Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

Метил всех карник последней закладки 

все сеют 

Облёт 100 % 

никто никого в  клубок не брал (как  у некоторых блогеров ) 

Не смотря на то , что нуки соединены и живут не менее чем на 10 рамках 

все позаливались 

Не представляю как там дела у  тех ,

кто держит не трёх половинках 145 рамки 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 02.07.2021 в 19:01, военрук сказал:

Ні, вже не тримається, знову по 150грн продають, в основному це мукачівські один перед одним ціну скидають. Говорять, що це вони планово так роблять, навіть називають числа коли вони по плану перейдуть продавать по 100грн за плідну матку. Це я не придумав, а сам 29 червня від них по 150грн получав.

Уже по 130 гр.

Screenshot_20210727-111446_Viber.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20.07.2021 в 08:05, Мико сказав:

Не представляю как там дела у  тех ,

кто держит не трёх половинках 145 рамки 

У мене нуки зараз по 3-4 рамки на 145. Пройшовся на вихідних і позабирав лишні розплодні та медові рамки, щоб мали куди розвиватися і не було перенаселення нуків. Взамін дав пусту сушку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Sanich сказал:

У мене нуки зараз по 3-4 рамки на 145. Пройшовся на вихідних і позабирав лишні розплодні та медові рамки, щоб мали куди розвиватися і не було перенаселення нуків. Взамін дав пусту сушку.

У меня на стационаре нуки на 145 рамку по 3 шт. но нет подсолнуха и ничего нет в этом году.... Цветет золотарник но снего тоже полный ноль таким темпом надо будет еще и кормить...:( Сказачный год....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Вивід маток без переноса лічінок без нікота та джентера - це для тих хто погано бачить і невелика кількість маток потрібна.

Шприц на 2 мм обрізається і протикаєте тим шпріцом комірку з лічінкою(сот обрізається на 1/3), під рамку бажано поставити паралон. Далі випихається комірка на другу сторону шпріца поршенем від шпріца і на рамку. 

Матку ізолюєте(тобто без осиротіння, колонія біологічно збалансована) і бджоли тягнуть маточники. Виходить щось як тиха заміна, якісні матки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, Incap сказал:

Вивід маток без переноса лічінок без нікота та джентера - це для тих хто погано бачить і невелика кількість маток потрібна.

Шприц на 2 мм обрізається і протикаєте тим шпріцом комірку з лічінкою(сот обрізається на 1/3), під рамку бажано поставити паралон. Далі випихається комірка на другу сторону шпріца поршенем від шпріца і на рамку. 

Матку ізолюєте(тобто без осиротіння, колонія біологічно збалансована) і бджоли тягнуть маточники. Виходить щось як тиха заміна, якісні матки.

Інтересний варіант 

Тоді :hmm:прочитав і придумав . вирізаєм полоску з вощини з личинками , ложим на на прививочний брусок зрізавши комірку і накриваємо комірки з личинкою по центру  мисочками без дна , понаружі припаюєм паяльником до планки , чи заливаєм віском 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, AVA сказал:

Інтересний варіант 

Тоді :hmm:прочитав і придумав . вирізаєм полоску з вощини з личинками , ложим на на прививочний брусок зрізавши комірку і накриваємо комірки з личинкою по центру  мисочками без дна , понаружі припаюєм паяльником до планки , чи заливаєм віском 

 

Теж непоганий варіант

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Incap сказал:

Теж непоганий варіант

А можна шпріц порізать на мисочки 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, AVA сказал:

А можна шпріц порізать на мисочки 

так напевне. Я цого року пробував шприцем 2мм тягнуть маточники з шпріца. 5 таких маток Карніки пішли в отводках серпневих узиму вже обліталися. Побачим що буде з них.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, AVA сказал:

А можна шпріц порізать на мисочки 

Так а це дійсно ідея. Вирізати полоску з лічінками урізати її до 1/3 приклеїти до прививочної рамки  нарізати шпріц і на втикати . Нажаль вже не можна спробувати. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Incap сказав:

Так а це дійсно ідея. Вирізати полоску з лічінками урізати її до 1/3 приклеїти до прививочної рамки  нарізати шпріц і на втикати . Нажаль вже не можна спробувати. 

Вирізаєте полоску, лише не з личинками, а з яйцями, кріпите до прививочної планки і трохи проріджуєте ті яйця - це спосіб для лінивих, хто не хоче чи не може займатися переносом - добре розписаний в ютубі  на каналі Степаненка

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Incap сказал:

Вивід маток без переноса лічінок без нікота та джентера - це для тих хто погано бачить і невелика кількість маток потрібна.

Шприц на 2 мм обрізається і протикаєте тим шпріцом комірку з лічінкою(сот обрізається на 1/3), під рамку бажано поставити паралон. Далі випихається комірка на другу сторону шпріца поршенем від шпріца і на рамку. 

Матку ізолюєте(тобто без осиротіння, колонія біологічно збалансована) і бджоли тягнуть маточники. Виходить щось як тиха заміна, якісні матки.

 

3 часа назад, AVA сказал:

Інтересний варіант 

Тоді :hmm:прочитав і придумав . вирізаєм полоску з вощини з личинками , ложим на на прививочний брусок зрізавши комірку і накриваємо комірки з личинкою по центру  мисочками без дна , понаружі припаюєм паяльником до планки , чи заливаєм віском 

 

 

2 часа назад, AVA сказал:

А можна шпріц порізать на мисочки 

 

2 часа назад, Incap сказал:

Так а це дійсно ідея. Вирізати полоску з лічінками урізати її до 1/3 приклеїти до прививочної рамки  нарізати шпріц і на втикати . Нажаль вже не можна спробувати. 

Чим би дитя не тішилось, аби не плакало:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, davolodya сказал:

Вирізаєте полоску, лише не з личинками, а з яйцями, кріпите до прививочної планки і трохи проріджуєте ті яйця - це спосіб для лінивих, хто не хоче чи не може займатися переносом - добре розписаний в ютубі  на каналі Степаненка

Так для лінивих. Я наприклад неможу. Зір вже не той. Тому потребую спосіб для переносу лічинок для лінивих як ви сказали. Користуюсь Джентером. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Incap сказал:
4 часа назад, davolodya сказал:

Вирізаєте полоску, лише не з личинками, а з яйцями, кріпите до прививочної планки і трохи проріджуєте ті яйця - це спосіб для лінивих, хто не хоче чи не може займатися переносом - добре розписаний в ютубі  на каналі Степаненка

 

А взагалі цей метод без переноса лічінок ще у 1860 році був описаний. Аллем, потім німцем Цандером у 1910 році, який придумав маточну кліточку і нуклеус. Про яйця у жодному з способів не ведеться. Лічінці має бути максимум 60 годин. Далі якість матки стрждає. Як висловився Цадер ...скло у склі. Це коли прозора лічінка у прозорому молочці. 

Перенос лічинок - це не найкращій спосіб. Но для маткарів у яких конвеєр вирощування маток на продаж алтернативи переносу лічінок немає. А де матки штампують сотнями і тисячами за сезон яка може бути якість?  Чим свіщова матка відрізняється від тої що виростили у виховательці з осиротінням, у біологічно незбалансованій колонії ??? і ще засунули в не природнє середовище інкубатор.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

какими налобными фонариками пользуетесь для переноса личинок?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.09.2021 в 22:35, Incap сказал:

А взагалі цей метод без переноса лічінок ще у 1860 році був описаний. Аллем, потім німцем Цандером у 1910 році, який придумав маточну кліточку і нуклеус. Про яйця у жодному з способів не ведеться. Лічінці має бути максимум 60 годин. Далі якість матки стрждає. Як висловився Цадер ...скло у склі. Це коли прозора лічінка у прозорому молочці. 

Перенос лічинок - це не найкращій спосіб. Но для маткарів у яких конвеєр вирощування маток на продаж алтернативи переносу лічінок немає. А де матки штампують сотнями і тисячами за сезон яка може бути якість?  Чим свіщова матка відрізняється від тої що виростили у виховательці з осиротінням, у біологічно незбалансованій колонії ??? і ще засунули в не природнє середовище інкубатор.

Исходя из выше написанного было бы интересно услышать рекомендацию по выведению...:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, arki сказал:

какими налобными фонариками пользуетесь для переноса личинок?

ось такий або дорожчий 

image.png.41159e8db50c5e570ba739d160f3bef5.png

https://www.aliexpress.com/item/32819386432.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6e0ee316a2uPRb&algo_pvid=876c0219-436f-4f86-a828-dac556143e6c&algo_exp_id=876c0219-436f-4f86-a828-dac556143e6c-6&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000025450937595"}

Аккумулятори краще на 4,2вольт 18650 из б\у ноутб, шуруповерт або из др., тільки не 3,7 вольт и не "дешевий китай".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.09.2021 в 22:35, Incap сказал:

Перенос лічинок - це не найкращій спосіб. Но для маткарів у яких конвеєр вирощування маток на продаж алтернативи переносу лічінок немає. А де матки штампують сотнями і тисячами за сезон яка може бути якість?  Чим свіщова матка відрізняється від тої що виростили у виховательці з осиротінням, у біологічно незбалансованій колонії ??? і ще засунули в не природнє середовище інкубатор.

 

7 часов назад, Александр К. сказал:

Исходя из выше написанного было бы интересно услышать рекомендацию по выведению...:hi:

Есть категория людей, которые считают, что окружающие всё делают не так, как нужно. Правильно делают только они. И действительно хотелось бы  не только услышать рекомендации, но посмотреть на  действительно классных  маток, выведенных высококлассным специалистом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Гурович сказал:

 

Есть категория людей, которые считают, что окружающие всё делают не так, как нужно. Правильно делают только они. И действительно хотелось бы  не только услышать рекомендации, но посмотреть на  действительно классных  маток, выведенных высококлассным специалистом.

 Я и писал не с целью как-то обидеть или задеть мне действительно интересно если то что изложено не так то тогда как должно быть так.. :az: Но видимо ответа не будет.. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Александр К. сказал:

 Я и писал не с целью как-то обидеть или задеть мне действительно интересно если то что изложено не так то тогда как должно быть так.. :az: Но видимо ответа не будет.. :dntknw:

Ну так и я не с целью обидеть, а хотелось бы услышать что то новое, прогрессивное, какую технологию человек применяет. Может какой научный прорыв случился, а мы и не знаем ничего:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Гарно в діда Василя на нуклеусній пасіці :ay:, цікаво що всі рамки рзміром десь 1/3 від 145тої і працює багато років, в мене рамки нука 1/2 від 145тої , але вже третій рік задумуюсь поробити нуки на 2-ві рамки 145.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Віталій.В сказал:

Гарно в діда Василя на нуклеусній пасіці :ay:, цікаво що всі рамки рзміром десь 1/3 від 145тої і працює багато років, в мене рамки нука 1/2 від 145тої , але вже третій рік задумуюсь поробити нуки на 2-ві рамки 145.

 

Чем больше рамок тем больше надо пчел чтоб заселить тем больше корма...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Віталій.В сказав:

Гарно в діда Василя на нуклеусній пасіці :ay:, цікаво що всі рамки рзміром десь 1/3 від 145тої і працює багато років, в мене рамки нука 1/2 від 145тої , але вже третій рік задумуюсь поробити нуки на 2-ві рамки 145.

 

 Так, красиво у Василя Антоновича на нуклексній пасіці. Головне вона у нього поряд із його та дочки будинками. Двічі там я побував.

 А про заповненність нуків бджолою ви , пане Віталію, видно, взимку  призабули... Бо щоб такі великі нуки заповнювати потрібно ліквідувати не одну бджолосім'ю. :IMHO:  Я майже щороку змушений з цією метою тратитися на пакети - бо своїх бджіл жаль відволікати від акаційного взятку. :dntknw:

 А у мене нуки на дві рамки половина 145, чотиримісні з нижньою вентиляцією. Замовляв я їх у класного майстра Віктора Дубенчака, здається з Хмільника. Вони просто суперові! :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, ДобровоЛ сказал:

 Так, красиво у Василя Антоновича на нуклексній пасіці. Головне вона у нього поряд із його та дочки будиками. Двічі там я побував.

 А про заповненність нуків бджолою ви , пане Віталію, видно, взимку  призабули... Бо щоб такі великі нуки заповнювати потрібно ліквідувати не одну бджолосім'ю. :IMHO:  Я майже щороку змушений з цією метою тратитися на пакети - бо своїх бджіл жаль відволікати від акаційного взятку. :dntknw:

 А у мене нуки на дві рамки половина 145, чотиримісні з нижньою вентиляцією. Замовляв я їх у класного майстра Віктора Дубенчака, здається з Хмільника. Вони просто суперові! :ay:

Мои нуки на 3 магазинки по 145 каждый нук 300 гр. пчел..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...