Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

Матковивідний сезон закінчений :ah:
Щаслива людина :) В мене поки що ні.... Через доволі потужний взяток дуже слабий прийом личинок на виховання.... Але таки так, вже завершується сезон, скоро відпочинок...
Бортник, співчуваю бо й сам у такій ситуації. Заклав останню партію В-73(АР), думаю вже на кінець закрию усі свої "хвости". Заявок вже не приймаю. Але собі ще хочу вивести Сотку. Трутнів вистачає,- спеціально ж теж виводжу особливо ШО від Юри Теплова, - В- 75.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да какую сперму,станок еще не купил :umora:
Так для отбора спермы станок вроде и не нужен :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

,трута полно ... :ah:
Можно учиться сперму отбирать :ay:
Да-да, очень увлекательное занятие... в последнее время. Взяток хороший, труты красавцы....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да какую сперму,станок еще не купил :umora:
Так для отбора спермы станок вроде и не нужен :IMHO1:
Всё необходимо делать комплексно ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Да какую сперму,станок еще не купил :umora:
Так для отбора спермы станок вроде и не нужен :IMHO1:
Нужен... микроскоп и полстанка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А как насчёт универсальности ,осенью закинул на отводок и в зиму семейка пошла?

Так, це велика перевага нуклеусів на 145-ту рамку. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нужен... микроскоп и полстанка.
Отберём и на коленке ,если понадобится .Только вот понадобится или нет. Скорее всего нет. Будем готовыми пользоваться .До лаборатории не далеко, всего 50 км в оба конца :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нужен... микроскоп и полстанка.
Отберём и на коленке ,если понадобится .Только вот понадобится или нет. Скорее всего нет. Будем готовыми пользоваться .До лаборатории не далеко, всего 50 км в оба конца :ay:
...в один, если шо :) Но - всегда рад. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А как насчёт универсальности ,осенью закинул на отводок и в зиму семейка пошла?

Так, це велика перевага нуклеусів на 145-ту рамку. :ay:
Дык у бджолопотама еще круче :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дык у бджолопотама еще круче

Ага, гарна конструкція. :ay: Я то ще в два рази подробив рамочки- в 145-ту вставляється 4 нуклеусні. :ah: 2 рамочки- одне матко-місце.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дык у бджолопотама еще круче

Ага, гарна конструкція. :ay: Я то ще в два рази подробив рамочки- в 145-ту вставляється 4 нуклеусні. :ah: 2 рамочки- одне матко-місце.
Я пошел по упрощенному пути, обычный корпус (145й) , разделил на три части. Но сразу оговорюсь, это моя ошибка, необходимо было делить на 4ре части:-)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я пошел по упрощенному пути, обычный корпус (145й) , разделил на три части. Но сразу оговорюсь, это моя ошибка, необходимо было делить на 4ре части:-)
А в чём ошибка ? У меня тоже на три части поделен .Вижу преимущество -две улочки пчелы :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вижу преимущество -две улочки пчелы :ay:
Та не такое уж и преимущество - аж две улочки пчелы. На качество облета маток это не влияет, можно даже и без улочки, но там свои трудности...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я пошел по упрощенному пути, обычный корпус (145й) , разделил на три части. Но сразу оговорюсь, это моя ошибка, необходимо было делить на 4ре части:-)

Так, 4 краще в плані термозбереження- гніздечка нуків формуються попарно, до спільної перегородки росплідна а далі кормова. :ay: Ще й бонус- зайва матка з того ж корпуса... :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

Придбав чешські мисочки для виведення маток по 100 шт. червоних і чорних (але треба для зручності стількиж докупити, думаю). Маю 2 сотні жовтих і 3+ сотні джентерських. В наступному році для зручності планую кожній з маток, від яких буду прививатися, присвоїти "свій колір мисочок" і таким чином без жодної плутанини можна буде хоч і в 1 закладку прививатися від 4 маток і маточники не по "планкам" рахувати а хоч і через 1 кріпити. Хто по такому принципу працює? Чи є якісь недоліки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Придбав чешські мисочки для виведення маток по 100 шт. червоних і чорних (але треба для зручності стількиж докупити, думаю). Маю 2 сотні жовтих і 3+ сотні джентерських. В наступному році для зручності планую кожній з маток, від яких буду прививатися, присвоїти "свій колір мисочок" і таким чином без жодної плутанини можна буде хоч і в 1 закладку прививатися від 4 маток і маточники не по "планкам" рахувати а хоч і через 1 кріпити. Хто по такому принципу працює? Чи є якісь недоліки.
Цікава ідея, думаю буде нормально щоб не путаться. Я чеські мисочки використовую не один рік по кольору самі кращі для роботи прозорі :IMHO1: Самі хужі це жовті у них зовсім личинки не видно. У мене так не получиться робить так як пока вивожу маток тільки від 2-3 материнок і в невеликій кількості. Замітив, що якщо прививаю не більше 16 личинок за один раз то получаються матки кращі по якості. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи є якісь недоліки.

Бачу один- після виходу матки потрібно додаткове інформування. Або вилучати маточник вже разом з плідною маткою. :dntknw: Ну й традиційний недолік багаторазового використання пластика- чистка. :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бачу один- після виходу матки потрібно додаткове інформування.

Ну звичайно потрібне. Журнал ніхто не відміняв. Я просто про те, що спокійно можна буде на 1 прививочну рамку хоть і через 1 вішати личинки від 4 материнок і нічого не наплутаєш.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бачу один- після виходу матки потрібно додаткове інформування.

Ну звичайно потрібне. Журнал ніхто не відміняв. Я просто про те, що спокійно можна буде на 1 прививочну рамку хоть і через 1 вішати личинки від 4 материнок і нічого не наплутаєш.
Гадаю що можна маркером ставити цяточку якусь на мисочці, тоді обіг мисочок буде більш продуктивним. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гадаю що можна маркером ставити цяточку якусь на мисочці, тоді обіг мисочок буде більш продуктивним.

Можливо...я мітив маркером місце на прививочній. Але якщо працювати, наприклад, з 1 стандартом у вигляді чешських, то куди зручніше їх при одній ціні одразу взяти різнокольорові. А цятку на мисочці потім ще шукати доведеться. За великим рахунком рано чи пізно Ви, маючи 1 колір мисочок, дійдете до того що всі будуть мічені, і будете з загальної маси вже з потрібними мітками шукати (знизиться та сама продуктивність обігу) а зробити це буде важче ніж вибрати просто за кольором. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За великим рахунком рано чи пізно Ви, маючи 1 колір мисочок, дійдете до того що всі будуть мічені, і будете з загальної маси вже з потрібними мітками шукати (знизиться та сама продуктивність обігу) а зробити це буде важче ніж вибрати просто за кольором. :IMHO1:
Не маю наміру наполягати, то я висловив думку з приводу питання. Загалом зішкрябати мітку на мисочці - льогкім двіженієм рукі... Але я сам так поки що не робив, у мене трошки інша метода. Але ж треба брати до уваги що одночасний обліт кількох партій маток від разних ліній дає похибку у визначенні порід маток після обльоту.... бо блукають і доволі часто “міняються“ місцями.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

бо блукають і доволі часто ”міняються” місцями.

Я про це писав на форумі Грінькова Д. Лише коли почав мітити опалітками стало дійсно помітно що матки доволі часто "промахуються". Але мені відповіли деякі люди що в них такого не буває. Ну не буває то й не буває. А от в мене буває :(Виникло наступне питання: наскільки зручно стає маточник, надбудований на чешській мисочці в універсальну клітку Гайдара для інкубування?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Второй год подряд в августе проблемы с облетом маток. Трутень какой-то кволый, а маток готовых к облету много. Сидят в нуках, все сроки облетов нарушают.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

у каждой местности есть свои сроки массового отхода трутней. У меня это вторая половина августа. после 1 августа не прививаюсь...В этом сезоне прием неплодок и облет последней партии с большими потерями (25 %). Облет возможен и в сентябре, но как правило качество маток плохое и их меняют весной.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Виникло наступне питання: наскільки зручно стає маточник, надбудований на чешській мисочці в універсальну клітку Гайдара для інкубування?

Никот становится хорошо, думаю и чешская станет. Ставлю маточник так чтобы верх мисочки был на уровне перегородки.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...