Jump to content

Розливний фільтр-відстійник з вертикальними ситами

Recommended Posts

7 годин тому, Александр К. сказав:

Проблема тут проста Фомич вірно підмітив що не вказана площа сітки.... якщо площа вашого сіта наприклад 0.045 то площа цього девайсу буде приблизно 0.06 м. кв.  То і засреться він не набагато пізніше.... але це все моя думка..... проблема в кількості шламу а не в площаді сита може є потреба цідити у відра в більший кількості наприклад...:hi:

Банально купити ще 4-6 шт сит та працювати без плям... як вариант...

Кількість воскової крихти в мене стабільно висока і я з цим нічого зробити не можу. Дно медогонки пласке, медовий карман замалий щоб зливний кран був завжди пі шаром меду (а крихта збиралась зверху на меду у медогонці).

4-6 сит це чудовий дешевий варіант, але хочеться чогось кардинального.

7 годин тому, Конструктор сказав:

Воно так і буде якщо будете давати час для відстоювання. Якщо використовувати як проточний то буде забивати всю сітку ну зрозуміло що зверху більше.:IMHO:

План був тільки на проточку.

7 годин тому, Фомич сказав:

Размеры сетки я уже нашел:

255х345 мм 1,5 мм

290х345 мм 0,5 мм

Это размеры с немецкого сайта. Но я вижу здесь ошибку, с ячейки 1,5 мм размер должен быть больший, чем 0,5 мм.

31421.jpg

Ещё такое фото на немецком сайте увидел.

31803_Grob_Vorsieb-1.jpg

Розмір малої решітки приблизно відповідає сітці на круглому ситі 300 мм діаметром.

Це маленьке мілке кругле ситечко явно придумане не для великого потоку меду.

• Haha 1

41 хвилину тому, yu1986ra сказав:

Кількість воскової крихти в мене стабільно висока і я з цим нічого зробити не можу. Дно медогонки пласке, медовий карман замалий щоб зливний кран був завжди пі шаром меду (а крихта збиралась зверху на меду у медогонці).

4-6 сит це чудовий дешевий варіант, але хочеться чогось кардинального.

План був тільки на проточку.

Візьміть бочку (що для меду 200л) вріжте кран і буде вам відстійник. Заливаєте мед, кілька годин і вся крихта зверху (можна зібрати шумівкою) з крана буде йти фактично чистий мед, тонкий фільтр забивати майже не буде.

• Thanks 1

2 години тому, yu1986ra сказав:

А пробували без попередньої фільтрації?

Ні, не пробував. Та який сенс у цьому?

На першому етапі завжди було подвійне сито. Потім зробив відстійник із пластикової бочки, спробував, сподобалося. Потім уже купив нормальний відстійник із нержавіючої сталі на 70 літрів.

• Like 1

1 годину тому, Конструктор сказав:

Візьміть бочку (що для меду 200л) вріжте кран і буде вам відстійник. Заливаєте мед, кілька годин і вся крихта зверху (можна зібрати шумівкою) з крана буде йти фактично чистий мед, тонкий фільтр забивати майже не буде.

А як з-під бочки забирати мед?:hmm:

9 хвилин тому, asaltan сказав:

А як з-під бочки забирати мед?:hmm:

Точно так само як і з-під медогонки , краном через фільтр в відро, чи іншу тару.

Невже Ви не здогадались!? 

А забув Ви ж не пасічник.:umora:

2 години тому, Конструктор сказав:

Невже Ви не здогадались!? 

А забув Ви ж не пасічник.

Дійсно, забув! Під медогонкою пасічники викопують ямку, ставлять туди відро і в нього зливають мед.  Тут, мабуть, так само.

Правда, час від часу в ямку попадає мед, грязюка прилипає до відра, а потім мігрує далі по харчовому ланцюгу.:IMHO:

• Haha 1
  • Sad 1

1 година тому, asaltan сказав:

Дійсно, забув! Під медогонкою пасічники викопують ямку, ставлять туди відро і в нього зливають мед.  Тут, мабуть, так само.

Правда, час від часу в ямку попадає мед, грязюка прилипає до відра, а потім мігрує далі по харчовому ланцюгу.:IMHO:

Яка ямка?! Ви бачили ці ямки?:blink:

Більшість сучасних медогонок мають ніжки, під медогонки без ніжок люди давно поробили підставки. Без проблем стає відро і фільтр без ваших ямок.

Особисто не качаю в полі, але знаю багато пасічників і жодного разу не бачив відра в ямі!

Чи Ви думаєте пасічник не здогадаються, що відстійник можна поставити на підставку, на зручній висоті. 

Чому ви такої поганої думки про пасічників?!

В ідеалі (я так планував):  насос має переказувати мед в відстійник відстійник має бути на висоті щоб зручно було фасувати мед.

• Like 2
  • Thanks 1

6 хвилин тому, Конструктор сказав:

Більшість сучасних медогонок мають ніжки, під медогонки без ніжок люди давно поробили підставки. Без проблем стає відро і фільтр без ваших ямок.

6 хвилин тому, Конструктор сказав:

В ідеалі (я так планував):  насос має переказувати мед в відстійник відстійник має бути на висоті щоб зручно було фасувати мед.

Сподіваюсь, в усіх саме так зроблено і землі ніде немає.:UA:

• Like 1

1 час назад, asaltan сказал:

Про міграцію  болота в мед детальнішше. Про ланцюг тимбільше . Буває замріявся відро повне , решта в ямі ,ну і шо ? виставив на вулицю , за годину оси облизали 

• Like 1

4 години тому, asaltan сказав:

Це спогади з далеких совкових часів?:rofl:

• Like 2
  • Haha 1

• 4 weeks later...
01.06.2024 в 07:35, Конструктор сказав:

Пошастав по олх і купив собі чудову бочку нерж на 230 л. Вчора качнув, сьогодні проводив випробування. Перше відро злив без сита, потім 4 з тонким ситом. Дійшов до висновку, що якщо постоїть ніч, то фільтрувати не потрібно. На ситі лиш 10-ок кристаликів від не сушених магазинів.

Набрав літрове відерце, мед ще мутний. Дрібні бульбашки поки не вийшли, треба більше часу. Наступного разу спробую відстояти 3-4 дні.

Якби не спека і цей відстійник, то не знаю скільки часу і нервів довелось би витратити на фільтрацію. Вважаю капіталовкладення виправданими. Ідея можливо ще сирувата, але з цим вже можна працювати.

• Like 1

27.06.2024 в 18:56, yu1986ra сказав:

Пошастав по олх і купив собі чудову бочку нерж на 230 л. Вчора качнув, сьогодні проводив випробування. Перше відро злив без сита, потім 4 з тонким ситом. Дійшов до висновку, що якщо постоїть ніч, то фільтрувати не потрібно. На ситі лиш 10-ок кристаликів від не сушених магазинів.

Набрав літрове відерце, мед ще мутний. Дрібні бульбашки поки не вийшли, треба більше часу. Наступного разу спробую відстояти 3-4 дні.

Якби не спека і цей відстійник, то не знаю скільки часу і нервів довелось би витратити на фільтрацію. Вважаю капіталовкладення виправданими. Ідея можливо ще сирувата, але з цим вже можна працювати.

Якщо доробити підігрів, то ще буде значно швидше.

19 хвилин тому, Конструктор сказав:

Якщо доробити підігрів, то ще буде значно швидше.

Це зрозуміло. Зараз відстійник проходить обкатку:).

На просторах ютуба щось зовсім нема відео про відстійники з підігрівом від народних кулібінів:ah:. Що можна до нього присобачити, так щоб дешево і сердито і ще й мед не варити?

1 година тому, yu1986ra сказав:

Це зрозуміло. Зараз відстійник проходить обкатку:).

На просторах ютуба щось зовсім нема відео про відстійники з підігрівом від народних кулібінів:ah:. Що можна до нього присобачити, так щоб дешево і сердито і ще й мед не варити?

Найкраще буде,коли посуду обгорнути декрастилізатором.

2 години тому, yu1986ra сказав:

Що можна до нього присобачити, так щоб дешево і сердито і ще й мед не варити?

Щоб мед не варити потрібен терморегулятор, обов'язково. В ідеалі це водяна рубашка тоді теплообмін був би найкращий. Якщо більш простіше і дешевше я б розглядав нагрівальні елементи для теплих підлог.

• Like 1

2 години тому, Ворон сказав:

Найкраще буде,коли посуду обгорнути декрастилізатором.

Є в мене такий декристалізатор на бідон. Непотріб ще той. Не має терморегулятора. Якщо не утеплювати/укутувати бідон, то він його за тиждень не розтопить. Якщо укутати, то він дуже сильно нагрівається (біля нього мед гарячий, а далі ще твердий). Це не діло, треба щось самому мастирити...

• Like 1

42 хвилини тому, Конструктор сказав:

Щоб мед не варити потрібен терморегулятор, обов'язково. В ідеалі це водяна рубашка тоді теплообмін був би найкращий. Якщо більш простіше і дешевше я б розглядав нагрівальні елементи для теплих підлог.

Водяна сорочка це вже перебір.

Поки і так працює. Ближче до осені побачу всі недоліки і прийму якесь рішення.

• Like 1

1 годину тому, yu1986ra сказав:

Є в мене такий декристалізатор на бідон. Непотріб ще той. Не має терморегулятора. Якщо не утеплювати/укутувати бідон, то він його за тиждень не розтопить. Якщо укутати, то він дуже сильно нагрівається (біля нього мед гарячий, а далі ще твердий). Це не діло, треба щось самому мастирити...

Без терморегулятора, це непотріб. :hi:

• Like 2

В отстойник на 70 литров ложил под дно электрогрелку совдеповскую. 

Сейчас ещё есть электропростыни с подогревом, которые имеют разные режимы работы.

Также есть нагревающий саморегулирующий кабель на определённую температуру. Насколько это реально, сказать не могу. Лично не использовал, руки не дошли.

• Thanks 1

12 годин тому, Фомич сказав:

В отстойник на 70 литров ложил под дно электрогрелку совдеповскую. 

Сейчас ещё есть электропростыни с подогревом, которые имеют разные режимы работы.

Также есть нагревающий саморегулирующий кабель на определённую температуру. Насколько это реально, сказать не могу. Лично не использовал, руки не дошли.

Декристалізатор на бочку коштує в районі 3000 грн. Ніби й трохи дорого для таких цілей....