Перейти к содержанию

Весна - літо 2023, Перемога наша!


Mihail-ves

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, Александр К. сказал:

Що весь магазин перенесли до низу а не піднялись сіяти вверх?

Якщо гніздо з рамок на 300 - матка бакфаст на магазинній, як правило, сіяти не буде(бувають виключення, але дуже рідко)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, B 740 сказал:

........................... це сьогодні ставив плівку замість зимового .

 

 

Теж раніше ставив плівку ранньою весною, щоб бджолам було тепліше і якась додаткова волога була для розплоду, але зараз відмовився від цього і залишаю зимове  утеплення без плівки до стабільного тепла. Поки ще вночі часто мінусова температура і вдень ще не дуже тепло, тому коли холодає бджоли сидять у рихлому клубі і не вентилюють нормально весь об*єм  вулика як при нормальному теплі. Через це при застосування плівки з*являється сирість у вуликах (цвіль). Тому до стабільного тепла бджоли сидять зі звичайним зимовим утепленням без плівки. З приводу того, що бджоли не можуть літати за водою в холодну пору (яку вони могли б брати з-під плівки), то можливо варто попробувати залити теплого негустого сиропу 1:1  в рамку, хоча я так не роблю.  Принаймні у мене така ситуація. Тому плівка має свої переваги, але також і недолік.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 09.03.2023 в 13:11, Колосов Денис сказал:

По поводу 7ми летнего цикла медосборных условий в природе. С 2016 года все работает четко (цент Бессарабии, Арциз). Аналитика на 2023 год с точки зрения природы: 

Осень 2022 сухая без осадков (для нас это норма за последние годы, Зима 2022-2023 (один снег, всего +-100мм за зиму), по зимним приметам весна должна быть сухой. Рапса мало из-за сухой осени, акация цвела обильно в 2022 и 2018, в 2023 она отдохнет. Подсолнечник вроде как должны посеять но при этой влаге урожайность ему светит до тонны, для пчел в зиму должны принести, дальше посмотрим.  НО есть надежда, что сезон 2020г не повториться - сухая осень, 40мм осадков зимой, сухая весна с дождями в мае и как результат 0 товарного, пол пасеки лягло осенью + дикое нашествие клеща.

 

Я думаю з Вашими медоносними та кліматичними  умовами, Вам варто задуматись над кочівлею на медозбір на північ. Знаю одного пасічника, який навіть на весняний розвиток та пізньолітнє нарощування бджіл вивозить пасіку, бо в його смт дуже слабка медоносна база. Але завдяки кочівлі він отримує прекрасні результати по медозбору. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Хто що думає з приводу технології вказаної в ролику, а також таких великих медозборів?

Зі своєї практики можу сказати, що мені особисто при моїх методах пасічникування  і близько не вдавалося досягати таких результатів, щоправда я не кочую, але думаю навіть з кочівлею це було б складнувато.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Медвідь сказал:

Хто що думає з приводу технології вказаної в ролику, а також таких великих медозборів?

Зі своєї практики можу сказати, що мені особисто при моїх методах пасічникування  і близько не вдавалося досягати таких результатів, щоправда я не кочую, але думаю навіть з кочівлею це було б складнувато.

я думаю головне це перегляди для блогера)) да і на його каналі чомусь немає відео де він качає тоннами акацію і сонях

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, Медвідь сказал:

Хто що думає з приводу технології вказаної в ролику, а також таких великих медозборів?

Зі своєї практики можу сказати, що мені особисто при моїх методах пасічникування  і близько не вдавалося досягати таких результатів, щоправда я не кочую, але думаю навіть з кочівлею це було б складнувато.

ось що знайшов на його каналі

перша качка соняха 4 магазини на 6 рамок

друга качка соняха 3 магазини на 6 рамок

разом десь приблизно 50 кг соняха

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Taras NTG сказал:

я думаю головне це перегляди для блогера)) да і на його каналі чомусь немає відео де він качає тоннами акацію і сонях

Это уже второй его канал. И на данный момент он, если я не ошибаюсь, проживает в Канаде. На первом канале у него был ролик где он рассказывал ( тогда он проживал вроде в запорожской области), что основной у него взяток это подсолнух. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Медвідь сказав:

Хто що думає з приводу технології

Можливо забагато порамочнох роботи, але загалом дядько розказує відверто та багато правильних речей. 

До прикладу, я теж розширяю гніздо виключно вощиною. Хоча перше розширення в розріз при наявності 4р. розплоду викликає питання, тут треба зважати на нічну температуру та кількість бджоли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Медвідь сказав:

що думає з приводу технології вказаної в ролику, а також таких великих медозборів?

Щодо результатів, то тут все відносно. Якщо кочувати, як він розказує, в Херсон на акацію потім на північ, потім коріандр..., то озвучені цифри цілком можливі.

1 година тому, Taras NTG сказав:

разом десь приблизно 50 кг соняха

Думаю не менше 60 :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Медвідь сказал:

Хто що думає з приводу технології вказаної в ролику, а також таких великих 

На мою думку технологія робоча тільки є декілька ,,але,,

Плюси . 

Знання про бділ в людини правильні і логічні.

Мінуси.

В кожному регіоні повинна бути в пасічника своя вироблена  технологія під свої умови, можна звичайно запозичувати інші прийоми . Інакше воно не працює.

Технологія не підходить для ,, промислового,, бджільництва взагалі .

Дуже багато ручної роботи, що варте два рази в рік знайти матку в кожній сімї і це не рахуючи заміни матки, для мене це пекло. І ще барато лишньої роботи.

А дальше скільки пасічників стільки буде думок.

Порада для пасічників початківців які дивляться такі відео і бачать велекі заробітки. Без досвіду мінімум 3-4 сезони воно не буде працювати взагалі .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Почистив близько двох десятків лежаків. 

Практично у всіх мед, як камінь. Навіть дивно, як вони перезимували.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, ромео сказав:

Практично у всіх мед, як камінь. Навіть дивно, як вони перезимували.

Теж це помітив, правда мої зимували на меду, тому не дивно. На плівці ніде ні капельки води не залишилося, все забрали щоб розвести мед.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, ромео сказал:

Почистив близько двох десятків лежаків. 

Практично у всіх мед, як камінь. Навіть дивно, як вони перезимували.

Нічого дивного зимую чисто на меді вже 4 сезон потіт нормальний , бджола відсилекціонувалась під це.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, B 740 сказал:

Навіть якби вона піднялась в магаз і кинула би там пару яєць , я би всеодно забравби магаз, для " скорочення" гнізда.

Якась робота за для роботи восени дати магазин весною забрати.... Колись ніби дослідами було встановлено що для зимівлі в нашому кліматичному поясі достатньо буде від 6 до 8 кг меду плюс для старту треба ще 8 кг виходить разом 16 кг... Я так і роблю сім'ю ужимаю до 8 рамок та трохи підгодовую так щоб всі рамки були на половину мінімум запечатані. Звісно що є такі які ідуть на 10 рамках та також є такі які ідуть на 7 рамках (десь10%)... все що п'ять та меньше п'яти ссипаю.... 16 кг корма завжди достатньо, може бути тільки одна причина нестачі корму це коли бджоли гонять росплід або ж восени або в лютому тоді іде повишене споживання корму... або якщо пасічник з якихось причин не попіклувався про корма на зиму загодувати було піздно та він просто кинув магазин повний зверху... Я не знаю інших причин навіщо бджолам для зимівлі треба давати 30 кг меду...:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, ромео сказал:

Почистив близько двох десятків лежаків. 

Практично у всіх мед, як камінь. Навіть дивно, як вони перезимували.

Рідку фракцію вибирали,так і вижили,а ось як би були тривалі морози то було би погано.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, Гурович сказал:

Якщо гніздо з рамок на 300 - матка бакфаст на магазинній, як правило, сіяти не буде(бувають виключення, але дуже рідко)

Тобто матка не піде сіяти де найкраще а залишиться там де є... Тоді впаде кількість росплоду тому що вище умови для засіву ліпші. Тому я і не розумію навіщо треба магазин:dntknw:. І що тоді бджоли весь магазин потягнуть вниз відразу чи будуть тягнути частинами? Як на Вашу думку?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Александр К. сказал:

Якась робота за для роботи восени дати магазин весною забрати.... Колись ніби дослідами було встановлено що для зимівлі в нашому кліматичному поясі достатньо буде від 6 до 8 кг меду плюс для старту треба ще 8 кг виходить разом 16 кг... Я так і роблю сім'ю ужимаю до 8 рамок та трохи підгодовую так щоб всі рамки були на половину мінімум запечатані. Звісно що є такі які ідуть на 10 рамках та також є такі які ідуть на 7 рамках (десь10%)... все що п'ять та меньше п'яти ссипаю.... 16 кг корма завжди достатньо, може бути тільки одна причина нестачі корму це коли бджоли гонять росплід або ж восени або в лютому тоді іде повишене споживання корму... або якщо пасічник з якихось причин не попіклувався про корма на зиму загодувати було піздно та він просто кинув магазин повний зверху... Я не знаю інших причин навіщо бджолам для зимівлі треба давати 30 кг меду...:hi:

Кожному своє.

Я писав що це нова лінія і вона на тесті . Старі мої лінії баків також деякі  йшли в зиму з магазином , але вони до нього на тепер навіть не прикосались.  Кожна лінія показує свої результати , а ми вже вибираємо , чи підходить вона нам чи ні .  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Александр К. сказал:

Тобто матка не піде сіяти де найкраще а залишиться там де є... Тоді впаде кількість росплоду тому що вище умови для засіву ліпші. Тому я і не розумію навіщо треба магазин:dntknw:. І що тоді бджоли весь магазин потягнуть вниз відразу чи будуть тягнути частинами? Як на Вашу думку?

Можете цей магазин поставити під низ.  Я так робив ,зараз ні , бо для мене це лишні рухи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, B 740 сказал:

Можете цей магазин поставити під низ.  Я так робив ,зараз ні , бо для мене це лишні рухи.

В мене нема магазинів які з медом все викачане та продане :umora: ми про інше.:hi:

14 минут назад, B 740 сказал:

Кожному своє.

Я писав що це нова лінія і вона на тесті . Старі мої лінії баків також деякі  йшли в зиму з магазином , але вони до нього на тепер навіть не прикосались.  Кожна лінія показує свої результати , а ми вже вибираємо , чи підходить вона нам чи ні .  

Якщо б в мене лінія потребувала таких кілкостей меду я би її браканув би....:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Александр К. сказал:

Якщо б в мене лінія потребувала таких кілкостей меду я би її браканув би....

Як думаєте , скільки вона принесе весняного меду?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Конструктор сказав:

Теж це помітив, правда мої зимували на меду, тому не дивно.

 

45 хвилин тому, Женя Ц. сказав:

Рідку фракцію вибирали,так і вижили,а ось як би були тривалі морози то було би погано.

Я про те, що вперше маю майже 100 % кристалізацію, хоча вже багато років зимую на соняшнику, але так добротно він задубів, напевне, вперше. Сиропчику би зараз дати.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, Александр К. сказал:

Тобто матка не піде сіяти де найкраще а залишиться там де є... Тоді впаде кількість росплоду тому що вище умови для засіву ліпші. Тому я і не розумію навіщо треба магазин:dntknw:. І що тоді бджоли весь магазин потягнуть вниз відразу чи будуть тягнути частинами? Як на Вашу думку?

Баки запаси меду завжди над гніздом тримають. Закрийте нижній льоток, відкрийте верхній і сім*я на 8 рам прогріє вам вулик в один момент. При таких умовах матка буде засівати рамку до самої нижньої планки, а бджоли будуть брати мед з магазину по потребі. Все за класичною схемою - внизу розплід, вгорі мед.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

42 хвилини тому, B 740 сказав:

Як думаєте , скільки вона принесе весняного меду?

Оййй... Хоча б на зимівлю хватило з таким апетитом.:umora: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, ПчОла сказал:

Оййй... Хоча б на зимівлю хватило з таким апетитом.:umora: 

Ви сравді думаєте що вони їдять в два горла?:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сіропчик би незавадив.

1 час назад, ромео сказал:

 

Я про те, що вперше маю майже 100 % кристалізацію, хоча вже багато років зимую на соняшнику, але так добротно він задубів, напевне, вперше. Сиропчику би зараз дати.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...