Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

22 минуты назад, Puzlik сказал:

В чем собственно НО? 

Заглядали у виховательку коли не можна?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Puzlik сказал:

Доброго дня, Коллеги! Ситуация следующая, из 18ти принятых маточников, вышла половина. Остальные вот в таком состоянии были. Маточники все были запечатанные, обсиживались пчелами, но..

В чем собственно НО? 

Дно в этом улье сетка?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.05.2022 в 15:20, Александр К. сказал:

Дно в этом улье сетка?

Сетка.

В 22.05.2022 в 14:32, OlexanderSh сказал:

Заглядали у виховательку коли не можна?

как показано в календаре, не трогал после контроля на 6й день.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Puzlik сказал:

Сетка.

 Вы нашли ответ на вопрос почему. :IMHO: :hi: Или воспиталку делать сильнее или помогать пчелам сохранять микроклимат... Прививка шла на двух планках и результат такой на двух планках одна верхняя одна ниже. Правильно?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, Александр К. сказал:

 Прививка шла на двух планках и результат такой на двух планках одна верхняя одна ниже. Правильно?

Ну чё ты пристал к человеку?  Ну да, застыли они.  Зачем ты ему сердце рвёшь?  В  следующий раз закроет дно  и пчелы в воспиталку сыпанёт поболее  и всё будет хорошо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 24.05.2022 в 23:25, Гурович сказал:

Ну чё ты пристал к человеку?  Ну да, застыли они.  Зачем ты ему сердце рвёшь?  В  следующий раз закроет дно  и пчелы в воспиталку сыпанёт поболее  и всё будет хорошо.

Я когда-то наступал на эти грабли и просто подчеркнул факт чтоб человек не наступил повторно. Да и он сам спросил.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

питання таке, хто на який день ізолює маточники? деякі матководи стверджують що накривають бігудями вже на перший день запечатування, інші за два дні до виходу.. натомість памятаю твердження що з передчасно ізольованого маточника, тобто раніше ніж за два дні до виходу матка виходить не зовсім повноцінна, адже за два дні до виходу бджоли згризають на вершині маточника шар воску, тим самим сприяючи кращому доступу кисню до матки. хто що думає з цього приводу?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, arki сказал:

питання таке, хто на який день ізолює маточники? деякі матководи стверджують що накривають бігудями вже на перший день запечатування, інші за два дні до виходу.. натомість памятаю твердження що з передчасно ізольованого маточника, тобто раніше ніж за два дні до виходу матка виходить не зовсім повноцінна, адже за два дні до виходу бджоли згризають на вершині маточника шар воску, тим самим сприяючи кращому доступу кисню до матки. хто що думає з цього приводу?

Якщо ізолювати раніше бджоли не можуть нормально підтримувати мікроклімат маточників.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 хвилини тому, arki сказав:

питання таке, хто на який день ізолює маточники? деякі матководи стверджують що накривають бігудями вже на перший день запечатування, інші за два дні до виходу.. натомість памятаю твердження що з передчасно ізольованого маточника, тобто раніше ніж за два дні до виходу матка виходить не зовсім повноцінна, адже за два дні до виходу бджоли згризають на вершині маточника шар воску, тим самим сприяючи кращому доступу кисню до матки. хто що думає з цього приводу?

 При використанні інкубатора без різниці, хоч на 5-й, хоч на 10-й день - мікроклімат буде хоч з ізолятором, хоч без. На рахунок воску на кінчику маточника - ставив в інкубатор так як є, і частину маточників той віск зривав сам перед ізолюванням - різниці не помітив. Якщо ж маточники до кінця витримуються в виховалці - варто ізолювати на 10 день - бджоли мають контакт з маточником  и і відповідно краще його гріють.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

і ще одне... на скількох добовій найстарішій личинці бджоли ще можуть потягти свищовий маточник?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

вчора був зіпсований настрій на цілий день, причина тому те що бджоли в сімї-виховательці вичистили 20 маточників, котрі саме вчора мали б бути запечатані. вийшла свищова матка, тому так сталось.. робив огляд на 5день від відбору плідної матки і прививки личинок, детально оглянув всі рамки, зі струсом бджіл і більш не дивився. вчора після огляду виявив свищовий маточник з котрого вийшла матка, сам маточник був в такому місці що за першим разом я не зміг би його не побачити, змушений думати що вони потягли його після мого огляду на 5 день, далі я ізолював маточники на 10 день(саме тоді треба було ще раз оглянути гніздо) не оглянувши гніздо, матки вийшли, забрав і після дачи їм відкритого росплоду знову привив партію личинок ну і далі описав вище...

думаю моя помилка була в тому що треба було оглянути гніздо виховательки вдруге, на 10 день. хто що скаже з цього приводу, хто як робить?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я смотрю воспиталки каждые 5 дней весь сезон и все рамки..

Со струсом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо вихователька з маткою зайшла в ройовий стан,які будуть матки і чи не буде мати наслідки по роїні наступного року?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Ігор 81 сказав:

Якщо вихователька з маткою зайшла в ройовий стан,які будуть матки і чи не буде мати наслідки по роїні наступного року?

- Звідки в виховательці матка? Чи у Вас з частковим осиротінням, в нижньому корпусі матка, в верхньому маточники?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Сергій-апі сказав:

- Звідки в виховательці матка?

Сім'я вихователька з частковим осиротінням(через роздільну решітку)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Ігор 81 сказав:

Сім'я вихователька з частковим осиротінням(через роздільну решітку)

Якщо личинки з інших сімей, ройовий стан виховательки на майбутніх маток не повпливає

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22.04.2022 в 20:10, Конструктор сказав:

До цього сезону хочу зробити нуклеуси з Ппу . Сьогодні зробив пробну заливку , звісно перша з браком .IMG_20220422_172448.thumb.jpg.cd81e11c17eeb30087e967955bd8b39b.jpg

Фінальна версія нуклеса. IMG_20220507_190601.thumb.jpg.43159b33382b1bbdb92fb2b81358f9b8.jpgIMG_20220507_190517.thumb.jpg.b1060f2dabbcd4bff363664fa11a7e21.jpgIMG_20220507_190619.thumb.jpg.023d452dec33465026809215f08423a9.jpgIMG_20220507_190525.thumb.jpg.d3e58f73267fd1a64cd2ed84ada85724.jpgIMG_20220507_190543.thumb.jpg.b1527e447134f509a42d396dee135926.jpg

Вже проходить випробування.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 8 months later...
8 хвилин тому, ПчОла сказав:

Ще мені цікаво. При виводі маток не пробували ви чи хтось двійний перенос личинок в мисочки? Я хочу попробувати. Обично роблю раз. Або нікотом. Хоча не по темі....

Почитайте матководство Руттнера - там є відповіді на всі запитання...  Там же він вказав, що подвійний перенос личинок не призводить до покращення якості майбутніх маток, лиш додає більше роботи

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, ПчОла сказав:

Ще мені цікаво. При виводі маток не пробували ви чи хтось двійний перенос личинок в мисочки? Я хочу попробувати. Обично роблю раз. Або нікотом. Хоча не по темі....

Різниці не побачив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, davolodya сказав:

Почитайте матководство Руттнера - там є відповіді на всі запитання...  Там же він вказав, що подвійний перенос личинок не призводить до покращення якості майбутніх маток, лиш додає більше роботи

Переніс у відповідну тему.:hi: Я сам це ще років з двадцять п"ять - тридцять тому пробував.

Дійсно, Рутнер правий був на сто відсотків. Бо перевіряв цих маток я не один сезон, тоді був менш зайнятий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

Добрий день.  
Таке питання.  
У 2022 році виводив маток від матки ИО бакфаст. Отримав приблизно 100 маток ф1.   
Чи можна в цьому році виводити маток від цієї ж матки ИО на цій же пасіці? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Сергей 1234 сказал:

Добрий день.  
Таке питання.  
У 2022 році виводив маток від матки ИО бакфаст. Отримав приблизно 100 маток ф1.   
Чи можна в цьому році виводити маток від цієї ж матки ИО на цій же пасіці? 

Я би не виводив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Сергей 1234 сказал:

Добрий день.  
Таке питання.  
У 2022 році виводив маток від матки ИО бакфаст. Отримав приблизно 100 маток ф1.   
Чи можна в цьому році виводити маток від цієї ж матки ИО на цій же пасіці? 

Якщо в селі 500+ сімей , то можна . Перші неплодки в кінці травня  будуть шпокатись з "ройовим " трутом .  Роєвухи самі перші закладають трута ,

Тому ф2 , при сильному " ройовому" трутневому фоні , мають схильність до роїння і агресії.

Якщо плануєте виводити собі для планової заміни маток , то раджу це робити як найпізніше, щоб було мінімальний вплив небажаного " ройового" трута. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Сергей 1234 сказал:

Добрий день.  
Таке питання.  
У 2022 році виводив маток від матки ИО бакфаст. Отримав приблизно 100 маток ф1.   
Чи можна в цьому році виводити маток від цієї ж матки ИО на цій же пасіці? 

Виводить можна - питання тільки в тому, на якому трутні облітувать.  Якщо є побоювання, що буде інбридінг - то можете не хвилюватись - сім*ї бакфаста  трутня  вирощують дуже мало, а тим більше з  молодими матками.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, B 740 сказал:

Перші неплодки в кінці травня 

Що це за такі перші, якщо в кінці травня?  Може в кінці квітня?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...