Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

Бачив на Ютубі відео про вивід маток і запримітив кліточки дерев'яні де мисочки припаюють на кришечку від кліточки. Пробую зробити собі і підігнати їх під свій процес виводу маток. Кліток планую 30шт.post-3347-1358884230_thumb.jpg post-3347-1358884258_thumb.jpg .
Можна подивитись відео. Тут багато цікавого про вивод маток і штучне запліднення і селекцію все зрозуміло.
Навіщо нижній отвір наськрізний? Сайт
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Навіщо нижній отвір наськрізний?

Для канді щоб матку бджоли самі випускали. У фільмах німецьких IWF все показано і розказано. Я буду пробувати в цьому сезоні.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Навіщо нижній отвір наськрізний?

Для канді щоб матку бджоли самі випускали. У фільмах німецьких IWF все показано і розказано. Я буду пробувати в цьому сезоні.
Насправді у фільмі там дві кліточки,одна для маточників з глухим отвором для корму матки(потрончик такий з медом),і інша для матки вихід який заліплюють канді. post-2264-1361653281_thumb.jpgpost-2264-1361653298_thumb.jpg Фото моїх.Так от для маток клітки дуже затребувані,а для маточникі краще тип "бігуді".Якщо треба то розясню, а ні то згодом сам зрозумієш.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для яких цілей використовується ця рамка?

Кормушка, поилка. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

dochinec питання до Вас. Можливо Ви не побачили його в іншій темі, то повторюсь. Хотілось би почути Ваш коментар до фоток : post-3891-1361618199_thumb.jpg post-3891-1361618245_thumb.jpg Чи це прививочні рамки? 120 маточників на кожній ? А скільки таких прививочних ставите одночасно у стартер , чи у виховалку, а може у стартер-виховалку?
Таку превивочну рамку ставлю в стартер на 12-24 години.Потім розділяю по виховательках не більше 20.На пятий день знову переставляю на одну і в сімю інкубатор на дозрівання.
Для яких цілей використовується ця рамка? post-3891-1361620933_thumb.jpg
В таку рамку поміщаеться 0,5 літра.Корм зверху заливаю через сітку не відкриваючи гніздо.Використовувати можна для води,канді,сиропа.Я особисто використовую для підгодівлі виховательок.Дуже зручно,підняв кришку залив півлітра сиропу пішов дальше.Якщо нехватае дня що часто бувае взяв фанарик і вперед.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В таку рамку поміщаеться 0,5 літра.Корм зверху заливаю через сітку не відкриваючи гніздо.Використовувати можна для води,канді,сиропа.Я особисто використовую для підгодівлі виховательок.Дуже зручно,підняв кришку залив півлітра сиропу пішов дальше.Якщо нехватае дня що часто бувае взяв фанарик і вперед

Так. Це добре. А я суміщаю цю рамку з памкою-вихователькою, тобто прививочні мисочки ставлю саме в неї. Дякую за коментар.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

для маточникі краще тип "бігуді"

Я буду робити і з шприців тільки пластиковий поршень заміню на дерев'яний корок щоб зручніше до прививочної рамки причіпати. А дерев'яні робив для проби. От у шпріцах не зрозуміло де корм класти?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

для маточникі краще тип "бігуді"

Я буду робити і з шприців тільки пластиковий поршень заміню на дерев'яний корок щоб зручніше до прививочної рамки причіпати. А дерев'яні робив для проби. От у шпріцах не зрозуміло де корм класти?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я буду робити і з шприців тільки пластиковий поршень заміню на дерев'яний корок щоб зручніше до прививочної рамки причіпати. А дерев'яні робив для проби. От у шпріцах не зрозуміло де корм класти?

Минулого року спробував. Переваги очевидні. Технологічно. І корок використовував саме так як пропонували першопрохідники. Клас. А канді закладав на дно приблизно 0,5-1 мл. Трохи притрамбовував дерев"яною паличкою. Боявся, що матка може втопитись. Але жодного разу такого не було. Але разом з маточником завжди давав до 3 - 6 бджіл.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

для маточникі краще тип "бігуді"

Я буду робити і з шприців тільки пластиковий поршень заміню на дерев'яний корок щоб зручніше до прививочної рамки причіпати. А дерев'яні робив для проби. От у шпріцах не зрозуміло де корм класти?
Беру дві пласмасові пробки від вина (раніше ними закривали вино).одну зрізаю на половиу.для канді верхня ціла(.якраз плотно влізае маточник)Дві пробки на відстані 5-6 см.посередині на них скрутив металічну сітку звязав проволков.Виходить кругла металічна кліточка(як бігуді)Пробки легко витягувати або вставляти на місце.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Можно легко объяснить необходимость изготовления клеточек типа "бигуди" в те времена когда их не возможно было приобрести.... но сейчас это трата времени

60 шприців х 2 гривні = 120 гривень. Аналог в системі Нікот 1 шт. обійдеться приблизно в 10 гривень, тобто в 5 разів дорожче.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

хочу в качестве эксперимента раздать маточники за день -два на выходе в отводки и сразу вывезти их на точек(для уменьшения слета пчелы из отводка)Насколько перевозка может повлиять на выход маток.Есть уже положительный или отрицательный опыт?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

хочу в качестве эксперимента раздать маточники за день -два на выходе в отводки и сразу вывезти их на точек(для уменьшения слета пчелы из отводка)Насколько перевозка может повлиять на выход маток.Есть уже положительный или отрицательный опыт?
Спокойно можете перевозить,если маточники нормальные выход будет сто процентов и всрок.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

хочу в качестве эксперимента раздать маточники за день -два на выходе в отводки и сразу вывезти их на точек(для уменьшения слета пчелы из отводка)Насколько перевозка может повлиять на выход маток.Есть уже положительный или отрицательный опыт?
Спокойно можете перевозить,если маточники нормальные выход будет сто процентов и всрок.
благодарю за ответ.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нет большой необходимости защищать отводки с неплодной маткой или маточником от слета, т.к. за время облета сформируется новая летная пчела. Отсутствие летных (старых ) пчел улучшает прием неплодных маток... Если отводки с плодной маткой летные пчелы в отводке нужны сразу, в этом случае лучше его перевезти или делать отводок путем деления семьи на " пол лета"... :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нет большой необходимости защищать отводки с неплодной маткой или маточником от слета, т.к. за время облета сформируется новая летная пчела. Отсутствие летных (старых ) пчел улучшает прием неплодных маток... Если отводки с плодной маткой летные пчелы в отводке нужны сразу, в этом случае лучше его перевезти или делать отводок путем деления семьи на " пол лета"... :IMHO1:
При роздаче маточников летная пчела не мешает.Маточники любая семя принимает практически сто процентов.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При роздаче маточников летная пчела не мешает.Маточники любая семя принимает практически сто процентов.

Согласен, но перевоз хлопотное дело. может и возить не надо...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я буду робити і з шприців тільки пластиковий поршень заміню на дерев'яний корок щоб зручніше до прививочної рамки причіпати. А дерев'яні робив для проби. От у шпріцах не зрозуміло де корм класти?

Минулого року спробував. Переваги очевидні. Технологічно. І корок використовував саме так як пропонували першопрохідники. Клас. А канді закладав на дно приблизно 0,5-1 мл. Трохи притрамбовував дерев"яною паличкою. Боявся, що матка може втопитись. Але жодного разу такого не було. Але разом з маточником завжди давав до 3 - 6 бджіл.
який обэм шприца треба брати? а пчолу обовязково туда?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

який обэм шприца треба брати? а пчолу обовязково туда?

20 мл. Вчора був у аптеці. Ціна 1гр 15коп. шт. Взяв 40 шт. До вечора все зробив. Залишилось доробити ще кілька рамок для виховалки. Коли закладатимеш маточник, то бджіл туди обов"язково. Бо коли цього не робити у мене були випадки що матка топилась у канді. Десь % 20-ь. Можливо то канді було за рідке. А от із бджолами такого не буває.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу спробувати вивести ранніх маток відповідно і трутнів,ну щоб з чужими не попутались.Пробував хтось штучний підігрів материнських сімей для швидкого нарощування?Варто цим заморочуватись?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу спробувати вивести ранніх маток відповідно і трутнів,ну щоб з чужими не попутались.Пробував хтось штучний підігрів материнських сімей для швидкого нарощування?Варто цим заморочуватись?
Непотрібний ніякий лідігрів.Притримай батьківські сімї трохи зжаті, якщо нема взятку підкорми.Лише перед цим незабуть поставити коричневу рамку з трутневими ячейками.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хочу спробувати вивести ранніх маток відповідно і трутнів,

Вывести не проблема, лишь бы погода позволила облетаться, в том числе и температура повыше, чем для лёта рабочей пчёлки
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пробував хтось штучний підігрів материнських сімей для швидкого нарощування?Варто цим заморочуватись?
Мня это устраивает, так как в нашей месности большие перепады Т. Но есть свои нюансы.
який обэм шприца треба брати? а пчолу обовязково туда?

20 мл. Вчора був у аптеці. Ціна 1гр 15коп. шт. Взяв 40 шт. До вечора все зробив. Залишилось доробити
Наши способности не перестают удивлять даже пчел. Петрик явно без работы останется, но выбор у него как для рыбаков :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пробував хтось штучний підігрів материнських сімей для швидкого нарощування?Варто цим заморочуватись?
Мня это устраивает, так как в нашей месности большие перепады Т. Но есть свои нюансы.
Про нюанси можна конкретно будьласка.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Пробував хтось штучний підігрів материнських сімей для швидкого нарощування?Варто цим заморочуватись?
Мня это устраивает, так как в нашей месности большие перепады Т. Но есть свои нюансы.
Про нюанси можна конкретно будьласка.
для вашей месности основной будет в расходовании кормов а далее вытекающие последствия .
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...