Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

23 години тому, Sanich сказав:

Плюс погода - похолодало.

І в нас похолодало, але прийом норм - дві планки по 9 прийнятих з 10 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всім привіт. Я матковод - початківець. Два рази пробував привитись в китайських пластикових мисочках. З 20 прийняли 0. При чому 2 рази підряд. Вирішив сам зробити воскові мисочки. З 20 прийняли 12. При чому не прийняли ті, де я зробив задовгі мисочки. Висновок: китайський пластик повне г... чи в когось були інші результати?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 хвилини тому, Яцков Андрій сказав:

Два рази пробував привитись в китайських пластикових мисочках. З 20 прийняли 0

а які мисочки використовували: зелені чи коричневі?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, Sergei 08 сказал:

а які мисочки використовували: зелені чи коричневі?

Мне-бы тоже проконсультироваться.Сот Никот-китай.Мисочки коричневые.Сам сот мазал прополисом и старыми сотами.Залил сиропом сахар+мед,простояли 3 часа,затем подсадил матку.По прошествии 17 часов яиц в соте нет.Пчел в никоте с маткой много.Какие советы?Как поступить?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Маслюк сказав:

Мне-бы тоже проконсультироваться.Сот Никот-китай.Мисочки коричневые.Сам сот мазал прополисом и старыми сотами.Залил сиропом сахар+мед,простояли 3 часа,затем подсадил матку.По прошествии 17 часов яиц в соте нет.Пчел в никоте с маткой много.Какие советы?Как поступить?

сотом не пользуюсь- только перенос . :hi: начинал с болгарского -непонравилось. думаю 3 часа мало для полировки  сота

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Sergei 08 сказав:

а які мисочки використовували: зелені чи коричневі?

В мене зелені, так ось в стартері прийом 50%, заливають молочком, а коли ставлю у виховательку то ті залишають 4 -  5 маточників, всі інші чистять. Сьогодні зробив у воскові мисочки стартер.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Маслюк сказал:

Мне-бы тоже проконсультироваться.Сот Никот-китай.Мисочки коричневые.Сам сот мазал прополисом и старыми сотами.Залил сиропом сахар+мед,простояли 3 часа,затем подсадил матку.По прошествии 17 часов яиц в соте нет.Пчел в никоте с маткой много.Какие советы?Как поступить?

Нужно эту семью кормить + 3 часа для первого раза мало сот нужно поставить было за заставную дня за 2 китаец новый нужно чтобы хорошо промах семьёй 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.05.2018 в 18:24, mixaskm сказал:

Матководы подскажите когда с стартера забираем личинок которые стартонули в воспиталку нужно стартер снова какое то время выдерживать его без личинок или можно сразу давать новую прививку?

Так , можете відразу. Причому - прийом другої партії зазвичай кращий ніж першої .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.05.2018 в 15:05, Борис01 сказал:

Завтра "время Ч" пора одягати бігуді на маточники. Планував робити відводки та бачу, що погода може не посприяти тому запитання чи давати в бігуді канді і чи давати свиту (2-4 бдоли достатньо?)?

Не потрібні в бігудях бджоли , тим-більше канді ! Якісну матку кормитимуть через решітку . З другої сторони - а навіщо дотягувати до виходу матки ? Маточникі приймають краще ніж неплодку !

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Маслюк сказал:

Мне-бы тоже проконсультироваться.Сот Никот-китай.Мисочки коричневые.Сам сот мазал прополисом и старыми сотами.Залил сиропом сахар+мед,простояли 3 часа,затем подсадил матку.По прошествии 17 часов яиц в соте нет.Пчел в никоте с маткой много.Какие советы?Как поступить?

Нікот прийдеться витримати в сім`ї троє суток ! Далі - ні в якому разі не заливайте Нікот-касету сиропом чи рідкім медом ,- бджоли фізично не зможуть повністю відполірувати мисочки - краї так і залишаться брудними , що різко знижує процент прийому... Ну і потрібно пам’ятати - Китай-пром це рулетка ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, Георгий14 сказал:

навіщо дотягувати до виходу матки ? Маточникі приймають краще ніж неплодку !

Стопудово. Работа с маточниками это просто песня!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Mihail-ves сказав:

В мене зелені, так ось в стартері прийом 50%, заливають молочком, а коли ставлю у виховательку то ті залишають 4 -  5 маточників, всі інші чистять.

Я колись купив  болгарський Апістільник (типу  Нікота)  - також була така проблема, матка дуже довго не засівала, а якщо  ставив у виховательку могли всі 100%  яєць чи личинок викинути. Цього року матку обмежив на 3 стільниках (145) один з яких з медом а два інших з засівом або личинками - матка тупо не мала де класти яйця, коли через днів сім поставив апістільник на чищення, то матка сама туди зайшла і наклала яєць.... Правда в мене та ж сама сім'я стала вихователькою (матку забрав у відводок) - то прийом в тих мисочках  - 90%. Можливо ще якісь фактори спрацювують -  я ще маю мало досвіду матковивідного:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Бджолопотам сказал:

Правда в мене та ж сама сім'я стала вихователькою (матку забрав у відводок) - то прийом в тих мисочках  - 90%. Можливо ще якісь фактори спрацювують -  я ще маю мало досвіду матковивідного:dntknw:

Та ні , все правильно - «свої» лічинки сім’я приймає краще ніж чужі , просто більше заморочок з підготовкою...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Користувався зеленими мисочками. Прийом 0 %. Воскові 60%. Всі маніпуляції в обох випадках однакові

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Яцков Андрій сказав:

Користувався зеленими мисочками. 

З зеленими у багатьох такі відгуки, не знаю в чому причина!

Спробуйте коричневі, як на мене прийом гарний у них, мені вони сподобалися більше ніж воскові:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Личинки використовував з карніки. А вихователькою стала карпатка

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Георгий14 сказал:

Так , можете відразу. Причому - прийом другої партії зазвичай кращий ніж першої .

Так и сделал первая партия была 50-60% вторая посмотрим

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказал:

З зеленими у багатьох такі відгуки, не знаю в чому причина!

Надо удалить запах пластмасы и прием будут до 90%. Залейте мисочки на сутки, двое жидким медом. Потом через друшлаг дайте меду стечь. В прививочных планках просверлите  отверстия 10 мм. Вставьте в них не мытые мисочки(в меду) и поставьте в воспиталку на по чистку. И Вы будете приятно удивлены.  Успехов!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчера утром переносил маточники с прививочного ящика в семю воспиталку,в прививочном с 30 однодневных личинок не приняли 6 штук,сегодня утром проверил воспиталку не приняли  один маточник,оставление маточники интенсивно кормят,для вывода маток использую сот Никот. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.05.2018 в 19:48, Мико сказал:

I де ви побачили раннiх маток

Ще не бачив. Тому дійсно поки вийдуть то які вони вже ранні.

 

В 08.05.2018 в 19:48, Мико сказал:

Привитi 13 квiтня ,то мабуть раннi 

Мабуть так і є. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, NVN сказав:

Надо удалить запах пластмасы и прием будут до 90%. Залейте мисочки на сутки, двое жидким медом. Потом через друшлаг дайте меду стечь. В прививочных планках просверлите  отверстия 10 мм. Вставьте в них не мытые мисочки(в меду) и поставьте в воспиталку на по чистку. И Вы будете приятно удивлены.  Успехов!

У мене зелених немає, в перше користуюся коричневими, ставив першу прививку, на полірування не ставив з 20 - 17 прийняли

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.05.2018 в 09:40, Сергей Днепр сказал:

Вчера утром переносил маточники с прививочного ящика в семю воспиталку,в прививочном с 30 однодневных личинок не приняли 6 штук,сегодня утром проверил воспиталку не приняли  один маточник,оставление маточники интенсивно кормят,для вывода маток использую сот Никот. 

Мушу вас розчарувати ... З суточних личинок в принципі не може вийти високоякісних маток ! Подумайте самі - їх вже 24 години кормили молочком заточеним по біоскладу на викорм звичайної бджоли ... На старт дають максимум 0-3 часових личинок  - ви пишите , що у вас Нікот - з ним можна відслідкувати кладку хоч погодинно ! Особисто я даю на старт через 65-72 години після кладки , незалежно від того що там в мисочці - яйце чи уже личинка . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

19 хвилин тому, Георгий14 сказав:

З суточних личинок в принципі не може вийти високоякісних маток ! Подумайте самі - їх вже 24 години кормили молочком заточеним по біоскладу на викорм звичайної бджоли ...

Це Ваша думка?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Георгий14 сказал:

На старт дають максимум 0-3 часових личинок

 

23 минуты назад, Георгий14 сказал:

Особисто я даю на старт через 65-72 години після кладки , незалежно від того що там в мисочці - яйце чи уже личинка . 

Не потрібно придумувати велосипед, В Рутнері чітко написано, що можна давати  12 часові личинки, а давання яєць це танці з бубном,  на якість маток це ніяк не впливає. (а потім думай коли з тих яєць вилупились личинка, чи 0 9,00 ранку чи о 18,00 вечора)

 

Якщо щось радите, то правильне, а то Новичок прочитає і приймає все як за чисту монету.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, FES сказал:

 

Не потрібно придумувати велосипед, В Рутнері чітко написано, що можна давати  12 часові личинки, а давання яєць це танці з бубном,  на якість маток це ніяк не впливає. (а потім думай коли з тих яєць вилупились личинка, чи 0 9,00 ранку чи о 18,00 вечора)

З другої сторони - перекручувати на свій лад мої слова теж не варто ... Коли відомий час кладки - дивакуватого діапазону з 9 ранку до 18 вечора - не буде 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...