Jump to content

Вывод маток

rut21
 Share

Recommended Posts

4 часа назад, ZSV сказал:

Маточники ничем не защищаю. Ставятся зрелые маточники за день до выхода маток. Приём  таких маточников практически 100%. Из всех видов замены маток это самый надёжный (чуть хуже и заморочней плодная матка и хуже всего неплодная матка). Через день после постановки контролирую выход матки. Если ровненько открыта (прогызена) снизу кругленькая крышечка маточника как на фото , значит матка вышла и принята, если маточник разгрызен сбоку, значит матку убили, но такого практически не бывает. Если два дня матка не выходит, значит матка погибла и надо давать другой.Такое было, когда ронял маточник.

Могу ещё немного добавить почему замена маток лучше именно в начале сезона. Пробовал  основную замену делать и в конце сезона , после последней качки. Аргументация была в том, чтобы в зиму ушли молодые матки. которые бы и зимовали надёжней и работали бы уже с самой весны весь сезон и уже никого не трогать. Но, во-первых в этот период идёт большая потеря маток на облёте по видимому из за щурок, во вторых бывают неблагоприятные года, как позапрошлый, когда уже в середине лета начали пчёлы выгонять трутней, т.е. качество спаривания может быть под сомнением, и в третьих молодые матки очень часто долго не могут успокоиться с засевом и пчёлы выжирают зимние кормовые  запасы довольно критично и нужно и контролировать и пополнять их. А все преимущества ранней замены я уже написал раньше.

А при зміні породи матку випускають і нанаступний день або 2 беруть в клубок і вбивають.

• Like 1

15 минуту назад, Wladimir_K сказал:

Не все так райдужно як Ви описали. По перше, якщо маточник поганий, то потягнуть свищеві і тоді потрібно розбирати гніздо, далі в цей період висока ймовірність того що матка не облетиться або її якість буде низька, знову виправляти і наостанок лишаємо сім'ї, які приймають участь в медозборі на певний період розплоду і відповідно до головного медозбору ослаблюємо.

Що Ви маєте на увазі під поганим маточником і чого він має бути поганим? І якщо він насправді поганий (скажімо матка загинула), то через  2 дні це вже буде відомо. Стосовно ймовірності того ,що матка не облетиться або буде низька її якість в період який я зазначив (кінець травня) я з Вами категорично не згоден.

18 минуту назад, Wladimir_K сказал:

Вже багато раз обговорювали, найоптимальніша заміна це підсадка молодої плідної матки зразу після відбору старої, де її взяти це вже проблема пасічника.

Така заміна найоптимальніша, але більш затратна і після всього велика сім я не завжди хоче приймати добре приймати плідну матку.Цього року якась навіжена сім я попалась убила дві матки , які облітались в нуках. Мені простіше і надійніше з маточниками

• Like 3

1 минуту назад, Богдан1 сказал:

То тепер я такий мудрий

І що робиш? 

Только что, Богдан1 сказал:

і зачервити може ковпак зняв і клубок все залежить від періоду в травні все нормально а в серпні можуть і 3 матки забомбити.То тепер я такий мудрий а раніше по три вбивали.

Всяке буває, бажано молода бджола і наявність взятку, а це травень.

• Like 1

Только что, Wladimir_K сказал:

тому і практикується для заселення перший раз відводків або нуклеусів використовувати не маточники а  молодих неплідок.

мабуть ще тому що , при першому заселені нука , немає розплоду і температурного режиму.. тому матка може просто захолонути в маточнику.....

• Like 2

11 минуту назад, Паланочка сказал:

мабуть ще тому що , при першому заселені нука , немає розплоду і температурного режиму.. тому матка може просто захолонути в маточнику.....

Я писав вище, що по цій причині підставляю першу партію маточників в сім ї, де потрібно поточного сезону міняти маток, а цими матками заселяю перші нуклеуси.

2 минуты назад, Паланочка сказал:

Частково так, а частково помітив, що у травневих закладках серед маточників є достатньо пустих і їх важко відрізнити з нормальними.

• Like 1

16 минуту назад, Wladimir_K сказал:

Якраз і в кінці травня у наших краях можуть бути несприятливі періоди для обльоту. В 2015 р. в половинні відводків по 2 разу міняв маток.

Можливо у вашій місцевості це і так. Цього року перша партія був вихід 100% і на якість ніяких нарікань

різні роки по різному але перші партії маточників ястараюсь негрузити на виховання більше15 недаю матки великі я краще лишніх виховательок заряджу бо кількість незавжди якість!

• Like 4

14 минуты назад, Wladimir_K сказал:

Частково так, а частково помітив, що у травневих закладках серед маточників є достатньо пустих і їх важко відрізнити з нормальними.

У зрілого маточника кінчик трохи темнішає, але весною (на ріпаку або акації) буває забудовують і тоді діййсно не зрозумієш. Але повторюсь, навіть якщо маточник неякісний, через 2 дні все зрозуміло.

dulgerov. эта тема о выводе маток, о подсадке и замене маток есть другая тема. Давайте не будем флудить.

• Like 1

добро Гурович переходи на другую тему .кому подсказать пишите постараюсь ответить .

В 01.01.2016в15:38, ZSV сказал:

На 4-5 день проверяется наличие свищевых маточников и удаление их если таковые имеются.

Коли робиш це на 4 день, то бджоли встигають натягти ще свищевих маточників. Краще на 5 день. Але я рамки з відкритим розплодом не забираю.

• Like 1

Прочитав на іншому форумі метод вивода маток без перенесення личинок, коротко про цей метод: сім"я доводиться до ройового стану, як тільки будуть закладені перші маточники матку на прививочній рамці з мисочками ставлять в ізолятор, на всих інших рамках маточники обриваються. Автор стверджує, що при засіві маткою 20-30 мисочок, бжоли на інших рамках маточники не будують. На мій погляд дуже цікавий метод. Хочу запитати: чи обговорювався такий метод у нас на форумі, і чи користувався хтось даною методикою.

Завчасно дякую за відповідь.

1 минуту назад, Kolokol сказал:

Прочитав на іншому форумі метод вивода маток без перенесення личинок, коротко пр цей метод: сім"я доводиться до ройового стану, як тільки будуть закладені перші маточники матку на прививочній рамці з мисочками ставлять в ізолятор, на всих інших рамках маточники обриваються. Автор стверджує, що при засіві маткою 20-30 мисочок, бжоли на інших рамках маточники не будують. На мій погляд дуже цікавий метод. Хочу запитати: чи обговорювався такий метод у нас на форумі, і чи користувався хтось даною методикою.

Завчасно дякую за відповідь.

А для чого він Вам? Досить затратно і непередбачувано.

Только что, Wladimir_K сказал:

А для чого він Вам? Досить затратно і непередбачувано.

Чому затратно? На мій (непрофесійний) погляд, дуже цікавий метод. Джентера не маю, а минулорічний досвід по переносу личинок виявився не вдалим. Ось і шукаю варіанти.

• Like 1

6 минут назад, Kolokol сказал:

чи обговорювався такий метод у нас на форумі

Здається, що ні. 

4 минуты назад, Kolokol сказал:

Чому затратно? На мій (непрофесійний) погляд, дуже цікавий метод. Джентера не маю, а минулорічний досвід по переносу личинок виявився не вдалим. Ось і шукаю варіанти.

Найкращу сім'ю виводите з робочого стану,  нерійливі сім'ї маточників можуть закласти менше ніж Ви плануєте, або взагалі незакласти. Взагалі не розумію цього методу.

• Like 1

напочатку пасічникування тоже щось таке видумував сімю яка займала18-20 рамок зажимав на 12 мучив їх 2 тижні пішов взяток і стої затії нічого неполучилось ось такий досвід.

1 минуту назад, Wladimir_K сказал:

Найкращу сім'ю виводите з робочого стану,  нерійливі сім'ї маточників можуть закласти менше ніж Ви плануєте. Взагалі не розумію цього методу.

З цієї сім"ї не планую отримувати мед, так як купував матку саме для отримання від неї дочок, а тому і буду її обмежувати,щоб не розсівалась. А з приводу закладки маточників- то можна  зробити 2,3 закладки (до  певої кількості) і передати в сім'ю виховатильку.

Только что, Kolokol сказал:

З цієї сім"ї не планую отримувати мед, так як купував матку саме для отримання від неї дочок, а тому і буду її обмежувати,щоб не розсівалась. А з приводу закладки маточників- то можна  зробити 2,3 закладки (до  певої кількості) і передати в сім'ю виховатильку.

А як Ви її введете в ройове без достатньої кількості бджіл?

1 минуту назад, Wladimir_K сказал:

А як Ви її введете в ройове без достатньої кількості бджіл?

Ну це вже технічне питання, можна в декілька етапів підсилити закритим розплодом і відніманні откритого ( не розширюючи меж Рутовського корпусу), можна через сітку помістити зверху сильної сім'і, та і взагалі загнати в ройовий стан сім'ю великого розуму не потрібно (на мою думку)

• Like 1

4 минуты назад, Kolokol сказал:

Якщо невмієте виводити маток можете попробувати методом підрізання стільника топто на пасіці вибираєм сімю яка найбільше імпонує коли вона займе16-18 рамок матку забираєм з. Відкритим розплодом сімю зжимаєм на8-10 рамок на 3-5 день зриваєм усі маточники з відводка берем одноденний розплід підрізаєм і ставим в колодязь між рамками які за 1 годину підготували через день проріджуєм і приблизно підраховуєм вихід щоб за день до виходу роздати по відводках по сімях.

• Like 2

12 минуты назад, Kolokol сказал:

Ну це вже технічне питання, можна в декілька етапів підсилити закритим розплодом і відніманні откритого ( не розширюючи меж Рутовського корпусу), можна через сітку помістити зверху сильної сім'і, та і взагалі загнати в ройовий стан сім'ю великого розуму не потрібно (на мою думку)

Берете будь-яку з книжок, де є опис про детальний вивід маток і вибираєте для себе більш підходящий. Найкраще коли стартером буде не ваша сім'я з племінною маткою, а якась інша.

• Like 1

8 минут назад, Богдан1 сказал:

Якщо невмієте виводити маток можете попробувати методом підрізання стільника топто на пасіці вибираєм сімю яка найбільше імпонує коли вона займе16-18 рамок матку забираєм з. Відкритим розплодом сімю зжимаєм на8-10 рамок на 3-5 день зриваєм усі маточники з відводка берем одноденний розплід підрізаєм і ставим в колодязь між рамками які за 1 годину підготували через день проріджуєм і приблизно підраховуєм вихід щоб за день до виходу роздати по відводках по сімях.

Використовував я цей метод, не подобаєтьсяв в ньому те, що проблематично повдягати і кріпити  бігуді на стандартному соті на 14 день (матки виходять та дозрівають в сімях виховатильках, в нуки роздаю зрілі неплідки), а в ці терміни моточники бажано сильно не трясти і переохолоджувати.