Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

13 годин тому, yu1986ra сказав:

Пакети міг би формувати десь на 10-15 травня, але кому вони тоді потрібні?

Поля це ще не означає , що там щось сіють корисне. В нас бідні грунти, взятки слабкі і мінливі. У 18 році було 2 рази по 5-7 днів взяток трохи більше кг, все інше вага +/-0. Ліси переважно загущені насадження 50-60 років - знизу там тільки мох (буває місцями крушина, але гляньте її медопродуктивність). 19 рік також був з причудами. Тому й кажу як вгадаєш з безрозплідним періодом, то будеш з медом (умовно 3 відра). Бджола в нас сидячи у вулику не зношується - я за безрозплідний. 

У кожному регіоні по своєму. А 2019 рік був дійсно аномальний, у мене це був найскладніший рік за весь час пасічникування, меду отримав десь третину від звичного та ще і рої здіймав через місяць- два після продажу пакетів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.04.2020 в 11:21, Гурович сказал:

Видать, африканских кровей:umora:

В 22.04.2020 в 07:58, дочинец сказал:

То цвіт фото такий ? Щось матка чорна дуже.

IMG_20200424_174248.thumb.jpg.155b7e918cf75e96575666cac7d1ebb9.jpg

Ну не угодиш пчеловодам, то бакфаст светлый, то карника тёмная. Вот сегодняшнее фото тойже маточки в нуклеусе на фоне пчёл.

Даже в нуки попало по несколько трутней. В основных семьях, особенно на медовых рамках трутня хватает.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 21.04.2020 в 21:26, siverit сказал:

2133633845__viber_2020-04-21_18-40-47.thumb.jpg.39a981f69315b4f867cbb15ba718d6c2.jpg31315573__viber_2020-04-21_18-40-46.thumb.jpg.df77addbffce4e20d979d917feea3129.jpg

 

Ну в общем "психанул" и сделал пробную закладку 9/04/2020. Сегодня вывелись. В этом году моя первая !

 

 

Вчера, 24 апреля, обнаружил тихую смену. Молодая матка только что вышла из маточника, пчелы ее сразу в клубок. Выдрал с клубка полуживую, на вид доразвитая, лапы-крылья соответствуют, крупная. И тут же ещё один маточник тихой смены, в смысле мисочка с однодневным яйцом. То есть, пчелы сами выбраковали матку, выведенную  в начале апреля, и тут же заложили ещё одну, потому что появились более подходящие условия для этого - тепло, сила, взяток. Пчелы явно в этом разбираются. И вот это я считаю хорошим ориентиром для начала вывода маток. Все остальное - от лукавого

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И у меня в нуклеусах вышли с маточников первые матки итальянки:

P00427-091538(1).thumb.jpg.eae004855bd07b5300d49b5d4b826485.jpg

P00427-091545(1).jpg.175549fd54e38ac901a1c0bfaad0401f.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 годин тому, Женя Циба сказав:

 

Бред. Як можна робити висновки по способах виводу по 9-и  сім'ях? Це те ж саме, що по 1-2 матках робити висновок по цілій породі бджіл... Зараз в Кашковського свищові найкращі, в більш ранніх відео у нього найкращими були ройові... Через деякий час він знову свою думку змінить...  А, згідно висловлювань Кашковського, виходить що відомі в цілому світі  інститути бджільництва маток виводять поганих, бо переносять личинку...:blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, davolodya сказал:

Бред. Як можна робити висновки по способах виводу по 9-и  сім'ях? Це те ж саме, що по 1-2 матках робити висновок по цілій породі бджіл... Зараз в Кашковського свищові найкращі, в більш ранніх відео у нього найкращими були ройові... Через деякий час він знову свою думку змінить...  А, згідно висловлювань Кашковського, виходить що відомі в цілому світі  інститути бджільництва маток виводять поганих, бо переносять личинку...:blink:

Самі кращі це маточники тихої зміни

їх небагато вони всі ухожині і заложині на правильних яйцях , один мінус на поток не поставиш 

Ройових  дуже багато і не всі правильно ухожені можеть вискочить мала матка і грохнуть хороші маточники 

А свищевищевих не тільки багато ,а ще можуть бути заложені на неправильних личинках 

А щоб правильно угадать личинку при переносі , я рамку з  площею засіва на ладошку , з якою буду прививатся ставлю у стартер 

При таком розкладі видно які комірки вони починають лить більше молочка , готують під перестройку у маточники 

Якось случайно це замітив , від ішки тільки вона засіяла забрав пятно з яйцями і поставив в один із  стартерів   для срочної прививки 

то в деяких комірках у перші часи після вилупки було молочка як у маточниках , личинка плавала ,
вони вже через сутки ці залиті комірки , де я незабрав личину,  перестроїли їх у маточники 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тримати пасіку в 200+ сімей  на ройових і свіщових матках місцевої помісі то не бред?  Багатьох то влаштовує. З виводом маток не хотять гратися , ось і розказують белеберду.  Цікаво як при методі ''професора'' тримати ф1 на великій пасіці ,  це получається  на протязі пару днів мені треба забезпечити кожну сімью рамкою з засівом від ф0 , питання  як мені заставити ф0 засіяти 150 рамок за пару днів ? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Valik740 сказал:

Тримати пасіку в 200+ сімей  на ройових і свіщових матках місцевої помісі то не бред?  Багатьох то влаштовує. З виводом маток не хотять гратися , ось і розказують белеберду.  Цікаво як при методі ''професора'' тримати ф1 на великій пасіці ,  це получається  на протязі пару днів мені треба забезпечити кожну сімью рамкою з засівом від ф0 , питання  як мені заставити ф0 засіяти 150 рамок за пару днів ? 

Ще забули потрібно проконтлювати возраст на якій заложена личинка у свищевих 

і візуальна якість маточників ройових і свищевих  на кожній рамці :umora:

Там малось на увазі що свищеві повині бути рідні , а не від других сімей 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, AVA сказав:

Самі кращі це маточники тихої зміни

Для мене тиха заміна - неваріант. Справа навіть не в продажі маток, навіть на свою пасіку нереально зробити так, щоб при тихій заміні всі мої F1 поміняли собі маток і при цьому далі залишалися першим поколінням... Маток на пасіці , далі як F1, нетримаю, тому однозначно тільки перенос личинки.  Привився від племенної, підсадив  - і далі в сім'ях F1. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, AVA сказав:

Ще забули потрібно проконтлювати возраст на якій заложена личинка у свищевих 

і візуальна якість маточників ройових і свищевих  на кожній рамці :umora:

Там малось на увазі що свищеві повині бути рідні , а не від других сімей 

Там треба було додати, що професор більше теоретик, ніж практик, всі його висновки робилися на чужих сім'ях, бо своїх у нього  весь час було лиш кілька, і він цього неприховує

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Автор відео кожен рік купляє самі дешеві пакети , продавці тих пакетів розказують йому що свищивухи то самі кращі матки , і для підтвердження своїх слів надали відео професора ,  але автор відео почина сумніватися , і догадується що  його найо.... Бо баче що норм . люди тримають породу і далі ф1 не заходять .  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 часа назад, Женя Циба сказал:

 

Кашковський розумний дядько, його метод з рятунковими матками в свій час був передовим, пасіки були колгоспні, вихід меду на сім'ю становив 5-8 кг. Він відпрацював метод для малоосвітчених  пасічників який дозволив отримувати в два і більше раз меду. Сьогодні інші часи, вимоги та можливості.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, teplov сказал:

Кашковський розумний дядько, його метод з рятунковими матками в свій час був передовим, пасіки були колгоспні, вихід меду на сім'ю становив 5-8 кг. Він відпрацював метод для малоосвітчених  пасічників який дозволив отримувати в два і більше раз меду. Сьогодні інші часи, вимоги та можливості.

В тім році спілкувався із старим бжолярем який весь свій стаж працював на свищевих матках, з його слів на круг на зимувалу сім'ю мінімум 30кг, максимум 180кг, в середному на сім'ю завжди брали по два бідона, але це не від маток залежить... сіяли при союзі всього і багато тому медозбор був не приривний від травня до серпня.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Віталій.В сказал:

В тім році спілкувався із старим бжолярем який весь свій стаж працював на свищевих матках, з його слів на круг на зимувалу сім'ю мінімум 30кг, максимум 180кг, в середному на сім'ю завжди брали по два бідона, але це не від маток залежить... сіяли при союзі всього і багато тому медозбор був не приривний від травня до серпня.

 

ПиС..т . в общем неправду говорит

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Рус сказал:

ПиС..т . в общем неправду говорит

Та хто його зна, акації колись у нас було багато в кожній посадці, що року сіяли гречку, направлення колгоспу було ВРХ тому сіяли єспарцети, люцерни і т.д ці поля були поливні ( це я пам''ятаю ) , сонях також завжди сівяли тому все може бути :IMHO:

До речі є в нього вулики 15-ти та 10-ти рамочні , пропонує мені купити 10-ти рамочники, а 15-ти тримає синові ( надієця що син стане бджолярем )

Звісно не потемі, але вже не перший раз чую що хто попрацював із 15-ти рамочниками до 10-ти не вертаюця.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В тім році спілкувався із старим бжолярем який весь свій стаж працював на свищевих матках, з його слів на круг на зимувалу сім'ю мінімум 30кг, максимум 180кг, в середному на сім'ю завжди брали по два бідона, але це не від маток залежить... сіяли при союзі всього і багато тому медозбор був не приривний від травня до серпня.
 
О то він ще той істинний рибак максимум 180 кг. в лежакаж з свищами і сімями які вже в кінці квітня починали роїтись .

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 минут назад, uam_63 сказал:

з свищами і

Колись в одному із роликів  Крівчикова почув як Цебро сказав яка різниця між свищевими матками та штучно виводиними ??? ...

Чисто теоретично...

Матки роєві - тісно в хаті, діти виросли  погнали шукать кращої долі ... десь так :umora:

Матки тихої зміни -  і робота гарна, і відпочити є коли, і зарплата нічогенька, а як пожар то хоч рощитуйся :ah:    в сенсі все влаштовує, а мамка так сєбє будем мінять...

Матки свищеві - караул немає мамки треба негайно вирощувати нову інакше гайка...

Матки штучно виведені - ???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Віталій.В сказал:

Матки штучно виведені - ???

Это овечки Долли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Віталій.В сказал:

Колись в одному із роликів  Крівчикова почув як Цебро сказав яка різниця між свищевими матками та штучно виводиними ??? ...

Чисто теоретично...

Матки роєві - тісно в хаті, діти виросли  погнали шукать кращої долі ... десь так :umora:

Матки тихої зміни -  і робота гарна, і відпочити є коли, і зарплата нічогенька, а як пожар то хоч рощитуйся :ah:    в сенсі все влаштовує, а мамка так сєбє будем мінять...

Матки свищеві - караул немає мамки треба негайно вирощувати нову інакше гайка...

Матки штучно виведені - ???

Любу матку потрібно знати де виводити і як виводити ,даже свищеву.

Якісна може бути і свищева,хоча я ними вже давно не користуюся, і погана може бути тихої зміни або ройова.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Віталій.В сказал:

Матки штучно виведені - ???

Цитата

караул немає мамки треба негайно вирощувати нову інакше гайка...

Слава Богу пчеловод позаботился

и дал готовых личинок в искуственных маточниках 

От элитных родителей 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Мико сказал:

Слава Богу пчеловод позаботился

и дал готовых личинок в искуственных маточниках 

От элитных родителей 

Но по факту тот же "караул не має мамки" только: 

1.условно в лучших условиях

2. условно известно какой материал  ( условно потому как до 30-ти % маток по  ТТХ  уже семьи значительно отличатся )

3.точно знаем какого числа будут зрелые маточники - неплодки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18.04 змушений був зробити прививку( бо сімя, яку брав на виховалку - місцева ройова, брав у діда у сусідньому селі )звалилась вройку, вивести не зумів.

зробив прививку не шукаючи матку прийняли на ура.(на льотки кинув ганіманку)

23.04 зробив  повторну -прийом знову на ура

28 мав ізолювати першу закладку, через роботу не зміг приїхати на пасіку. приїхав сьогодні 29.04 18:00

Перша прививка була: і баки, і карніка  8+8  (баки від Ізмайлова 7на20)сьогодні приїхав думаю небіда, що вчора не ізолював  ізолюю сьогодні,  а не тут то було - баки з 6 маточників вискочили (кришечки відкриті знизу) 2 маточника баків і 4 маточника карніки розгризені з боку. Все що залишилось ізолював із 6 що вискочили знайшов тільки 4 їх посадив у бігуді.(були на сусіднійх рамках із прививочною )

Старушці мабуть гаплик (за нею то й не великого жалю),а от думку думаю, як відловити втікачок\ку . Генадій Броніславович мав рацію, що деякі вискакують раніше Буде мені наука. благо що хоч другу закладку не встигли коцнуть

 

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перенос яиц в соответствующей теме 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Мико сказал:

Перенос яиц в соответствующей теме 

Це там де і про "пришельців"?:ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...