Перейти к содержанию

Весна - літо 2023, Перемога наша!


Mihail-ves

Рекомендуемые сообщения

Ну ось і 1 березня 2023року.

Коли зійде Українське сонечко- згинуть рашиські чорти.

Гарних і продуктивних медоносів. Повних бочок меду, а ще більше грошей для Вас шановні бджолярі. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

зображення_2023-03-01_095423605.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гарний початок весни, було +8 чи 9 градусів. Вилітали за пилком тільки полісянки. УС така температура не підходить, чекають +12.

Ліщина вже відцвіла, а фундук якраз починає. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В перший день весни провідав пасіку. І якось на душі стало тяжко. Мабуть не дотягнуть мої бджоли до тепла:(.

Піднялись вже всі в верхній корпус і майже з'їли там увесь мед. Щось ну дуже сильно ця зима по погоді "вийшла боком" по кормам. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, AntonUa сказав:

І якось на душі стало тяжко.

В мене миші добре нашкодили. З медом у сім'ях все гаразд. Навіть прийшлось по рамці чи дві лишніх забрати. Скорочував, теплими заставними піджимав.

Є біля 10 сімей де зовсім відсутній підмор, навіть для промірів тільки чуть-чуть назбирав (необхідний мінімум 30 крил). Попробую від таких вивести маток і спостерігати дальше (селекція на відсутність підмору:umora:).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, AntonUa сказав:

В перший день весни провідав пасіку. І якось на душі стало тяжко. Мабуть не дотягнуть мої бджоли до тепла:(.

Піднялись вже всі в верхній корпус і майже з'їли там увесь мед. Щось ну дуже сильно ця зима по погоді "вийшла боком" по кормам. 

У вас, що мед закінчився? В кульок і на голову. Все буде добре.

 

Сам чекаю обльоту для кількох сімей, які почали розплодити ще в січні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, Mihail-ves сказал:

В мене миші добре нашкодили.

А в мене в цьому році бурозубки падли майже в кожній сім'ї рамки і діафрагми погризли, а головне пролазять навіть в 8 мм льоток. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, Mihail-ves сказал:

В мене миші добре нашкодили. З медом у сім'ях все гаразд. Навіть прийшлось по рамці чи дві лишніх забрати. Скорочував, теплими заставними піджимав.

Є біля 10 сімей де зовсім відсутній підмор, навіть для промірів тільки чуть-чуть назбирав (необхідний мінімум 30 крил). Попробую від таких вивести маток і спостерігати дальше (селекція на відсутність підмору:umora:).

Якби були в мене ще і миши, то був би повний триндець. У мене підмору тільки в одній трошки, в інших сім'ях чимало. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, yu1986ra сказал:

У вас, що мед закінчився? В кульок і на голову. Все буде добре.

 

Сам чекаю обльоту для кількох сімей, які почали розплодити ще в січні.

Так і зробив. Знайшов 3 літра, котрі ще не стали "каменюкою", і дав бджолам.  Але що ті 3 літра поділені на 6 сімей. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, Євгешка сказав:

А в мене в цьому році бурозубки падли майже в кожній сім'ї рамки і діафрагми погризли, а головне пролазять навіть в 8 мм льоток. 

Там де 8 там і всі 9 мм можуть бути, дерево ''грає''. В таке і звичайні миші залізуть.

В мене в рогатих з мишами цьогоріч все добре (дно ще не чистив, але поки помічені не були). Зачиняв льотки повністю десь на місяць до 1 січня (був обліт). За цей час миші вже розквартирувались, а синички прикормились по інших пасіках.

Ситуація з мишами в лежаках поки не відома.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, AntonUa сказав:

Так і зробив. Знайшов 3 літра, котрі ще не стали "каменюкою", і дав бджолам.  Але що ті 3 літра поділені на 6 сімей. 

Яка різниця ''каменюка'' чи ні? Я в цьому проблеми не бачу - під батарею на три дні і стане м'яким.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З л це 0,7 кг на сім'ю, краще чим голод

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 01.03.2023 в 19:05, AntonUa сказал:

Берете мед ставите на батарею через пів дня по пакетах по 0.5 кг і працюємо скалкою головне без фанатизму обережно.... ліпше класти доти доки бджоли не дійшли до задньої стінки бджоли будуть спокійніші... якшо вже голод та кіпешь то тут хто як хто просто кладе хто димарем користується хто з росинки трохи сприскує хто тапленим медом поліває щоб бджіл трохи вгамувати та примусити сісти трохи до низу.... 

 

В 01.03.2023 в 18:29, Mihail-ves сказал:

В мене миші добре нашкодили. З медом у сім'ях все гаразд. Навіть прийшлось по рамці чи дві лишніх забрати. Скорочував, теплими заставними піджимав.

Є біля 10 сімей де зовсім відсутній підмор, навіть для промірів тільки чуть-чуть назбирав (необхідний мінімум 30 крил). Попробую від таких вивести маток і спостерігати дальше (селекція на відсутність підмору:umora:).

Може по підмору синички допомогли?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Александр К. сказав:

 

Може по підмору синички допомогли?

Зимою було потепління , бджоли самі винесли підмор. Особисто в мене так.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Конструктор сказал:

Зимою було потепління , бджоли самі винесли підмор. Особисто в мене так.

В мене якщо  сітку не вішати то завдяки синичкам підмор мабуть до сітки не буде встигати падати.... :umora: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Александр К. сказав:

В мене якщо  сітку не вішати то завдяки синичкам підмор мабуть до сітки не буде встигати падати.... :umora: 

В нас коли зими були з снігом , то синички теж ганяли по пасіці, останні роки це більше рідкість.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, Александр К. сказав:

Може по підмору синички допомогли?

Синички на півдні рідкість, особливо біля вуликів, тому що снігу не було зовсім. Їжі їм вистачало і без бджіл. І якщо поряд у одному вулику літер підмору а в цьому ніц, то діло не в синичках. Тут або гігієна підвищена, або стійкість до зимівля краща. Практика покаже що це було.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

01.03.2023 в 17:07, Mihail-ves сказав:

Гарний початок весни, було +8 чи 9 градусів. Вилітали за пилком тільки полісянки. УС така температура не підходить, чекають +12.

Ліщина вже відцвіла, а фундук якраз починає. 

Пане Михайле, а хіба ж це різні рослини ? Просто фундук то сортовий, а ліщина - дика. Вони з однієї родини.  :IMHO::dntknw:

52 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

Синички на півдні рідкість, особливо біля вуликів, тому що снігу не було зовсім. Їжі їм вистачало і без бджіл. І якщо поряд у одному вулику літер підмору а в цьому ніц, то діло не в синичках. Тут або гігієна підвищена, або стійкість до зимівля краща. Практика покаже що це було.

Просто погода сприяла до частих обльотів. Ото й чистилися, як була змога. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

Вони з однієї родини.

Родина то одна, але терміни цвітіння різні і і плоди все таки сорту більші.:umora:

Ліщина у мене із Сновидова, а фундук із пгт Веселинове.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Конструктор сказав:

В нас коли зими були з снігом , то синички теж ганяли по пасіці, останні роки це більше рідкість.

То не тільки в снігові справа.

В мене два точки через 2 км по прямій. На одному кілька штук бачив, а на другому як їх було як курей на птахофабриці. Чого така різниця не знаю.

2 години тому, Mihail-ves сказав:

Синички на півдні рідкість, особливо біля вуликів, тому що снігу не було зовсім. Їжі їм вистачало і без бджіл. І якщо поряд у одному вулику літер підмору а в цьому ніц, то діло не в синичках. Тут або гігієна підвищена, або стійкість до зимівля краща. Практика покаже що це було.

Може, просто з розплодом все вчасно в них вийшло?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

55 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Родина то одна, але терміни цвітіння різні і і плоди все таки сорту більші.:umora:

Ліщина у мене із Сновидова, а фундук із пгт Веселинове.

В мене також окультурена ліщина цвіте пізніше, хоча і серед моїх фундуків значний розбіг по цвітінню.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, Mihail-ves сказав:

Родина то одна, але терміни цвітіння різні і і плоди все таки сорту більші.:umora:

Ліщина у мене із Сновидова, а фундук із пгт Веселинове.

Колись в 70-х роках, як не помиляюся, Веселинове був райцентр. Працював на суднобудівному заводі у Миколаєві з хлопцями звідти. Тепер все в адмінподілах помінялося...

 А у мене тут он вчора бачив вже почала квітувати сакура. :ooops:

Тут її кілька сортів прищеплені на якихось підвоях, що не бояться морозів. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, yu1986ra сказав:

То не тільки в снігові справа.

В мене два точки через 2 км по прямій. На одному кілька штук бачив, а на другому як їх було як курей на птахофабриці. Чого така різниця не знаю.

Можливо і так, але останні 2 роки не було взагалі. Правда з'явилось ще два елеватори , можливо там пасуться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, ДобровоЛ сказав:

А я не спостерігав , що раніше цвіте. Ліщина у мене в лісі, а фундук біля вуликів. Ще чимало залежить й від розміщення відносно сонячного освітлення.:IMHO:

  Позаторік восени посадив був ще два різних сорти фундука, прислані по пошті. Та , "дякуючи" кремлівському недофюреру, доглядати та поливати не було кому. А на наших пісках це необхідно робити хоч у перший рік. Тож у жовтні, коли навідався, довелося констатувати факт, що обидва не прижилися. Це у мене чи не вперше за останні кілька років... :dntknw:

Дика ліщина (що я бачив) відцвіла в лісі в напів тіні. Мої 4 з 5 починають цвісти, одна вже завершує (всі на сонці).

 

Пилку з них я поки не бачив. Чи вітром здуло, чи дощем змило.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, yu1986ra сказав:

Дика ліщина (що я бачив) відцвіла в лісі в напів тіні. Мої 4 з 5 починають цвісти, одна вже завершує (всі на сонці).

 

Пилку з них я поки не бачив. Чи вітром здуло, чи дощем змило.

А мо' то й трохи бджілки попрацювали ? :hmm: Тут головне не кількість, а сам факт з'явлення весняного першого взятку, що налаштовує сім'ї на закладку великої кількості розплоду.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...