Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

Все пізнається в порівнянні. Як працюють джентер, воскові, старі радянські я маю уявлення... а от як чешські - ні. Тому спробувавши буду мати уявлення а не тішитись припущеннями. Якщо вже розмірковувати про вартість, то викидайте джентерські щільники і саморобні ковпачки 150*150 з роздільною решіткою Вам в поміч.. буде той самий з точністю до 2 годин відомий вік личинки ;) . Мені чешські теж не сподобалися, думав може діло в сімї, але коли дав у воскових мисочках то прийом був класний.Ще подобаються американські мисочки ну коштують дороще, і їх треба кожний раз мити і чистити. :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мені чешські теж не сподобалися, думав може діло в сімї, але коли дав у воскових мисочках то прийом був класний.Ще подобаються американські мисочки ну коштують дороще, і їх треба кожний раз мити і чистити.

В наступному році викладу фото. Якщо перший прийом буде нижчим 80% від привитих - теж приєнаюсь до категорії нелюбителів чешських мисок. Але я думаю що при правильних умовах і в шприцах обрізаних приймають ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо перший прийом буде нижчим 80% від привитих - теж приєнаюсь до категорії нелюбителів чешських мисок.
А что в других мисочках прием постоянно больше 80%.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я мысочки пробывал разные , и остановился на восковых . Они самые лучшые , и их после чистить ненадо ! :ay::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я мысочки пробывал разные , и остановился на восковых . Они самые лучшые , и их после чистить ненадо !

Согласен. восковая мисочка если с ней научится работать ,очень даже получше пластика.... :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я мысочки пробывал разные , и остановился на восковых . Они самые лучшые , и их после чистить ненадо ! :ay::az:
Аргумент железный :) Ещё есть по железней, (самые лучшие матки, роевые)))))
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я мысочки пробывал разные , и остановился на восковых . Они самые лучшые , и их после чистить ненадо !

Согласен. восковая мисочка если с ней научится работать ,очень даже получше пластика.... :IMHO1:
У каждого разная технология, к чему то ее нужно приклеить.... Одну мисочку можно взять в руки, у другой пимпик чтобы во что то можно было воткнуть... По моему в стартере и воспиталке дело. Ты же не станеш спорить что роевая матка самая... :):)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а с Китайским шпателем у меня как то не пошло-душа не лежит.Может быть мисочки нужно чтобы пчелы хорошо сами облизали до прививки для хорошего приема ?

Дивно, "китайцем" прививати простіше нікуди... :dntknw: Моя душа просто прикипіла до китайського шпателя. :ole_ole: Прививаю в непідготовлені, часто щойно нароблені воскові мисочки. Пластиковіі, так- бажано витримати в сім"ях для покриття воском бджолами. :IMHO1:
Аргумент железный

Саме так. :ay:
У каждого разная технология, к чему то ее нужно приклеить.... Одну мисочку можно взять в руки, у другой пимпик чтобы во что то можно было воткнуть...

Я приклеюю до прививочної планки без будь-яких пимпиків. Роздаю просто зрізаючи маточники з неї стамескою та притискаю в щильника, попередньо зробивши пальцем в ньому ямочку.
Как Вы делаете замену в это время?

Зараз триває доволі непоганий взяток- заміна маток відбулась можна сказати вдало, з 20-ти одна не прийнята. Процес стандартний- стара знаходиться та видаляється, одразу ставиться молода в кліточці та через три доби випускається.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Аргумент железный :) Ещё есть по железней, (самые лучшие матки, роевые)))))
Особенно в семьях которые ничего не делают только роятся.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Першого серпня в двох нуклеусах вилучив матки. Оскільки маточників щоб підставити не було - дав їм змогу вивести свищевих маток - ради експерименту - облетяться в цей час чи ні....
Сьогодні перевіряв - обоє сіють. Одну ліквідував і об'єднав три відділення нуклеуса в один корпус, трішки підсилю і спробую відправити в зимівлю...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А если семью специально загнать в роение для получения маток?Качество будет хорошее или не очень

В цілому нормальна буде якість, але ж це ненадійна справа- по-перше невідомо коли(та й чи взагалі) увійде в ройове малорійлива сім"я, по друге невідомо скільки буде маточників, по-третє вік маточників різний а це більше підходів до роздачі маточників. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А если семью специально загнать в роение для получения маток?Качество будет хорошее или не очень

В цілому нормальна буде якість, але ж це ненадійна справа- по-перше невідомо коли(та й чи взагалі) увійде в ройове малорійлива сім"я, по друге невідомо скільки буде маточників, по-третє вік маточників різний а це більше підходів до роздачі маточників. :IMHO1:
Мається на увазі лише сім‘‘я - вихователька, а личинки з іншої сім‘ї :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мається на увазі лише сім‘‘я - вихователька, а личинки з іншої сім‘ї :IMHO:
Если можна розшифруйте.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитата(teplov @ 27.8.2015, 19:44) Аргумент железный Ещё есть по железней, (самые лучшие матки, роевые))))) Особенно в семьях которые ничего не делают только роятся.

А если семью специально загнать в роение для получения маток?Качество будет хорошее или не очень
Такі ройові матки, як правило, відмінної якості. Я користувався колись кілька разів подібним методом. Лишився задоволеним. Але генетично хороші сім"ї важко загнати в рійовий стан. Та й маточників, як правило, вони теж мало закладують.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если учесть подготовку воспитательниц,стартеров перед дачей им на воспитание личинок это не сильно отличается от загона в роевое,
Но по всем рекомендациям для вывода качественных маток семья воспитательница не должна быть в роевом состоянии.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если учесть подготовку воспитательниц,стартеров перед дачей им на воспитание личинок это не сильно отличается от загона в роевое

По працеємкості можливо, по надійності дуже сильна разниця. :IMHO1: От мені потрібна певна кількість маточників з точною датою виходу маток, як цього досягти шляхом вводу сімей в ройове? :dntknw:
Просто не надо писать что как роевые то сразу это плохие и кроме как роиться ни на что не способны

Але ж роїтись вони точно здатні... :) (жарт)
точно так можно сказать и за искуственных если просто забрать матку и поставить прививочную то качество полученных маток будет не завидным

Матку не треба забирати. Ставити прививочну в "шо попало" також не варто. Сильні сім"ї(в передроєвому стані) завжди готові приступити до вирощування маток. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Самые лучшые матки это тихой смены , и искуственного вывода . У роевых маток гены роения остаются и наследующий год такие матки будут роится :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

И если просто поставить в семью с маткой прививочную рамку не проделав с ней никаких манипуляций то маток они Вам воспитывать не будут.
Если даже и не просто поставить, и матку удалить, то могут и не принимать на воспитание или воспитывать не так.... Всё уже придумано до нас и этот вопрос - не исключение.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Самые лучшые матки это тихой смены , и искуственного вывода . У роевых маток гены роения остаются и наследующий год такие матки будут роится :IMHO1:
Самые лучшие матки это матки выведены любым способом от хороших провереных семей при хороших условиях. Матки тихой смены или роевые будут хорошие только с хороших семей.Если семя никудышняя и пчелы зделали тихую смену вероятность что семья исправится ровна нулю.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вы просто проанализируйте все свои действия по подготовке воспитательниц и к чему они приведут если просто немножко подождать.

Нащастя очикування на моїй пасіці доволі рідко приводить до результата. :) Підготовка виховательок звісно трохи затратніша за очикування але воно того варто- одержую те що треба, скільки треба та тоді коли потрібно, + різні дрібнички у вигляді зручного та компактного росташування маточників, зручного роздавання зрілих маточників. До того ж, сім"я введена в ройове, після вирощування маточників на тривалий час втрачена як "бойова одиниця" чого не скажеш про виховательок без осиротіння. :IMHO1:
Ну принцип без изьятия матки Вы знаете на чем основан.И если просто поставить в семью с маткой прививочную рамку не проделав с ней никаких манипуляций то маток они Вам воспитывать не будут.

Звичайно для виховання маточників потрібна таємна зброя у вигляді РР. :) Всі мої сім"ї одержують її на початку травня, то ж в принціпі будь яка з них може виховувати підставлені над РР маточники. Для одержання якісних маток потрібно лише додати "наверх" відкритого росплоду, ви знаєте навіщо.
Если даже и не просто поставить, и матку удалить, то могут и не принимать на воспитание или воспитывать не так....

Ага, бувають сім"ї, чудові в усіх так би мовити аспектах але кепські виховательки.
Самые лучшие матки это матки выведены любым способом от хороших провереных семей при хороших условиях.

100% Але якщо спосіб зручний та гарантований то це ж взагалі чудово... :ah:
Если семя никудышняя и пчелы зделали тихую смену вероятность что семья исправится ровна нулю.

Якщо матка є носієм "генетичного сміття" то так, в іншому випадку ще є шанс. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По працеємкості можливо, по надійності дуже сильна разниця. От мені потрібна певна кількість маточників з точною датою виходу маток, як цього досягти шляхом вводу сімей в ройове?

Суровий з вами сперечаються по простій причині, цілі зовсім різні ,одна справа коли потрібно кожен день напротязі всього матковивідного сезону мати неплідні матки ,інша коли треба 2 десятки за весь сезон.
У роевых маток гены роения остаются и наследующий год такие матки будут роится

В роїння можна завести майже любу сімю, а "гени роїння" є в кожноі сімї бо якщо їх немає то така сімя приреченна на вимирання. До тогож ці "гени роїння" це не зовсім ген ,це комплекс ознак і генів які за ці ознаки відповідають.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Есть такая штука , как экономическая обоснованность , зачем обезматочивать семью которая даст минимум 100-200 уе за сезон , ради получения 20 маток :ah: если есть возможность совместить одно с другим и в любой момент разорвать цикличность :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вы просто проанализируйте все свои действия по подготовке воспитательниц и к чему они приведут если просто немножко подождать.
Это немножко может протянутся до середины июля, а молодых плодных маток все хотят иметь к концу цветения акации.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Суровий з вами сперечаються по простій причині, цілі зовсім різні ,одна справа коли потрібно кожен день напротязі всього матковивідного сезону мати неплідні матки ,інша коли треба 2 десятки за весь сезон.

Мабуть, хоча я сумніваюсь що P....P, з його кількістю сімей всі матки виводить шляхом введення сімей в ройовий стан, скоріш за все при нагоді використовуються ройові від сімей племядра. :ah:
До тогож ці "гени роїння" це не зовсім ген ,це комплекс ознак і генів які за ці ознаки відповідають.

Саме так. Роїння це наче фінал інстинкту розмноження, ослабити його можна- знищити ніколи. :)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Ролик про вивід маток в альпійці. https://www.youtube.com/watch?v=G6ScJeBMTjk

Личинки які взяті для виводу маток  тримаються на відкритому повітрі 1,5 години !!!! Чи ящось не зрозумів? Чи таке допустимо?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...