Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

1 годину тому, AVA сказав:

Підставляєте рамку суші в гніздо маткі на 12 годин ( на ніч ) ,  утром якщо є яйця, хоч на ладошку , забираєте рамку у стартер без розплодний ,

умовно пішов відлік ( приблизно 6 годин яйцові) 

Утром на 3 сутки від умовного відліку ( яйцо 6 годин прививка)  , китайцем берете все підряд що блистить :umora:, возраст все рівно буде однаковий 

  На місце рамки з засівом вертаєте прививочну рамку у  стартер, рамка з засівом  невертаєтся 

Тут ще головне що молочко взяте з личинкою буде рідне з стартера , замітив прийом кращий 

А стартер встигає свищів натягнути?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, военрук сказал:

В условиях когда маток инкубируют в улье, где температурный режим строго не соблюдается, матки могут рождаться и на 18 день.

и они будут уже неполноценные? с дефектами в развитии?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Олег Мельник сказал:

А стартер встигає свищів натягнути?

Не з чого тянуть ,на рамкі поставленій з вечора до утра через 3 суток , хіба що у деяких комірках молочка в три рази більше чим стандартно. я якраз їх у першу чергу переносю , бджоли чомусь їх вибрали для будущих маточників 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хлопці виручайте порадою , щось у мене з крайньою закладкою в 2020 усе не слава Богу.

То у виховалці трутовки обявились (ще той гемор),

матки облетілись( 10 діб тому бачив айця) в одному із нуків прийшов забрати маточку- яйця є а лічинок нема - вперше таке бачу. Нук нормальної сили 2 дадан.повна рамка засіву а лічинок нема в чому причина хз

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, слава 1987 сказал:

Нук нормальної сили 2 дадан.повна рамка засіву а лічинок нема в чому причина хз

матка сеет ,а кормить некому и нечем ,вот и выбрасывают проклюнувшуюся личинку 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Мико сказал:

матка сеет ,а кормить некому и нечем ,вот и выбрасывают проклюнувшуюся личинку 

Дякую, Спробуєм підгодувати хоча рамка медово-пергова стоїть. В сімю для підсадки взяв  із іншого відділення від гріха подалі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Один мой знакомый, при выводе пчелиных маток, использует так называемый "изолятор", который состоит из пары рамок. Туда он запускал королеву, из предварительно выбранной сильной семьи. В этот же изолятор вставлял одну рамку с ячейками и расплодом. Позже через пару-тройку дней обрезал нижнюю границу рамки со свежим расплодом и вставил в улей. За пару дней до появления маток, он вырезал маточники и оставил для дозревания. Потом когда пчеломатки вышли, он их помеместил в нуклеус.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, michaeltok сказал:

Один мой знакомый, при выводе пчелиных маток, использует так называемый "изолятор", который состоит из пары рамок. Туда он запускал королеву, из предварительно выбранной сильной семьи. В этот же изолятор вставлял одну рамку с ячейками и расплодом. Позже через пару-тройку дней обрезал нижнюю границу рамки со свежим расплодом и вставил в улей. За пару дней до появления маток, он вырезал маточники и оставил для дозревания. Потом когда пчеломатки вышли, он их помеместил в нуклеус.

Метод с подрезанием сота даёт возможность получить свищевых маток  одного возраста.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.07.2020 в 22:01, Гурович сказал:

Метод с подрезанием сота даёт возможность получить свищевых маток  одного возраста.

Для більшості - це вчорашній день. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Колеги хто прививався на початку серпня, як результат?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Dimitrij сказав:

Колеги хто прививався на початку серпня, як результат?

Остання прививка була 20 липня - прийом 50%. Більше в цьому сезоні прививатися не буду - трутня вже погнали, остання прививка вже була виключно для своїх потреб

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Dimitrij сказав:

Колеги хто прививався на початку серпня, як результат?

Результат кожного року буде різний, залежить від погоди, взятку і т.д. Цього року почали в середині липня гнати трутня, в попередні роки було нормально, у мене з середини липня по кінець серпня хороший взятой йде з золотарника та сильфії. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.07.2020 в 13:53, Мико сказал:

матка сеет ,а кормить некому и нечем ,вот и выбрасывают проклюнувшуюся личинку 

Может сухой засев? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

В основном сухой засев происходит при недостаточном, со стороны пчел, за расплодом. Личинка в яйце не развивается должным образом, из-за отсутствия личиночного корма, который используют пчелы для смачивания оболочки яйца. У одного знакомого так было, он рассказывал что, когда он подставил в семью много рамок с засевом из других семей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ніхто мені не трусив ви мене не правильно зрозуміли,або я не правильно доніс до вас думку!!  Спор ітд мені зовсім нецікавий

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як ви написали , так ми і прочитали.Не перейматесь , все буде добре. Саме головне щоб трутні гарно воду носили бо матки почали активно червити.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

сорі буде багато букоффф

 є ідея щодо виводу маток.знаю що є така тема але:

_там зараз ніхто не ходить

_рішення треба прийняти осінню 2020

отже:

найкращі матки це ройові і ТЗ. ТЗ не розглядаю. в ройових недолік ген ройливості є ідея як це обійти відвідуючи пасіку раз в тиждень.

день 1:

_перша сімя яка ввійшла в РР. виломали всі маточники, знищили матку, дали в кліточці найкращу минулорічну Ф1 

день 7

_виломали всі маточники, випустили матку через вощину.

день 14

 _матку вернули в її сімю (удаливши свищові), маточники роздали в нуки і в інші сімї які увійшли в РС, один залишили.

Є питання. якщо в сімю дати стару матку вона вийде з РР? Метод спрацює?

П С переносити хробаків нехочу (нашо та галера)

       купувати ф1 дорого (40* 150= 6000)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, олеглв сказал:

сорі буде багато букоффф

 є ідея щодо виводу маток.знаю що є така тема але:

_там зараз ніхто не ходить

_рішення треба прийняти осінню 2020

отже:

найкращі матки це ройові і ТЗ. ТЗ не розглядаю. в ройових недолік ген ройливості є ідея як це обійти відвідуючи пасіку раз в тиждень.

день 1:

_перша сімя яка ввійшла в РР. виломали всі маточники, знищили матку, дали в кліточці найкращу минулорічну Ф1 

день 7

_виломали всі маточники, випустили матку через вощину.

день 14

 _матку вернули в її сімю (удаливши свищові), маточники роздали в нуки і в інші сімї які увійшли в РС, один залишили.

Є питання. якщо в сімю дати стару матку вона вийде з РР? Метод спрацює?

П С переносити хробаків нехочу (нашо та галера)

       купувати ф1 дорого (40* 150= 6000)

На 14 день вже вийдє свищова, точніше вона вийде на 11-12день.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Нико150376 сказав:

На 14 день вже вийдє свищова, точніше вона вийде на 11-12день.

чому ви впевнені що потягнуть на 4х денному хробаку якщо в гнізді є яйця?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, олеглв сказал:

чому ви впевнені що потягнуть на 4х денному хробаку якщо в гнізді є яйця?

Якщо на 4хденому хробаку то матка вийде через 8 днів 

а це при правильному розкладі , по книжкі

14 минут назад, Нико150376 сказал:

На 14 день вже вийдє свищова, точніше вона вийде на 11-12день.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Нико150376 сказав:

Яна хочу з Вами сперечатися-спробуйте самі.

добре, на 7й вирізаєм і там і там

хоча я вважаю що якщо закладуть на одноденному (стоячому) яйці то вийде на 16 день.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 хвилину тому, олеглв сказав:

якщо в сімю дати стару матку вона вийде з РС?  

 

ось що важливіше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, олеглв сказал:

сорі буде багато букоффф

 є ідея щодо виводу маток.знаю що є така тема але:

_там зараз ніхто не ходить

_рішення треба прийняти осінню 2020

отже:

найкращі матки це ройові і ТЗ. ТЗ не розглядаю. в ройових недолік ген ройливості є ідея як це обійти відвідуючи пасіку раз в тиждень.

день 1:

_перша сімя яка ввійшла в РР. виломали всі маточники, знищили матку, дали в кліточці найкращу минулорічну Ф1 

день 7

_виломали всі маточники, випустили матку через вощину.

день 14

 _матку вернули в її сімю (удаливши свищові), маточники роздали в нуки і в інші сімї які увійшли в РС, один залишили.

Є питання. якщо в сімю дати стару матку вона вийде з РР? Метод спрацює?

П С переносити хробаків нехочу (нашо та галера)

       купувати ф1 дорого (40* 150= 6000)

 

Діло звісно ваше, але я б заморочився, (перенос лічинки китайцем не складніше чим макарони нанизати виделкою) В одній сім'ї без особливих танців з бубном, по Рутнеру,можна виводити три заклади  - от якраз перекриєте необхідну Вам кількість із запасом. Із плюсів контроль віку - планування роботи менше шансів загубити маточники - знаєш коли можна їх чипати, а коли ні.

Або Із одноразовою закладкою мені сподобався приклад описаний Анатолієм Стрільцем, коли у виховалку добавив розплоду, а потім розкидав у нуки для обльоту, я пробував в цьому році виходить зручно і надійно

На крайній випадок зажміть до писку сімю з маткою від якої плануєте виводити - отримаєте свої ройові маточники, але з правельними генамии і використовуєте їх за призначенням. - але точного віку маточника ви не отримаєте, що вносить певні незручності в роботі.

 

Описаний Вами метод, як на мене містить забагато зайвих рухів. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, слава 1987 сказав:

 

Діло звісно ваше, але я б заморочився, (перенос лічинки китайцем не складніше чим макарони нанизати виделкою) В одній сім'ї без особливих танців з бубном, по Рутнеру,можна виводити три заклади  - от якраз перекриєте необхідну Вам кількість із запасом. Із плюсів контроль віку - планування роботи менше шансів загубити маточники - знаєш коли можна їх чипати, а коли ні.

Або Із одноразовою закладкою мені сподобався приклад описаний Анатолієм Стрільцем, коли у виховалку добавив розплоду, а потім розкидав у нуки для обльоту, я пробував в цьому році виходить зручно і надійно

На крайній випадок зажміть до писку сімю з маткою від якої плануєте виводити - отримаєте свої ройові маточники, але з правельними генамии і використовуєте їх за призначенням. - але точного віку маточника ви не отримаєте, що вносить певні незручності в роботі.

 

Описаний Вами метод, як на мене містить забагато зайвих рухів. 

існує думка що ройові матки кращі ніж ті що перенесені шпателем (шпательні це фактично ті ж свищові)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...