Jump to content
rut21

Вывод маток

Recommended Posts

1 час назад, kontroler сказал:

Я не думаю , что в книге описаны все случаи жизни. Практический опыт важнее книги.:IMHO1:

Считаю в данной книге все в достаточном обьеме описано для того что бы рядовой пасечник мог вывести достаточно качественных маток не применяя танцев с бубном:IMHO1:

• Like 5
1 час назад, kontroler сказал:

Я не думаю , что в книге описаны все случаи жизни. Практический опыт важнее книги.:IMHO1:

Не читая можно набить много шишек, будет опыт, но надо ли он такой.

Теоретические знания, а потом практика. :IMHO1:

• Like 7
16 хвилин тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Считаю в данной книге все в достаточном обьеме описано для того что бы рядовой пасечник мог вывести достаточно качественных маток не применяя танцев с бубном:IMHO1:

Гола теорія без практики нічого неварта:IMHO:. Це так само, як вперше лізти у вулик : ніби читали теорію, вроді би все зрозуміло, а як до справи, все що знали, забули і незнаєте що робити. А як є практика, руки самі роблять те, що потрібно. 

Книга Руттнера дуже корисна, але є безліч дрібничок, які  ще потрібно вміти прив'язати до своїх умов

• Like 9
7 хвилин тому, davolodya сказав:

Гола теорія без практики нічого неварта:IMHO:. Це так само, як вперше лізти у вулик : ніби читали теорію, вроді би все зрозуміло, а як до справи, все що знали, забули і незнаєте що робити. А як є практика, руки самі роблять те, що потрібно. 

Книга Руттнера дуже корисна, але є безліч дрібничок, які  ще потрібно вміти прив'язати до своїх умов

Золоті слова!:ay:

• Like 2
1 година тому, kontroler сказав:

А ви не полінуйтеся і пепречитайте. Думаю, що зміните своє переконання. Бо то є майже чи енциклопедія.:IMHO:

• Like 5
  • Thanks 1
11 минут назад, davolodya сказал:

Так вы тут можете оказать практическую помощь? 

• Like 1
3 години тому, Лавр сказав:

У мене немає ще трутня, ніч холодна ще утримуюсь.

... від спілкування з жінками?:ah::umora:

Ну, а якщо серйозно, то теж вважаю, що ще трохи й  ранувато, хоч мої племінні трутні вже скоро й лупитимуться.

Якщо не звертати увагу на погоду - то усе залежить від наявності молодої бджоли і трутневого фону та настрою пасічника.:IMHO:

Edited by ДобровоЛ
  • Haha 1

27 хвилин тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Чесно кажучи, я і сам би невідмовився від підказок, бо чим більше вчуся, тим більше розумію, як мало знаю. А на рахунок допомоги, що знаю, тим і ділюся, нікому невідмовляю.:)

• Like 5
Только что, Пчеломучитель_ua сказал:

Закладка маточников по Рутнеру нужно проводить при максимальном количестве пчелы в возрасте примерно 6 -  12 дней

В этом году если помните у себя масовый принос пильцы и первый масовый засев яиц маткой на рамке , добавляете 30 дней это и будет первая оптимальная закладка 

Ну и ориентир на погоду

Edited by AVA
  • Like 3
26 минут назад, AVA сказал:

Закладка маточников по Рутнеру нужно проводить при максимальном количестве пчелы в возрасте примерно 6 -  12 дней

В этом году если помните у себя масовый принос пильцы и первый масовый засев яиц маткой на рамке , добавляете 30 дней это и будет первая оптимальная закладка 

Ну и ориентир на погоду

Это вы сейчас к чему?:)

14 часов назад, SVS 82 сказал:

Есть вопросы на которые не получилось однозначных ответов.1.когда ставить открытый расплод в воспиталку до дачи прививочной рамки или после?? как будет лучше для качества приема и воспитания личинок?2.эсть ли смысл,необходимость давать открытый расплод в семью финишер в зону маточников для поддержания благоприятной температуры?какие мнения по этиму поводу будут?

Я не експерт, тому опишу як роблю я при другій і наступних закладках

1. Витяг попередні маточники

2. Передивився всі рамки і позривав свищеві

3. Забрав рамки 2 де вже вийшов росплід, якщо таких нема де його найменша

4. Зробив колодязь для двох прививочних рамок, між росплодом. Прививочні рамки через рамку росплоду.

5. Виходить гніздо зжатіше на дві рамки, короче пережате.

6. Линнув трохи сиропу з Апітотусом.

7. Пройло 2-3-4 години, щоб сім'я після переформіровки трохи засокоїлась і прийом був кращий.

8. Зарядив 2 привочні рамки. 30-40-50 личинок. Кількість залежить від попереднього прийому. Якщо прийом був нормальний можна й 30, якщо вкрай поганий, то по максимуму.

9. Під кінець робочого дня через 5-6 годин готуємо 2 рамки з відкритим росплодом. Я вибираю середні, щоб несплошний відкритий росплід і не було мало відкритого.

10. Перетасовуєм прийняті личинки, так щоб залишилась одна прививочна рамки на 24 личинки. Решту прийнятих личинок використовуєм на свій розсут, можна дати в іншу сім'ю через РР решітку. Якщо прийом був поганий, то допривавайемсь.

11. Ставим ті дві рамки відкритого росплоду побоках прививочної рамки.

12. Наступні дні поможливості теж даю сиром з Апітотусом. Замітив якщо воспиталка постійно "напідсосі" то погіршення погоди, менше впливає на прийом і розмір маток.

13. Після запечатування одіваєм бігуді і в сім'ю інкубатор і починаєм все заново. Процедуру робим дуже обережно, щоб неповбивати личинки.

Не знаю чи це правильно чи ні. Буду вдячний  за конструктивну критику, бо може, щось треба змінити.

• Like 9
2 часа назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Согласен полностью. Без теории не будет ни  какой практики. Пока сам не попробуешь, не чему не научишься. А про голую теорию... это все популизм. красивые слова и все. Ни кто ни чего не хочет говорить. Почитай здесь. Почитай там... это все ответы. Да и отвечать кто действительно знает, не хотят т.к. много проффесоров начнут сразу-же троллить...   У меня есть с чем сравнить. Общаюсь с европейскими пчеловодами. Спрашиваешь что-то то тебе в почту приходит 30-50 ответов на тот вопрос что спрашивал. А не то где это можно почитать.

• Like 6
3 часа назад, ДобровоЛ сказал:

А ви не полінуйтеся і пепречитайте. Думаю, що зміните своє переконання. Бо то є майже чи енциклопедія.:IMHO:

Перечитал и наверное еще придется читать но, теория без практики- слепа. И если кто то думает, что прочитал Рутнера и он АСС, то это есть глубокое заблуждения.

• Like 3
  • Thanks 3
3 минуты назад, kontroler сказал:

Перечитал и наверное еще придется читать но, теория без практики- слепа. И если кто то думает, что прочитал Рутнера и он АСС, то это есть глубокое заблуждения.

Верно. Теория без практики не чего не значит. Но Матководство Рутнера общепризнанное издание. И писана она научным языком. Поэтому есть  в каждой главе резюме. Так пишутся большенство научных изданий. 

• Like 1
Только что, Пчеломучитель_ua сказал:

Это вы сейчас к чему?:)

Можно вам , а можно для всех , кто думает когда делать первую закладку весной

• Like 1
19 годин тому, SVS 82 сказав:

Есть вопросы на которые не получилось однозначных ответов.1.когда ставить открытый расплод в воспиталку до дачи прививочной рамки или после?? как будет лучше для качества приема и воспитания личинок?2.эсть ли смысл,необходимость давать открытый расплод в семью финишер в зону маточников для поддержания благоприятной температуры?какие мнения по этиму поводу будут?

Тут відповіді на всі питання.Не дивно ,що з таким підходом до виводу маток,пан Ярослав має замовлення на три роки вперед.

• Like 7

Учится выводить маток надо прежде всего  хорошо знать биологию пчелы а уж потом читать и практиковать вывод маток :hi:

Edited by tolik2362
  • Like 1
1 час назад, AVA сказал:

Можно вам , а можно для всех , кто думает когда делать первую закладку весной

Не помню точно где,кажется у того-же Рутнера(много литературы перечитал за последнее время по выводу маток): "при среднесуточной температуре не ниже 18 градусов".Смотрите по своему региону,анализируйте и планируйте.

Edited by Маслюк
3 часа назад, Урош сказал:

Согласен полностью. Без теории не будет ни  какой практики. Пока сам не попробуешь, не чему не научишься. А про голую теорию... это все популизм. красивые слова и все. Ни кто ни чего не хочет говорить. Почитай здесь. Почитай там... это все ответы. Да и отвечать кто действительно знает, не хотят т.к. много проффесоров начнут сразу-же троллить...   У меня есть с чем сравнить. Общаюсь с европейскими пчеловодами. Спрашиваешь что-то то тебе в почту приходит 30-50 ответов на тот вопрос что спрашивал. А не то где это можно почитать.

Бывает и обратное когда на ответ начинают троллить люди, задавшие вопрос не имея ни знаний ни опыта, пытаясь зделать заключение правильно подсказали или нет. Каждый  из матководов прочитал эту книгу не смотря на то какую практику имеет, а тут получается лень человеку почитать, тогда о чем говорить? 

• Like 7

Не хочу открывать Америку!!вчера я узнал неожиданый для себя способ применения сота джентера,короче звонит ко мне человек,можно я приеду привится от вашего элгона,да приезжайте,приезжает человек с джентером в рамке,зарядили в него матку,сегодня он поехал не спеша с яйцами элгона к себе на пасеку)))).

Edited by SVS 82
  • Like 3
6 годин тому, kontroler сказав:

У мене це настільна книга. Але завжди перепровіряю сам. Нас так учили ще в універі - піддавати усе сумніву.:ah:

• Like 1
38 хвилин тому, SVS 82 сказав:

Не хочу открывать Америку!!вчера я узнал неожиданый для себя способ применения сота джентера,короче звонит ко мне человек,можно я приеду привится от вашего элгона,да приезжайте,приезжает человек с джентером в рамке,зарядили в него матку,сегодня он поехал не спеша с яйцами элгона к себе на пасеку)))).

А що тут дивного. Але по Руттнеру, про який тут говорили, пересилка навіть поштою буде успішною, якщо яйцям більше двох діб і  про це потрібно знати. А "человек" очевидно приїжджав з відводком, куди й помістив яйця?:ah:

Що тут дивного??для мене дивно))по рутнеру сота джентера еще вроде небыло в котором по мимо вывода маток можно еще оказывается без проблем транспортировать яйца на большие расстояния))

• Like 1

Зробив ревізію на точку... В куплених двох сім"ях бігають трутні, купа мисочок. В одній сім"ї мисочки вже видовжені. В деяких яйця. в деяких молочко...Мабуть личинка вже..Забув лупу, а так не бачу. Приголомшило... Бджоли десять рамок,  з розплодом 6-7,  два корпуси...  Молода бджола тільки почала масово лупитись, а вони вже у "вирій" зібрались... Кілька днів назад  приятель купляв сім"Ї.   Сильні, засіву багато...То той чолов"яга теж казав, що ще пару днів, і почнуть готуватись до роїння...  Щось ранувато...

Минулоріч  в мисочках личинки побачив  02.05.  Прививку робив 03.05...   Матки, як на мене, вийшли нормальні... Правда була проблема. Бакфаст підсаджений на карпатку.. Маток прийняли 100%, а потім,  кілька штук вбили, коли вони вже засіяли кілька рамок, і потягли свищі.    Не міг зрозуміти, чому так сталось, аж поки не подивився відео Броніславовича. Там він описує подібні ситуації, з підсадкою на іншу породу.

• Like 3
10 часов назад, ДобровоЛ сказал:

піддавати усе сумніву

Эти свойства присущи каждому здравомыслящему.

• Like 2