Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

7 часов назад, FES сказал:

Стартер формував так. 

 Давав 18 шт прийняли 14шт. 

Из за одного колоска комбаин запускать...???                                                                                                                                                                                                                          Стартер делают если нужно стартануть сразу..много..и несколько дней подряд....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну я давав таку кількість...

Тай погода зараз не та щоб давать 30 шт,а сім'ї вже в підройовому стані.

Так як робити без стартера,то можливий менший прийом.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 час назад, Мико сказал:

Бджоли божi камахи, до них можна i на Пасху ,якщо конче необхiдно :IMHO:

в 95-му за день перед Пасхою, священик один навчався бджільництва, один із числа перших учнів, хоча я і вчитель на той період не конче то був, але підгодувати сімейки для розвитку треба було, ну а бджоли учня позначили, та так позначили, що він сам казав, що урок вартий того, щоб вся громада не додумувалась звідки під оком зайва "мускулатура",:umora: нема чого у вулик лізти

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, vovchik13033 сказал:

Это как ? Шпиц я так понял 2 кубовый , обрезанный на 2/3 во внутрь вставленный поршень с обрезанным штоком - имитация мисочки , после использования все в воске и как чистить ?

со стороны носика протолкнуть поршень и внутри чисто.Снаружи наверное необязательно чистить.

в общем будем пробовать..

 

2016-04-24 18.46.47.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, ВАДОС сказал:

Візьми сім'ю, забери весь розплід і матку, залиши тільки корма. Наприклад: 3 рамки з медом, пергою і дві прививочні між ними, ставиш на сутки в темне місце, вентеляцію теж треба і водички в рамки підлить. Штук 70-80 повинні стартонуть, думаю не треба розписувать, що стартер повинен бути зажатий, щоб аж "пищали". 

П.С Вцьому році виготовив спец ящик для старту, як у німців. Рекомендую.:wave:

Очі бояться руки роблять. А шишки полюбом треба набивать.:hi:

Я забув уточнения, що стартонути треба десь за сотню личинок.

Ну так і думав робити, а потім по вихователькам роздати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

В ?23?.?04?.?2016 в 21:29, Виталик К. сказал:

 

Ну, а якщо серйозно порахувать, то навіть якщо одна вихователька дасть 20 плідних маток, то це аж ніяк не мінус, а плюс. Під словом "дасть" маю на увазі не тільки що вона їх виховає, а ще й облітає. Тобто стане донором для нуків. Плюс ще й залишиться відводок з молодою маткою, який в зиму піде повноцінною сімєю. Ну да, меду не побачимо від неї, але 20маток Х 200грн.= 4000грн. (4000/28грн (оптова цна меду)=142кг меду) Яка сімя дасть стільки меду?:dntknw:

А ви пробували заселяти 20-25 нуків від одної сім"ї ?:vinny:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Андрей Сумчанин сказал:

Я забув уточнения, що стартонути треба десь за сотню личинок.

Ну так і думав робити, а потім по вихователькам роздати.

Тоді роби два стартери, бо за сотню стартувать одним, :hmm:то занадто багато...на кінець квітня.:IMHO:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, ДобровоЛ сказал:

 

А ви пробували заселяти 20-25 нуків від одної сім"ї ?:vinny:

буду пробувать, а чому ви питаєте? у вас є сумніви?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

класика жанра, повинно буди в кожного хто сам виводить маток, є майже в кожній книжці для бжоляра.

скачанные файлы.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 час назад, ДобровоЛ сказал:


 

А ви пробували заселяти 20-25 нуків від одної сім"ї ?:vinny:

Постоянно так делаю,нет проблем с приемом маток.Матки вышли в этой семье,берем рамку с пчелой,переставляем в нуклеус и сразу выпускаем матку и так сколько есть рамок с пчелой (10-15-20). Увозим на другой точок.После облета,подсиливаю.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Виталик К. сказал:

буду пробувать, а чому ви питаєте? у вас є сумніви?

Ні , не сумніви! А впевнені переконання з власного досвіду. Для цього прийдеться задіяти як мінімум три сім"ї та ще й з іншого точка.

 

2 часа назад, Strelec сказал:

Постоянно так делаю,нет проблем с приемом маток.Матки вышли в этой семье,берем рамку с пчелой,переставляем в нуклеус и сразу выпускаем матку и так сколько есть рамок с пчелой (10-15-20). Увозим на другой точок.После облета,подсиливаю.
 

 О1 Правильно з перевезенням. Але у вас повинно бути, як мінімум, хоча б 20 -40 рамок з розплодом (залежить ще й від конструкції нука) і бджолами у тій сім"ї, навіть у перерахунку на розміри нука?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

Ні , не сумніви! А впевнені переконання з власного досвіду. Для цього прийдеться задіяти як мінімум три сім"ї та ще й з іншого точка.


 

І у вас, як мінімум, 20 рамок з розплодом і бджолами у тій сім"ї, навіть у перерахунку на розміри нука?

Я перед этой процедурой все рамки безрасплодные меняю на расплод и второй корпус тоже с расплодом.Все это наталкиваю :) еще до выхода маток,часть расплода конечно выходит,но то что остается вполне хватает.Пробовал и просто без расплода,хуже.Пчела слетает.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Strelec сказал:

Я перед этой процедурой все рамки безрасплодные меняю на расплод и второй корпус тоже с расплодом.Все это наталкиваю :) еще до выхода маток,часть расплода конечно выходит,но то что остается вполне хватает.Пробовал и просто без расплода,хуже.Пчела слетает.
 

Получается что для такой процедуры нужно ещё 2 - 3 улья как вспомогательные ( обеспечивают расплодом )  . Такой себе противороевой прием :) . Закрытый расплод забрал , открытый дал . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, larson сказал:

класика жанра, повинно буди в кожного хто сам виводить маток, є майже в кожній книжці для бжоляра.

скачанные файлы.jpg

Гарна! НавІюе спогади молодості..(коли на дворі 5градусів).Так дозрівання матки 4 дні.На 5 й і до 45 дня може спаруватися.Початок червління теж+_на 5 і до 14 днів.Це наші власні дослідження.Вдячний що зміг комусь допомогти..Шануймося:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Strelec сказал:

Я перед этой процедурой все рамки безрасплодные меняю на расплод и второй корпус тоже с расплодом.Все это наталкиваю :) еще до выхода маток,часть расплода конечно выходит,но то что остается вполне хватает.Пробовал и просто без расплода,хуже.Пчела слетает.
 

О! Я це і мав на увазі. У мене торік на якусь сотню маток довелось задіяти усю пасіку. Навіть довелося відмовитися від кочівлі, хоча й прикупив був 10 пакетів у Василя Дочинця...:dntknw:

Рамки з розплодом , забрані від інших сімей теж треба ж враховувати. Бо без розплоду може злетіти чуть не третина. Навіть вже й з маткою. Тож , Виталик К. , далеко не одна сім"я = 20 маткам...:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, vovchik13033 сказал:

Получается что для такой процедуры нужно ещё 2 - 3 улья как вспомогательные ( обеспечивают расплодом )  . Такой себе противороевой прием :) . Закрытый расплод забрал , открытый дал .

Я с каждой семьи по рамке забираю,так что ущерба никакого.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Strelec сказал:

Я с каждой семьи по рамке забираю,так что ущерба никакого.
 

Когда нуклеусы формируете ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минуты назад, vovchik13033 сказал:

Когда нуклеусы формируете ?

Планирую 02.05. делать прививку.В этом году чуть пожже из-за погоды,но всегда с таким расчетом,чтобы матки в первых числах июня уже сеяли.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене питання. Коли неплідна матка знаходиться в нуклеусі, а сироп знаходиться за ген. решіткою. То бджоли в цей час кормлять матку??

І друге питання, якщо в мене сім'я вихов. з маткою, то бджолу для заселення нуклеусів берем з неї. Струсив в нуклеус і дав неплідну матку. Треба робити якусь паузу?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, ДобровоЛ сказал:

Ні , не сумніви! А впевнені переконання з власного досвіду. Для цього прийдеться задіяти як мінімум три сім"ї та ще й з іншого точка.

 

25 нукiв х 0,25 кг бджiл (бажано молодих) = 6 кг ,250 грамм бджоли. Не кожна вихователька буде мати таку кiлькiсть 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Мико сказал:

25 нукiв х 0,25 кг бджiл (бажано молодих) = 6 кг ,250 грамм бджоли. Не кожна вихователька буде мати таку кiлькiсть 

Ось тут і знадобилася б м"ясна порода бджіл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ЮМос сказал:

Ось тут і знадобилася б м"ясна порода бджіл.

Или две семьи донора

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, FES сказал:

У мене питання. Коли неплідна матка знаходиться в нуклеусі, а сироп знаходиться за ген. решіткою. То бджоли в цей час кормлять матку??

І друге питання, якщо в мене сім'я вихов. з маткою, то бджолу для заселення нуклеусів берем з неї. Струсив в нуклеус і дав неплідну матку. Треба робити якусь паузу?

Не волнуйтесь и сформулируйте более четко вопросы,чтобы не догадываться.
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, Strelec сказал:

Не волнуйтесь и сформулируйте более четко вопросы,чтобы не догадываться.
 

неплідну матку  відразу даємо у нуклеус чи потрібно зачекати певний час?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Ні , не сумніви! А впевнені переконання з власного досвіду. Для цього прийдеться задіяти як мінімум три сім"ї та ще й з іншого точка.

Ви що знущаєтесь? Які три сімї? З одноївиховательки (якщо вона правильної сили) можна заселить 20-25 мінінуків, ще й бджола залишиться. Поставити нуки на 3 доби на відстій і нічого везти з іншого точка не треба:dntknw:

1 час назад, Мико сказал:

25 нукiв х 0,25 кг бджiл (бажано молодих) = 6 кг ,250 грамм бджоли. Не кожна вихователька буде мати таку кiлькiсть 

250гр це забагато для мого нука:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...