Jump to content

Вывод маток

rut21
 Share

Recommended Posts

Лише коли почав мітити опалітками стало дійсно помітно що матки доволі часто "промахуються".

В мене також буває що "промахуються", правда не можу сказати що це масове явище. Приймають "зальотних" рідко, лише якщо в господарок втрата матки або поставлений маточник. :IMHO1:

на форумі Грінькова Д.
Та то вєлікій спєціаліст, своєю величчю затмив самого себе....
Виникло наступне питання: наскільки зручно стає маточник, надбудований на чешській мисочці в універсальну клітку Гайдара для інкубування?
Ну, якщо туди входять маточники з джентерськими мисочками, чеські теж увійдуть.

Ну а от я маю значні сумніви, оскільки довжина джентера (дно+ миска) менша, ніж чешської миски + ніжки

Ну а от я маю значні сумніви, оскільки довжина джентера (дно+ миска) менша, ніж чешської миски + ніжки
Невже? Поміряйте довжину чеських, а я завтра вже поміряю джентерські.

Штангеля немає. Лінійкою наміряв 18мм.

Штангеля немає. Лінійкою наміряв 18мм.
У зібраному стані джентерська мисочка з денцем має розмір 19,9 мм.
  • Like 1

Ну значить то у страха очі великі і мені здалось що більша за рахунок того, що однаково широка по всій довжині, мабуть. :)

Ну значить то у страха очі великі і мені здалось що більша за рахунок того, що однаково широка по всій довжині, мабуть. :)
От тільки не знаю чи доцільно використовувати чеські мисочки з кліточками Гайдара. На мою думку шприци і технологічніші, і дешевші за них.
  • Like 1

На мою думку шприци і технологічніші, і дешевші за них.

Зробив сотню шприців, пробував... не сподобалось. стінки слизькі... а коли зачистити з середини наждачкою то втрачається єстетичний вигляд :umora:

єстетичний вигляд :umora:
- Вам шашечкі ілі єхать? Після кількох років експлуатації кліточки Гайдара теж мають доволі непривабливий вигляд.

Вчора вирішив оглянути нуклеуси з матками. На жаль один виявився пустий :dntknw: Чи то рзграбували чи просто злетів (але залишилось трішки печатного розплоду)... Першого серпня в двох нуклеусах вилучив матки. Оскільки маточників щоб підставити не було - дав їм змогу вивести свищевих маток - ради експерименту - облетяться в цей час чи ні....

Вчора вирішив оглянути нуклеуси з матками. На жаль один виявився пустий Чи то рзграбували чи просто злетів (але залишилось трішки печатного розплоду)... Першого серпня в двох нуклеусах вилучив матки. Оскільки маточників щоб підставити не було - дав їм змогу вивести свищевих маток - ради експерименту - облетяться в цей час чи ні....

Можливо осы розбили. В мене ще 5 маток на обльоті , пізня закладка від цінної матки степової , на випадок якщо не перезимує.

Можливо осы розбили.

Оси так, "бомблять" нуклеуси, але принаймні в мене головне це крадіжки "по-тихому" бджолами. Помітив що після приїзду пасіки до дому нуклеуси швидко залишились без корму. :( Довелось прискорювати роздачу молодих маток відводкам взамін торішнім. Ще таке, незважаючи на доволі непогану роботу бджіл на золотарнику, відкриті вулики швидко збирають злодійок. :dntknw: Такого минулі роки не було, або це рік такий, або карніка, котру завів цього року така надпідприємлива. :ah:

Вчора вирішив оглянути нуклеуси з матками. На жаль один виявився пустий Чи то рзграбували чи просто злетів (але залишилось трішки печатного розплоду)...

Можливо осы розбили. В мене ще 5 маток на обльоті , пізня закладка від цінної матки степової , на випадок якщо не перезимує.
Сьогодні виявилось що всі 4 відділення того нуклеуса порожні :dntknw: Аналогічний нуклеус стоїть за 15 метрів - там все ок.... А за три метри від порожнього стоїть нуклеус на 145 рамку - там також все ок... Буду з понеділка терміново забирати матки і підсаджувати в сім'ї...

або це рік такий, або карніка, котру завів цього року така надпідприємлива.

Аналогічне становище. У вулик не можна заглянути навіть рано зранку і пізно ввечері. А що до карніки, то думав мені так показалось, дуже вже вона нагадує кавказянку, але зимувала непогано.

Довелось прискорювати роздачу молодих маток відводкам взамін торішнім.

Как Вы делаете замену в это время?

Придбав чешські мисочки для виведення маток по 100 шт. червоних і чорних (але треба для зручності стількиж докупити, думаю). Маю 2 сотні жовтих і 3+ сотні джентерських. В наступному році для зручності планую кожній з маток, від яких буду прививатися, присвоїти "свій колір мисочок" і таким чином без жодної плутанини можна буде хоч і в 1 закладку прививатися від 4 маток і маточники не по "планкам" рахувати а хоч і через 1 кріпити. Хто по такому принципу працює? Чи є якісь недоліки.
Вы уже пробовали в чешские мисочки прививать? Если нет, то не спешите докупать большое количество. Попробуйте сначала как в них принимают личинок но воспитание. Я в прошлом году хотел использовать их на маточном молочке, чтобы не играться с ремонтом (заменой) восковых и чтобы легче срезать верхнюю часть маточника при отборе ММ. Приём в них был единичные личинки при приёме в восковых мисочках выше 90%.

Вы уже пробовали в чешские мисочки прививать? Если нет, то не спешите докупать большое количество. Попробуйте сначала как в них принимают личинок но воспитание. Я в прошлом году хотел использовать их на маточном молочке, чтобы не играться с ремонтом (заменой) восковых и чтобы легче срезать верхнюю часть маточника при отборе ММ. Приём в них был единичные личинки при приёме в восковых мисочках выше 90%.

Тоді по якій причині вони рахуються одними з кращих для матководства? Також неоднократно зустрічав повідомлення про проблеми з прийомом, але думаю їх просто треба "обкатати". В наступному сезоні подивимось. :az:

Тоді по якій причині вони рахуються одними з кращих для матководства?
Можливо, через чи не найвищу ціну.... Звичайні нікотівські мисочки, чи такі як нікотівські, дуже непогано себе зарекомендували. І не тільки через ціну.
  • Like 1

Второй год подряд в августе проблемы с облетом маток. Трутень какой-то кволый, а маток готовых к облету много. Сидят в нуках, все сроки облетов нарушают.

Так и у меня. В начале и в середине лета как по часам - проверка на засев 10-й день и сразу можно метить, изредка 11-й.
у каждой местности есть свои сроки массового отхода трутней. У меня это вторая половина августа. после 1 августа не прививаюсь...В этом сезоне прием неплодок и облет последней партии с большими потерями (25 %). Облет возможен и в сентябре, но как правило качество маток плохое и их меняют весной.

В нашей местности тоже прививки после 1 августа менее продуктивные. А потери в последней партии маток, которые вышли из маточников 15-16 августа уже можно сказать чуть ли не половина. Наверное щурка постаралась,они где-то с середины августа обычно крутятся возле пасеки, Особенно по утрам сюр-сюр, сюр-сюр. Все более ранние партии потери - единичные.

Тоді по якій причині вони рахуються одними з кращих для матководства? Також неоднократно зустрічав повідомлення про проблеми з прийомом, але думаю їх просто треба "обкатати". В наступному сезоні подивимось. :az:
Про считаются лучшими написано только в рекламе продавца и я на это тоже купился, хотя по ходу дела пробовал и другие. Не написано только кем считаются лучшими.

Можливо, через чи не найвищу ціну.... Звичайні нікотівські мисочки, чи такі як нікотівські, дуже непогано себе зарекомендували. І не тільки через ціну.

Все пізнається в порівнянні. Як працюють джентер, воскові, старі радянські я маю уявлення... а от як чешські - ні. Тому спробувавши буду мати уявлення а не тішитись припущеннями. Якщо вже розмірковувати про вартість, то викидайте джентерські щільники і саморобні ковпачки 150*150 з роздільною решіткою Вам в поміч.. буде той самий з точністю до 2 годин відомий вік личинки ;) .
Про считаются лучшими написано только в рекламе продавца и я на это тоже купился, хотя по ходу дела пробовал и другие. Не написано только кем считаются лучшими.

Ну будемо пробувати в будь-якому випадку :az: . Якщо сподобаються - відкуплю у Вас :baby:

Ну будемо пробувати в будь-якому випадку az.gif . Якщо сподобаються - відкуплю у Вас opr06KWB.gif

Об этом и речь. Попробуйте, а если надо будет. то уже потом закупать по полной потребности.

Я прививал в них.В самом деле с первого раза прием не очень хоть в чешскую хоть в китайскую(кстати она дороже чешской почему то была у нас в Харькове).Потом вроде бы ничего-нормально.По сравнению с восковой там личинку тяжелее мне было оставить,но у меня шпатель самодельный.На следующий год куплю Австрийский-там же присмотрел в магазине ,может быть будет удобней работать,а с Китайским шпателем у меня как то не пошло-душа не лежит.Может быть мисочки нужно чтобы пчелы хорошо сами облизали до прививки для хорошего приема ?(но это только мои предположения)В Никотовские не пробовал прививать-на следующий год попробую для интереса.Чешские мне понравились тем,что их удобно крепить.У Китайских такого удобства нет.

Все пізнається в порівнянні.

Коновал Антон на правильном пути ;), а с цветом мисочек, то вообще особый разговор, при прививке на одной рамке от разных маток ,лучше не придумаешь, даже если забыл записать "кто- где"и при отборе путай как хочешь. По приему- не хуже , чем джентер.