Jump to content
rut21

Вывод маток

Recommended Posts

6 часов назад, дочинец сказал:

Це напписано все відносно.

Мається на увазі що коли сприятлива погода то час льоту і насищеність трутня збільшується.

При несприятливих умовах коли появляються невеликі вікна і час льоту зменшується і зменшується насищеність трутня.

В такі періоди  матка може облитітися з декількома трутнями.

Якщо в послідующі дні погода позволить матка може вилетіти на дообліт,(так твердить наука)

А якщо холод затримається матка почне сіяти.

Ви все вірно пишите, але недозапліднена матка (як приклад,  при ШЗ дозою 3мкл) починає сіяти як мінімум після того, як пройде 15,а то і 20 днів. За своє життя(а мені уже за 66) я щось не пам`ятаю, щоб в другій половині квітня -  на початку травня  не було жодного погожого дня.

Не можна категорично говорити, що ранні матки неякісні, це неправда! :IMHO:.

• Like 2
33 минуты назад, Охмалина сказал:

Ви все вірно пишите, але недозапліднена матка (як приклад,  при ШЗ дозою 3мкл) починає сіяти як мінімум після того, як пройде 15,а то і 20 днів. За своє життя(а мені уже за 66) я щось не пам`ятаю, щоб в другій половині квітня -  на початку травня  не було жодного погожого дня.

Не можна категорично говорити, що ранні матки неякісні, це неправда! :IMHO:.

При штучному запліднені матки починають сіяти в різні сроки незалежно від дози. По крайній мірі я так замічав,хоча я роблю невеликі партії спорити не хочу .Це потрібно спитати у наших професіоналів які роблять сотнями.

А те що ранні матки неякісні я ніколи не говорив.

Сам вивожу ранніх маток і дуже часто ранні якісніші за пізніх.

Все залежить від умов.

• Like 3
  • Thanks 2
4 часа назад, дочинец сказал:

А те що ранні матки неякісні я ніколи не говорив.

Сам вивожу ранніх маток і дуже часто ранні якісніші за пізніх.

Все залежить від умов.

Та Вас я ні в чому не звинувачую. І з Вашими твердженнями в останніх реченнях повністю згоден:ay::az:.

Только что, Север сказал:

А якщо сила виховалки дозволяє тримати стабільну температуру необхідну для виводу якісної матки незалежно від коливань температури зовнішнього середовища?

На якість маток впливає безліч факторів і температурний 25-28 С лише один з них, а наявність взятку у природі, а наявність розплоду відкритого у сімї, а наявність і збалансованість бджоли різного віку, а наявність мами всіх бджіл у вулику і тд і тп ...... тому вважаю, що своя матка виведена із свища у теплу погоду із взятком у своїй сімї буде найкращою ...

11 годин тому, RAN сказав:

тому вважаю, що своя матка виведена із свища у теплу погоду із взятком у своїй сімї буде найкращою ...

Років 15 тому,  практично вся пасіка у мене була на свищових та на ройових матках. Про те, що свищові матки бувають дуже хорошої якості - спорити також не буду. Але про термін для виведення свищової матки і про те, що в сім'ї практично місяць немає розплоду і не оновлюється бджола, однозначно висловлюю негатив. Це дуже добрий метод для лінивих пасічників, ранньою весною трохи попрацював,  продав пакети, або зробив відводки, закрив вулики і на місяць забув про пасіку. В червні переглянув наполовину пусті вулики, в липні трохи добавив вощини, в серпні один раз відкачав і загодував на зиму, ось і весь сезон на свищових матках.

• Like 2
3 минуты назад, Сергій-апі сказал:

закрив вулики і на місяць забув про пасіку. В червні переглянув наполовину пусті вулики, в липні трохи добавив вощини, в серпні один раз відкачав і загодував на зиму, ось і весь сезон на свищових матках.

Идеальный вариант для лодырей 

• Like 1
12 годин тому, RAN сказав:

тому вважаю, що своя матка виведена із свища у теплу погоду із взятком у своїй сімї буде найкращою …

Ще забув вказати, що свищову матку будуть виводити, не як Ви пишите в пеплу погоду із взятком..., а тоді коли в сім'ї пропаде або буде відібрана матка. 

• Like 2
5 минут назад, Мико сказал:

Зато себестоимось 4 грн 

• Like 1
  • Haha 1
2 хвилини тому, Мико сказав:

І потім ця категорія пасічників розказує, що невдалий сезон, 10 - 15 кг. меду на круг. А звідки мед мав взятися, хто його мав носити?

• Like 3
17.04.2020 в 09:09, Сергій-апі сказав:

І потім ця категорія пасічників розказує, що невдалий сезон, 10 - 15 кг. меду на круг. А звідки мед мав взятися, хто його мав носити?

В нас 1-2 відра меду це норма і безрозплідний період іноді виручає. Просто треба вгадати коли його робити....

Edited by yu1986ra
33 хвилини тому, yu1986ra сказав:

В нас 1-2 відра меду це норма і безрозплідний період іноді виручає. Просто треба вгадати коли його робити....

Поясніть, як Вас виручає безрозплідний період?

32 минуты назад, Сергій-апі сказал:

Поясніть, як Вас виручає безрозплідний період?

Кормить никого не нужно, можно мёда подсобрать. Только не пойму, как пакетчики могут варьировать этот период? если пакеты продают в одно и то же время.

Edited by Гурович
9 хвилин тому, Гурович сказав:

Кормить никого не нужно, можно мёда подсобрать. Только не пойму, как пакетчики могут варьировать этот период? если пакеты продают в одно и то же время.

Так автор попереднього повідомлення, яке я процитував, написав, що збирає 1-2 відра меду, для чого в такій місцевості безрозплідний період, потім хіба підгодовувати бджіл і танці з бубном. 

А пакетчики в основному (не ліниві) в день продажу пакету підставляють запечатані маточники або підсаджують матку. Як на мене, то найкраще неплодку, тут і безрозплідний період кілька днів і сім'я особливо не стресує.

1 година тому, yu1986ra сказав:

Між відром і двома відрами є 100% різниця. У Вашому регіоні, якщо не продавати пакети, медозбір повинен бути не менше 30 - 40 кг. на сім'ю. Хоча похибка по меду на місце розміщення пасіки повинна бути врахована.

Edited by Сергій-апі
В 09.04.2020 в 16:02, siverit сказал:

Конечно для качественных маток одно из условий - надо чтобы  постоянно шёл принос пыльцы и нектара. Сейчас погода день лётная, день нет. И Вы правы - качество этих маток с большой вероятностью будет не лучшее. Но в ситуации с сильными семьями, как правильно написал

каждый сам себе решит что лучше - сделать отводки с такими матками или загнать семьи в ройку.

Да и первые стартеры всегда делаю с частичным осиротением, так что ранний вывод первой партии даст хороший плюс -"раздоит" стартеры на выработку маточного молочка.

2133633845__viber_2020-04-21_18-40-47.thumb.jpg.39a981f69315b4f867cbb15ba718d6c2.jpg31315573__viber_2020-04-21_18-40-46.thumb.jpg.df77addbffce4e20d979d917feea3129.jpg

Ну в общем "психанул" и сделал пробную закладку 9/04/2020. Сегодня вывелись. В этом году моя первая !

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
5 хвилин тому, siverit сказав:

Ну в общем "психанул" и сделал пробную закладку 9/04/2020. Сегодня вывелись. В этом году моя первая !

Тепер залишилось "псіханути" щоб погода  була і матки облітались.....

• Like 4
5 минут назад, Lefty сказал:

Тепер залишилось "псіханути" щоб погода  була і матки облітались.....

кто не рискует...  Да и чем я рискую? Не облетятся эти, облетятся следующие. Сделаю отводки, по развитию решу оставлять этих маток или заменить. А маток навывожу сколько захочу

• Like 1
  • Haha 1
В 16.04.2020 в 09:04, Охмалина сказал:

а йому чого не сидиться в теплому вулику? :umora:.

Років з 20-ть тому зимою  стою в гурті  а біля мене дідок учасник ВОВ, на вулиці морозу градусів 7 - 8, тут гульк ідуть  два молодика закутані по вуха, дідок як загне матюка... що воно за молодь пішла, в 43-м на вулиці  - 20оС а  я санітарку в окопі "кохаю"  і троє дітей після війни прижив і бабу до 60-ти ганяв, а тут с**  гидко дивитись .

Я діда уважно слухаю а сам дивлюся на молодицю що встає з авто в короткій юбчині, і така думка :ah:  не знаю як - 20оС  а ці 8-м мороза я точно витримаю :ah: , так це я ще ж і на ніс гидко чую :umora:

Книжка пише що, матку яка вийшла на спаровоку трутень чує до 7-ми км, так що варто тільки маткі запахтіти прильотки  аж гуркотіть  від трутнів будуть, головне щоб трутні були не учасники зимівлі і в добрих родинах викормлені та доглянуті...

Edited by Віталій.В
  • Like 2
  • Haha 3
10 часов назад, siverit сказал:

2133633845__viber_2020-04-21_18-40-47.thumb.jpg.39a981f69315b4f867cbb15ba718d6c2.jpg31315573__viber_2020-04-21_18-40-46.thumb.jpg.df77addbffce4e20d979d917feea3129.jpg

То цвіт фото такий ? Щось матка чорна дуже.

• Like 1
3 часа назад, дочинец сказал:

Видать, африканских кровей:umora:

11 часов назад, дочинец сказал:

Это ж монтикола!!

21.04.2020 в 09:37, Сергій-апі сказав:

Між відром і двома відрами є 100% різниця. У Вашому регіоні, якщо не продавати пакети, медозбір повинен бути не менше 30 - 40 кг. на сім'ю. Хоча похибка по меду на місце розміщення пасіки повинна бути врахована.

Ви мені за мій регіон не розказуйте. Рік на рік не приходиться. Пакети не продаю, почнеш робити відводки або відпустиш рій буде відро, як ні то два ( це в добрий рік). Вгадаєш з безрозплідним будеш з медом, як ні буде відро.

• Haha 1
3 години тому, yu1986ra сказав:

Ви мені за мій регіон не розказуйте. Рік на рік не приходиться. Пакети не продаю, почнеш робити відводки або відпустиш рій буде відро, як ні то два ( це в добрий рік). Вгадаєш з безрозплідним будеш з медом, як ні буде відро.

Прочитавши Ваше повідомлення, подумав що у Вас пустеля:umora:, але подивився фото з  супутника, бачу поля ліси луга…, то про які 10 літрів з сім'ї можна говорити, це третя частина від норми.

У мене колега живе в Поляниці, Закартарської області (Буковель), то він збирає 10 - 15 літрів після продажу пакетів, але у нього тільки трохи дикоросів, хвойний і буковий ліс і  сніг лежить до пів весни, пакети після 15 травня. Для прикладу, я після 15 травня можу по другому разу пакети формувати.

21.04.2020 в 09:37, Сергій-апі сказав:

на півночі нашої області слабкі взятки, це мабуть людина і не продаючи пакета має відро меду. але мед дуже смачний "дикий" лісовий.

• Like 1
9 годин тому, Сергій-апі сказав:

Прочитавши Ваше повідомлення, подумав що у Вас пустеля:umora:, але подивився фото з  супутника, бачу поля ліси луга…, то про які 10 літрів з сім'ї можна говорити, це третя частина від норми.

У мене колега живе в Поляниці, Закартарської області (Буковель), то він збирає 10 - 15 літрів після продажу пакетів, але у нього тільки трохи дикоросів, хвойний і буковий ліс і  сніг лежить до пів весни, пакети після 15 травня. Для прикладу, я після 15 травня можу по другому разу пакети формувати.

Пакети міг би формувати десь на 10-15 травня, але кому вони тоді потрібні?

Поля це ще не означає , що там щось сіють корисне. В нас бідні грунти, взятки слабкі і мінливі. У 18 році було 2 рази по 5-7 днів взяток трохи більше кг, все інше вага +/-0. Ліси переважно загущені насадження 50-60 років - знизу там тільки мох (буває місцями крушина, але гляньте її медопродуктивність). 19 рік також був з причудами. Тому й кажу як вгадаєш з безрозплідним періодом, то будеш з медом (умовно 3 відра). Бджола в нас сидячи у вулику не зношується - я за безрозплідний. 

• Like 1