Перейти к содержанию

Серебряная вода


Рекомендуемые сообщения

С давних пор известно что вода в серебрянной посуде сохраняется дольше. Связано это с тем что ионы сербра обладают обеззараживающим действием. Я применяю серебряную воду при осенней и весенней подкормке пчел. С помощью серебряной воды можна обрабатывать ульи при переселении пчел в другой улей, особенно в том случае, если в нем уже жили пчелы. После завершения сезона обрабатываю рамки и весь инвентарь серебряной водой из росинки. Кормление пчел такой водой является хорошим средством для профилактики нозематоза. Изготовить такой прибор не сложно, можно использовать трансформатор для наващивания рамок, нужно просто изготовить для него приставку.В принципе можно использовать любой трансформатор от 5 до 12 в. мощностью около 40 Вт. Электроды нужно делать только из чистого серебра, нельзя использовать никакие сплавы. Лучше всего из серебрянных монет. Расстояние между ними приблизительно 20 мм. Главное с помощю переменного сопротивления выставить ток порядка 0,15-0,4 мА. Периодически нужно менять местами электроды, лучше всего поставить переключатель. При таком токе я держу прибор включенным 4 минуты, две при прямой полярности, две при обратной. Если вокруг электродов видно помутнение воды, нужно уменьшить ток, такие процессы нежелательны.

post-6-1177359152_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А какой объём воды при таких параметрах можно обработать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Электроды у меня вмонтированы в полиэтиленовую крышку, которой я закрываю литровую банку с водой. 1 литр воды 4 минуты. Если для сиропа использую то доливаю до готового сиропа по двести грам серебряной воды, тем самым доводя сироп до концентрации 1:1

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 years later...
Лучше всего из серебрянных монет.

А монеты СССР подойдут для этого?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А монеты СССР подойдут для этого?

Щось я не чув про срібні СССР-івські (хіба що маю срібний "пол-тинник" ще 1924 року) а от австрійських в наших краях вистачає. У нумізматів бачив "царські". Але впевнений, що в біжутерії жінок Вашої родини обов"язково знайдуться вироби із срібла (лежать десятиліттями без діла) то й пустіть їх на добру корисну справу.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А срібна медаль підійде? У мене після закінчення школи є.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А срібна медаль підійде? У мене після закінчення школи є.

Потрібно два електроди. Так що у Вас вибір - різати навпіл, або знову за парту. :umora: А Ви впевнені ,що то дійсно срібло?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А срібна медаль підійде? У мене після закінчення школи є.

А ось там точно срібла немає! А по монетам нашел такое : Медно-никелевый сплав Сплав серебристого цвета с зеленоватым оттенком. Химически и механически менее стоек, чем мельхиор. Применялся в СССР для чеканки разменной монеты в 1958-1991 годах, а также для чеканки памятных и юбилейных монет в 1965-1991 годах. Состав сплава для последних в 1975 году был изменён (вероятно, повышено содержание никеля, что придало ему лучший внешний вид и более высокие механические свойства.). В разные годы состав сплава менялся. Общее название можно ему дать "нейзильбер МНЦ15-20", но это не совсем правильно, т.к. сплав менялся на мон. дворах с годами и уменя точных цифр по годам нет.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

С давних пор известно что вода в серебрянной посуде сохраняется дольше. Связано это с тем что ионы сербра обладают обеззараживающим действием. Я применяю серебряную воду при осенней и весенней подкормке пчел. С помощью серебряной воды можна обрабатывать ульи при переселении пчел в другой улей, особенно в том случае, если в нем уже жили пчелы. После завершения сезона обрабатываю рамки и весь инвентарь серебряной водой из росинки. Кормление пчел такой водой является хорошим средством для профилактики нозематоза. Изготовить такой прибор не сложно, можно использовать трансформатор для наващивания рамок, нужно просто изготовить для него приставку.В принципе можно использовать любой трансформатор от 5 до 12 в. мощностью около 40 Вт. Электроды нужно делать только из чистого серебра, нельзя использовать никакие сплавы. Лучше всего из серебрянных монет. Расстояние между ними приблизительно 20 мм. Главное с помощю переменного сопротивления выставить ток порядка 0,15-0,4 мА. Периодически нужно менять местами электроды, лучше всего поставить переключатель. При таком токе я держу прибор включенным 4 минуты, две при прямой полярности, две при обратной. Если вокруг электродов видно помутнение воды, нужно уменьшить ток, такие процессы нежелательны.
А діод який. Маркіровка і номер. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А срібна медаль підійде? У мене після закінчення школи є.

Потрібно два електроди. Так що у Вас вибір - різати навпіл, або знову за парту. :umora: А Ви впевнені ,що то дійсно срібло?
До сьогодні буввпевнений :umora: ,а зараз ні :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А діод який. Маркіровка і номер.

Д226, точно підійде, його і знайти найлегше :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 10 months later...

Однажды попалась брошюра где пасечник с большим стажем писал,что за всё время ни разу не пользовался никакими хим.препаратами для обработки пчёл. В течении всего сезона брызгал с росинки свячёной водой . В начале прочитал и забыл, а сейчас вспомнив подумал,а может стоить попробовать? :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 years later...

Я знайшов гарне джерело майже чистого срібла. Після другої світової війни після 1960 року масово роздавали орден великої вітчизняної війни другого степеню. Цей орден широко поширений, коштує приблизно 500 гривень і містить багато срібла 950 проби.  Закрутка срібла не має і для отримання срібної води не годиться. В ордені також є 0,3 грами золота.  Якщо підключити акумулятор тоді можна обійтися і одним електродом. Срібло буде катодом а ложка із нержавіючої сталі це анод. Катод після використання кожний раз миємо щіткою із порошком для чищення посуду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, Крук сказав:

Я знайшов гарне джерело майже чистого срібла. Після другої світової війни після 1960 року масово роздавали орден великої вітчизняної війни другого степеню. Цей орден широко поширений, коштує приблизно 500 гривень і містить багато срібла 950 проби.  Закрутка срібла не має і для отримання срібної води не годиться. В ордені також є 0,3 грами золота.  Якщо підключити акумулятор тоді можна обійтися і одним електродом. Срібло буде катодом а ложка із нержавіючої сталі це анод. Катод після використання кожний раз миємо щіткою із порошком для чищення посуду.

О! А у мене знак "Заслужений журналіст"хоч і сучасний, але теж із срібла і досить масивний. Але ліпше купити якусь срібну ложку - то найліпший варіант.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

О! А у мене знак "Заслужений журналіст"хоч і сучасний, але теж із срібла і досить масивний. Але ліпше купити якусь срібну ложку - то найліпший варіант.:IMHO:

Краще купити хрестик у попів і використати для отримання срібної води. Посуд і срібняки царської Росії (до жовтневого перевороту) не годяться бо містять занадто малий відсоток срібла. Ложки та виделки із чистого срібла виходять м'якими тому в срібло додають 40 - 50 відсотків інших металів. Срібло 950 проби яке нам підходить міститься в 50 копійках випусків 1923 - 25 років які випускала радянська влада. Можна купити срібне кільце  950 проби і зробити електрод. Всі срібні електроди під час використання вкриваються чорним нальотом який треба зчищати. Срібну воду молочного кольору треба зберігати в темному місці інакше білуватий розчин стане чорним нерозчинним і неактивним сріблом ( Нерозчинний оксид).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можна срібло очистити самостійно. Для цього назбирати контактів із пускачів, перемикачів, шматки срібного посуду, ложок та виделок і розчинити в чистій азотній кислоті (тільки надворі або під витяжкою бо виділяється рудий отруйний газ). Срібні сплави із вмістом олова використовувати не бажано бо  буде дуже важко фільтрувати.  Азотну кислоту можна купити в Києві на радіоринку зупинка Караваєві дачі. Після розчинення профільтрувати на хімічних фільтрах. До відфільтрованої рідини в літровій банці треба доливати потроху фільтрований концентрований розчин кухонної солі. На дно впаде білий осад. Цей осад відфільтрувати  і залишити в фільтрі. Сходити в аптеку і купити нашатирний спирт пляшечок так із десяток. Білий осад разом із фільтром покласти в літрову банку і надворі (бо смердить сильно) обережно виливати нашатирний спирт в білий осад і перемішувати. Уважно перемішувати і слідкувати коли осад розчиниться повністю. Як тільки буде отриманий прозорий розчин більше нашатирного спирту лити не  можна. Взяти мідний дріт товщиною 2 - 3 міліметри, очистити його до чистої міді, змотати спіраллю і вставити в банку із нашим розчином. Помішувати і через деякий час на дні буде чисте порошкове срібло. Цей порошок в тиглі можна плавити під шаром бури і деревного вугілля. Розплав можна вилити в саморобну форму яка видовбана в цеглині. Я не вказував хімічні терміни щоб не забивати голову колегам. Все просто.

Будьте дуже обережні із кислотою і нашатирним спиртом. До азотної кислоти можна кидати сплав невеликими порціями інакше сильно кипить.  Працюйте в гумових рукавичках і окулярах інакше можуть бути дуже серйозні опіки рук і очей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Крук сказав:

Можна срібло очистити самостійно. Для цього назбирати контактів із пускачів, перемикачів, шматки срібного посуду, ложок та виделок і розчинити в чистій азотній кислоті (тільки надворі або під витяжкою бо виділяється рудий отруйний газ). Срібні сплави із вмістом олова використовувати не бажано бо  буде дуже важко фільтрувати.  Азотну кислоту можна купити в Києві на радіоринку зупинка Караваєві дачі. Після розчинення профільтрувати на хімічних фільтрах. До відфільтрованої рідини в літровій банці треба доливати потроху фільтрований концентрований розчин кухонної солі. На дно впаде білий осад. Цей осад відфільтрувати  і залишити в фільтрі. Сходити в аптеку і купити нашатирний спирт пляшечок так із десяток. Білий осад разом із фільтром покласти в літрову банку і надворі (бо смердить сильно) обережно виливати нашатирний спирт в білий осад і перемішувати. Уважно перемішувати і слідкувати коли осад розчиниться повністю. Як тільки буде отриманий прозорий розчин більше нашатирного спирту лити не  можна. Взяти мідний дріт товщиною 2 - 3 міліметри, очистити його до чистої міді, змотати спіраллю і вставити в банку із нашим розчином. Помішувати і через деякий час на дні буде чисте порошкове срібло. Цей порошок в тиглі можна плавити під шаром бури і деревного вугілля. Розплав можна вилити в саморобну форму яка видовбана в цеглині. Я не вказував хімічні терміни щоб не забивати голову колегам. Все просто.

Будьте дуже обережні із кислотою і нашатирним спиртом. До азотної кислоти можна кидати сплав невеликими порціями інакше сильно кипить.  Працюйте в гумових рукавичках і окулярах інакше можуть бути дуже серйозні опіки рук і очей.

 Ну, прям Менделєєв !:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

 Ну, прям Менделєєв !:ay:

Мені до Менделєєва дуже далеко. Я в школі вивчав що він винайшов.  Хімію в школі вивчав на відмінно. Цю реакцію ще в школі вивчив. Це одна із найпростіших реакцій. Золото і платинову групу добувати трохи складніше.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...