Перейти к содержанию

Вывод маток


rut21

Рекомендуемые сообщения

подскажите, можно ли выводить маток сейчас в конце июля, смогут ли они облетется? до какой поры можно выводить маток северо-восток Украины?
В любом регионе выводить маток можно пока есть трутень, чтоб было с кем облететься. Пока еще можно....
вот у вас лично предел какой? когда самый поздний был?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

подскажите, можно ли выводить маток сейчас в конце июля, смогут ли они облетется? до какой поры можно выводить маток северо-восток Украины?
В любом регионе выводить маток можно пока есть трутень, чтоб было с кем облететься. Пока еще можно....
вот у вас лично предел какой? когда самый поздний был?
Матки тихой смены выводятся и в сентябре, так что пробуйте. Мой личный опыт, не знаю, насколько может быть полезным для пасек медового направления, я ведь трутня выращиваю сознательно и очень много....
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Товариство, прошу поради. Сьогодні бджоли запечатали маточники, а завтра мушу їхати у відрядження на тиждень. Думаю вставити маточники в "бігуді" (система Нікот), щоб зберегти закладку. :ak: чи не захолонуть? Чи не відірвуться матки в маточниках від рухів? Сімья сильна, в нижньому корпусі матка з розплодом відгородженні. З обох боків прививочної відкритий, слідом рамки закритого розплоду.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сімья сильна, в нижньому корпусі матка з розплодом відгородженні. З обох боків прививочної відкритий, слідом рамки закритого розплоду.

Сміливо їдьте, нічого в таких умовах з ними не трапиться. Якраз повернетесь з відрядження і будуть Вам молодухи. :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сімья сильна, в нижньому корпусі матка з розплодом відгородженні. З обох боків прививочної відкритий, слідом рамки закритого розплоду.

Сміливо їдьте, нічого в таких умовах з ними не трапиться. Якраз повернетесь з відрядження і будуть Вам молодухи. :az:
дякую, за пораду! Тобто швидко, але обережно ізолюю маточники і спокійно (якщо вийде) їду?! Треба дружину "підкачати" щоб корпуси підіймала))) тоді точно спокійно спати можнаа
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

дякую, за пораду! Тобто швидко, але обережно ізолюю маточники і спокійно (якщо вийде) їду?!

Якщо Сьогодні запечатали то маточники не такі чутливі та вразливі до зовнішніх факторів як Вам здається. Сміливо дійте.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо Сьогодні запечатали то маточники не такі чутливі та вразливі до зовнішніх факторів як Вам здається. Сміливо дійте.

Саме так, ще личинки доїдають молочко, обережні рухи їм не нашкодять а погода мабуть на полтавщині спекотна то захолодити при ізолюванні не вдасться. Головне щоб сім"я в котрій маточники будуть дозарюватись була сильна та в "колодязі" де стоятимуть маточники будо багато бджіл.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

обережні рухи їм не нашкодять

Ну це аксіома не тільки матководства а й, мабуть, усього бджільництва :az:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

surovyj, Коновал Антон, Щиро вдячний за рекомендації та душевний спокій! :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

подскажите, иногда тут на форуме приходится читать примерно такое "Порода пчел: бакфаст В33 ф1 ф2 в21" или вот "Продам дочок від B73(ap)" чё это за шифровки, где пройти ликбез на эту тему, что значат эти цифры? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

подскажите, иногда тут на форуме приходится читать примерно такое "Порода пчел: бакфаст В33 ф1 ф2 в21" или вот "Продам дочок від B73(ap)" чё это за шифровки, где пройти ликбез на эту тему, что значат эти цифры?

Довго пояснювати інформацію, яка вже в достатній мірі розжована на форумі в багатьох темах :hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні роздав останні неплідні матки по нуклеусам. Матковивідний сезон закінчений :ah: З нуклеусів одна матка чомусь не облетілась :dntknw: пройшло два тижні, погода була супер всі матки облетілись, а вона так і лишилась мабуть не плідною. І ще дві матки не повернулись з обльоту. Ще чекаю обльоту 14 маток і все....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Матковивідний сезон закінчений :ah:
Щаслива людина :) В мене поки що ні.... Через доволі потужний взяток дуже слабий прийом личинок на виховання.... Але таки так, вже завершується сезон, скоро відпочинок...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Роман 77 прозвони до мене якось під вечер , розкажу .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Роман 77 прозвони до мене якось під вечер , розкажу .
Мабуть було б варто створити відповідну тему в розділі "о матках"... Бо І Бакфаст і Карніка набувають все більшого поширення і в багатьох будуть виникати питання. Я памятаю десь на форумі було пояснення але вже не знаю де... А так була б відповідна тема і всі б могли задовольнити свою цікавість. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Матковивідний сезон закінчений
У мене теж. Нуклеуы соеденил три в один, буду зимовать,в нарушение своего обещания ,держать не более 40 семей. Но больно уж сильные нуки получились по 6-8 рам расплода ,в один корпус не помещаются post-4404-1437851453_thumb.jpgГотовлю вторые корпуса .Уже на один сегодня взгромоздил. Тот что на фото . Осталось по две матки в двух. Думал поменять в семьях .Но найти маток при 6-7 корпусах не реально. А только что позвонил купец с Двуречной 50 км от меня .Ему как раз нужно две матки. Выторговал по 150. Говорит многим звонил и все называют такую цену. Я тоже согласился. Гора с плеч :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

больно уж сильные нуки получились по 6-8 рам расплода
Я до речі цього року спробував і нуклеуси на рамку 145 (2-3 рамки на одне маткомісце). І нуклеуси на 1\4 дадана(2 рамки на маткомісце). Нуки на 145 рамку не сподобались саме через те що дуже багато бджоли. Понабудовують мостків, залють медом - не можна рамку витягнути....На наступний сезон відмовлюсь. Будуть тільки на маленьку рамку.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

, залють медом - Будуть тільки на маленьку рамку.
А маленьку не зальють ?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.На наступний сезон відмовлюсь. Будуть тільки на маленьку рамку.
А как насчёт универсальности ,осенью закинул на отводок и в зиму семейка пошла?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

, залють медом - Будуть тільки на маленьку рамку.
А маленьку не зальють ?
Ну я в себе порівняв, то на маленьких рамках бджоли менше чи з інших причин, але набагато зручніше - не має роздутості рамок і воскових мостків. І рамочку однією рукою витягуєш і матку легко знайти.... І формувати такий нуклеус мені зручніше... Для себе я вже вирішив...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні роздав останні неплідні матки по нуклеусам. Матковивідний сезон закінчений :ah:
Трута не выгоняют,трута полно ... :ah:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

.На наступний сезон відмовлюсь. Будуть тільки на маленьку рамку.
А как насчёт универсальности ,осенью закинул на отводок и в зиму семейка пошла?
Рамки з двох складаються в одну на 145.:ay: Так що з універсальністю в нас все гаразд...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні роздав останні неплідні матки по нуклеусам. Матковивідний сезон закінчений :ah:
Трута не выгоняют,трута полно ... :ah:
Не виганяють. Вистачає, Але пару днів тому підсаджував матку - цікаве спостереження - в одній сім'ї все дно було чорне від трутня - чи то від спеки їх бджоли туди по виганяли, чи то вони самі туди збіглись :dntknw:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

,трута полно ... :ah:
Можно учиться сперму отбирать :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

,трута полно ... :ah:
Можно учиться сперму отбирать :ay:
Да какую сперму,станок еще не купил :umora:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...