Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

7 минут назад, siverit сказал:

Смотря как считать. По себестоимости можно например  так -10 рамочный корпус на рамку дадан, делаем из него 5 нуклеусов (по 2 рамки). Возможно облетятся не все. И потерянный месяц времени. А можно купить за 1000 грн 5 маток которые за тотже месяц если даже сделают по рамке расплода, то окупятся.

Минулого  року  , в  пошуках кращого  матеріалу , придбав   10  маток від 2 маститих  матководів - в результаті  із  4 лишив  - 1, від 2гого  з  6  -  3 .  рахуйте , домашні   -  даром .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не єкономічний аспект справи.Витративши на купівлю "авторитетних" маток 10 тис. гривен дуже можливо вічуватимеш розчарування і постійно мулятеме думка-"Свої ройові не гірше від 250 гривневих".Відсоток "сміття" вважаеться такий же як і в своїх. Цьогорічний приклад. З 21 -ї купленої сім. з матками  доньками відомих ліній "баків" і карніки -7 ввійшло в РС ще 10 треба оглянути. З 10 чи 20 маток УС  від Міхаїла Степановича Стрільчука  (минулорічні) точно 3(може і більше) війшли в РС, причому одна точно не набравши "сили". Жодних претензій до заводчиків. Заспокоїв себе думкою.Через деякий час українців нестане(ассимілюються, виродяться) а Українська  Степова залишиться бо вони відтворються і це важливіже мого клопоту по боротьбі з РС  в сім'ях ціеї породи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Винодел сказал:

Відсоток "сміття" вважаеться такий же як і в своїх.                                  

Свої ж  дармові  , а на  придбання  витрачаєм  з  бюджету .  Краще  вивести  самому  -  косяки  свої , не  так обідно .:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Лозко Василий сказал:

Свої ж  дармові  , а на  придбання  витрачаєм  з  бюджету . 

Если они у Вас даром, то продайте штук 100 по 10 грн и пополните свой бюджет на 1000 грн :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, siverit сказал:

 А можно купить за 1000 грн 5 маток которые за тотже месяц если даже сделают по рамке расплода, то окупятся.

А можно купить на 5000 гривен 50 маток плодных с Закарпатья и получить расплод с них на месяц раньше 

В этом сезоне это не проблема ,ни воспиталок , ни нуклеусов , ни риска необлёта :ay:

Вот только конкурировать стало  матководам на медовых пасеках , тяжело с ними 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Лозко Василий сказал:

Минулого  року  , в  пошуках кращого  матеріалу , придбав   10  маток від 2 маститих  матководів - в результаті  із  4 лишив  - 1, від 2гого  з  6  -  3 .  рахуйте , домашні   -  даром .

Ще розумію коли матка з недоліком непомітним оку, то одна справа. Но коли присилають явний брак, то це просто бажання впарить свій товар і все.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Винодел сказал:

Свої ройові не гірше від 250 гривневих

Оце я так само думав на початку своєї маткарської кар"єри.

Результат - наступного року починаючи з 27 квітня лазив по драбині та знімав рої.

А ще через рік ройові матки від ройових сімей почали зроюватися до пустого вулика.

Восени я придбав у Діми Гринькова 5 карнік ф-1та засів за книгу Рутнера.

Вже п"ятий сезон що таке рої я взагалі не знаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Ысч сказал:

Оце я так само думав на початку своєї маткарської кар"єри.

Результат - наступного року починаючи з 27 квітня лазив по драбині та знімав рої.

А ще через рік ройові матки від ройових сімей почали зроюватися до пустого вулика.

Восени я придбав у Діми Гринькова 5 карнік ф-1та засів за книгу Рутнера.

Вже п"ятий сезон що таке рої я взагалі не знаю.

Як це буде не смішно, але маючи матеріал іо  і карніки, і бакфаста  на вихідних зробив одну  закладку від безпородної умовної карпатки(дочки якої показали відмінну силу розвитку, але вскочили в ройку) ці сімї планую залишити для виховалок та джерел розплоду і якщо буде ранній взяток мають проявити себе. Хоча чисто для меду я б не ризикнув  робити від неї дочок - маючи досвід що мають схильність до роїння, а для пакетів те, що треба на початку травня сила сімей ого-го.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Ысч сказал:

Оце я так само думав на початку своєї маткарської кар"єри.

Результат - наступного року починаючи з 27 квітня лазив по драбині та знімав рої.

А ще через рік ройові матки від ройових сімей почали зроюватися до пустого вулика.

Восени я придбав у Діми Гринькова 5 карнік ф-1та засів за книгу Рутнера.

Вже п"ятий сезон що таке рої я взагалі не знаю.

Вся пасіка на ф2? Для чого? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, siverit сказал:

Да, в верх нектар почти не несут. Да и как по мне удобнее прививку вверху. Можно забрать старую, а через какоето время не разбирая дать новую. Можно положить клеточки с неплодками из инкубатора. В нижнее гнездо лезу раз в две прививки, чтоб поднять вверх пару рамок открытого расплода.

А почему Вы сделали прививку внизу?

Дивився відео Ігора Йовбака, де відділення з маткою немає свого льотка і бджоли ідуть через ганеманку. Тому вирішив ізолювати маток у верхньому без льотка (чомусь думаю що у нижньому догляд повинен бути кращий, там двіжняк іде повним ходом і пилок заносять і нектар. Тай якщо надумають роітись то матка не вилетить).

Чомусь думаю що якщо матка буде внизу то у верхньому буде якби застой(матка буде внизу і там будуть відбуватись всі життєві процеси, а вверху над ганеманкою якби щось неповноцінне). Зрештою це лиш моі домисли, тому прошу панство до дискусії по даному питанню.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, Александр К. сказал:

С точки зрения что температурный режим в гнезде лучше чем в магазинной надставке ... Просто я тоже так сделал.. :umora:

Зараз бороди висять і у стартера і у виховалок, тож думаю що з температурним режимом там все окей. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Серж 82 сказал:

Дивився відео Ігора Йовбака, де відділення з маткою немає свого льотка і бджоли ідуть через ганеманку.

А я  смотрел его стрим у братьев белорусов ,так он там плавал на счёт частичного и полного сиротства 

У меня воспиталка без матки 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Мико сказал:

У меня воспиталка без матки

Романович а воспиталка на якой рамки,

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Сергей 10 сказал:

Романович а воспиталка на якой рамки,

У меня одна рамка на пасеке 145 

Воспиталку с двух корпусов согнал на один 

и два колодца ,для двух прививочных по 12 держателей 

В гнезде  осталось 8 рам на 145 ,

5 корм и три рамки  личинки  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Сергей 10 сказал:

Романович а воспиталка на якой рамки,

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І скільки часу функціонує така виховалка? Я якщо закладаю безматочну, то дві, максимум три прививки і формую іншу, а це вибиває сім`ї з медозбору (вкінці  залишаю один маточник і дуже часто чомусь трапляється що саме у виховалках матки губляться).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Мико сказал:

В гнезде  осталось 8 рам на 145 ,

Потом правда пришлось вернуть корпус 

иначе пол семьи на улице ,

а  ночи в начале были хлолдные 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Мико сказал:

У меня одна рамка на пасеке 145 

Воспиталку с двух корпусов согнал на один 

и два колодца ,для двух прививочных по 12 держателей 

В гнезде  осталось 8 рам на 145 ,

5 корм и три рамки  личинки  

Мабуть одноразові, так?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Серж 82 сказал:

І скільки часу функціонує така виховалка?

  Две воспиталки .Три прививки ,перенос в одну по дате прививки 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, Серж 82 сказал:

 тому прошу панство до дискусії по даному питанню.

А расплод в нижнем корпусе есть?

9 минут назад, Серж 82 сказал:

І скільки часу функціонує така виховалка? Я якщо закладаю безматочну, то дві, максимум три прививки і формую іншу, а це вибиває сім`ї з медозбору (вкінці  залишаю один маточник і дуже часто чомусь трапляється що саме у виховалках матки губляться).

Зачем формировать новую можно просто подкинуть расплод закрытый... :IMHO1:

6 минут назад, Мико сказал:

  Две воспиталки .Три прививки ,перенос в одну по дате прививки 

Перенос по запечатке и эта семья становится инкубатором?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Серж 82 сказал:

Зараз бороди висять і у стартера і у виховалок, тож думаю що з температурним режимом там все окей. 

Сейчас и у меня бороды висят а при похолоданиях крайние маточнике на прививочной планке внизу к летку лупились позже....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Александр К. сказал:

А расплод в нижнем корпусе есть?

Перед формуванням у верхній забираю матку з рамкою розплоду, а ввесь інший залишається в нижньому. В процесі підкидаю в нижній відкритого.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Александр К. сказал:

Сейчас и у меня бороды висят а при похолоданиях крайние маточнике на прививочной планке внизу к летку лупились позже....

Я верхні льотки у нижньому прикрив бо бджоли на личинках біля льотка було більше ніж на задніх.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Серж 82 сказал:

Перед формуванням у верхній забираю матку з рамкою розплоду, а ввесь інший залишається в нижньому. В процесі підкидаю в нижній відкритого.

я в лежаках делаю воспиталку ... принцип похож... Пробовал через решотку РР с частичным осиротением меняют матку в процессе сами.... Поэтому как у Игоря работает не знаю....

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Серж 82 сказал:

Я верхні льотки у нижньому прикрив бо бджоли на личинках біля льотка було більше ніж на задніх.

У меня все летки открытые воспиталки стоят под орехом в тени круглосуточной .. Выкучиваются так что:blink: Но уменя объем воспиталок 14 -16 рамок с пчелой....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...