Jump to content

Розливний фільтр-відстійник з вертикальними ситами

Recommended Posts

З придбанням нової медогонки виникла гостра потреба збільшити швидкість фільтрації меду. Звичайні сита не встигають, медогонка переповнюється.

Зараз мед зберігаю у відрах. Звичайне сито забивається за 2-3 відра. Доводиться часто мити і збільшувати кількість цих сит в господарстві. При заміні сита чи відра без медових потьоків/калюж не обходиться жодна качка. Цей процес став реально напрягати.

На просторах інтернету нарив такий варіант Розливний фільтр-відстійник. Ціна, як на мене, завищена а чи буде воно працювати швидше?

В теорії все ідеально: цю хрінь під медогонку, відро 20л під цю хрінь і тільки встигай міняти відра:umora:. Сито тут забиватись не повинно, бо воскова крихта буде завжди зверху (відстійник завжди майже повний). Кількість медових потьоків/калюж зменшиться практично до нуля.

Хтось бачив щось подібне в ділі? Може є якісь поради, побажання, пропозиції?

11 годин тому, yu1986ra сказав:

На просторах інтернету нарив такий варіант Розливний фільтр-відстійник. Ціна, як на мене, завищена а чи буде воно працювати швидше?

Насчёт цены судить не берусь, хотя посмотрев цены на анологичный товар на других сайтах, свои выводы сделал, а вот эффективность работы как-то сомнительная. Нет, как говорят, технических характеристик. Есть размер ячейки сита, но нет полезной или рабочей площади. Можно было-бы хотя-бы примерные данные дать по производительности, от и до. Мы прекрасно понимаем, что производительность зависит от густоты мёда и наличия дополнительных примесей крошки воска и пыльцы. 

И ещё, я думаю, что сливной кран слишком высоко, его бы ниже надо опустить и производительность увеличется. :IMHO:

Может найдутся реальные пользователя этого фильтра и поделятся опытом использования.

• Thanks 1

Таким не користувався, але думаю що щось аналогічне можна "пошаманити" з бідона...

12 годин тому, Міхал-69 сказав:

Таким не користувався, але думаю що щось аналогічне можна "пошаманити" з бідона...

Так, можна. Бюджету в 2500 грн вистачить з головою, але зовнішній вигляд буде дуже не дуже.

• Haha 2

Може простіше ложкой з сита збирати шлам переодично та і годі? :IMHO:

• Haha 1

28 хвилин тому, Александр К. сказав:

Та ложка трохи задовбує

• Thanks 1

В конце видео немного наглядней показана конструкция этого фильтра.

Но на немецком, если я правильно понял. 

7 часов назад, gardener сказал:

Та ложка трохи задовбує

Сам задовбався колумпати але представлена конструкція це геморой...:IMHO: будете той же ложкой чистити тільки тепер вертікальну сітку тому що весь шлам сбератиметься на цій сітці і не пропускатиме мед...:IMHO:

• Like 1

1 хвилину тому, Александр К. сказав:

будете той же ложкой чистити тільки тепер вертікальну сітку тому що весь шлам сбератиметься на цій сітці і не пропускатиме мед...:IMHO:

не буду

• Haha 2

Колись планував зробити відстійник на літрів 200-300 з підігрівом. З нього розігрітий мед (30-35°)через нейлоновий фільтр розливати в продажну тару. Це для роздрібної торгівлі.

Оскільки % меду який продаю в роздріб в мене не великий, то проект не зрушив з місця.

• Like 1

11 годин тому, Александр К. сказав:

Якщо працювати швидко, то жонглюю трьома ситами. 48 рутівських рамок в більшості випадків переповнюють медогонку (більшість меду виходить за короткий проміжок часу. Сито на 2-3 відрі вже не встигає за медогонкою.

Треба думати щось кардинальне, типу: відстійник який на 200 л зі зливним краном внизу, щоб потім в спокійній обстановці фільтрувати (коли вже частина крихти випливе).

Відстійниками ще не користувався, але у відрі осінню за 3 дні багато чого не випливло.

11 годин тому, Фомич сказав:

В конце видео немного наглядней показана конструкция этого фильтра.

Но на немецком, если я правильно понял. 

Так, цей девайс прийшов з Німеччини, але там також ніде нема відоса з реальним застосуванням цього дива. 

Німці молодці, але я б робив ці сітки нижчими на 2-3 см від верху бака, щоб в разі чого мед хоч і не фільтрований стікав у відро, а не на підлогу.

2 хвилини тому, yu1986ra сказав:

Так, цей девайс прийшов з Німеччини, але там також ніде нема відоса з реальним застосуванням цього дива. 

Німці молодці, але я б робив ці сітки нижчими на 2-3 см від верху бака, щоб в разі чого мед хоч і не фільтрований стікав у відро, а не на підлогу.

Тeж цікаве рішення. 

Может также, даже есть смысл сливать через нижний кран? В этом случае, как мне думается, быстрей процесс будет.

• Like 1

5 годин тому, Конструктор сказав:

Колись планував зробити відстійник на літрів 200-300 з підігрівом. З нього розігрітий мед (30-35°)через нейлоновий фільтр розливати в продажну тару.

У меня отстойник на 70 литров. Под отстойником электрогрелка медицинская. За ночь нормально отстаивается. Рано утром расфасовал и дальше качаю.

Если не успеваю, ещё один отстойник на 50 литров, но им пользуюсь очень редко, он сделан из пластиковой бочки, а я пластик не люблю.

• Like 1
  • Thanks 1

5 годин тому, Александр К. сказав:

Сам задовбався колумпати але представлена конструкція це геморой...:IMHO: будете той же ложкой чистити тільки тепер вертікальну сітку тому що весь шлам сбератиметься на цій сітці і не пропускатиме мед...:IMHO:

По ідеї низ сітки має бути довго чистим бо віск буде завжди зверху.

Ложкою я не колупаю сита, бо це малоефективно і не на довго. Стікло і мию під струменем води.

• Like 2

17 хвилин тому, Фомич сказав:

Тeж цікаве рішення. 

Может также, даже есть смысл сливать через нижний кран? В этом случае, как мне думается, быстрей процесс будет.

Можливо і швидше, але то вже треба якусь яму під відро майструвати.

8 хвилин тому, Фомич сказав:

У меня отстойник на 70 литров. Под отстойником электрогрелка медицинская. За ночь нормально отстаивается. Рано утром расфасовал и дальше качаю.

Если не успеваю, ещё один отстойник на 50 литров, но им пользуюсь очень редко, он сделан из пластиковой бочки, а я пластик не люблю.

То ви мед фільтруєте перед заливом у відстійник чи ні?

7 хвилин тому, yu1986ra сказав:

То ви мед фільтруєте перед заливом у відстійник чи ні?

Так, обов'язково через стандартний двійний фільтр. А потім ще нічь в теплому отстойнику.

2 часа назад, yu1986ra сказал:

Ложкою я не колупаю сита, бо це малоефективно і не на довго. Стікло і мию під струменем води.

То тільки по ідеї... :IMHO:а буде мабуть дещо по іншому шлам буде збиратись з низу вверх...:IMHO: що буде стопорити фільтрацію знизу... але це лише :IMHO:...

який об'єм в рік качаєте?

• Like 1

4 часа назад, yu1986ra сказал:

Якщо працювати швидко, то жонглюю трьома ситами. 48 рутівських рамок в більшості випадків переповнюють медогонку (більшість меду виходить за короткий проміжок часу. Сито на 2-3 відрі вже не встигає за медогонкою.

Треба думати щось кардинальне, типу: відстійник який на 200 л зі зливним краном внизу, щоб потім в спокійній обстановці фільтрувати (коли вже частина крихти випливе).

Відстійниками ще не користувався, але у відрі осінню за 3 дні багато чого не випливло.

Проблема тут проста Фомич вірно підмітив що не вказана площа сітки.... якщо площа вашого сіта наприклад 0.045 то площа цього девайсу буде приблизно 0.06 м. кв.  То і засреться він не набагато пізніше.... але це все моя думка..... проблема в кількості шламу а не в площаді сита може є потреба цідити у відра в більший кількості наприклад...:hi:

Банально купити ще 4-6 шт сит та працювати без плям... як вариант...

2 години тому, yu1986ra сказав:

Воно так і буде якщо будете давати час для відстоювання. Якщо використовувати як проточний то буде забивати всю сітку ну зрозуміло що зверху більше.:IMHO:

22 хвилини тому, Александр К. сказав:

Проблема тут проста Фомич вірно підмітив що не вказана площа сітки....

Размеры сетки я уже нашел:

255х345 мм 1,5 мм

290х345 мм 0,5 мм

Это размеры с немецкого сайта. Но я вижу здесь ошибку, с ячейки 1,5 мм размер должен быть больший, чем 0,5 мм.

31421.jpg

Ещё такое фото на немецком сайте увидел.

31803_Grob_Vorsieb-1.jpg

7 годин тому, Александр К. сказав:

То тільки по ідеї... :IMHO:а буде мабуть дещо по іншому шлам буде збиратись з низу вверх...:IMHO: що буде стопорити фільтрацію знизу... але це лише :IMHO:...

який об'єм в рік качаєте?

3-4 т

10 годин тому, Фомич сказав:

Так, обов'язково через стандартний двійний фільтр. А потім ще нічь в теплому отстойнику.

А пробували без попередньої фільтрації?

10 минут назад, yu1986ra сказал:

3-4 т

При тому ж об'ємі колупаю ложкої то кожному своє мабуть:IMHO: