Jump to content
rut21

Вывод маток

Recommended Posts

44 хвилини тому, Брониславович сказав:

в отводке к моменту начала яйцекладки матки немного подсеяли трутовки, увидел горбатый расплод - задавил матку,

28 хвилин тому, NVN сказав:

В моей практике такие случаи были и не один раз. Не надо спешить давить матку. Через пару недель будет только пчелиный расплод (если пчелы трутовки не грохнут матку?)

Трутовки сіють не підряд.... А тут від брусочка до брусочка трутні:ak:. Крім того від першої матки вони вже вийшли жовтесенькі... От і питаю в чому може бути причина. Я ж не багато маток виводжу, дехто за сезон виводить більше ніж я за 30 років:dntknw:.

1 час назад, Шульц сказал:

Трутовки сіють не підряд.... А тут від брусочка до брусочка трутні:ak:. Крім того від першої матки вони вже вийшли жовтесенькі... От і питаю в чому може бути причина. Я ж не багато маток виводжу, дехто за сезон виводить більше ніж я за 30 років:dntknw:.

Матки трутовки сразу после облета бывают очень редко, причина не в недостатке  трутней а в их низком качестве, возможны болезни маток.

Ровный красивый засев от пчел трутовок тоже не редкость.

• Like 7
В 05.08.2017 в 17:35, Seos сказав:

Сьогодні одна маточка влаштувала мені шоу. Стояв у мене нук, я на ньому можна сказать хрест поставив. Тижнів два тому, коли матка мала вилітати на спаровування, замість цієї поцедури нук вирішив злетіти. В цей час я був на пасіці і присік не санціоновану втечу закривши решітку на льотку. Судячи з того, що матка на протязі тижня не засіяла - вона залишилась не плідною. Спроби втечі нука продовжувались кілька днів поспіль, тому решітку не знімав. Сьогодні відбірав плідну матку замовнику в іншому відділенні цього нука, заглянув і до втікачів, маточка скористалась моментом і порхнула в політ. Залишив не прикрите відділенн і сів спостерігати чи поверниться чи ні. Хвилин через 10 матк повернулась із слідами спаровування. Два позитивних моменти: 1. Матка спарувалась. 2.Спарувалась саме з трутнями моїх сімейок, тобто карніки, за 10 хвилин вона навряд чи кудись встигла б відлетіти. та й на точку в цей час трутнів аж кишіло. Тепер буду спостерігати чи засіє, адже у сестер з її закладки вже з'явився печатний росплід.

Маточка сьогодні ( на четвертий день після спаровування) засіяла.

• Like 3

Вчера прививочную рамку поставил для шлифовки . Сегодня решил привить . Смотрю там лежит яйцо . Как она там появилась ? crazy.gif Семья безматочная 

1 час назад, крымлы сказал:

Вчера прививочную рамку поставил для шлифовки . Сегодня решил привить . Смотрю там лежит яйцо . Как она там появилась ? crazy.gif Семья безматочная 

Трутовка поработала 100%.

• Like 3
17 минут назад, новичок сказал:

Трутовка поработала 100%.

Не ужели за сутки может трутовка появиться .:dntknw:

• Like 1

Сьогодні на параування вилітали матки, їм вісім діб, повернулись всі, але ні одна не була спарована, хоча трутні ще у сім'ях є. Тривожний звоник такий.

13 минуты назад, Seos сказал:

Сьогодні на параування вилітали матки, їм вісім діб, повернулись всі, але ні одна не була спарована, хоча трутні ще у сім'ях є. Тривожний звоник такий.

Может ознакомительный?

3 хвилини тому, КАЕ сказав:

Может ознакомительный?

Точно ні, позавчора давав корм, рамку витягнув - матка злетіла з неї, зробила коло і залетіла в льоток. Так що думаю ознайомчий виліт відбувся раніше.

1 час назад, Seos сказал:

Сьгоднi помiчниця провiряла нуки 

Ще 8 маток облетiлись 

Трута ще хватае на парування 

Але це останнi матки цього року вiд iталiйки i 115евровки :rofl:

• Like 4
9 годин тому, Мико сказав:

Трута ще хватае на парування 

Трута ще справді багато, але значно менше ніж тиждень тому.

В 06.08.2017 в 12:18, Шульц сказал:

Перша матка була виведена місяць тому трутнів було море. Їх ще й зараз є достатньо, крім того я ж не по одній матці виводив решті трутнів вистачило?

Була і в мене така сетуація, вже в відводку матка сіяла 50\50 трута і нормального розплоду. Десь читав, що вона повинна виправиться, але в моєму випадку так не сталося. Тому моя думка, що їх зразу треба давить і не гратись в "російську рулетку".

• Like 2

Вже третій рік в червні місяці спостерігаю, підвищенне калітцтво маток. Хтось спостерігав у себе таке явище, бо я не можу знайти йому пояснення?

23 часа назад, Вадим Василюк сказал:

Вже третій рік в червні місяці спостерігаю, підвищенне калітцтво маток. Хтось спостерігав у себе таке явище, бо я не можу знайти йому пояснення?

У МЕНЕ iнколи бувае ,недогодованi личинки ,мiлкуватi матки  . Але  Я их  вибраковую  на фазi iзоляцii 

щоб мiсце не займали в МОИХ  iнубаторах i в нуках 

Але iнколи i з "блох"  У МЕНЕ виводяться не брак,  а так собi ,посереднi .Довго не виходять на облiт ,вiдгодовуються 

Але такi матки на продаж  Я все рiвно не пускаю  ,так тримаю сам для свого  експерименту 

Edited by Мико
  • Like 3
4 часа назад, Мико сказал:

Iнколи бувае ,недогодованi личинки ,мiлкуватi матки  . Але вибраковка на фазi iзоляцii 

щоб мiсце не займали в iнубаторах i в нуках 

Але iнколи i з "блох" виводяться не брак,  а так собi ,посереднi .Довго не виходять на облiт ,вiдгодовуються 

Але такi матки на продаж все рiвно не iдуть ,так для експерименту 

Романич, та там матки, як дережаблі. Повірьте маток вмію виводить, тому ваше припущення (чи фантазії) до моїх маток, ніякого відношення не мають. Мої клієнти, це можуть підтвердить.

• Like 3
56 минут назад, Вадим Василюк сказал:

Романич, та там матки, як дережаблі. Повірьте маток вмію виводить, тому ваше припущення ( чи фантазії) до моїх маток, ніякого відношення не мають. Мої клієнти, це можуть підтвердить.

Вадим ,а о каком калицтве речь?О врожденном или приобретенном?

Что не так?

Я последнее могу подтвердить потому как видел ту матку что брал у тебя человеку 24 июля.Подобрела.Сеять пошла сразу как выпустили.Смотрел ее где-то 5-6 августа.Засев плотный и сеет шустро.Человек с пчелой новичок и то отметил как видит.

-Они мне нравятся.Дружные и трудяги.Мотаются целый день.Пыльцу несут хорошо и на прилетке порядок.

Это слова человека который пчел только пытается водить и слово бакфаст для него ни о чем и произнести еще не может.

• Like 2
2 часа назад, Вадим Василюк сказал:

Романич, та там матки, як дережаблі. Повірьте маток вмію виводить, тому ваше припущення (чи фантазії) до моїх маток, ніякого відношення не мають. Мої клієнти, це можуть підтвердить.

Та я вiрю що матки як дерижаблi 

I чому майже всi . мною написане беруть на свiй рахунок 

Нi якого припущення . тим бiльше фантазiй я не писав 

Я писав виключно про СВОIХ маток ,виведених мною 

Читайте уважнiше 

И не ищите чёрную кошку . в чёрной комнате ,там её нет 

Я так зрозумiв ,цитувати вас не можна 

Навiть коли мову ведеш виключно  про СЕБЕ 

• Like 5
15 часов назад, Егор Юрьев сказал:

Вадим ,а о каком калицтве речь?О врожденном или приобретенном?

Что не так?

Річ веду, про набуте каліцтво після обльоту. Припускаю декілька варіантів:1) сперма трута, в кінці сезону, більш густіша і мукус має більшу в'язкість, як наслідок бджолам важче "очистити" матку і в процесі вони її калічать. 2) вплив природо-кліматичних факторів, закінчення взятку (хоча сонях ще квітував), напади ос, мурах, різкі зміни погодніх умов.

Але це мої думки-припущення, хотілось більш аргументовано...

14 часа назад, Мико сказал:

I чому майже всi . мною написане беруть на свiй рахунок 

Так Ви пишете якось "обопщенно". 

Edited by Вадим Василюк

Так краще буде Вже не

7 минут назад, Вадим Василюк сказал:

"обопщенно". 

21 час назад, Мико сказал:

У МЕНЕ iнколи бувае ,недогодованi личинки ,мiлкуватi матки  . Але  Я их  вибраковую  на фазi iзоляцii 

щоб мiсце не займали в МОИХ  iнубаторах i в нуках 

Але iнколи i з "блох"  У МЕНЕ виводяться не брак,  а так собi ,посереднi .Довго не виходять на облiт ,вiдгодовуються 

Але такi матки на продаж  Я все рiвно не пускаю  ,так тримаю сам для свого  експерименту 

• Like 4

Может кому пригодится - мой календарь вывода маток. Сделан на екселе. Его особенность в том, что одновременно можно учитывать несколько прививок. Удобно планировать установку бигуди одновременно на только запечатанную прививку и на прививку на выходе. Видно на любую дату вся информация по всем прививочным рамкам воспиталки.

Изменять только синие поля. Защита стоит без пароля. Без макросов.

_мой календарь.xlsx

• Like 10

Прийдеться мабуть вибрати час та й скласти календар з макросами (VBA)

• Like 1
1 година тому, siverit сказав:

Может кому пригодится - мой календарь вывода маток. Сделан на екселе. Его особенность в том, что одновременно можно учитывать несколько прививок. Удобно планировать установку бигуди одновременно на только запечатанную прививку и на прививку на выходе. Видно на любую дату вся информация по всем прививочным рамкам воспиталки.

Изменять только синие поля. Защита стоит без пароля. Без макросов.

_мой календарь.xlsx

Глянул ваш календарик   у меня выходили свищевые 2 матки  но закладка маточников была на день раньше   а так выходили из маточников  день в день точно по срокам. 

Да  можна впринципе им пользоватся Закладка контроль  маточника и его отбор  считает четко по дням. 

Ну облет и засев полюбому  разный  +- но всеже ваш шаблончик имеет право на жизнь.

Спасибо за проделаную работу..!!!! 

17 часов назад, bosik2017 сказал:

Глянул ваш календарик   у меня выходили свищевые 2 матки  но закладка маточников была на день раньше   а так выходили из маточников  день в день точно по срокам. 

Да  можна впринципе им пользоватся Закладка контроль  маточника и его отбор  считает четко по дням. 

Ну облет и засев полюбому  разный  +- но всеже ваш шаблончик имеет право на жизнь.

Спасибо за проделаную работу..!!!! 

На страничке настроек каждый может написать любые события, настроить под себя. Я пользовался таким. Но если кто считает что день +- лучше подправить то это сделать не сложно.

А вообще написал для себя, сезон отработал, всё чётко. Для меня было важным видеть всю информацию не по одной закладке а по всей воспиталке. Аналогичного не встречал, вот и выложил, пользуйтесь кому подходит.:wave:

18 часов назад, ЮМос сказал:

Прийдеться мабуть вибрати час та й скласти календар з макросами (VBA)

Я не увидел нужды в макросах. Календарь простенький, мне не было смысла его усложнять. 

Edited by siverit
В 17.08.2017 в 05:59, Вадим Василюк сказал:

Річ веду, про набуте каліцтво після обльоту. Припускаю декілька варіантів:1) сперма трута, в кінці сезону, більш густіша і мукус має більшу в'язкість, як наслідок бджолам важче "очистити" матку і в процесі вони її калічать. 2) вплив природо-кліматичних факторів, закінчення взятку (хоча сонях ще квітував), напади ос, мурах, різкі зміни погодніх умов.

Але це мої думки-припущення, хотілось більш аргументовано...

подтверждаю, у меня тоже в этом году маток калечили после облета. Похоже на определенные климатические условия. Было очень жарко.

• Like 1