Перейти к содержанию

Різне


Рекомендуемые сообщения

Знайшов ціквий ресурс з даними про медоноси України і їх продуктивність. http://www.bdjolomania.ho.com.ua/Medonosu.htm

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Знайшов ціквий ресурс з даними про медоноси України і їх продуктивність. http://www.bdjolomania.ho.com.ua/Medonosu.htm
Синяк - 400. Брехня. Синяк при сприятливах умовах дає 1300
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Синяк при сприятливах умовах дає 1300

Перевірити немаю змоги, але у всіх джерелах пише так(до 400)... :baby: Просто пам"ятаю що самою продуктивною є липа гостролиста - до 1000 з га. Але хто зважить? :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

А хто з форумчан збирається приїхати на семінар?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А хто з форумчан збирається приїхати на семінар?

Я збираюся і ще з нашого Братства будуть хлопці, дехто вже не вперше.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Просто я не хочу, щоб "УП" став методичним посібником для людей, які утримують бджіл в підсобному господарстві.

А чому? Поясніть, будь ласка, Вашу позицію. Я до цієї пори вважав, що будь-яке видання має бути цікавим і корисним для спеціалістів певної галузі. А хіба що, ті хто утримують бджоли в підсобному господарстві, не варті читати журналу? Щось мені не дуже зрозуміло...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Згідний з Бортником, якось негарно виходить, врахуйте що тут на форумі здебільшого присутні саме "підсобники". Окрім того процитую думку редакції:

Окрім того, малі та середні пасіки, які були додатковим джерелом доходів для своїх господарів, а не просто хобі, зникають, бо не можуть кількістю своєї продукції покрити затрати на утримання пасіки. А власники цих пасік і були, і є основними передплатниками «УП».

:hi::dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щось мені не дуже зрозуміло, даруйте, як Ваш останній допис кореспондується з оцим висловом

Просто я не хочу, щоб "УП" став методичним посібником для людей, які утримують бджіл в підсобному господарстві.

Тому я вимушений повторити запитання, пов"язане з ним, але трохи сформулюю його по-іншому. А в якій якості ви особисто бачите майбутнє журналу, чим він має бути зараз і чим стати з часом і для якої спільноти пасічників? :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щось мені не дуже зрозуміло, даруйте, як Ваш останній допис кореспондується з оцим висловом Цитата(Struk 07 @ 6.2.2008, 12:23) Просто я не хочу, щоб "УП" став методичним посібником для людей, які утримують бджіл в підсобному господарстві.

Один мудрий пасічник з діда-прадіда колись сказав мені таке: --- На білому світі є "пасічники", " також пасічники" і "люди, які утримують бджіл". Постарайся стати "пасічником". Я стараюсь. Вибачте за пафос.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Переніс дописи сюди...

Один мудрий пасічник з діда-прадіда колись сказав мені таке: --- На білому світі є "пасічники", " також пасічники" і "люди, які утримують бджіл".

Я чув, наприклад, вірніше читав в УП, що з діда-прадіда в народі ділили пасічників на бджолярів і медярів. І там чітко було розписано хто є хто. Дуже цікаво почути опис згаданих цим мудрим пасічником категорій. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Переніс дописи сюди...

Треба хоч лівим оком моргати куди Ви переносите, бо думав, що пора на лікарняний. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Треба хоч лівим оком моргати куди Ви переносите,

Надалі прийму до уваги... :hi: На рахунок класифікації, то я себе відношу до тих, хто утримує бджіл - я про це писав, бо рахувати себе пасічником, коли на пасіці буваю тільки по вихідним та ще й з 3-хрічним стажем, язик не повертається. І "покращити" свій статус наразі не бачу перспектив. Тож за таких обставин мені або кидати бджіл, або кидати роботу. Але поскільки бджіл все ж таки люблю, а роботу не кину, то так і залишатися в "ізгоях"... До речі, коли я писав про відчуття зверхності, яке відчував при спілкуванні з окремими досвідченими, то мав на увазі саме це - відношення до себе, як до "чогось" маловартісного і не гідного уваги. Звичайно це було епізодично і ні про яку системність я говорити не можу, але осадок залишився... Втім це мене не дуже зачіпає, головне що є спільнота таких же як і я по статусу і таких, які на статуси не звертають уваги. І ми чудово розуміємося. Спілкуємось, зустрічаємось і підтримуємо один одного. А спілкування нам тут не бракує, та ще досить оперативного і без всяких географічних обмежень... Шануймося! :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На рахунок класифікації, то я себе відношу до тих, хто утримує бджіл

А я Вас відношу до пасічників. У Вас неправильні підходи . Я знаю людей, які мають два вулика, п"ять, кількість немає абсолютно ніякого значення, і я про це вже неодноразово говорив, але вони по духу є справжніми пасічниками. Прикладів можу навести десятки. А є такі, що їм нема великої різниці чи бджіл розводити, чи кроликів.
відношення до себе, як до "чогось" маловартісного і не гідного уваги.

Забудьте і не беріть до серця. Шкода, звичайно, що Вам трапились такі люди, але, повірте, не варто по них судити всіх. Мені пощастило більше. Пощастить і Вам і Ви відчуєте себе рівним серед рівних. Я просто дуже б не хотів, щоб Ви обмежилися в спілкуванні тільки Точком, навіть якщо тут тепло і комфортно.
Тож за таких обставин мені або кидати бджіл, або кидати роботу.

Майже всі ми в таких самих умовах, але ні роботи ні, тим більше, бджіл ми не покинемо, бо ми пасічники - а це не просто хобі - це стан душі, це спосіб життя, це "хвороба" і саме це робить нас пасічниками. :az:
Дуже цікаво почути опис згаданих цим мудрим пасічником категорій.

Нажаль на 89 році він відійшов у кращий світ. :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я Вас відношу до пасічників. У Вас неправильні підходи .

Довго думав над Вашими словами... Я хоч і не байдужий до думки оточення, але для мене головне в цьому випадку ким я сам себе рахую. Помилковість думки визначається свідомістю людини, а свідомість визначається буттям.
Я просто дуже б не хотів, щоб Ви обмежилися в спілкуванні тільки Точком, навіть якщо тут тепло і комфортно.

А це питання взагалі чисто індивідуальне... Я не вважаю Точок і інші ресурси в НЕТі якимось обмеженням. Тим більше що в спілкуванні людина шукає свій круг, а тут я відчуваю себе саме серед "своїх". Якщо пам"ятаєте в Висоцького: "Не дадо подходить к чужим столам...". Зрозумійте мене правильно - кожен вибирає те середовище, яке йому більше імпонує. Мене не приваблює перспектива виготовити свічку більшу від вашої чи ще чимось проявити себе перед громадкістю. Втім я не осуджую Вашого бажання в цьому - Вам це потрібно і Ви на це здатні - слава Богу! Своє "не обмеження" я бачу тільки в співпраці з іншими спорідненими формуваннями(хоча на разі не бачу особливого бажання з іншого боку). Тож просто закликаю до того, щоб кожен робив те на що він здібний і співпрацював з іншими, в кого інші підходи до справи, не залежно від якихось чинників. Тоді спільні зусилля будуть багатогранними і корисними для всіх. :IMHO::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тож просто закликаю до того, щоб кожен робив те на що він здібний і співпрацював з іншими, в кого інші підходи до справи, не залежно від якихось чинників. Тоді спільні зусилля будуть багатогранними і корисними для всіх. IMHO.gif

Золоті слова! Я відчуваю, що Ви мене зрозуміли. Надіюсь і я Вас зрозумів. Давайте працювати кожен там, де вважаємо за доцільне. Але знову цитую Вас
спільні зусилля будуть багатогранними і корисними для всіх.

Українські бджолярі, будьмо!!! :az::az::az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Сьогодні переглядаючи Точок не побачив інформації про події (семінари, конференції, св'яткування тощо), які відбуваються в регіонах і які можна було б відвідати. Можливо я ще не дуже вивчив Точок і така інформація насправді подається? Якщо ні то може відкрити таку тему? :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можливо я ще не дуже вивчив Точок і така інформація насправді подається? Якщо ні то може відкрити таку тему?

Тему відкрити не проблема. Якщо Ви володієте такою інформацією, то будемо Вам дуже вдячні. Наразі я особисто таких джерел інформації на жаль не маю. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Спіймав перший рый 17.05. :) здається що рано але задоволений бо рій не мій. Хто зна як правильно користуватись приманкою для роїв "APIMAM", НАПИШІТЬ БУДЬЛАСКА. Заздалегіть дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

рано але задоволений бо рій не мій.

Від цього задоволення ще більше :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Наразі я особисто таких джерел інформації на жаль не маю.

А свято в Стрию??? :dntknw: Ще інформуємо форумчан, що 8 червня 2008 року відбудеться конференція, присвячена 150-річчю з дня народження сеньойора українських пасічників Івана Мартинківа. Програма конференції: 8.05.2008 – збір учасників о 8.30 біля Музею бджільництва карпатського краю (м. Стрий, вул. Валова, 10); 9.00 – освячення хоругви Товариства пасічників Стрийщини (Храм Успення Пресвятої Богородиці, вул. Успенська); виїзд у село Витвиця Долинського району Івано-Франківської області (біля Гошева) для відкриття меморіальної дошки пам’яті Івана Мартинківа. Інформацію до редакції "УП" подав Ігор Брик (голова Стрийської спілки пасічників) див. "УП" №4 за 2008 р. (с. 24). ukr_beekeeper сообщение 7.5.2008, 11:20
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
А якщо хочете новинок і"секретів" , то спілкуйтеся з пасічниками не через журнал, а безпосередньо.

:hi: Дуже хочемо!!!
Приїжджайте на дев"ятини до Соломки, на виставки і ярмарки. Якраз "УП" про такі заходи завжди сповіщає. На таких пасічничих "вечорницях" багато можна чому навчитися.

А якщо неможе физично пасичник приехать, тоди шо де брать информацию???
Всім бажаю успіхів.

И Вам токож бажаем успіхів!!!! :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На таких пасічничих "вечорницях" багато можна чому навчитися. Я вже нераз про це писав - вийміть голову з вулика і оподивіться довкола.

Пане Струк, не всі мають змогу їздити по подібних заходах(хто по фізичній причині, хто по фінансові, а хто і по обох). А Ви, як людина щира, поділилися хоча б частинкою того , чого навчилися. Бо в багатьох таке - вийняв голову з вулика - треба йти на роботу. У відпустці, як не ремонт, то кран потік, або городи чекають. Ви ж маєте час їздити по всіх заходах( і слава Богу), дуже цікаво висвітлюєте ті події, То напишіть ще раз, тільки не про те щоб виймали голови з вуликів, а про те, чого Ви там навчилися... :hi: ФОрумчани, більшість з яких любителі і новачки, будуть Вам дуже вдячні за цікаву практичну інформацію. Бо багато речей в бджільництві, які для Вас стали звичними, для них наразі часом просто темний ліс. Крім того спілкування на інтернет-форумі має одну досить суттєву перевагу - оперативність, а це в бджільництві, в окремих ситуаціях, досить вагомий фактор. ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мій робочий день розпочинається зі сходом сонця, а закінчується далеко за північ. Я працюю на виробництві, маю 15га землі вмію орати і сіяти, 40 вуликів на двох точках (один за 18км) , будую хату вже п"ятий рік і виготовляю вулики, роблю медові вина. А тільки що прийшов (мій старенький "Кадет-караван" в ремонті) з лікарні, де був на прийомі в мануального терапевта (знову диски). Так що якщо ви думаєте, що я тільки по святах роз"їжджаю від нічого робити, то помиляєтесь. Наприклад після приїзду з Берестечка я ще приймав участь в театреалізованому дійстві, яке відбувалося всю ніч в Луцькому замку. Був добу на ногах, а вранці пішов на роботу. Я не хвалюся і не жаліюся, просто якщо хочеш щось зробити, то час знайдеш. На точок виходжу вночі, зазвичай, бо тут мені цікаво. Ніколи не вважав себе "крутим" пасічником, тому вчити інших ніколи не берусь, хоча охоче даю поради, якщо знаю, що вони допоможуть. А взагалі катастрофічно не вистачає часу - я вже 6 років у відпустці не був. Вчителів у бджільництві в мене не було - в родині нема пасічників. Я пасічником став сам - по книжках і журналах. Пасічникую всого одинадцятий рік. Пеших три роки робив "збитки" бджолам, поки почав дещо розуміти. Зараз своє життя не уявляю без бджіл і без громадської роботи в бджільництві. Для сім"ї часу не вистачає, але дружина і дочки допомагають. Дітей завжди беру з собою в поїздки і залучаю до громадської роботи. Мільйонів не нажив, але на квиток на єлектричку в мене знайдеться, а були випадки, що і позичав. Вибачте за довгу тераду, просто хотів друзям, якими ви всі для мене стали, трохи поплакати "в жилєтку" :umora::wave::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вибачте за довгу тераду, просто хотів друзям, якими ви всі для мене стали, трохи поплакати "в жилєтку"

Та все нормально і вибачатися нема за що. Ваша активна позиція гідна поваги. Але чи варто всіх решта постійно дорікати за те що вони поводять себе інакше, не знаходять часу(чи навіть бажання) на те саме що й Ви. В кожного своє життя і свій погляд на речі. Тож я з Вами веду подібну дискусію тільки з однією метою - щоб ми всі НОРМАЛЬНО сприймали погляди і думки один одного, навіть якщо вони і не співпадають з нашими - це є загальноприйняті цивілізовані стосунки. Я ТАК думаю... :az: Та й у пана Василя Соломки місця на всіх пасічників України не вистачить... :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Та й у пана Василя Соломки місця на всіх пасічників України не вистачить... opr06K9J.gif

Вчора вночі приїхав від Соломки. На хуторі нас зібралось біля 30 пасічників і медоварів з усіх куточків України. Місця хватило всім. На дев"ятини збирається біля 400. Місця вистачило всім. Я нікого не заставляю жити таким життям, яким живу я, але завжди буду наполегливо агітувати приймати активну участь в такому житті всіх пасічників. Спробуйте хоч раз, а тоді ,якщо не сподобається, можете більше нікуди не їздити. Повірте, запрошую, бо знаю, що після таких міроприємств люди змінюються в кращий бік. Гуртуймося. Всім привіт від Діда Василя. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...