речовин, які б пригнічували з часом її саму. Така у неї особливість. А от з соняшником  - не так :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Доречі, коли ви вже турбуєтесь про природу - ваточник у нашій місцевості не вживає ні одна тварина чи птах, ні насіння, ні саму рослину. Для нашої природи він просто агресивна і шкідлива інвазія.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, язичник сказал:

після ваточника залишається чиста родюча органіка- основа органічного землеробства.

Это Вы сами придумали?

Ваточник сирийский принес много новых проблем не только на поля Украины. Большие высокие кусты ваточника сирийского (до 2 м) сильно угнетают культурные растения и затрудняют сбор урожая. Наличие в посевах ваточника сирийского даже в незначительных количествах приводит к потере урожая всех культур, например, в сорго – 720 кг/га, или 2-10%; в овсе – 26%, в сое – 12-19%. Всего ежегодные потери в США от ваточника сирийского составляют около 3,2 млн долларов. Говорят, этот сорняк умный. Он самоорганизовывается – растет так, словно его кто-то насеял рядами.

Ваточник пытается охватить как можно большую площадь. И со временем там, где он появляется, исчезают все культуры и сорняки. По вредности для сельскохозяйственных угодий на государственном уровне сорняки разделяют на карантинные и злостные. Ваточник сирийский в Украине отнесен к злостным сорнякам, но это пока… Агрономы обеспокоены распространением этого растения, поскольку оно трудно поддается химическому и механическому уничтожению, быстро размножается и превращается, как говорят специалисты, в серьезную угрозу для украинских полей.

4 часа назад, язичник сказал:

Якщо вам на себе начхати, хоч про своїх нащадків подбайте

Так отож и нужно думать о нащадках, которым мы оставим только поля с ваточниками, амброзиями и ядохимикатами. И только на картинках будем показывать луга с разнотравьем.  Мне нравится мед с ваточника, я его собираю, но я, как биолог, вижу и катастрофические последствия этого явления.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, Sadovod сказав:

Это Вы сами придумали?

Ваточник сирийский принес много новых проблем не только на поля Украины. Большие высокие кусты ваточника сирийского (до 2 м) сильно угнетают культурные растения и затрудняют сбор урожая. Наличие в посевах ваточника сирийского даже в незначительных количествах приводит к потере урожая всех культур, например, в сорго – 720 кг/га, или 2-10%; в овсе – 26%, в сое – 12-19%. Всего ежегодные потери в США от ваточника сирийского составляют около 3,2 млн долларов. Говорят, этот сорняк умный. Он самоорганизовывается – растет так, словно его кто-то насеял рядами.

Ваточник пытается охватить как можно большую площадь. И со временем там, где он появляется, исчезают все культуры и сорняки. По вредности для сельскохозяйственных угодий на государственном уровне сорняки разделяют на карантинные и злостные. Ваточник сирийский в Украине отнесен к злостным сорнякам, но это пока… Агрономы обеспокоены распространением этого растения, поскольку оно трудно поддается химическому и механическому уничтожению, быстро размножается и превращается, как говорят специалисты, в серьезную угрозу для украинских полей.

Так отож и нужно думать о нащадках, которым мы оставим только поля с ваточниками, амброзиями и ядохимикатами. И только на картинках будем показывать луга с разнотравьем.  Мне нравится мед с ваточника, я его собираю, но я, как биолог, вижу и катастрофические последствия этого явления.

Катастрофу шукайте в 30-км зоні ЧАЕС. А це золота рослина, якщо вона сою модефіковану (ковбасу) заглушує. А для нас, пасічників , повторюся, - це золота рослина. І хай ліпше вона росте, а ніж бур"яни прокляті - в тому числі й та ж , згадана вами, амброзія.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...