Перейти к содержанию

Фацелия


Fenix

Рекомендуемые сообщения

Вітаю! Маю бажання посіяти фацелію і буркун щоб потім використати у якості сухого сіна для корму тваринам. На базарі сказали, що суху траву фацелії і буркуну не хотять їсти ні корови ні кролики із-за ароматів. Чи може таке бути? opr06K94.gif У нашому регіоні особисто я таких трав не зустрічав. Дякую! opr06K93.gif

Це так, худоба не хоче їсти ні свіжескошену ні тим білше суху фацелію. кажуть коли привчити то їдять , але чекати що худоба буде їсти відразу не треба. у мене корови не їли так я і не заставляв . не їдять то чого силувати. фацелію сію для бджіл і як рослину яка розпушує грунт, до тогож якщо є можливість добре її на останній фазі цвітіння пригорати на добриво. на сіно як основний корм не годиться. :hi: по буркуну , якщо дочекатись до кінця цвітіння то теж стане твердий на корм, треба косити коли ще цвіте. доречі з фацелії силос вийщов би не поганий , але це треба вже займатись тим.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вітаю! Маю бажання посіяти фацелію і буркун щоб потім використати у якості сухого сіна для корму тваринам. На базарі сказали, що суху траву фацелії і буркуну не хотять їсти ні корови ні кролики із-за ароматів. Чи може таке бути? opr06K94.gif У нашому регіоні особисто я таких трав не зустрічав. Дякую! opr06K93.gif

Це так, худоба не хоче їсти ні свіжескошену ні тим білше суху фацелію. кажуть коли привчити то їдять , але чекати що худоба буде їсти відразу не треба. у мене корови не їли так я і не заставляв . не їдять то чого силувати. фацелію сію для бджіл і як рослину яка розпушує грунт, до тогож якщо є можливість добре її на останній фазі цвітіння пригорати на добриво. на сіно як основний корм не годиться. :hi: по буркуну , якщо дочекатись до кінця цвітіння то теж стане твердий на корм, треба косити коли ще цвіте. доречі з фацелії силос вийщов би не поганий , але це треба вже займатись тим.
Щиро дякую. Прийдеться якось комбінувати. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маю бажання посіяти фацелію і буркун щоб потім використати у якості сухого сіна для корму тваринам.

З буркуну сіно буде погане - одні штурпалки, бо листя все осиплеться. А от сінаж буде чудовий.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це так, худоба не хоче їсти ні свіжескошену ні тим білше суху фацелію. кажуть коли привчити то їдять , але чекати що худоба буде їсти відразу не треба. у мене корови не їли так я і не заставляв . не їдять то чого силувати. фацелію сію для бджіл і як рослину яка розпушує грунт, до тогож якщо є можливість добре її на останній фазі цвітіння пригорати на добриво. на сіно як основний корм не годиться. :hi: по буркуну , якщо дочекатись до кінця цвітіння то теж стане твердий на корм, треба косити коли ще цвіте. доречі з фацелії силос вийщов би не поганий , але це треба вже займатись тим.
Крім кіз та овець ні в зеленому, ні, тим більше, сушеному вигляді, ніхто не їсть. Але кращого зеленого добрива (хіба люпин) немає.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

nibond, PDD дякую за корисну і вчасну інформацію. :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

я теж збирався сіяти фацелію кроликам, дякую що попередили

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

засеять небольшой участок дома, оставлю специально одну семью,
И в результате минус одна семья
Через що мінус? Чому запитую, - частину сімей вивожу цього року в село на інший точок. Є там десь 12-14 соток городу, який виділили мені під сад. В міжряддях саду думав сіяти фацелію, на дод. корм бджолам, а садку на нідживлення. Чи це в мене дурна мисля вселилась??? :helpme:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Через що мінус? Чому запитую, - частину сімей вивожу цього року в село на інший точок. Є там десь 12-14 соток городу, який виділили мені під сад. В міжряддях саду думав сіяти фацелію, на дод. корм бджолам, а садку на нідживлення. Чи це в мене дурна мисля вселилась??? :helpme:
Кроликам фацелию не пробовал, а вот казам и овцам - одно удовольствие. Для молодого сада - фацелия отличная подкормка. Как и все бобовые, она связывает азот воздуха и накопляет на корнях. А если в конце цветения стебли заделать в почву = внесению перегноя.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а вот казам и овцам - одно удовольствие.
наверное нет растения им непригодно :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кроликам фацелию не пробовал, а вот казам и овцам - одно удовольствие. Для молодого сада - фацелия отличная подкормка. Как и все бобовые, она связывает азот воздуха и накопляет на корнях. А если в конце цветения стебли заделать в почву = внесению перегноя.
Фацелія не відноситься до бобових, тому й не накопичує азот з повітря :ah: В кінці квітування стебло фацелії дерев'яніє і протягом 1-3років дуже повільно перегниває, утримуючи накопичені речовини. На зелене добриво фацелію заорюють на початку квітування :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В кінці квітування стебло фацелії дерев'яніє і протягом 1-3років дуже повільно перегниває,

А у мене навпаки, після висихання розсипається на потрох і до весни не залишається і сліду. Можливо різні сорти.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В кінці квітування стебло фацелії дерев'яніє і протягом 1-3років дуже повільно перегниває,

А у мене навпаки, після висихання розсипається на потрох і до весни не залишається і сліду. Можливо різні сорти.
Якщо можна, назвіть будь ласка, назви обох сортів. Сільським жителям таке корисно знати. Дякую. :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо можна, назвіть будь ласка, назви обох сортів.

Назва сорту не відома. :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Виникло таке питання чи ідея :dntknw: Віддають недалечко 60соток запущеного городу , хотілось бджілок побалувати і трошки облагородити землю- хочу посіяти фацелію з однолітнім буркуном- не заглушать один одного? По ідеї фацелія відцвітає, а буркун починає, пісня :ole_ole: Та чи так станеться, як гадається :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Виникло таке питання чи ідея :dntknw: Віддають недалечко 60соток запущеного городу , хотілось бджілок побалувати і трошки облагородити землю- хочу посіяти фацелію з однолітнім буркуном- не заглушать один одного? По ідеї фацелія відцвітає, а буркун починає, пісня :ole_ole: Та чи так станеться, як гадається :dntknw:
практики не маю але всюди тільки так і рекомендують.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так то воно так, лише маленький нюанс- скрізь рекомендують дворічний буркун, в цьому році квітує фацелія, ввідквітує і до осені набирає силу буркун, що б в наступному році замедувати на славу, в мене ж питання: чи можна стиснути в один рік ці два атланти серед медодаїв використавши однолітній буркун? зрозуміло що фацелія, як скоростигла рослина має покрити буркун, а от чи буде гальмувати його розвиток і якщо так, наскільки це вплине на медозбір :dntknw: Може в когось хоч якісь думки з цього приводу є, час піджимає, треба насіння купувати, а от чи варто :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ну ось що накопав: У буркуна є одна особливість, коли він виростає приблизно на 20 см., то він ніби зупиняється в рості, але насправді в цей момент він росте не вгору, а вниз, пускаючи глибоке коріння після чого відростає доволі швидко. якщо не зраджує пам"ять фацелія зацвітає приблизно через 40 днів після посіву, тим більше фацелія не тіниста та не висока рослина, а буркун росте як бур"ян навіть між різними бур"янами. Однорічний буркун на 100% зацвітає через 2-2,5 місяця після посіву. на мою думку має бути все гуд, а Ви самі дивіться, можливо хто з своєї практики ще щось підскаже.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Без жодних ризиків можна посіяти вузькими рядками почергово фацелію і буркун. Для покращення стану землі до цієї компанії бажано додати пізні бобові- фацелія захистить боби від шкідників, а боби додадуть азоту в землю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

ось така фацелія без дощуpost-1794-1368904837_thumb.jpg post-1794-1368904851_thumb.jpg :ak:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почно такая же и у меня.Дождей нет,она вытянулась на 10-15см,и зацвела.Третий год пролетаю с фацелией.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В прошлом году засеял небольшие участки фацелией , донником и экспарцетом , фацелия выросла на 15-20 см , буркун наполовину сгорел от жары , а вот экспарцет полностью вычухался и в этом году порадовал ровным розовым ковриком почти до пояса , вот теперь и думаю что сеять на 1-2 га по соседству с пасекой )))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да у Вас просто крупняк!!! У нас от 3 до 5 см и ни как далее! :angry:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А в мене пару років назад зі всього посіву фацелії(пару соток), зійшла та виросла, одна єдина рослина от я був в шоці. отаке насіння буває.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Сіяв вручну. 30 соток. 4 кг. Сходила нерівномірно. Де волога була то швише, а де сухо то вже після дощу. Але получилось трохи загуста. Тільки викинула пуп"янки квітів, але ще не розквітла. Минуло 43 дні від посіву.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сіяв вручну. 30 соток. 4 кг. Сходила нерівномірно. Де волога була то швише, а де сухо то вже після дощу. Але получилось трохи загуста. Тільки викинула пуп"янки квітів, але ще не розквітла. Минуло 43 дні від посіву.
Та все у Вас добре. Час проростання до появи перших квітів 40-45днів. А вологу дійсно дуж-же любить насіння. На власному досвіді пересвідчився, що найкраще насіння прикатувати тяжким котком, так щоб майже асфальт. Тоді сходить рівномірно. Хоча у Вашому випадку розтягнеться час цвітіння, що теж є +.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...