Jump to content
rut21

Вывод маток

Recommended Posts

2 години тому, teplov сказав:

Мова була за місцеві рійливі помісі Ф-X. Ви ще скажіть що Бакфаст потім зроївся, а Карпатка ні. 

Не знаю чи зроївся б, тому що я його задавив, як тільки появились перші маточки 2019 року.

Відпустила рій торік тільки одна вихователька, в якої стара матка була в першому корпусі. Більше роїв не виходило (якщо добре пам'ятаю:hmm:).

Цього року в зиму залишав рамки з трутневими чарунками, тому трутнів вже багато в кожній міцній сімї.

Думаю в четвер пробувати першу прививку зробити, щоб після продажу пакетів підселити, якщо будуть не дуже якісні, потім поміняю.

2 години тому, Сергій-апі сказав:

Думаю в четвер пробувати першу прививку зробити, щоб після продажу пакетів підселити, якщо будуть не дуже якісні, потім поміняю.

Не варто  це робити. Щоб зясувати якість маток потрібен час, якого немає.

• Like 4
3 часа назад, Сергій-апі сказал:

На наступний тиждень передають похолодання,думаю нічого доброго з того не вийде. 

• Like 1
  • Thanks 1
18 минут назад, Женя Циба сказал:

На наступний тиждень передають похолодання,думаю нічого доброго з того не вийде. 

Три чотири дні нормальної погоди,наявність пилку і нектарний принос і якість маток на першому етапі гарантована.

Короткочасне зниження температури в цей час уже не впливає на температуру в розпліднійьчастині гнізда.

Головне щоб печатні маточники були між рамками з відкритим розплодом.

А після вже потрібно надіятися на нормальні погодні умови при обльоті.

• Like 8

У мене показує лише на два дні погану погоду, а далі нормальна.

15 минут назад, Вадим Попов сказал:

У мене показує лише на два дні погану погоду, а далі нормальна.

В мене теж саме показує, але по факту за весь льотний період  цього року температура  близько +18оС  була всього 4-ри дні, із них  два дні  вітрюган  з поривами до 18 - 24 м/с,  цвіла верба було холодно, зацвіла обрикоса один день тепла далі  заморозки, зараз цвіте слива та починає цвісти вишня шпанка але був вітрюган, а тепер похолодання,  сімї толком не розвиваюця  літають з горем попополам від поїлки  до вулика, буду давати сироп інакше буде біда  :IMHO:.

Edited by Віталій.В
В мене теж саме показує, але по факту за весь льотний період  цього року температура  близько +18оС  була всього 4-ри дні, із них  два дні  вітрюган  з поривами до 18 - 24 м/с,  цвіла верба було холодно, зацвіла обрикоса один день тепла далі  заморозки, зараз цвіте слива та починає цвісти вишня шпанка але був вітрюган, а тепер похолодання,  сімї толком не розвиваюця  літають з горем попополам від поїлки  до вулика, буду давати сироп інакше буде біда  :IMHO:.
В мене ж навпаки, від середини березня всього було 4 дні не льотні, а то всі інші дні літали.
  • Like 2
14 годин тому, ЮМос сказав:

Не варто  це робити. Щоб зясувати якість маток потрібен час, якого немає.

13 годин тому, Женя Циба сказав:

Хлопці, я згіден з Вами, що умови не найкращі, але пакети будуть продані і тоді сім'ї практично на місяць залишаться без маток. А так матки будуть виведені і підселені в хвости після продажу пакетів. З досвіду 70 -80% маток будуть нормальні, при потребі в червні-липні заміню на інших. Така процедура в будь-якому випадку краща ніж місяць без розплоду.

• Like 7
16 минут назад, Сергій-апі сказал:

Хлопці, я згіден з Вами, що умови не найкращі, але пакети будуть продані і тоді сім'ї практично на місяць залишаться без маток. А так матки будуть виведені і підселені в хвости після продажу пакетів. З досвіду 70 -80% маток будуть нормальні, при потребі в червні-липні заміню на інших. Така процедура в будь-якому випадку краща ніж місяць без розплоду.

Обєднуєте хвости і вони потянуть свищ ..... відкачаєте акацію тоді проведете заміну маток.....безрозплідний період піде бджолі на користь...

• Like 1
1 хвилину тому, RAN сказав:

Обєднуєте хвости і вони потянуть свищ ..... відкачаєте акацію тоді проведете заміну маток.....безрозплідний період піде бджолі на користь...

За пораду звичайно дякую, але є напрацьовані свої методи, від яких відходити не буду. На момент продажу пакетів в сім'ях 15 - 20 рамок обсиджених бджолою (два 10-ти рамочних корпуси) забрати чотири рамки на пакет і об'єднати хвости, вийде по три - чотири корпуси (для чого таке щастя з чотирма корпусами?), а липу вже не буде кому носити, якщо чекати на свищових маток (велика маса робочої бджоли відійде поки свищова матка засіє, молодняк облітається...) :az:

• Like 7
50 минут назад, Сергій-апі сказал:

якщо чекати на свищових маток (велика маса робочої бджоли відійде поки свищова матка засіє, молодняк облітається...

Так .... але потім, дурна робота ...знову заміна маток ... може краще своя не буде оборонного інстинкту на чужу .....

52 минуты назад, Сергій-апі сказал:

а липу вже не буде кому носити

Берете акацію і перед липою ділите на дві і садите маток .... Ви про липу паритесь а акація Вам тринь трава не рости ...подумайте і візьміть акацію ...потім поділите і підсадите обігрітих, вгодованих доглянутих мамок ... 

• Like 1

Так .... але потім, дурна робота ...знову заміна маток ... може краще своя не буде оборонного інстинкту на чужу .....

"Дурної роботи" не так і багато, це може бути заміна 20 - 30 відсотків маток, не більше. На рахунок оборонного інстинкту -  не знаю, як правило прийом маток 90 і більше відсотків.

• Like 1

Берете акацію і перед липою ділите на дві і садите маток .... Ви про липу паритесь а акація Вам тринь трава не рости ...подумайте і візьміть акацію ...потім поділите і підсадите обігрітих, вгодованих доглянутих мамок ... 

Акації практично немає, кілька десятків дерев. А на липу не буде що ділити, без підсадки маток, до липи залишиться по корпусу бджоли.

• Like 3
8 годин тому, RAN сказав:

Тільки, земляче, не бджолі, а пасічнику з медом.:IMHO::umora:

• Like 2
  • Haha 2

@Охмалина :  "Не бачу логіки у Ваших міркуваннях. Значить по Вашому на якості бджіл в таку погоду нічого не позначається, а на якості маток позначиться? По моїм спостереженням ніяк не позначиться, якщо сила сім`ї-виховательки достатня з молодою бджолою і забезпечена кормами(перга і нектар). Якщо не буде теплої погоди при спарювані - то період спарювання може розтягнутись до 30 днів без впливу на якість матки - стверджують вчені в літературі. 

Друге діло собівартість таких маток... "

Переніс вашу думку до правильної теми. Про робочих бджіл мова не йшла. А логіка проста - маточні личинки набагато чутливіші від робочих. Чи ви заперечуватимете? Були колись дані науковців ще за нормальної влади, про число відвідувань личинок робочої бджоли і маток. Так маток годувальниці відвідують на порядки частіше.:IMHO:Звідси й моє твердження. А щодо собівартості - згоден повністю.

P.S. Вибачайте, що так перейшов у цю тему - права переносу я не маю.:hi:

Edited by ДобровоЛ

Мінімальна середньо добова температура 18* С має бути , для вивода маток:IMHO: .  Чи то березень чи листопад  нема різниці...( якщо ти в африці ).  Взяти Одессу і взяти Чернігів  мабуть різниця є ,  і не маленька.  Коли побачив як наші ютубери '' проффі''  в перших числах квітня почали робити прививки  то зрозумів що старій гвардії ''пора сушити весла'' :umora:.  Так що не засмучуємось  скоро піде попит на пакети.:umora:

• Like 2
14 минут назад, Valik740 сказал:

Мінімальна середньо добова температура 18* С має бути , для вивода маток:IMHO:

А якщо сила виховалки дозволяє тримати стабільну температуру необхідну для виводу якісної матки незалежно від коливань температури зовнішнього середовища?

• Like 2
2 минуты назад, Север сказал:

А якщо сила виховалки дозволяє тримати стабільну температуру необхідну для виводу якісної матки незалежно від коливань температури зовнішнього середовища?

Хазяїн барін.  Ранні матки то майбутній геморой. :IMHO:.   

• Like 1
1 година тому, Север сказав:

Яка б сильна небула виховалка, на вулиці вдень холодно, сьогодні вище  +8 не було, до того ж дикий вітрюган, я неуявляю як зараз вулик відкрити, некажучи вже за прививки...

Все, що зараз можна отримати -  це застуджений розплід

Edited by davolodya
  • Like 2
11 часов назад, ДобровоЛ сказал:

@ОхмалинаЯкщо не буде теплої погоди при спарювані - то період спарювання може розтягнутись до 30 днів без впливу на якість матки - стверджують вчені в літературі.

Те що стверджують вчені не завжди правда ,а іноді ми можеме їх і не правильно зрозуміти.

Якщо матка немала змоги вилетіти на протязі 30 днів ,а після вилетіла і були сприятливі умови для обльоту то на якість може і не повпливало.

Але вона може при несприятливих погодніх умовах ,при невеликих вікнах вилетіти знайти якогось кривого трутня і по бистрячку зробити свою справу.

І тоді люба якісно виведена матка стає неякісна.

Таке може бути хоч на початку травня хоч в кінці.

• Like 6
  • Haha 1
3 часа назад, дочинец сказал:

Те що стверджують вчені не завжди правда ,а іноді ми можеме їх і не правильно зрозуміти.

Якщо матка немала змоги вилетіти на протязі 30 днів ,а після вилетіла і були сприятливі умови для обльоту то на якість може і не повпливало.

Але вона може при несприятливих погодніх умовах ,при невеликих вікнах вилетіти знайти якогось кривого трутня і по бистрячку зробити свою справу.

І тоді люба якісно виведена матка стає неякісна.

Таке може бути хоч на початку травня хоч в кінці.

А яка на вашу думку ймовірність вильоту якогось "кривого" (неповноцінного) трутня при несприятливих погодних умовах? Матку, зрозуміло, бджоли виганяють на паркування, а йому чого не сидиться в теплому вулику? :umora:. Та й матка при вильотах запліднюється не тільки одним трутнем, а декількома. І всі повинні бути "кривими"?;) . Ну-ну, пофантазуйте:umora:пофантазуйте. 

Edited by Охмалина
  • Like 3

Спорити звичайно можна довго і багато, особливо коли на вулиці холодно, на пасіці немає роботи, а збивати рамки, натягувати дріт та навощувати надоїдає, чому б в перервах між цим не поспорити.

Якщо серйозно, то в сотий раз скажу, що в кожному регіоні по різному і в кожного пасічника своя ситуація. В моєму регіоні на продаж маток однозначно зарано виводи в даний момент. Але для хвостів після продажу пакетів та кілька штук для резерву (на всякий випадок), однозначно буду робити прививку, можливо і сьогодні. На обід прогнозують +20. Як уже вище писав, через місяць - два, якийсь відсоток ранньо-виведених маток можна буде відбракувати та замінити.

• Like 1
1 час назад, Охмалина сказал:

А яка на вашу думку ймовірність вильоту якогось "кривого" (неповноцінного) трутня при несприятливих погодних умовах? Матку, зрозуміло, бджоли виганяють на паркування, а йому чого не сидиться в теплому вулику? :umora:. Та й матка при вильотах запліднюється не тільки одним трутнем, а декількома. І всі повинні бути "кривими"?;) . Ну-ну, пофантазуйте:umora:пофантазуйте. 

Це напписано все відносно.

Мається на увазі що коли сприятлива погода то час льоту і насищеність трутня збільшується.

При несприятливих умовах коли появляються невеликі вікна і час льоту зменшується і зменшується насищеність трутня.

В такі періоди  матка може облитітися з декількома трутнями.

Якщо в послідующі дні погода позволить матка може вилетіти на дообліт,(так твердить наука)

А якщо холод затримається матка почне сіяти.

• Like 2