Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

Вопрос о матках облетевшихся и спарившихся в начале сентября, - нет засева !

Вариантов два: к моменту спаривания погода не соответствовала или в нуклеусе пчелы не могут создать условий для начала яйцекладки. Как удостовериться в качестве этих маток ?

Хотел с осени обновить маток к следующему сезону, а теперь и не знаю что с ними делать ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Юрий Петрович сказал:

Вопрос о матках облетевшихся и спарившихся в начале сентября, - нет засева !

Вариантов два: к моменту спаривания погода не соответствовала или в нуклеусе пчелы не могут создать условий для начала яйцекладки. Как удостовериться в качестве этих маток ?

Хотел с осени обновить маток к следующему сезону, а теперь и не знаю что с ними делать ?

А Ви впевнненні що вони зпарованні? Якщо так то попробуйте почати підгодовувати, матки повинні якщо зпаровані засіяти. Але я думаю що у Вас на час парування маток не було трутня, і вони залишились не плідними

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Укроп сказав:

А Ви впевнненні що вони зпарованні? Якщо так то попробуйте почати підгодовувати, матки повинні якщо зпаровані засіяти. Але я думаю що у Вас на час парування маток не було трутня, і вони залишились не плідними

думаю що немає смислу вже стимлювати потрібно просто провірити наявність матки  сформувати в зиму гніздо   і все повинно бути добре якщо в сімїє достатньо бджіл

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Як би я був впевнений ... Матки в нуклеусах. Може  ризикнути та підсадити іх в сім"ю, а старих маток тимчасово на іх місце - в нуклеус ?

Якщо в сім"і не запрацюють, - тоді вернуть стару матку, а молоду збракувать ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, Юрий Петрович сказал:

Як би я був впевнений ... Матки в нуклеусах. Може  ризикнути та підсадити іх в сім"ю, а старих маток тимчасово на іх місце - в нуклеус ?

Якщо в сім"і не запрацюють, - тоді вернуть стару матку, а молоду збракувать ?

В настоящее время есть семьи (основные) в которых матки уже не откладывают яйца. Замена маток в таких семьях будет стимулировать семьи  и маток к яйцекладке. Надо вовремя остановиться с выводом маток и не будет проблем с их облетом из-за снижением количества трутней.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Какой должен быть крайний срок для качественного облёта маток ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Брониславович сказав:

В настоящее время есть семьи (основные) в которых матки уже не откладывают яйца. Замена маток в таких семьях будет стимулировать семьи  и маток к яйцекладке. Надо вовремя остановиться с выводом маток и не будет проблем с их облетом из-за снижением количества трутней.

Ви вважаєте за недоцільне міняти маток восени?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, ЮМос сказал:

Ви вважаєте за недоцільне міняти маток восени?

Конечно, на обедненном трутневом фоне само спаривание под вопросом, не говоря уже о качестве недооблетанных маток. При недостатке трутней маткам приходится больше времени проводить вне улья, из-за переменчивой погоды и птиц процент облета падает, матки вынуждены выходить повторно на дооблет и провоцируют слеты.

Менять маток осенью имеет смысл только на плодных из нуков, причем желательно не саму матку подсаживать, а объединять весь нук с обезматоченной семьей для повышения шансов приема, ведь осенью шансы падают. Либо через газету, либо через капли с маткой под колпачком.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, ЮМос сказал:

Ви вважаєте за недоцільне міняти маток восени?

:IMHO:Менше з ножом в гнізді бджіл треба поратись в липні при відкачці меду,трутень(молодняк) збережеться,так і з виводом маток потрібно розрахувать час та можливості. Не менш важливо щоб батьківські сім,ї були годовані,трута зарання не поженуть.В мене на 1 вересня спарувались матки з нуків,через негоду та похолодання не засівали до 5 днів,підкормив  . ...далі понеслась.

Частина поїхала за кордон,щось по Україні,також підсадив в свої сім,ї де нормально були прийняті та зараз сіють.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Mаксим сказав:

 

Менять маток осенью имеет смысл только на плодных из нуков, причем желательно не саму матку подсаживать, а объединять весь нук с обезматоченной семьей для повышения шансов приема, ведь осенью шансы падают. Либо через газету, либо через капли с маткой под колпачком.

Побутує думка, що міняти маток восени навпаки простіше та легше і приймаються вони на ура без ,,танців з бубнами,,.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ЮМос сказал:

Побутує думка, що міняти маток восени навпаки простіше та легше і приймаються вони на ура без ,,танців з бубнами,,.

Дозволю собі не погодитись. Найбільш сприятливими періодами з точки зору сприйняття бджолами чужерідної матки є весна, коли переважає інстинкт розвитку та літо під час медозбору, коли переважає інстинкт нагромадження кормів, а не осінь з перевагою інстинкту охорони.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Mаксим сказав:

Дозволю собі не погодитись. Найбільш сприятливими періодами з точки зору сприйняття бджолами чужерідної матки є весна, коли переважає інстинкт розвитку та літо під час медозбору, коли переважає інстинкт нагромадження кормів, а не осінь з перевагою інстинкту охорони.

Дозволю і я собі з Вами не погодитись. Що ми бачимо на льотку при похолоданнях до 15 гр.С, або ж в ранішну пору після світанку - льоток практично не охороняється. Між іншим оси вранці без проблем заходять у вулик та крадуть мед. Так от, при похолоданні, восени, бджоли втрачають  індивідуальний запах сімї, зникає ідентифікація бджіл по запаху. В цей час, так і протягом зими, можна вільно підставляти рамку з бджолами з іншого вулика, бійні не буде. Аналогічно з маткою.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ЮМос сказал:

Дозволю і я собі з Вами не погодитись. Що ми бачимо на льотку при похолоданнях до 15 гр.С, або ж в ранішну пору після світанку - льоток практично не охороняється. Між іншим оси вранці без проблем заходять у вулик та крадуть мед. Так от, при похолоданні, восени, бджоли втрачають  індивідуальний запах сімї, зникає ідентифікація бджіл по запаху. В цей час, так і протягом зими, можна вільно підставляти рамку з бджолами з іншого вулика, бійні не буде. Аналогічно з маткою.  

В цьому погоджуюсь, але це трохи інша тема, у стані, наближеному до анабіоза, процеси протікають інакше не через те, що бджоли стають менш агресивними, а через уповільнення реакції і приглушення інстинктів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Mаксим сказав:

В цьому погоджуюсь, але це трохи інша тема, у стані, наближеному до анабіоза, процеси протікають інакше не через те, що бджоли стають менш агресивними, а через уповільнення реакції і приглушення інстинктів.

Якраз це я й хотів сказати.:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Mаксим сказал:

у стані, наближеному до анабіоза

це буде пізніше, а на данний момент агресивність до всіх чужих має місце. Об"єднуючи відводки та слабенькі сім"і це помітно добре.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щорічно основну частину маток міняю осінню. коли вже немає розплоду і все добре

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Юрий Петрович сказал:

Какой должен быть крайний срок для качественного облёта маток ?

Для каждого региона ( точнее района ) сроки получаются свои. Они в большей степени определяются прекращением взятка. По выводу маток нужно закончить за 5-7 дней до завершения взятка . В этом году последняя прививка бала 1.08. , а взяток оборвался 3.08 - не угадал ...были проблемы с приемом неплодок и облетом. Выход плодных маток последней серии порядка 60%. 

   Объединение нуков на рамку 200х145  полностью закончил только 9.09  ( было 204 стало 24 ), очень хорошо что сейчас хорошая погода.

10 часов назад, ЮМос сказал:

Ви вважаєте за недоцільне міняти маток восени?

Можно менять и осенью, для этого нужно иметь молодых маток и передержать их до начала октября , в это время замена проходит легко. У меня зимует довольно большое количество маток и поэтому меняю их весной - в это время менять еще проще.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вчора в одній із сімей (навіть можна сказати в "сімейці", оскільки скоротив до 4 рамок)  виявив запечатаний маточник тихої заміни. Матки не знайшов, хоча є відкритий розплід на стадії ранніх личинок. Заради експерименту маточник залишив... Які шанси облітатись матці у вересні? Якщо не вийде, то у жовтні об'єднаю...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Галичанин сказал:

Вчора в одній із сімей (навіть можна сказати в "сімейці", оскільки скоротив до 4 рамок)  виявив запечатаний маточник тихої заміни. Матки не знайшов, хоча є відкритий розплід на стадії ранніх личинок. Заради експерименту маточник залишив... Які шанси облітатись матці у вересні? Якщо не вийде, то у жовтні об'єднаю...

Думаю що шансів нема. Об'єднуйте.

Колись так пізня зачервила, а на весну пішов горбатий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 хвилин тому, Галичанин сказав:

Вчора в одній із сімей (навіть можна сказати в "сімейці", оскільки скоротив до 4 рамок)  виявив запечатаний маточник тихої заміни. Матки не знайшов, хоча є відкритий розплід на стадії ранніх личинок. Заради експерименту маточник залишив... Які шанси облітатись матці у вересні? Якщо не вийде, то у жовтні об'єднаю...

 

13 хвилини тому, Серж 82 сказав:

Думаю що шансів нема. Об'єднуйте.

Колись так пізня зачервила, а на весну пішов горбатий.

 Та я б не був би таким категоричним. То поодинокі випадки. Усе залежить від наявності та кількості трутнів довкола. :IMHO:

 Я он теж був не додивився і в другому корпусі над РР на кочовому причепі вийшла карпатка - звик вже до баків, які  рідко таке роблять. Відсадив її в нук десь 1 вересня. Оце поїду, побачу що з того вийшло. Просто цікаво, бо трутні у мене ще є - виводив племінних від В-73(АР) до останнього.:ah: А щурку "мої" соколики гарно порозганяли з під лісу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Юрий Петрович сказав:

це буде пізніше, а на данний момент агресивність до всіх чужих має місце. Об"єднуючи відводки та слабенькі сім"і це помітно добре.

 

1 година тому, Брониславович сказав:

Для каждого региона ( точнее района ) сроки получаются свои. Они в большей степени определяются прекращением взятка. По выводу маток нужно закончить за 5-7 дней до завершения взятка . В этом году последняя прививка бала 1.08. , а взяток оборвался 3.08 - не угадал ...были проблемы с приемом неплодок и облетом. Выход плодных маток последней серии порядка 60%. 

   Объединение нуков на рамку 200х145  полностью закончил только 9.09  ( было 204 стало 24 ), очень хорошо что сейчас хорошая погода.

Можно менять и осенью, для этого нужно иметь молодых маток и передержать их до начала октября , в это время замена проходит легко. У меня зимует довольно большое количество маток и поэтому меняю их весной - в это время менять еще проще.

 Торік я з нуків у кінці серпня склав 15 сімей. Усіх маток витримав під ковпачком по три доби - не менше. Прийом був - 100%.:dntknw: А серед нуків були і трутові... Цього ж року просто приєднував нуки до сімей, то  і технологія була іншою.;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 хвилину тому, Галичанин сказав:

Вчора в одній із сімей (навіть можна сказати в "сімейці", оскільки скоротив до 4 рамок)  виявив запечатаний маточник тихої заміни. Матки не знайшов, хоча є відкритий розплід на стадії ранніх личинок. Заради експерименту маточник залишив... Які шанси облітатись матці у вересні? Якщо не вийде, то у жовтні об'єднаю...

Незнаю, як у Вас, у мене ще багато сімей мають трутня, матки сіють, розплоду і засіву хватає,і трут бігає по рамках,  так що шанс облетітися ще є, аби погода не підвела. Але якість таких маток для мене сумнівна, я б неексперементував

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я учора робив ревізію сімей для підготовки в зиму. В одній сімї зустрів трутня рижого. Якось на душі стало радісно і тепло. І трутень показався таким милим.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, ДобровоЛ сказал:

 

 Та я б не був би таким категоричним. То поодинокі випадки. Усе залежить від наявності та кількості трутнів довкола. :IMHO:

 Я он теж був не додивився і в другому корпусі над РР на кочовому причепі вийшла карпатка - звик вже до баків, які  рідко таке роблять. Відсадив її в нук десь 1 вересня. Оце поїду, побачу що з того вийшло. Просто цікаво, бо трутні у мене ще є - виводив племінних від В-73(АР) до останнього.:ah: А щурку "мої" соколики гарно порозганяли з під лісу.

Якщо є трутні то інша справа. У мене у половини сімей вже і розплоду нема, не те що трутнів. Україна велика і кліматичні умови різні, он хлопці пишуть що у гніздах по 5-6 рам розплоду, а в наших краях його вже практично не має

Я мав написати галичанину що треба дивитись чи є достатня кількість трутнів, але якось поспішив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...