Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

2 часа назад, ДобровоЛ сказал:

Романовичу, а вартість і обслуговування нуків та виховательок врахували ? Ну, а свій  у них вкладений труд?..

Так вот в те 50 гривен всё и входит :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Sanich сказав:

Класична будівельна рамка значно ефективніше. Навіщо такі складнощі? 

 

2 години тому, Sanich сказав:

Ну, ви говорите про класику раннього виводу трутня, коли матку ранньою весною важко заставити сіяти в трутневі соти. Для літнього сезону підійде і повністю трутневий сот. Мене просто збентежили танці з бубнами пана @ДобровоЛа, коли все те ж можна зробити більш простіше і технологічніше. 

  Та звик  я так . У мене дві системи - рутт і дадан. В даданах якраз тримаю десь 3-5  маток-сестер ф-1 визначених ліній  дво-трирічних саме для виведення трута баків.  Ну , а це і є моя будівельна рамка . Правда я її не обмежую планками, а вже засіяну вставляю в руттівську. Далі я трутневу можу ставити як у вулики рутт, так і в дадан. Просто так мені зручніше. Може ж коли й у мене прокинеться талант до музики? (я про бубон):umora::ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

Знайшов таблицю в якій залежність виховательки та прийому личинок. Зверніть увагу - вага маток залишається стабільною

Толку з тої таблиці, у ній нема головного - виховалка з маткою чи безматочна, а це величезна різниця. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, Лавр сказав:

Обидва варіянта не зовсім підходять, тобто вони для виводу пізніх маток, а також для контролю за кліщем. Для  маток травня-червня краще рамку відстроєну весною по центру з однієї сторони зняти полосу ячейок до серодостіння шириною 5-6 см. При ГВ бджоли витягнуть трутову ячею і наступної весни це саме те що треба.

А для ранніх трутнів у мене вже в зиму стоять медо-пергові трутові стільники збоку гнізда.  Після обльоту я їх ставлю в середину сім"ї, що має виводити трута.:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, Мико сказав:

Так вот в те 50 гривен всё и входит :umora:

 Недооцінюєте ви свою працю.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, Mihail-ves сказав:

Знайшов таблицю в якій залежність виховательки та прийому личинок. Зверніть увагу - вага маток залишається стабільною.

 

Більше залежить від породи.:IMHO: Полісянки в цьому плані за пояс запхнуть і баків , і карніку й карпатку. Чим більше закладають маточників при роїнні - тим вони будуть ліпшими виховательками, тобто чим більше маточного молочка продуктується у сім"ї - тим вона й кращий вихователь. А у дворняжок і в полісянок цей показник ліпший за інших.:IMHO::ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, davolodya сказав:

Толку з тої таблиці, у ній нема головного - виховалка з маткою чи безматочна, а це величезна різниця. 

Цитата

Тому кількість личинок, які рекомендують підставляти у сім’ї-виховательки при виведенні маток, може бути лише орієнтиром: виведення в сім’ї, яку формують способом повного осиротіння 15 личинок, в сім’ї без матки з невеликою кількістю відкритого розплоду ЗО личинок, а в сім’ї, де відсутній розплід 45-60.

778567.rar

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, ДобровоЛ сказал:

 Недооцінюєте ви свою працю.:IMHO:

Да нормально он ценит - 300 грн матка :ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Гурович сказав:

Да нормально он ценит - 300 грн матка :ay:

Так, то вартість продажу. А 50 грвн.називає - собівартість виведення у нього .:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, ДобровоЛ сказал:

 Недооцінюєте ви свою працю.:IMHO:

Это недооценивают мою работу  покупатели акционных маток 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 хвилин тому, Мико сказав:

Это недооценивают мою работу  покупатели акционных маток 

 

Дивіться, Романовичу, бо так не довго  діждатися й імпічменту від ваших помічниць...:umora::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Mihail-ves сказав:

Знайшов таблицю в якій залежність виховательки та прийому личинок. Зверніть увагу - вага маток залишається стабільною.

 

     Колись довго захоплювалися двойною пересадкою личинок. Ну, а потім з"явилось кілька десертацій на цю тему, що розбили в пух і прах користь таких мансів з бубном. Для мене давно вже ясно одне - вихователька повинна бути переповнена вільними від роботи молодими бджолами, що продуктують маточне молочко, а сім"я має бути добре нагодована й із запасом кормів і мати постійний як нектарний так і пилковий взяток. Це головне.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, davolodya сказав:

Толку з тої таблиці, у ній нема головного - виховалка з маткою чи безматочна, а це величезна різниця. 

Так, згоден -  - вихователька з маткою чи обезматочна -  величезна різниця.

А я в даданах зробив поділ вулика типу по методу Клока.Тільки він там робив це в корпусних. Ну , а у мене дадан поділений на дві частини по 12 рам кожна. Посередині роздільна решітка і заставна-розсувна як у Клока. Тобто виховательки перебувають постійно з маткою. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, ДобровоЛ сказав:

Ну , а у мене дадан поділений на дві частини по 12 рам кожна.

Цікавий дандан на 24 рамки. ;) Це що лежак?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, ДобровоЛ сказал:

у , а у мене дадан поділений на дві частини по 12 рам кожна.

А не забагато ? Матка має де гуляти,а велика кількість розплоду не завжди позитивно впливає на якість маточників.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Що скажете про таку воспіталку?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, Mihail-ves сказав:

Цікавий дандан на 24 рамки. ;) Це що лежак?

Так, лежаки , їх у мене було з десяток. Був  й на 36 рам - зроблений з бабиної скрині (її придане, уміли колись робити, що збереглася й до цих пір) - брату віддав.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, дочинец сказав:

А не забагато ? Матка має де гуляти,а велика кількість розплоду не завжди позитивно впливає на якість маточників.

Та тож система під метод Клока з постійною присутністю матки. А засіяну черву періодично міняю на печатний розплід з інших сімей. Ця процедура збільшує і годувальниць та зменшує відкритий розплід. А це дуже позитивно  впливає на якість маток.

     Так, мороки надзвичайно багато, але ж я пенсіонер і роблю це із задоволенням.:umora::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Женя Циба сказав:

Що скажете про таку воспіталку?

:IMHO: Як на мене - вихователька  тут замала буде. Мої працюють в цьому режимі увесь сезон. А з такими вуликами вихователька буде геть слабенька . Але це є моя власна думка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

:IMHO: Як на мене - вихователька  тут замала буде. Мої працюють в цьому режимі увесь сезон. А з такими вуликами вихователька буде геть слабенька . Але це є моя власна 

Мені сподобалось два моменти :1)можна використовувати її необмежиний відрізок часу.2)Нижній льоток використовується одночасно для двох відділень (для безматочного де закладається прививка,та відділення з маткою)при такому методі можна працювати без стартера,і в той час бджоли будуть частково контактувати з маткою. І не потрібно ні яких донорів. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 хвилин тому, Женя Циба сказав:

Мені сподобалось два моменти :1)можна використовувати її необмежиний відрізок часу.2)Нижній льоток використовується одночасно для двох відділень (для безматочного де закладається прививка,та відділення з маткою)при такому методі можна працювати без стартера,і в той час бджоли будуть частково контактувати з маткою. І не потрібно ні яких донорів. 

   Досвід мій підказує, що час від часу все ж донори потрібні. Бо чим більше у виховательки особин, що продукують маточне молочко - тим ліпші виходять матки. А для підсилки їх у травні інколи використовую покупні пакети.:wave:

 Підставляю близько 15 маточників. Коли їхзапечатать,  даю наступну партію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 хвилин тому, Женя Циба сказав:

Мені сподобалось два моменти :1)можна використовувати її необмежиний відрізок часу.2)Нижній льоток використовується одночасно для двох відділень (для безматочного де закладається прививка,та відділення з маткою)при такому методі можна працювати без стартера,і в той час бджоли будуть частково контактувати з маткою. І не потрібно ні яких донорів. 

Використовую виховалку з частковим осиротінням, працює весь сезон без проблем, якщо як виховалка вона більш непотрібна - відразу іде на мед, без всяких танців. В сезоні ні стартера,  ні освоєння мисочок невикористовую, прийом личинок  на рівні 90- 95%

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, davolodya сказав:

Використовую виховалку з частковим осиротінням, працює весь сезон без проблем, якщо як виховалка вона більш непотрібна - відразу іде на мед, без всяких танців. В сезоні ні стартера,  ні освоєння мисочок невикористовую, прийом личинок  на рівні 90- 95%

А мої виховательки теж мед носять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

А мої виховательки теж мед носять.

Мої теж носять, але основне їх призначення - вирощування майбутніх маток.  Для мене краще, щоб вони займалися своїм прямим завданням, а мед у мене є кому носити і без них

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 хвилин тому, davolodya сказав:

Мої теж носять, але основне їх призначення - вирощування майбутніх маток.  Для мене краще, щоб вони займалися своїм прямим завданням, а мед у мене є кому носити і без них

Але без постійного приносу свіжого пилку й нектару гарних маток точно ніяк не можна  не одержать.:IMHO::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...