Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

25 минут назад, Віталій.В сказал:

 протягом тижня сімї які бомблять слабнуть до 5ти рамок і а за щитані дні залишок сімей злітають зовсім,

 

От чесно скажу я ще такого небачив,щоб сімю так довго бомбили.Бачив напад так там через пару годин навіть відкритого розплоду небуло,розкажіть як воно є.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, igorstep сказал:

От чесно скажу я ще такого небачив,щоб сімю так довго бомбили.Бачив напад так там через пару годин навіть відкритого розплоду небуло,розкажіть як воно є.

То у Вас поряд немає запущеної пасіки і є взятки, від мене через двір була пасіка близько 20ти сімей,  після кожного повернення із кочовки навідь перед липою в мене на пасіці починалося жахіття, я живу по серед села і взятків майже не має тому в сусіда бджоли майже завжди в пошуку + до цього не відома порода але доволі аресивні. Тільки вулики привожу додому другого дня в мене на пасіці починаласся бійня і сімї які за перший день не відбили натиск сусідної пасіки продовжували довбати ще довго, але літом це не критично. Після повернення із кочовки вже після соняха знову напад сусідної пасіки  день два жахіття, потім все притихає і сімї які не захистили себе починаєця повільне довбання сімей, це не відразу але  помітно, по прильоткі постійно бігає вперед назад охорона за кожною бджолою спасає тільки коли залишити прохід на одну бджолу , а пізніше  на ці самі сімї підключаюця оси тоді повільне розграбування видно добре і прохід на одну бджолу вже не спасає стоїш дивишся, а через літок через одну бджола, оса, бджола оса, то заходять то виходять,  пробував і керосин і на 2ві доби взагалі закривав вулик ( блага тому вулики очереттяні і дозволяють закривати на два дні ) не допомогає, пробував навіть два сусідніх вулика міняти місцями через добу оси знову довбуть той самий вулик тільки на другому місці, а потім ослабнення та зліт. Я навіть хотів відмовитись від карніки пернер, а в позатому році тут на форумі описував розгромлення гарних сімей. З того року з осами почав боротися з травня місяця, коли докормлюю в відводки кладу не пакети із сиропом, а поробив бокові кормушки, да іще, сімї які потенційно будуть розбиті під осінь видно вже серед літа, в цих сім"ях не тільки печатка пожкодженна на розплоді а і черв"яки ганяють по рамках пи силі сімей бульше 12ти рамок.  До речі, через бої на моїй пасіці сусіди написали на мене заяву, що тільки я зявляюся із своєю пасікою починаєця хаоз, а в сусіда бджоли вічливі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 минут назад, igorstep сказал:

От чесно скажу я ще такого небачив,

Також кожного року в серпні і пізніше раз два рази на тиждень появляєця кількість бджіл як середній рій тілки рихліший, прощупують відразу кожний вулик якщо нікого не бомбонули переходять далі по всих будівлях, превірять всі сараї, горище та літню кухню, навіть до погреба добре навідуюця. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Віталій.В сказал:

Також кожного року в серпні і пізніше раз два рази на тиждень появляєця кількість бджіл як середній рій тілки рихліший, прощупують відразу кожний вулик якщо нікого не бомбонули переходять далі по всих будівлях, превірять всі сараї, горище та літню кухню, навіть до погреба добре навідуюця. 

Весело Вам, жизнь кипит. Может породу сменить?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Гурович сказал:

Весело Вам, жизнь кипит. Может породу сменить?

Я коли завів бджіл карпатку теж розбивали на початку сімї, потім оси зробили відбір слабозахищених і все наладилось, тепер повністтю прейшов на карніку преший рік з карнікою розбили  5-ть сімей  реально добрячих, наступного року вже краще ,  в цім році відновлював пасіку вже на новому місці то ловушки ос вже із середини літа+ до цього зявився якийсь досвід і зновуш оси зробили селекцію, ті бджои що зараз маю мене повністтю влаштовуть :ay:

Кожного року ловлю рої  переважно У/С і пробую працювати, то з плюсів данної породи що дуже чиста порода, по злобливості, по меду, по весняному старту :( в темі У/С в нас на форумі  висю із самого початку, поки впевенно рішив буду працювати із своє бджолою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, Віталій.В сказал:

Також кожного року в серпні і пізніше раз два рази на тиждень появляєця кількість бджіл як середній рій тілки рихліший, прощупують відразу кожний вулик якщо нікого не бомбонули переходять далі по всих будівлях, превірять всі сараї, горище та літню кухню, навіть до погреба добре навідуюця. 

Раз такое дело может целесообразно задуматься о кардинальной смене породы? А то с такой пчелой проблем много... Или возвращаться с кочевки позже к примеру недели на три... Два вопроса... Как к зиме готовите? И сколько улочек семьи по приезду?

16 минут назад, Віталій.В сказал:

 

Кожного року ловлю рої  переважно У/С .

 Это прилетевший рой вам говорит кто они... :blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Или Вы им морфометрию делаете?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Віталій.В сказал:

Кожного року ловлю рої  переважно У/С

:rofl::rofl::rofl:

А чому не бакфаст чи італійку?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Shurik сказал:

:rofl::rofl::rofl:

А чому не бакфаст чи італійку?

А как ведут себя эти породы если матка неплодная ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Віталій.В сказал:

А как ведут себя эти породы если матка неплодная ?

А якщо монтіровкою по голові, то шнурки розв'яжуться? 

Якщо по темі: то як Ви зрозуміли, що то УС? Матки з собою паспорти принесли чи морфометрію робили? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Shurik сказал:

Якщо по темі: то як Ви зрозуміли, що то УС? Матки з собою паспорти принесли чи морфометрію робили? 

Во первых Кировоградская обл по закону это только порода У/С, под Кировоградом был питомник У/С мне туда по трасе 80км, во вторых у кого не спрошу во всех местная порода,  пару семей итальянки у меня было она сеет как ошпаренная, ну и повадки пчелы сильно отличаются, после того как поработаю с роем меняю матку тут породность больше всего видно,  очень сильно по повадках карника словенка похожа на  У/с но поведение при замене матки как у карники.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну тоді і пишіть, що місцева. А вказувати, що то УС чи карніка чи італійка можна лише, коли точно впевнені, що за матеріал купляєте. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Віталій.В сказал:

Во первых Кировоградская обл по закону это только порода У/С, под Кировоградом был питомник У/С мне туда по трасе 80км, во вторых у кого не спрошу во всех местная порода,  пару семей итальянки у меня было она сеет как ошпаренная, ну и повадки пчелы сильно отличаются, после того как поработаю с роем меняю матку тут породность больше всего видно,  очень сильно по повадках карника словенка похожа на  У/с но поведение при замене матки как у карники.

Харьковская тоже типа только УС а реально от нее осталось 30% максимум, остальные все просто в паспорте пишут УС иначе паспорт не оформят...

 

20 минут назад, Віталій.В сказал:

 после того как поработаю с роем меняю матку тут породность больше всего видно,  о

 Что видно ?? Тут вообще не понял??

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Александр К. сказал:

Что видно ?? Тут вообще не понял??

У/С без плодной матки почти не работает, карника, карпатка из неплодкой маткой пыльцы и меда или обычно или еще больше несет, опятьже  как защищает гнездо, как чистит гнездо и т,д.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, Shurik сказав:

Ну тоді і пишіть, що місцева. А вказувати, що то УС чи карніка чи італійка можна лише, коли точно впевнені, що за матеріал купляєте. :IMHO:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1X6NbhOXPBEneSjfzDic19koq-RbKPtEGMbedZGoqBb0/edit#gid=1654901252 зараз при оформлені будь яку породу можна вказати 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, rudakov сказал:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1X6NbhOXPBEneSjfzDic19koq-RbKPtEGMbedZGoqBb0/edit#gid=1654901252 зараз при оформлені будь яку породу можна вказати 

  Это не совсем так или совсем не так лично мне оформлявший меня инспектор держпродспожив службы сказал что они не оформляют в Харькове ничего кроме УС а область оформила.... :umora:

25 минут назад, Віталій.В сказал:

У/С без плодной матки почти не работает, карника, карпатка из неплодкой маткой пыльцы и меда или обычно или еще больше несет, опятьже  как защищает гнездо, как чистит гнездо и т,д.

 Так учитывая ваши проблемы может вам и правда пересесть на тех кто ганяет моль и сторожит леток.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Александр К. сказав:

Харькове ничего кроме УС а область оформила.... :umora:

якщо знати підходи можуть написати що порода "Велика слонова":ah: аби бажання було

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Віталій.В сказал:

То у Вас поряд немає запущеної пасіки і є взятки, від мене через двір була пасіка близько 20ти сімей,  після кожного повернення із кочовки навідь перед липою в мене на пасіці починалося жахіття, я живу по серед села і взятків майже не має тому в сусіда бджоли майже завжди в пошуку + до цього не відома порода але доволі аресивні. Тільки вулики привожу додому другого дня в мене на пасіці починаласся бійня і сімї які за перший день не відбили натиск сусідної пасіки продовжували довбати ще довго, але літом це не критично. Після повернення із кочовки вже після соняха знову напад сусідної пасіки  день два жахіття, потім все притихає і сімї які не захистили себе починаєця повільне довбання сімей, це не відразу але  помітно, по прильоткі постійно бігає вперед назад охорона за кожною бджолою спасає тільки коли залишити прохід на одну бджолу , а пізніше  на ці самі сімї підключаюця оси тоді повільне розграбування видно добре і прохід на одну бджолу вже не спасає стоїш дивишся, а через літок через одну бджола, оса, бджола оса, то заходять то виходять,  пробував і керосин і на 2ві доби взагалі закривав вулик ( блага тому вулики очереттяні і дозволяють закривати на два дні ) не допомогає, пробував навіть два сусідніх вулика міняти місцями через добу оси знову довбуть той самий вулик тільки на другому місці, а потім ослабнення та зліт. Я навіть хотів відмовитись від карніки пернер, а в позатому році тут на форумі описував розгромлення гарних сімей. З того року з осами почав боротися з травня місяця, коли докормлюю в відводки кладу не пакети із сиропом, а поробив бокові кормушки, да іще, сімї які потенційно будуть розбиті під осінь видно вже серед літа, в цих сім"ях не тільки печатка пожкодженна на розплоді а і черв"яки ганяють по рамках пи силі сімей бульше 12ти рамок.  До речі, через бої на моїй пасіці сусіди написали на мене заяву, що тільки я зявляюся із своєю пасікою починаєця хаоз, а в сусіда бджоли вічливі.

Ще такого не мав щоб у Кіровоградській обл не було меду.На кочівлі сьоімо десь до350сімей на точку і всі з медом ,правда після 10серпня взятку майже нема ,але й нападів ніяких ніколи небуло.

Только что, igorstep сказал:

Ще такого не мав щоб у Кіровоградській обл не було меду.На кочівлі стоімо десь до350сімей на точку і всі з медом ,правда після 10серпня взятку майже нема ,але й нападів ніяких ніколи небуло.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, igorstep сказал:

Ще такого не мав щоб у Кіровоградській обл не було меду.На кочівлі стоімо десь до350сімей на точку і всі з медом ,правда після 10серпня взятку майже нема ,але й нападів ніяких ніколи небуло.

Кіровоградська область різні краї і погода різна, в 2020р коли повинна була цвісти акація віддав 120 рамок кормових і з запаса і 10 мішків цукру, а коли виїзджав на сонях п"ятаки меду були як коробка сірників, сонях згорів за три дні, але я взяв по 30кг на родину на круг всієї пасіки і врятувала мене карніка пернер, карпатка майже ні чого не дала,  в районі в кого місцева бджола були такі що і собі меду не качали. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Віталій.В сказал:

Кіровоградська область різні краї і погода різна, в 2020р коли повинна була цвісти акація віддав 120 рамок кормових і з запаса і 10 мішків цукру, а коли виїзджав на сонях п"ятаки меду були як коробка сірників, сонях згорів за три дні, але я взяв по 30кг на родину на круг всієї пасіки і врятувала мене карніка пернер, карпатка майже ні чого не дала,  в районі в кого місцева бджола були такі що і собі меду не качали. 

Правильно,не спорю ,але ті всі породи чи гібриди то э до одного місця.А от коли повен вулик здорової ,ситої і з розплодом бджоли тоді інша справа.Приїзджайте до мене на весняний розвиток побачите як воно буває.Доречі тема про вивід маток так що втікаємо звідси.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, igorstep сказал:

Доречі тема про вивід маток так що втікаємо звідси.

 

Ми попросимо наших модераторів вибачення за трішки підзагажену тему, вони в нас люди :ay: з розумінням  :hi:

Що до теми і питання мною піднятого а саме, зліт малогабаритних нуків, із  сказаного колегами що міль не єсть основною причиною злетів, в чому я повністю шо і раніше писав згодний, причина злетів це купа факторів де на :IMHO: остання крапля до злета нука єсть міль, міль заводиця в слабких нуклеусах і тут стало питання, як в нуклеусі на 3ри рамки 200 х 145 зберегти до осені добру силу родини ? якщо природньо що сила бджолородини в серпні місяці на 50 а то більше вісотків зменьшиця ???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Віталій.В сказав:

зліт малогабаритних нуків,

Зліт є і в інших нуклесах. 

 

9 хвилин тому, Віталій.В сказав:

як в нуклеусі на 3ри рамки 200 х 145 зберегти до осені добру силу родини ?

За таке не скажу але в 1/2 дадан на 3 рамки до осені також починає посідати, тому потрібно об'єднувати, а коли 4 1/2 то просідання практично не помітне, але для зимівлі (на вулиці) точно не годиться. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добитися мінімальної кількості злетів нуклесів на вказану мною рамку можна за рахунок заселенням з донорів на маточник з витримкою декілька діб в темному прохолодному місці і подалім відбором матки коли є печатка, а так коли відбір матки з яйца то більший стрес для бджіл який їх спонукає збирати чемодан, особливо в другій половині сезону:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, rudakov сказал:

якщо знати підходи можуть написати що порода "Велика слонова":ah: аби бажання було

У нас подход один Леся або двi Лесi...:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Віталій.В сказал:

За що і вся бесіда розпочаласся, через те що слабнуть нуки, напевно так не вірно...

Під серпень місяць не меньше як на 50т відсотків всі бджолородини слабнуть ( думаю що з цим погодяця всі ) а так як нуклеуси не вик

А що злітають  цілі сімї навіть від нападу бджоли або оси думаю теж згодні ? 

 

Не все перечитую,так що не завжди можу вловити суть.

На рахунок того що під серпень всі сім ї слабнуть на 50 %.

Сім ї так ,а відводки і нуки не завжди слабнуть. Там трохи інакше іде розвиток.

Є періодичність розплоду. Так частина може заслабнути,а частина іде в рост.

Те що злітають  хоч сім ї хоч нуки  буває. І напади залежать не від розміра рамки і кількості бджоли, а більше від співвідношення бджоли і площі сота.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...